Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lupta pentru iubire

#6
Bun, deci vad ca va place ficul nostru ceea ce ne bucura. Acum am venit cu noul capitol.
O zi norocoasa

A doua zi dimineata, in camera lui Sasuke era mare liniste. Brunetul se gandea la planul sau. Stia ca Sakura trebuia sa fie in acelasi loc cu Kiba si prietena lui. S-a dat jos din pat dupa care si-a facut toaleta. S-a imbracat intr-o pereche de blugi negri si un tricou alb iar in picioare purta o pereche de adidasi negri Nike. S-a dus la geam si a inceput sa mediteze.
In timp ce brunetul privea lung pe geam, in camera rozaliei era o liniste mortala. Fata dormea pe un pat moale cu asternuturi albe. Avea un somn dulce pana cand sunetul strident al telefonului sau a inceput sa sune in intreaga incapere. A luat telefonul de pe noptiera si a raspuns:
-Alo? Cine este?
-Sakura, sunt eu, Sasuke. Vroiam sa vad daca vrei sa mergem azi sa mancam o inghetata ca intre amici.
-Bine... Unde ne intalnim? spuse aceasta somnoroasa.
-La cofetaria Dulcika este bine?
-Desigur. Ne vedem acolo intr-o ora. spuse rozalia.
-Bine. spuse brunetul inchizand.
Fata s-a ridicat din pat indreptandu-se spre baie. Acolo isi facu toaleta dupa care se intoarse in camera unde s-a dus direct la dulapul sau de unde si-a ales o pereche de pantaloni trei sfert de blugi si o bluza mulata roz. Isi prinse parul intr-o coada lasand doua suvite sa ii mangaie fata. S-a incaltat cu o pereche de adidasi Puma roz. Si-a luat o geanta alba si a coborat jos unde era mama sa.
-Neata, Sakura! spuse aceasta zambind.
-Buna dimineata, mama! Nu voi manca azi, ma duc sa ma intalnesc cu un coleg. Pa. zise rozalia iesind pe usa.
S-a indreptat spre cofetarie. Cand a ajuns acolo la vazut pe Sasuke cam plictisit.
-Buna dimineata, Sasuke!
-Neata. Se pare ca ai ajuns.
-Am intarziat mult? intreba fata.
-Nu, acum am ajuns si eu. Haide, sa intram!
Cand au intrat in cofetarie rozalia a ramas socata. La o masa il vazu te Kiba cu o fata satena care se sarutau. Nervoasa dar in acelasi timp si dezamagita, Sakura a mers la masa celor doi si l-a ridicat pe Kiba in picioare.
-Ce faci aici? intreba aceasta.
-Sakura... ce faci aici? Trebuia sa ne intalnim mai tarziu sa iti dau cadoul.
-Stai putin, cred ca mi-am primit mai repede cadoul, nu crezi?
-Ce vrei sa spui?
-Pai uite este cel mai frumos cadou pe care l-ar putea primi cineva. Prietenul ei este un nenorocit care o inseala cu orice fata. Asteptam mai mult de la tine, Kiba. acestea fiind spuse rozalia iesi din cofetarie. Dupa ea a iesit si brunetul care privise scena fara sa scoata vreun cuvant.
-Este un nenorocit! spuse rozalia.
-Hey... nu il baga in seama. Sa sti ca nu numai el te iubeste. zise brunetul cu o voce calda.
-Ce vrei sa spui?
-Pai... din prima clipa in care te-am vazut m-am simtit ciudat. Nu stiam ce a fost cu mine.
-Si acum sti? intreba rozalia.
-Da, mi-am dat seama pe parcurs. Cand te-ai sarutat cu Kiba ma apucat o stare de furie, ura, gelozie iar cand am vazut poza cu tine si cu el din dulapul tau am vrut sa o rup. Sakura, cred ca m-am indragostit de tine.
Rozalia a ramas mirata. Nu se astepta ca Sasuke sa ii spuna ca o iubeste. Dar, inainte sa isi dea seama, buzele ei au fost prinse de cele ale brunetului intr-un sarut tandru dar in acelasi timp si pasional. Brunetul rupse incet sarutul privind-o pe rozalie.
-Vrei sa ne plimbam putin prin parc? o intreba acesta.
-Da. Haide.
Brunetul o lua de mana pe rozalie si s-au dus in parc. Acolo s-au asezat pe o banca si au privit cerul fara sa scoata nici un sunet. Dar, pana la urma tot Sasuke rupse tacerea:
-Ce vei face de acum?
-Pai.. nu stiu. Cu el sigur nu ma voi impaca.
-Vrei sa... fi preitena mea? spus ebrunetul rosind putin.
-Sasuke... nu as vrea sa crezi ca sunt o fata care acum s-a despartit de cineva si incepe o alta "aventura"...
-Cum poti sa crezi asa ceva? Stiu ca nu esti asa.
-Atunci... bine.
Sasuke era mai bucuros ca niciodata. Sakura se bucura stiind ca este cu un baiat care o iubeste si pe care il iubeste. S-au sarutat lung dupa care au inceput sa discute diferite subiecte. Nici nu si-au dat seama cat de repede a trecut timpul. Cei doi au plecat spre casa rozaliei. Aici rozalia l-a sarutat pe brunet dupa care a intrat in casa. Aici s-a schimbat si s-a bagat in pat. A adormit in scurt timp cu gandul la brunet.




Imi pare rau ca este asa de scurt. Asteptam comurile voastre. Bye :x



Răspunsuri în acest subiect
Lupta pentru iubire - de Shadow. - 21-04-2009, 05:51 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 21-04-2009, 05:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Flash - 22-04-2009, 11:39 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 22-04-2009, 01:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 22-04-2009, 09:16 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-04-2009, 07:03 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Crynu. xD - 23-04-2009, 08:01 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-04-2009, 09:09 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 25-04-2009, 06:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de chrissta - 26-04-2009, 09:48 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 01-05-2009, 02:41 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 06-05-2009, 03:21 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 18-05-2009, 09:27 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-05-2009, 08:30 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-05-2009, 01:00 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 24-05-2009, 01:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alege... lupta sau mori Nywa 11 7.144 28-01-2012, 11:05 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Lupta noptilor wasp 4 3.825 18-05-2010, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Vernis
  Lupta Pentru Dragoste buono_airi_momoko_miyabi 5 4.550 28-09-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Shilpa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)