Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inocenta dragostei

#32
Intoarcerea acasa si Diego







Ajunsa la receptie, trapezista a fost anuntata ca are un apel. I-a multumit fetei care i-a spus si a dus receptorul la ureche. A intrebat cine este, insa nimeni nu i-a raspuns. In cateva clipe, persoana misterioasa a inchis telefonul, lasand-o pe fata nedumerita. I-a dat telefonul receptionistei si s-a indreptat spre restaurant. La o masa se afla bruneta. Fata s-a indreptat spre el si s-a asezat pe scaun. Observand ca sora lui era cam neatenta, baiatul a intrebat-o ce are, iar adolescenta i-a spus ca nu are nimic. In scurt timp si-a facut aparitia si cei doi porumbei. Vazandu-i, adolescenta a zambit usor , apoi si-a indreptat privirea spre geam. Deodata telefonul ei a inceput sa se sune. Cand a raspuns si-a dat seama ca Daniel e la capatul firului. Acesta i-a spus ca are avionul in doua ore. Dupa ce a inchis telefonul i-a spus Aisei ca trebuie sa plece la aeroport. Baietii au decis sa le conduca pe fete pana la aeroport, deoarece si ei trebuiau sa isi cumpere biletele. Adolescentele s-au dus in camere pentru a-si lua bagajele. Ajunsa in camera, bruneta si-a dat jos trolleru de pe pat si si-a luat geanta de pe masuta. A deschis trollerul si a pus-o inauntru. Si-a pus telefonul si banii in buzanarele sarafanului si-a luat trollerul in mana si a iesit din incapere. Pe hol s-a intalnit cu prietena ei. Au coborat jos, unde si-au platit sederea si i-au asteptat si pe baieti. In scurt timp si-au facut si acestia aparitia. Au iesit din hotel indraptandu-se spre taxiu. Baietii le-au ajutat pe fete cu bagajele, apoi s-au urcat in masina. In cateva minute, automobilul a oprit in fata aeroportului. In timp ce baietii luau bagajele din portbagaj, adolescentele s-au indreptat spre ghiseu, pentru a-si lua biletele. I-au explicat fetei de acolo ca biletele au fost reverzate ieri. Dupa ce au clarificat aceasta treaba, tinerele s-au intors la baieti. Blonda nu a ezitat nici un moment si i-a sarit in brate roscatului, sarutandu-l cu pasiune. Pe de alta parte, bruneta era mai timida, iar fratelui ei ii placea acest lucru. Brunetul a tras-o in bratele lui cuprinzandu-i buzele intr-un sarut apasat. Limba acestuia se strecura cu delicatete printre buzele adolescentei, patrunzand in lacasul ei dulce si umed. Limbile celor doi erau intr-un continuu duel. Tanara dorea sa se desparta de brunet, insa mana dreapta a acestuia o impiedica. O apuca de talie apropiind-o mai tare de el si adancind-o mai mult in sarut. Tanara a abandonat orice tentantiva de a se indeparta de baiat si si-a pus mainile dupa gatul acestuia. Blonda ii privea si nu prea o incanta acest lucru. Nu ii placea ca Max isi ascunde relatia lui cu Ariel. Ideea brunetei de a pleca i se parea minunata. Aisa credea ca Max vrea doar sa se joace cu prietena ei. Aceasta se indrepta spre ei si se prefacea ca nu e atenta. S-a impins in Max, indepartandu-l de prietena ei. I-a spus ca ii pare rau si ca nu era atenta. Brunetul nu a mai spus nimic. Uitandu-se la ceas, blonda i-a spus prietenei ei ca trebuie sa plece. L-a sarutat pe Larry cu foc, in timp ce Max o apuca usor de talie pe bruneta.
- Ne vedem acasa ok?
Bruneta a aprobat din cap si i-a dat fratelui ei un sarut scurt. Si-a luat trollerul de mana si s-a indreptat spre hangar pentru a-si lasa bagajele. Cand au ajuns la poarta, pentru a urca in avion, trapezista s-a mai uitat odata la fratele ei, care ii facea din mana. Aisa a tras-o repede dupa ea, asta dandu-i brunetului de banuit. Dupa ce si-au ocupat locurile, bruneta era nedumerita in legatura cu comportamentul prietenei ei.
- Ce e cu tine? De ce te comporti asa in prezenta lui Max?
- Ari tu esti proasta? Adica dupa ce ca te-a violat si a incercat sa te raneasca tu te faci ca nimic nu s-a intamplat. Mai vrei sa pleci? S-au ai sa ramai in Tokyo si sa il vezi pe fratele tau, pardon iubitul tau sarutandu-se cu vaca morgana.
- Aisa stiu ca dau de inteles ca l-am iertat, dar te inseli. Inca mai am in minte si in suflet faptul ca a vrut sa ma cucereasca doar pentru a ma rani. Si nu iti fa griji planul meu de a pleca inca e in picioare. Ajung inaintea lui Max acasa si asta e un atu. Voi vorbi cu tata.
- Da si acasa ai alta pomana. Alfonso asta. Nu ti-ai dat seama ca el incearca sa te cucereasca? Numai daca ma gandesc ca ai putea sa fii cu el. Doamne. Prefer de o mie de ori sa fii cu Max.
- Ce aveti toti cu Alfonso? Si tu si Max. Mi-e mi se pare ca e un tip de treaba si munca lui este sa ma apare pe mine.
- Ma rog. Hai sa revenim la lucrurile importante. Cum ai de gand sa il supraveghezi pe Max, cat esti plecata?
- Pai aici speram sa ma ajuti tu. Vreau ca dupa plecarea mea sa te muti la mine la scoala si sa nu il scapi din ochi pe Max.
- Perfect. Asta e o buna modalitate. Si daca Priscila ajunge in fiecare zi de o mie de ori la cabinet si de 10 ori pe saptamana la spital nu o sa fie o problema nu?
- De ce rezolvi tu totul cu violenta? Te credeam pacifista.
- Zi-mi ca nu vrei sa o aranjez putin ca te zbor din avion.
Bruneta a inceput sa rada, in timp ce blonda zambea. In scurt timp, avionul celor doua au decolat.
In Grecia, mai precis la hotel, cei doi baieti discutau despre anumite subiecte. Brusc Max i-a spus prietenului sau ca iubita lui nu prea il inghite. Roscatul i-a spus ca poate pentru felul cum se comporta cu Ariel, Aisa nu prea il suporta. Baiatul nu a mai spus nimic, doar se gandea la sora lui. Trecuse deja 3 ore de cand avionul celor doua decolase.
In Tokyo, avionul tocmai ateriza pe pista. Fetele s-au ridicat de la locurile lor, indreptandu-se spre scari. Asteptau ca acestea sa fie deschise, pentru a putea cobora. In cateva minute usa avionului s-a deschis lasand lumina soarele sa patrunda in interior. Fetele au coborat usor scarile acoperite cu o mocheta visinie si s-a indreptat spre intrarea aeroportului.S-au indreptat spre hangar pentru a-si lua bagajele si l-au cautat cu privirea pe Daniel. Ariel credea ca tatal ei va veni dupa el, insa se insela. Bruneta il zareste pe Alfonso. Si-a luat prietena de mana si s-au indreptat spre bodyguard. Acesta le-a spus ca Daniel nu putea sa vina dupa ele, dar le asteapta acasa. Fetele s-au resemnat si s-au indreptat spre limuzina. Blonda s-a asezat in fata prietenei ei, iar brunetul langa trapezista. Prima oprire a limuzinei a fost casa blondei. Adolescenta si-a salutat prietena si inainte sa coboare din masina, blonda la calcat puternic pe bodyguard pe picior. Acesta a scos un scancet de durere. Blonda a zambit satisfacuta si a coborat. Bruneta si-a dus mana dreapta la gura, incercand sa isi ascunda zambetul. Prietena ei o facea mereu sa rada. Urmatoarea oprire era casa adolescentei. Soferul a oprit in fata portii si a claxonat pentru a i se deschide poarta. A oprit automobilul in fata intrarii principale. Bruneta s-a dat jos din masina, indreptandu-se spre casa si lasandu-si bagajele pe mana bodyguardului. A deschis usa, a coborat cele cinci trepte si s-a dus in living. Pe canapea, catelusul ei dormea cu capul pe o perna si cu labutele deasupra canapelei. Ariel l-a strigat, iar acesta si-a ridicat usor capul. Cand a vazut-o s-a ridicat de pe canapea indreptandu-se spre adolescenta. Fata la luat in brate si la mangaiat pe blanita in timp ce catelul dadea fericit din codita. Brusc, una dintre servitoare s-a apropiat de tanara. I-a spus ca tata ei o asteapta in birou. Bruneta l-a lasat pe Maxim jos si s-a indreptat spre incaperea unde se afla tatal ei. A ciocanit usor in usa , apoi a intrat. A observat ca Daniel nu era singur. Pe scaunul din fata lui se afla un tanara de vreo 21-22 de ani. Daniel s-a ridicat de pe scaunul lui si s-a indreptat spre fiica lui. A imbratisat-o si i-a urat un "Bun venit acasa". Tanarul care statea pe scaun la intrebat pe barbat daca nu il prezinta. Fata il privea nedumerita, in timp ce tanarul s-a ridicat de pe locul lui, indreptandu-se spre trapezista. I-a luat mana dreapta si i-a sarutat-o usor.
- Ma bucur sa te cunosc Ariel. Numele meu este Diego si sunt fratele mai mare al lui Max si al tau.
Tanara a ramas uimita. Nu stia ca Max mai avea un frate sau ca Daniel mai avea un fiu.
- Si..eu..ma..bucur..sa..te..cunosc.
- Esti atat de draguta cand nu stii ce sa spui. Tata aveai dreptate. Este absolut incantatoare. Acum inteleg de ce ti-ai pierdut atata timp cautand-o. Ce spui surioara. Mergi nu mine in gradina sa ne cunoastem mai bine?
Fata a acceptat. Dupa ce a vazut ca cei doi s-au indepartat, Daniel s-a asezat la loc la birou. <<Oare cum va reactiona Max cand isi va vedea fratele aici? Sunt curios sa vad cum se va comporta. Nu se va astepta la aceasta surpriza. Exact ca Ariel>>
In Grecia, Max si Larry erau in avion si asteptau ca acesta sa decoleze. Cum va reactiona brunetul cand va vedea surpriza de acasa?



http://media.photobucket.com/image/anime...o.jpg?o=44 Diego
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Inocenta dragostei - de Alexi - 14-04-2009, 09:42 PM
RE: Inocenta dragostei - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-04-2009, 11:33 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 17-04-2009, 09:12 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 18-04-2009, 02:05 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 21-04-2009, 02:53 PM
RE: Inocenta dragostei - de Bubbles - 21-04-2009, 07:10 PM
RE: Inocenta dragostei - de alexandra_love - 21-04-2009, 07:28 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 22-04-2009, 09:47 PM
RE: Inocenta dragostei - de Monica Wksv - 23-04-2009, 08:49 AM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 23-04-2009, 06:39 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 24-04-2009, 07:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 25-04-2009, 02:03 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 25-04-2009, 08:18 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 26-04-2009, 07:28 PM
RE: Inocenta dragostei - de Elina - 26-04-2009, 08:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 28-04-2009, 09:22 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 28-04-2009, 10:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de nemo-chii - 28-04-2009, 10:49 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 30-04-2009, 04:54 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 01-05-2009, 08:43 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 02-05-2009, 05:53 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 04-05-2009, 12:57 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 05-05-2009, 08:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 06-05-2009, 04:46 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 06-05-2009, 06:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 06-05-2009, 07:16 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 08-05-2009, 03:37 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 08-05-2009, 06:04 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 10-05-2009, 10:29 AM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 10-05-2009, 10:44 AM
RE: Inocenta dragostei - de Crynu. xD - 10-05-2009, 08:00 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 11-05-2009, 06:22 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 13-05-2009, 08:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 15-05-2009, 08:02 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 15-05-2009, 08:19 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kiddy - 15-05-2009, 09:43 PM
RE: Inocenta dragostei - de ஜSheirஜ - 16-05-2009, 03:35 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 18-05-2009, 04:52 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 18-05-2009, 08:31 PM
RE: Inocenta dragostei - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 11:45 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 21-05-2009, 07:24 PM
RE: Inocenta dragostei - de MyKy - 21-05-2009, 08:15 PM
RE: Inocenta dragostei - de ***candy bar*** - 22-05-2009, 11:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 24-05-2009, 07:33 PM
RE: Inocenta dragostei - de ~~YuRa~~ - 24-05-2009, 08:10 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 27-05-2009, 08:55 AM
RE: Inocenta dragostei - de Yumina - 29-05-2009, 08:24 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 30-05-2009, 11:27 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 10-06-2009, 08:17 PM
RE: Inocenta dragostei - de Annya_Anna - 11-06-2009, 07:52 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 17-06-2009, 04:35 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 17-06-2009, 07:30 PM
RE: Inocenta dragostei - de Aiumy - 17-06-2009, 10:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O privire inocenta **angels** 12 8.247 23-10-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.821 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)