Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inocenta dragostei

#49
Incercarea de a uita



In gradina sarutul dintre cei doi adolescenti era in flagrant. Picioarele brunetei ii inconjurau mijlocul baiatului, in timp ce acesta o mangaia usor pe spate. Limbile lor nu au incetat nici o clipa sa se frece una de alta. Dupa multe saruturi patimase, cei doi si-a desprins buzele privindu-se in ochi.
- Maine seara ma duc in club cu niste prieteni. Ai dori sa ma insotesti?
- As fi mai mult decat dornica.
- Chiar vrei sa iti traiesti la maxim viata nu e asa?
- Vreau sa uit de toate. De moartea parintilor mei, de Max, de Aisa, de Ray, vreau sa simt ca sunt libera. Vreau sa iau viata la misto.
Blondul a inceput sa chicoteasca si a luat-o pe trapezista de mana spunandu-i sa intre in casa. Fata a aprobat din cap si s-au indreptat spre vila intrand pe aceeasi usa pe care au venit. Tanarul i-a spus sa se duca la ea in camera pentru a nu da de banuit. El se va reintoarce in living alaturi de mama si tatal lui. A tras-o pe adolescenta in bratele lui si a sarutat-o apasat pe buze. I-a dat drumul si s-a dus in incaperea unde se aflau rudele lui. S-a asezat pe suprafata moale si i-a aruncat o privire furisata lui Ray. In timp ce Ray si Marcela discutau cu Diegi si Cristal, blondul se gandea la saruturile dintre el si bruneta. Ii placea fata, iar gradul de rudenie dintre ei nu o sa il impiedice sa o corupa si sa o faca a lui in orice moment. Observand ca timpul trece, Ray si Marcela si-au luat la revedere de la cei doi tineri si i-au spus lui Miguel ca e timpul sa plece. Acesta si-a luat la revedere de la matusa si unchiul lui si s-a indreptat spre usa asteptandu-i pe parintii lui. Au iesit pe usa, iar blondul s-a indreptat spre masina lui , luand-o inaintea celor doi, spunandu-le ca se vor intalni acasa. Pe drum adolescentul butona telefonul incercand sa gaseasca un numar de telefon. A sunat diferiti baieti spunandu-le ca maine seara sa aduca mai multe droguri cu ei. A inchis telefonul si si-a dat seama ca a ajuns acasa. A parcat masina in garaj si s-a dat jos din automobil indreptandu-se spre usa garajului. A deschis-o usor si a inceput sa urce seria de trepte care duceau la parterul casei. S-a indreptat spre camera lui, unde s-a trantit pe pat si a inceput sa se gandeasca si sa isi imagineze cum va fi maine seara. Ray i-a spus sa nu incerce sa o posede pe sora lui, insa e posibil ca tentatia sa fie prea mare. In incaperea si-a facut aparitia tatal lui vitreg. Acesta s-a apropiat de patul tanarului si s-a asezat pe un colt.
- Si cum a mers?
- Excelent. Am invatat-o sa fumeze, maine seara incep cu drogurile. In scurt timp surioara ta va deveni dependenta de tutun si droguri.
- Perfect. Exact cum am planuit. Asta o va invata minte ca pe mine trebuie sa ma asculte si sa ma respecte.
- "Tati", crezi ca ma pot culca cu matusa mea?
- Nu. O droghezi, o inveti sa fumeze, insa nu te atingi de ea. Un singur sarut si iti poti comanda sicriul. M-ai inteles?
- Da sefu' sa traiti.
Tanarul a iesit din camera, lasandu-l pe adolescent singur. << Da sigur, daca ai stii ce dulci sunt buzele ei, mi-o doresc. Vreau sa fie a mea si tu Ray nu ma vei impiedica. Mereu obtin ce vreau, indiferent peste cine trebuie sa trec>> gandea baiatul. S-a indreptat spre sifonier de unde si-a scos o pereche de pantaloni scurti, pentru a se schimba. Si-a lasat bustul gol si s-a bagat in pat. A adormit in cateva momente cu gandul la frumoasa bruneta.
In capitala Japoniei, in vila familiei Meng, trei adolesceti stateau la piscina. In Tokio era ziua, iar copii se bucurau de o zi minunata pentru plaja. Aisa statea in bratele roscatului, in timp ce brunetul privea in gol. Observand ca nu prea era atent, blonda s-a desprins de roscat si s-a asezat langa brunet.
- S-a intamplat ceva Max?
- Nu te prefa ca nu stii Aisa! Ariel a plecata fara sa imi spuna , iar eu nu inteleg de ce. Tu esti prietena ei cea mai buna, spune-mi de ce a facut asta! Tu trebuie sa stii.
Fata si-a lasat capul in jos incercand sa isi gaseasca cuvintele potrivite pentru a nu o da de gol pe bruneta. Nu prea il suporta pe Max, insa se vedea cu ochiul liber ca tinea la trapezista. In mintea ei se dadea o batalie. Nu stia daca sa ii spuna sau nu despre adevaratele intentii ale fetei.
- Uite ce e Max! De cand au murit parintii lui Ariel, ea a suferit mult. A indurat bataile si bataile de joc ale lui Ray, antrenamentul dur pentru a deveni campioana, bataile de joc ale Priscilei si ale tale, socul ca Daniel a adoptat-o, faptul ca tu ai mintit-o si ai amagit-o doar pentru a o da afara din casa si multe altele. Nu crezi ca incearca sa lase trecutul in urma si sa se bazeze pe prezent si viitor? Nu ti-ai dat seama pana acuma? Incearca sa uite totul, inclusiv pe tine. Nu e sigura de iubirea ta si crede-ma ca asta o doare cel mai tare. Te iubeste, chiar daca nu recunoaste asta. Vreau sa fie cu tine, insa noua ei viata o impiedica. Spune-mi, daca nu ar fi devenit sora ta ai fi inceput sa tii la ea? Sa o iubesti?
Baiatul nu stia ce sa raspunda. Era uimit de vorbele adolescentei. Atat el, cat si Larry o priveau uimiti.
- Incearca sa te schimbi si sa nu mai fii acelasi ticalos care profita de inocenta fetelor. Nu uita ca fetele astea au o inocenta, nu incerca sa le-o iei, cum ai facut-o cu Ariel. Ai fortat-o sa fie a ta prima oara nu? Nu crezi ca poate ea ar fi vrut sa fie a ta de buna voie? Stii Ari e ca o inocenta a dragostei.
- Nu mi-am dat seama niciodata cat de mult tin la ea. Absenta ei imi provoaca suferinta si vreau cu orice pret sa dispara. O vreau inapoi in casa mea, in viata mea.
- Daca s-ar intoarce, ar deveni iubita ta oficial? Ar putea sa ii ocupe locul Priscilei?
- Ea niciodata nu va ocupa locul Priscilei, pentru ca Priscila nu are un loc in inima mea sau in viata mea.
Blonda nu a mai spus nimic, doar a afisat un zambet tandru. Ariel va fi bucuroasa cand va auzi ca Max o vrea doar pe ea. Sau nu!
In Anglia, luna domnea pe cerul senin avand imprejur ei micutii licurici argintii. Noaptea trecea greu pentru tanara bruneta. Aceasta era pe balcon , iar ochii ei erau atintiti spre cer. Se gandea la cel care ii furase inima. Dorea ca Max sa fie langa ea, sa o mangaie, sa o sarute, sa ii spuna ca o iubeste, insa stia ca e imposibil. A ales sa se indeparteze de el, doar pentru o gelozie absurda. Si-a dus mainile pe corp si a inceput sa le frece de trup incercand sa se incalzeasca. Deodata a auzit telefonul si a intrat in incapere pentru a vedea cine o cauta la o ora atat de tarzie. A inchis usa verandei si s-a indreptat spre noptiera unde se afla apartul. A ridicat clapita si a vazut ca cea care o cauta nu era nimeni alta decat Aisa. A apasat butonul verde si a dus telefonul la ureche.
- Alo?
- Hei, sunt eu. Nebuna
- Chiar ca esti nebuna. De ce ma suni la ora asta imposibila?
- E abea 2 dupa-amiaza.
- Ei bine aici e 2 noaptea. S-a intamplat ceva cu tine sau cu Larry, sau cu M..
- Max? Apropo de el trebuie sa iti spun ceva. Taci si asculta-ma! Baiatul te vrea inapoi, te iubesti si vrea sa te intorci in Tokio.
Auzind afirmatia, genunchii trapezistei s-au inmuiat, iar fata a cazut jos pe podea, impiedicand lacrimile sa se prelinga pe obraji.
- Mda, sigur! Se preface doar pentru ca sa ma intorc si sa isi bata joc de mine, insa nu dau inapoi. Nu ma intorc!
- Nu cred ca se preface Ari. I-am vazut reactiile, privirile. Cand fufa aia se apropie de el, o respinge. Pe tine te vrea scumpo, insa tu faci cum vrei e viata ta. Te las sa te odihnesti acum. Noapte buna.
- Noapte buna Aisa. Si multumesc.
Dupa ce a inchis, bruneta s-a bagat in pat si a inceput sa se gandeasca la ceea ce i-a spus prietena ei. Daca era adevarat? Max o vrea pe ea? Trebuia sa confirme acest lucru, insa cum?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Inocenta dragostei - de Alexi - 14-04-2009, 09:42 PM
RE: Inocenta dragostei - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-04-2009, 11:33 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 17-04-2009, 09:12 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 18-04-2009, 02:05 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 21-04-2009, 02:53 PM
RE: Inocenta dragostei - de Bubbles - 21-04-2009, 07:10 PM
RE: Inocenta dragostei - de alexandra_love - 21-04-2009, 07:28 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 22-04-2009, 09:47 PM
RE: Inocenta dragostei - de Monica Wksv - 23-04-2009, 08:49 AM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 23-04-2009, 06:39 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 24-04-2009, 07:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 25-04-2009, 02:03 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 25-04-2009, 08:18 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 26-04-2009, 07:28 PM
RE: Inocenta dragostei - de Elina - 26-04-2009, 08:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 28-04-2009, 09:22 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 28-04-2009, 10:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de nemo-chii - 28-04-2009, 10:49 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 30-04-2009, 04:54 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 01-05-2009, 08:43 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 02-05-2009, 05:53 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 04-05-2009, 12:57 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 05-05-2009, 08:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 06-05-2009, 04:46 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 06-05-2009, 06:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 06-05-2009, 07:16 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 08-05-2009, 03:37 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 08-05-2009, 06:04 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 10-05-2009, 10:29 AM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 10-05-2009, 10:44 AM
RE: Inocenta dragostei - de Crynu. xD - 10-05-2009, 08:00 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 11-05-2009, 06:22 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 13-05-2009, 08:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 15-05-2009, 08:02 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 15-05-2009, 08:19 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kiddy - 15-05-2009, 09:43 PM
RE: Inocenta dragostei - de ஜSheirஜ - 16-05-2009, 03:35 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 18-05-2009, 04:52 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 18-05-2009, 08:31 PM
RE: Inocenta dragostei - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 11:45 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 21-05-2009, 07:24 PM
RE: Inocenta dragostei - de MyKy - 21-05-2009, 08:15 PM
RE: Inocenta dragostei - de ***candy bar*** - 22-05-2009, 11:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 24-05-2009, 07:33 PM
RE: Inocenta dragostei - de ~~YuRa~~ - 24-05-2009, 08:10 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 27-05-2009, 08:55 AM
RE: Inocenta dragostei - de Yumina - 29-05-2009, 08:24 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 30-05-2009, 11:27 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 10-06-2009, 08:17 PM
RE: Inocenta dragostei - de Annya_Anna - 11-06-2009, 07:52 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 17-06-2009, 04:35 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 17-06-2009, 07:30 PM
RE: Inocenta dragostei - de Aiumy - 17-06-2009, 10:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O privire inocenta **angels** 12 8.247 23-10-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.822 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)