Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O aventura cu peripetii

#10
Poi..... iata nou capitol deci sper sa va placa:D




Capitolul VI:Ceva cu totul neobisnuit.....




In camera Sakurei era liniste. Se pare ca ea a gatat deja de despachetat, dar si de aranjat pentru a servi cina. Era imbracata intr-un kimonou rosu cum este sangele proaspat varsat, iar marginile lui erau verzi precum minunata iarba frageda de primavara, plus niste micute modele de flori de cires. La gat avea o pamblica roz precum parul ei. Parul si-l prinse in doua codite, dintre care una era mai sus, iar cealalta era prinsa putin lasand varfurile sa se ridice putin in sus. Isi puse o clema cu flori de ciresi in par, facandu-l sa para ca sunt florile ciresilor. Avea niste cercei lungi cu acelasi model ca si cel de la clema. Se dadu cu putin luciu de buze, cu creion dermatograf roz deschis si gata, puteai spune ca arata ca si o adevarata domnisoara de la curtea regala.
In camera era liniste. Sakura statea pe balcon si privea incantatoarea si intinsa mare in care se reflecta cerul intunecos si sclipirea miilor de stelute, dar cel mai frumos era ca in ciuda faptului ca erau valuri in apa nesfarsita se putea reflecta complet minunata perla sclipitoare de pe intinsul cer. Fata privea parca hipnotizata privelistea. Pe exterior daca o priveai puteai spune ca relaxata si ca nu are nici o grija, dar daca era sa o analizezi pe interior constatai ca nu este chiar asa de bine dupa cum vroia sa arate. Inca o mai infricosau acele ganduri despre presupusul atacator care le putea ucide in acea seara. Chiar daca nu a spus nimic, ea a auzit toata discutia colegilor ei despre persoana necunoscuta. Ii era frica, recunostea. Daca era sa fie asa cum spuneau baietii ea nu ar fii avut nici o sansa in fata unora din Akatsuki. Sunt prea puternici pentru ea, ar fi rezistat intr-o lupta cu unu din ei in jur de 15 minute, nimic mai mult sau mai putin dupa cum gandea ea. Totusi, ce puteau obtine de la o fata simpla si slaba cum se considera ea niste criminali foarte periculosi ca si ei.Tot sirul de ganduri inspaimantatoare au fost intrerupte de catre niste batai in usa.Se uita pentru o clipa speriata spre usa, daca putea fii din nou acel atacator, dar daca era el de ce nu a a venit pe geam?Dar ca si prima data gandurile ei nu au putut continua deoarece de dupa usa auzii un glas ingrijorat.
-Sakura, esti bine?Sakura!Se pare ca glasul ii apartinea lui Hinata care isi facea intradevar griji pentru prietena ei. Se mai uita un pic la usa dupa care se indreapta spre ea.
-Vin imediat! striga rozalia dupa care deschide usa. Sa intamplat ceva Hinata? intraba fata.
-Poi am fost de acord ca sa cinam la terasa unui restaurant, asa ca am venit ca sa iti zic ca sa iti ei ceva in spate deoarece pe faleza poate sa bata putin mai tare vantul, spune bruneta dintr-o rasuflare.Aceasta era imbracata intr-un kimonou albastru spre negru, iar dungile de la capete le avea albe plus in dreptul pieptului niste micute modele floricele albe, iar paul si-l prinse intr-un coc la spate lasand doar bretonul sa ii atinga fata fina si alba.
-Bine Hinata. Multumesc ca m-ai anuntat. Hai intra inauntru pana pa pregatesc. Spune Sakura zambindu-i gingas prietenei ei.
-Ok, spune acesta in timp ce se aseza pe canapeaua neagra din camera, iar geanta de un albastra inchis si-o puse pa masuta rotunda din sticla de langa canapea si cele doua fotolii. In cinci minute Sakura a fost gata si a coborat jos unde le asteptau ceilalti. Cu totii erau imbracati eleganti, fetele bineinteles purtau kimonouri. Toti isi indreptau privirile spre Sakura care era asa de frumoasa pana si Sasuke si moracanosul de Sino si Gaara. Pana la urma Kiba sparge stratul de gheata care se depusese.
-Sunteti gata cu toti? intreaba Kiba.
-Da, sa mergem odata. Spune Ino cu rautate in glas deoarece toti se uitau la Sakura si o admirau. Ceilalti nu au spus nimic nebagand-o in seama. Nu au mai luat nici un mijloc de transport deoarece rastaurantul era aproape. Bine inteles ca nu puteau lipsii dulcegariile lui Ino pentru Sasuke. Aceasta purta un kimono mov cu un decolteu putin cam generos incercand sa il impresioneze pe brunet, dar fara nici un rezultat. Din nefericire pentru Ino imbracamintea ei intorcea privirile baietilor din statiune care se plimbau linistiti.Drumul nu a durat mult. Au intrat in restaurant si s-au asezat la mese, desigur dupa cum sunt pe echipe, asta ca sa nu se iveasca vreun scandal intre baieti.
-Baieti voi ce veti comanda? Eu cred ca voi incerca niste spaghete cu sos, intraba Sakura in timp ce rasfoia meniul plin cu delicateti.
-Poi eu cred ca voi incerca friptura asta de pui, arata atat de apetisanta, spune Naruto pofticios.
-Dar tu Sasuke? intraba din nou rozalia privindul pe baiat.
-Mmm...cred ca voi comanda o supa, spune brunetul in timp ce se uita dupa chelnerita ca se ii dea comanda lor.Dupa ce le ia comanda, chelnerita pleca spunand ca in zece inute totul va fii gata.Asa si a fost, comanda lor a sosit.Au inceput ca sa manance.Datorita faptului ca Sakura avea spagheta la o inghititura a picat putin sos pe nasul ei. Cum a vazut-o Naruto a inceput sa rada copios, pana si Sasuke radea. Sasuke sa rada? Da, ati citit bine, Sasuke radea cu adevarat. Sakura si Naruto au fost primii care l-au vazut razand. Rozalia s-a sters cu un servetel pe nas dupa care incepu sa chicoteasca usor si ea.
-Doamne Sakura,.... si eu sunt caraghios ..... dar tu esti si mai tare, spune Naruto printre hohotele de ras.Nu imi vine sa cred ca l-ai facut si pe Sasuke sa rada, esti geniala! spune blondul dupa ce se mai calmeaza putin.
-Ei? deci cum este sa razi ''Domnule moracanos", spune Sakura dandu-i incet cu cotul in mana.
-Hmm...cred ca nu am mai ras asa de cand eram in copilarie, spune Sasuke care se pare ca ii revine din nou acel glas nepasator doar ca nu era rece, se putea citi o mica nota de caldura in glasul lui.Au mancat in continuare fara ''micile accidente". Dupa ce au gatat echipa sapte si-a luat la revedere de la ceilalti spunandu-le ca ei merg sa se plimbe, si dupa merg la hotel.
Au mers ca sa se plimbe prin nisipul argntiu si inca cald, dupa ce a fost 'prajit' o zii intreaba de catre Soare. Nici unul dintre ei nu scotea vreo vorba, mergeau linistiti si meditau fiecare la ce vroia. Se pare ca Naruto a intrat din nou in acea stare de maturitate pe care a surpris-o Sasuke in acea noapte in tren. Nimic nu era schimbat de atunci, din nou era linistit si se comporta normal vorbin deoarece daca zici inormal asta ar insemna ca Naruto se simte bine si ca face din nou boacanele lui obisnuite care ii face pe toti sa rada si sa se simta bine chiar daca sunt suparati. Asa este el, o persoana din partea careia poti sa te astepti la orice. S-au plimbat asa pret de cateva minute bune, dar observand ca Sakura este obosita din cauza drumului si ca sarea a linistit-o ii dadea o stare de somnolenta. Atunci s-a intamplat din nou ceva foarte ciudat din partea lui Sasuke. Se pare ca mostenitorul Uchiha a luat-o in brate pe rozalie, si se pare ca ii si facea placere deoarece o strangea la piept putin tare, dar nu exagerat, cat sa se simta in siguranta. Si se pare ca asta si-a facut efectul deoarece Sakura a adormit in bratele brunetului placut de ea. Dupa ce au ajuns la hotel Naruto a mers in camera lui nu inainte de asi saluta prietenul. Sasuke a intrat in camera Sakurei unde a asezat-o pe patul moale cu asternuturi albe imaculate. Se uita la ea cateva secunde, si se intreaba in gand daca aceasta fiinta este om sau inger. Chiar daca o cunostea de patru ani nu era deajuns incat sa o cunoasca indeajuns de mult datorita comportamentului sau rautacios. Dar se pare ca pe fate nu o prea interesa asta. Ea il iubea asa cum este si asta nu se va schimba. Se mai uita o data la ea si dupa pleca la el in camera deoarece oricat de mult ar fi negat, era obosit.Noaptea a decurs bine si linistita pentru adolescenti din Konoha.



Aici aveti o poza cu Sakura cum era imbracata: http://media.photobucket.com/image/sakur...9.gif?o=12



Sper din tot sufletul ca sa va placa si imi cer mii de scuze pentru eventualele greseli pe care le veti putea gasi in acest capitol.
Pana la urmatorul capitol.
Ja :bye:



Răspunsuri în acest subiect
O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 16-03-2009, 08:54 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-03-2009, 10:43 AM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-03-2009, 07:36 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 05-04-2009, 07:24 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 06-04-2009, 09:01 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 09-04-2009, 09:35 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Isis-Zeita iubirii - 09-04-2009, 09:38 PM
RE: O aventura cu peripetii - de chrissta - 09-04-2009, 10:01 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 09-04-2009, 10:55 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 10-04-2009, 07:59 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 10-04-2009, 08:00 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Isis-Zeita iubirii - 10-04-2009, 09:28 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 21-04-2009, 09:27 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Just Sugar - 22-04-2009, 09:11 AM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 22-04-2009, 09:10 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 22-04-2009, 11:03 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 25-04-2009, 09:09 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 09-05-2009, 08:36 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 09-05-2009, 10:44 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 10-05-2009, 07:57 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Annya_Anna - 08-06-2009, 02:57 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 22-06-2009, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  PERIPETII LA NIVEL GANDACESC(la nivel de gandac) oV!K!o 1 2.392 02-01-2011, 12:44 AM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Eu Si Viata Mea Cu Peripetii(Hinata) HinataDulcika 3 2.989 12-08-2010, 01:29 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  O alta aventura a lui Naruto! Arken 1 2.774 27-04-2010, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Regis de Aeternum : Existenta duala [aventura / dragoste / shounen-ai] aurelia chircu 5 3.428 17-04-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: aurelia chircu
  Regasirea & Aventura [+16 / +18] ^_^M@D!^_^D3M0N!k@ 8 5.208 17-04-2010, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Emm` :x
  Logodna cu peripetii Mishelle 25 22.276 15-12-2009, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Aventura unei prajituri BlueGum 18 10.037 15-06-2009, 03:02 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)