Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lupta pentru iubire

#3
am zis ca s-ar putea sa pun continuarea vineri sau sambata...dar l-am pus azi...l-am facut in graba si stiu ca o sa fie un dezastru...

Gelozia si planul.

Este 6:30 dimineata.In casa familiei Uchiha tensiunea este in crestere.Se pare ca Sasuke este nervos.Din ce cauza?Din cauza rozaliei.Incerca sa uite de ea dar nu putea.Incerca san u o bage in seama dar cum sa poata daca o tot vede sarutandu-se cu Kiba.Venise ora 7:00.Trebuia sa se pregateasca de scoala.S-a dus in baie pentru as face toaleta.Dupa ce iesi din baie se indrepta spre dulap de unde isi alese o pereche de pantaloni negri,un tricou alb si niste adidasi de la Nike.Cobori jos pentru a lua micul-dejun.Jos era asteptat de mama lui.
-Buna-dimineata Sasuke!
-Buna-dimineata mama!Sa stii ca nu mai mananc acasa.Imi voi lua ceva de la scoala
-Bi…dar nu mai apuca sa tremine ca deja brunetul iesi pe usa indreptandu-se spre casa rozaliei.In timp ce mergea in fata lui aparu o silueta care semana cu cea a Sakurei.Brunetul isi ridica privirea din pamant uitandu-se la rozalie.Aceasta era imbracata intr-o fustita scurta albastra cu niste sandale tot albastre cu putin toc iar parul il avea prins lasand doua suvite rebele sa atarne pe chipul ei angelic.
-Buna dimineata Sasuke!
-Buna dimineata Sakura.Sa stii ca tocmai ma indreptam spre casa ta.
-Am observat acest lucru.Scoala este in cealalta directie.spuse rozalia zambind gingas
-Da ai dreptate.Deci…mergem?
Sakura doar dadu din cap afirmativ.In fata scolii se afla Kiba.Se pare ca o astepta pe rozalie.
Aceasta isi lua la revedere de la brunet si se indrepta spre Kiba sarutandu-l tandru pe buze.Brunetul fierbea de furie insa nu lasa sa se vada acest lucru.Intra in clasa unde era asteptat de Naruto.
-Hei!Buna prietene,ce faci?ii se adresa Naruto
-Mda..buna
-Se vede de la o posta ca esti suparat.Nu?
-Nu..nu este adevarat.
-Hei!Eu sunt prietenul tau asa ca trebuie sa stiu totul asa ca spune.Hai,te ascult.
-Ok.Sunt suparat din cauza Sakurei.Mai bine zis …sunt gelos pe Kiba.
-Te cred.Cine nu e.Dar cred ca tot tu o vei avea pe Sakura.Trebuie numai sa astepti momentul potrivit.
-Cum ar fi?
-Cum ar fi maine.Maine este ziua in care s-au cunoscut Kiba si Sakura.
-Nu prea cred ca ai merge.Maine nu crezi ca vor sta impreuna toata ziua?
-Nu.Pentru ca Kiba mi-a spus ca mai are o prietena.O iubeste mai mult pe fata aia.
Iar Naruto ii arata o fata cu parul saten si ochii caprui imbracat inntr-o fusta neagra si pantofi de aceeasi culoare.
-Mda…bine.Si atunci de ce o mai raneste pe Sakura daca ii place mai mult de fata asta?
-Asta nu stiu.Dar sa nu-i spui rozaliei.
-Normal.Voi astepta eu momentul potrivit.
Clopotelul anunta inceperea orelor.Toti elevii s-au dus in clasele lor.Sakura se indrepta spre banca unde statea ea impreuna cu Sasuke.
-Hei buna!
-Buna.Stii…maine e…
-Maine e ziua in care eu cu Kiba ne-am cunoscut.Nu?
-Da ai dreptate dar…Dar nu mai apuca sa spuna nimic deoarece directoarea intra in clasa.
-Buna ziua copii!
-Buna ziua doamna directoare!
-Vreau sa va anunt ca astazi nu se vor face ore.Se pare ca niste huligani au pus niste bombe urat mirositoare in toate baile asa ca vom evacua toata scoala timp de o saptamana.
Nimeni nu mai spunea nimic.Fiecare parasi clasa in mod disciplinat deoarece directoarea se afla in clasa.
In drum spre casa Sasuke se tot gandea la o surpriza pentru rozalie si cum sa o faca sa vada adevarul.Sa vada ca Kiba o inseala.In timp ce mergea a dat peste o persoana cunoscuta.Acea persoana era insusi Kiba.
-Hei buna amice.Ce mai faci?il salute Kiba politicos
-Buna.Pai ma indreptam spre casa.
-Ok.Atunci te las.Pa
-Mda bine.Pa.
In gandul lui Sasuke :
<<Ce i-as sparge fata aia>>
<How brunetule,ai grija ce faci.Stii ca trebuie mai intai sa o cuceresti pe Sakura si apoi poti sa-I faci si lui ciuda>
<<Nu prea vad cum.El are doua prietene asa ca nu o sa-I fac in ciuda deloc.Dar macar o sa o am pe Sakura langa mine>>
<Da bine.Ai drteptate.Dar vezi ca ai ajuns acasa>
Acesta intra in casa se duse sa-si faca un dus se schimba in pijamale de culoare albastra si se baga in pat.In cateva minute adormi si brunetul cu gandul la Sakura.
In casa rozaliei lucrurile se incingeau.Se pare ca Kiba se ducea la rozalie cand s-a intalnit cu Sasuke.Acesta o saruta pe roazalie cu pasiune.Dar intr-un timp se opri si pleca acasa nu inainte de-as lua la revedere de la Sakura.Aceasta se duse sa-si faca un dus apoi se schimba in niste pijamale roz transparentr si se baga in pat.
Oare Kiba se indrepta spre prietena lui?Sasuke v-a fi impreuna cu Sakura?Planurile facute de Sasuke si Naruto vor functiona?Aceste intrebari leveti afla in urmatorul capitol.

Stiu ca este un dezastru asa ca ma astept sa primim critici din vina mea.
Va avea cateva greseli dar n-am mai avut timp sa-l corectez



Răspunsuri în acest subiect
Lupta pentru iubire - de Shadow. - 21-04-2009, 05:51 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 21-04-2009, 05:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de ▌▒ Zยzzααα ▒▌ - 22-04-2009, 11:12 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Flash - 22-04-2009, 11:39 AM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 22-04-2009, 01:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 22-04-2009, 09:16 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-04-2009, 07:03 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Crynu. xD - 23-04-2009, 08:01 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-04-2009, 09:09 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 25-04-2009, 06:58 PM
RE: Lupta pentru iubire - de chrissta - 26-04-2009, 09:48 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 01-05-2009, 02:41 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Elina - 06-05-2009, 03:21 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 18-05-2009, 09:27 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 23-05-2009, 08:30 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Shadow. - 24-05-2009, 01:00 PM
RE: Lupta pentru iubire - de Nya. - 24-05-2009, 01:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alege... lupta sau mori Nywa 11 7.144 28-01-2012, 11:05 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Lupta noptilor wasp 4 3.825 18-05-2010, 06:41 PM
Ultimul răspuns: Vernis
  Lupta Pentru Dragoste buono_airi_momoko_miyabi 5 4.550 28-09-2008, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Shilpa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)