Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Don't wait for love, look for happiness

#5
Uite ca am venit si cu next-ul chiar daca am zis sa mai astept.Eh, inspiratia nu prea ma lasa acum si am noroc cu vacanta unde pot scrie mai mult.:D
Rapunsuri la comentari
Rebekah: Ma bucur ca iti place micuta mea poveste^^ si iti multumesc pentru parere.Da stiu ca mai am ceva lipsuri cu gramatica, dar voi incerca sa le corectez cum pot mai bine.
Pe Aoi nu am vrut initial sa-l fac timid pentru ca nu este, dar acest concept al oamenilor cand intalnesc ceva nou li se par absurd, cam asa trebuia sa se inteleaga( eh am sa mai lucrez cu descrierea asta a sentimentelor)..
Soo enjoy...


CAPITOLUL 4
'Blair'


''Ce era cu mine?Ce este ceea ce simt acum?Doar o atingere trupeasca sau ceva mai mult?''Astea imi sunt intrebarile ce m-au facut sa fierb si sa ii simt mai mult.Buzele fine ce mi se intiparesc in piele, usor acrisor din dulceata guri de m-au facut sa continui cu mai multa pasiune.Nu mi se impotrivea in niciun fel, parca ne imbatasem, dar nevoia de aer ne oprira pe amandoi si el se aseza cu capul pe umarul meu ca sa rasufle.I-am putut observa pana si roseata din obrasi, fusese chiar stanjenitor ca doi baieti sa se sarute cu atata ardoare care se cunosc de o zi.Nici eu nu pot explica gestul facut, doar am facut ce simteam ca trebuie facut si usor amestecat cu dorinta, am continuat chinul angelic.Acum incep sa-l inteleg pe Mark cand imi spunea ca ceea mai mare provocare pe care o are omul este ceea ce ii este interzis de natura legii cat si ce vrea sa faca cu viata lui.Degeaba traiesti daca nu ai pentru ce, umbli hoinar prin timp si cand te uti in urma nu sti ce ai realizat si ce ai riscat.
-A plecat?ii aud vocea termuzanda la ureche incat tresar si uit cu desavarsire la ce ma gandeam.
Aprob din cap inghitind in sec si parca arzand daca nu ii simt din nou parfumul, dar spre dezamagirea mea el se ridicase si ramase intepenit cu spatele la mine.Imi indrept privirea nedumerita catre parul lui si incerc sa ma ridic, insa el se intoarce ca ars si serios de m-am speriat incat mai era putin si cadeam, dar nu puteam sa-mi imaginez ce va urma.Probabil era suparat pe mine ca am continuat ceea ce nu trebuia facut de la inceput.
-Sa nu te mai prind ca faci asta!imi spune uitandu-se fix in ochii mei cu o atitudine complet schimbata, calma, sigura si cu mai multa incredere.
Izbucnesc in ras doar cand imi rasuna pana si cuvintele lui in minte.Imi recunosc partea de vina, dar pana la faptul ca sunt doar eu vinovat deja se intrecea cu gluma.Sincer cam asa imi suna propozitia.
-Nu, sa imi mai ceri din astea!ii corectez formularea in stil propriu aratand degetul aratator ca si cum o incurca.
Asta cu saruturile intre baieti ma calca sa zicem pe nervi si m-am ridicat direct in fata lui ceea ce pe el il facusem sa se dea cu un pas in spate.Ma uit atent la el si se parea ca isi pierde din incredere, pe mine ma incanta faptul ca il intimidez doar uitandu-ma la el.Nu eram suparat si nici in altfel, insa era ceva ciudat la prezenta lui ce ma facea sa ma intimidez eu si nu ma mai puteam concentra la ce trebuia sa spun.
Nu imi terce nimic prin cap sa pot schimba subiectul, pe cand el nu mai zice nimic ci se aseaza din nou luand camera.I-am urmarit miscarile, dar nu baga de seama, era ingandurat.Poate pentru dreptatea avuta nu mai indraznea sa scoata nici un cuvant in plus.Cum sa fac sa sparg tacea asta de mormant.Incep sa-mi caut prin buzunare, poate gaseam ceva de comentat, dar nimic doar poza lui.Ma uit cu atentie la ea obsevand in mare parte toate detaliile.
-Sa mergem mai departe.il aud in cele din urma spunand ceva.
Afirm din cap si ma ridic apoi urmat de el.Mergeam incet, dar atmosfera era incordata.Cat de suparator pot fi conversatiile cu un necunoscut, cand nu sti nimic despre el decat un nume.In mine se zbatea faptul daca sa vorbesc ceva pana nu turbam sau a doua varianta, insa cu spume la gura.
-De ce nu ma intrebi...imi atrage atentia cu vorbele spuse cu jumatate de gura inghitind in sec.Am vrut sa-l opresc, dar continua:De ce eram incordat din cauza fetei respective?
-Ehh...stiu cum este sa ai o obsedata pe cap.ii raspund degajat facandu-l pe el curios....Cu multe obsedate si totusi pot sa le fac fata, dar tie ce ti-a venit sa ii zici ca esti.....
-Si mai rau...raspunde intr-un fel intrebarea mea facandu-ma sa ma opresc asteptand raspunsul complet.
Se opreste si el unde se intoarce apoi continua propozitia inceputa:
-Pentru ca nu va inceta sa spere ca o voi iubi din nou.
Il vad, ii observ tristetea din cuvinte, il intrista amintirea ei tot ce este legat de prezenta ce il inconjoara ea.Acum as fi vrut sa aflu mai multe pentru ca orice ai face curioaziteatea de roade pe dinauntru, al naiba pusti, ma face sa vreau mai mult.Deja sarutul nu mi-l mai pot scoate din cap pentru vreo cateva zile si cred ca o inteleg in cele din urma pe biata fata de ce nu renunta la el asa usor.Buzele carnoase si dulci parca si acum le mai simt savoarea si oricine ar face orice doar pentru o atingere scurta.E prima data cand sarut un baiat dupa mult timp si nu mi s-a parut groaznic precum imi imaginasem, ba chiar imi placuse.
-Ce facem acum?ma intreaba vazandu-i plictiseala din ochii.
-Iti descarci starea asta de plangacios.ii spun hotarat uitandu-ma la el.
-Bine, dar intr-un loc mai linistit.imi spune oftand
Wow, dupa ultimele cuvite accentuate deja imi veneau in minte niste scene perverse ceea ce ma facu sa scutur capul din cauza prostiilor la care ma gandeam.El imi obseva gestul si intr-un fel cu ochii ma intrba daca sunt bine, iar eu incercand sa par cat se poate de normal ii spun ca sunt bine urmandu-i pasi.Ciudat, nu eram in apele mele azi, deveneam gay sau ce?
-Cred ca m-am molipsit de la Mark. spun asta cu voce tare fara sa imi dau seama ca eram deja la masa dintr-o cafenea.
-Cu ce te-a molipsit?ma intreaba el ce sta in fata mea.
-Cu nimic blue eyes, doar gandeam cu voce tare. spun eu punandu-mi o mana la frunte oftand. Deci, cum te-ai cunoscut cu tipa?
-Asa nu vei reusi sa-ti faci prieteni. spune de data asta ocolind subiectul, parca vrand cu desavarsire sa nu imi spuna nimic.
Scot un suras cand ii aud cuvintele calde scotandu-le din gura, era distras de peisajul verde de pe terasa.Acum reusesc sa observ scaunele facute din bete, frumos impletite si pernele albe sa stea cllientul confortabil, avand intre cele doua scaune din fata si o masa facuta in acelasi stil cu un geam de sticla unde ne erau puse cafelele.
-Nu vroiam sa sune a interogatoriu. ii spun uitandu-ma fix la el.
-Stiu, incerc sa uit amintirile cu ea.
Ii simt o alta prezenta fata de care ma obisnuisem mai devreme.Prezenta noua a lui mi se pare familiara, dar nu stiu de unde.Incerc sa schimb subiectul cand el vorbeste mai departe:
-Ea a fost ca o reverie prin gandurile mele.Am avut o incredere oarba, iar mai apoi avea sa ma dezamageasca.Tu care crezi ca ar fi cel mai dureros lucru?
-Sa nu mai iubesti?..De unde sa stiu eu?! ii raspund ironic, pentru ca nici eu nu stiam raspunsul.
-Asculta, eu eram ultima persoana care stia de existenta ei, pe cand prietenii comuni ii stiau fiecare pas. Asta nu a fost cel mai rau, a urmat faptul ca intr-o tabara sa am norocul sa o vad sarutandu-se cu un vechii prieten. Nu m-au observat pe atunci ca ma port ciudat, m-am prefacut ca nu-i adevarat, dar nici nu am putut sa uit.Poate era mai bine sa nu ma fi confesat, cand imi placea de ea. Cu ultimele cuvinte pleaca capul in jos ca si cum regreta ca imi spusese.
-Hmda, din astea sunt la ordinea zilei, dar este povestea ta, daca mai ai ceva de adaugat continua.
Imi arunca o privire fulgeratoare de am simtit-o bine prin ochii.Probabil il deranjase comentariul meu cat se putea de sincera deoarece era mai bine sa spun totul vede-n fata si sa nu fiu ipocrit.Cu toate astea nu se descuraja ci mai degraba ii datu forta pentru ce urma sa spuna:
-Da, se intampla, dar chiar si asa cand a aflat ca eu deja stiam de 'incident', cand deja ma racisem dupa excursie de toate cercurile ei si a banuit bine.A venit intr-o zi la mine acasa.Parinti imi erau plecati si eu fiind singur ea a sarit pe mine cand am deschis usa si m-a sarutat scurt apoi a intrat in camera de zi ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Nu puteam nici sa ma mai prefac, asa ca i-am spus ce gandesc si ce am afltat cu asta terminand relatia.
-Dupa, ea nu a vrut sa renunte.Nu?il intreb parca atras de mica poveste de adormit copii.
-Ceva de genul asta.Nu a zis nimic in ziua aceea, doar a plecat.Dupa sti restul, a inceput sa ma sacaie.
-Sa de-a benga-n mine, de ce vorbesti asa frumos despre ea si nu o injuri ca o panorama ce este?
Tresare cand ma aude ca ridic vocea ca si cum m-as fi trezit dupa somn cu un cosmar.Adevarul este adevar si chiar nu mi se parea ceva iesit din comun.Respectam faptul ca isi pastrase mandria de barbat ce pentru mine insemna mai mult decat o suta de fete.Il inselase cand era mia simplu sa ii spuna ca relatia nu merge.De fapt nu merge ca nu are picioare, dar putea spune mai pe fata ca ''Ma doare-n p**** de tine ca vreau altceva'' Asta nu ar fi durut asa de tare precum inselaciunea.
-Ok.Auzi daca tot am devenit tovarasi ce-ai zice daca ai venii diseara la 'The Star', am concert acolo.
-Poate am sa vin, dar mai intai sa ne concentram pe treaba asta.imi raspunde ridicand camera de pe masa ca sa inteleg care treaba.
Ma incanta, cand doar se uita la mine ca si cum i-ar fi tercut starea de 'jale' si cum soarele se ivea printre peisajele blocurilor, iar aerul din ce in ce mai cald il simteam pana in maduva oaselor si era intoxicat de orasul asta infect.Ma plictisisem rau aici si nu era unul linisit mai mult te frecau pe creieri galagia.Nu ma suparau concertele pe cat putea sa ma deranjeze...Imi reveni din nou imaginea lui in minte si realizez ca deja eram acasa.Oftez pentru ca nici nu stiu cum s-a terminat asa de repede timpul petrecut cu el.Imi mai ramane doar o intrebare ''Oare va veni la concert?''
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Răspunsuri în acest subiect
RE: Don't wait for love, look for happyness - de ohaio_angel - 14-12-2012, 07:27 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 167.036 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.411 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Boys' love Yaoi Queen 55 56.317 17-06-2009, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 114.363 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.241 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 64.215 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)