Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: [Terminat] Don't wait for love, look for happiness
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8
Buna!
Vreau sa declar mai intai de toate faptul ca ar fi primul meu fic Yaoi si prima poveste la persoana I.
Personajele sunt originale ca personalitate ca poate mai sunt asemanari de nume si nu vreau sa fac profit de pe urma lor.
Evenimentele vor fi povestite din doua perspective ale personajelor principale.
Soo enjoy

Varsta minima:16(+18)
Gen:Yaoi, Music, Friendship
Limba:Romana
Limbajul personajelor:partial vulgar, fraze/cuvinte in engleza
Observati cu privire la continut:Este vorba despre lumea muzicii, cariera ce trebuie urmata, viata adolescentina, dragostea ce se infiripa cand te astepti mai putin.
Critica:Las la aprecierea cititorului
Doresc ca lucrarea sa fie criticata, nu autorul!
Multumesc

Don't wait for love, look for happiness


CAPITOLUL 1
'Aoi Knight'


Atatea lucruri bune s-au intamplat astfel incat in ultimii ani am reusit sa trec prin multe greutati si m-am maturizat, char daca inca mai par a fi acel copil creativ, inocent si plin de viata cum am fost odata.Chiar si asa nu pot uita si valurile din seara asta cand totul este atat de linistit, iar plaja din fata ochilor mei, albastri precum albastrul marin, este invadata de apa rece care ar parea calda la vederea soarelui cand se ineaca in acel abis necunoscut care straluceste parca fiind pe deasupra ei licurici.Simt pana si briza usor rece pe banca unde ma aflu ce este destul de indepartata, la capatul celalalt al nisipului; usor imi racoreste pielea ce este fierbinte de la sorele canicular de dupa zi si imi plimba parul dupa dansul lui uneori melancolic si intunecat asa cum se vede si al meu in orice moment.
Ce faci?Mi se pune mereu intrebarea asta, iar eu le raspund mereu cu zambetul pe buze ca sunt bine deoarece nu ma pot exprima altfel chiar daca as fi murit inauntru si le-as mai spune ca traiesc clipa si pot fi trist acum si fericit peste un minut.
-De cand te cunosc stai pe ganduri.
Aud o voce in dreapta mea cand eu tocmai oftasem si imi era foarte cunoscuta.Cum as putea nerecunoaste aceea voce care imi mangaie auzul de fiecare data cand scoate un sunet.E cel ce m-a faacut sa vad lumea cu un alt suflet.
Imi ridic privirea catre el si ii zambesc in timp ce se aseaza langa mine dandu-mi o sticla cu ceai rece.Chiar si asa nu imi puteam lua privirea de la el.Parul lui castaniu parea a fii din aur pretios la apus, iar ochii lui precum carbunele ii urmaresc cum priveau plaja pustie,imi amintesc cat de mult am reusit sa il admir.
Nu puteam sa il privesc la nesfarsit desi aveam tot timpul din lume, asa ca deschid capacul si gust din ceai.Era de tei...''Nu a uitat''imi spun in gand zambind punandu-ma cu capul pe umarul lui, iar el tresarind se uita la mine si zambi.
-Iti mai amintesti cum ne-am cunoscut?ma intreaba in cele din urma in timp ce se rezeama cu mine de spatarul banci.
Ca si cum ar fi crezut ca as fi uitat aceea zi parea, iar raspunsul meu veni in cele din urma:
-Ca si cum ar fi fost ieri.Astea fiind ultimele mele cuvinte inainte sa inchid ochii.
I-am putut auzi surasul bland, parca nu s-ar fi asteptat la raspunsul asta.Nu il invinovatesc,sunt imprevizibil, dar cred ca stia ca nu il voi dezamagi niciodata.

(In urma cu 3 ani)

''Aud un zgomot in camera, era ceasul meu.Ce enrvant putea fi cand eu dormeam atat de bine.Ridic incet mana de sub perna si trantesc ceasul dupa noptiera care se afla in dreapta patului meu.Imi era prea somn sa il sting si sa ridic capul de pe perna.Sunetul deranjant inca nu se oprea, iar enervat ma ridic din pat tarandu-ma pan aajung la el unde il opresc.Ma intind cascand in timp ce ma duc la fereastra si dau perdeau la o parte.Era primavara, iar soarele se ivea puternic din nori deranjandu-mi ochii care erau adormiti.Vantul adia usor ptrintre copaci, era inca frig, dar se simtea in aer cum iarna se retrage asteptandu-si randul la toaman.Ma intorc spre patul meu dulce din dtrapat amea si cum vad perna alba si moale ma lungesc din nou in pat.Nu stiu ce am mai facut dupa, dar cand ma trezesc pentru a doua oara ceasul arata sapte si jumatate.Iimi frec ochii de cateva ori cu mainile si iar ma uit la ceas si nu visam.Ma ridic agitat din pat si o zbughesc spre baie unde imi rezolv terburile; spalatul ep fata, pe dinti, mama natura apoi ma duc direct spre dulap unde incep sa fac dezordine cautand un tricou gri, dar nu gasesc decat o bluza de aceeasi culoare scriind cu alb ''Present is for you, past is for now'', era bun si asta asa ca il iau pe mine, apoi trag niste blugi albastri pe mine si cand sa ma uit la ceas
surpriza era opt fara un sfert.''Haide mai?!''spun mai mult cu voce tare decat pentru mine vaietandu-ma ca si cum timpul ar fi de vina ci nu eu.Ma duc la birou si imi iau hanoracul alb apoi ghiozdanul si ies din camera unde ma duc spre scari.Cand ajung pe ultimele trepte mama iese din bucatarie stand in tocul usi astepnadu-ma cu un pachet de mancare in mana.Este o femeie extraordinara, chiar daca uneori pare dura, insa chipul ei bland si corpul ei firav ce aniii parca nu au trecut peste ea ci a ramas la fel de tanara si frumoasa cu parul ei negru cel tine mereu prins intr-un coc cu ochii ei albasti-verzui, se uita la mine cum incerc sa pun hanoracul pe mine.Nu stiu cum face, dar mereu stie ce am de ''gand'' sa fac dimineata chair si cand nu este acasa imi lasa un bilet pe dulapul din camera mea spunand ca mancarea este pe masa.Iau pachetul din mana ei si o sarut dulce pe obraz multumindu-i pentru grija, ma indtrept spre hol unde ma incalt cu niste adidasi albi, apoi o iau la goan aspre scoala.
Alergam ca bezmeticul pe strada si mai loveam cate un om isi vedea de treaba lui trantindu-i ce mai aveau in mana, in timp ce ma injura in spatele meu singurul lucru pe care mai puteam sa il fac era sa imi cer scuze si sa merg mai departe.Partea cea mai nasoala in dimenata asta era ca trebuia sa ajung la cafeneaua lui Jake, un vechi prieten de-al mamei.Sa-l ia naiba, tocmai azi terbuia sa ii duc fotografiile de craciun cand a venit al noi cu sotia sa, dar daca i-am prmis ca i le duc, acum asta este.Imi dau ghiozdanul jos de pe umeri sa scot plicul cu fotografi si nu ma mai uit pe unde merg asa reusesc sa ma impiedic de o piatra si cazand jos scap din mana plicul unde ies cateva fotografi.Ma ridic injurand printre dinti si incep sa imi adun lucrurile cand un tip imi calca pe una dintre fotografiile mele.Nici nu ma uit la el ci ma aplec sa iau fotografia.
-Auzi, iti iei piciorul pe de fotografia mea?ii spun pe un ton calm,care nici macar nu era rugator sau altceva asemanator.
Nu scoate nici un sunet ci se apleaca luand fotografia de sub piciorul lui.Cum vad ca a luat fotografia incerc sa o iau din mana lui, insa dau cu ochii de privirea lui distanta.Eram la maxim cinsprezece centimetri de fata lui deoarece trase mana inapoi facandu-ma pe mine sa ma aplec mai in fata.Aiurea, eram grabit si asta ma face sa ma intind si mai mult decat ''planuisem''.Inghiti in sec cand am dat de ochii lui negri deoarece imi puteam vedea refelxia in ei, atunci el schita un zambet pervers care ma enerva si ma facu sa ma intind din nou pentru a lua nenorocita de poza, insa nu mai aveam mult si cadeam peste el daca nu ma prindea de mijloc ca sa ma ridice odata cu el.Eram lipiti unul de altul si ii puteam simti caldura corpului ce ma facu sa tresar si sa simt cum incepe sa imi clocoteasca sangele prin vene, iar ochii par ca-mi luau foc simtind cum ma inrosesc in obraji.Imi feresc fata de a lui si incerc din nou sa o iau. da r in zadar ceea ce ma enerva la culme.Ma smucesc din bratele lui si ii arunc o privire suparata si nervoasa in acelasi timp.
-Poti sa o pastrezi daca o vrei asa mult!Si cu astea fiind spuse am plecat mai departe ceea ca ma facu sa ii realizez mai multe trasaturi.Parea de varsta mea poate cu cativa centimetri mai inalt decat mine.
Nu aveam timp sa ma gandesc la orice altceva ca in cele din urma ajung la Jake.Ii las plicul la tejghea si nu mai apuc sa il salut ca ceasul arata ora nenorocita de opt fix in cap si in coada.Imi iau talpasita agitat,dar l-am auzit pe Jake spunand ceva in spatele meu in timp ce alergam spre ieasire; probabil era faptul ca am sa intarzi din nou la scoala.Ce sa fac daca sunt mereu un intaziat?!
Cam in cincisprezece minute ajung si al scoala, dar portile erau inchise din curte.Grozav, acum trebuia sa mai sar si gardul ca nu am facut destul sport azi?!Ma duc intr-un loc mai retras la gard si il sar cu chiu cu vai ca nu eram atlet si cum sunt un geniu arunc mai intai ghiozdanul si ma arunc si eu dupa.Cand sa cobor pe partea calalta gardianul sta cu mainile in san dand din piciorul stang si cel mai rau lucru, se uita la mine ca si cum as fi un evadat.Cu ochii ageri, duri pot spune ca ma simteam ca un soarece prins intr-un colt.Imi facu semn sa cobor, ceea ce si facui, apoi imi luai ghiozdanul de jos exact atunci se indreapta spre mine si imi spune:
-Ce faci aici, pramatie?ma intreaba pe un ton din ala ca si cum ar fi sprins hotul la furat, mai dandu-mi si una dupa ceafa de simt ca imi ies ochii din orbite.
-Ma duc la ore domnule!ii raspund eu ca un mielusel pentru ca nu puteam sa fac figuri la elefant ca ma facea piure.
-Si atunci, ce mai astepti?!Imi spune pe un ton ironic, iar eu cum aud si poernesc la drum mai trezindu-ma si cu un sut de misca mai repede venit apoi si cu un ras malefic, ceea ce ma facu sa injur mai in gand, mai printre dinti pana ajung al usa din scoala si urc scarile in graba.
Clasa mi se parea departe acum ca si in celelalte diminteti.Este super obositor sa urci si pana la etajul unu si cand ajung sa fac la dreapta ca mai apoi ceea mai grea parte, sa ma duc si pe holul lung ca sa intru in a doua clasa pe stanga care deja mi se parea o misiune imposibila mai ales sa ajung intr-un timp record.
Cand ajung la usa ca sa o deschid aud Aoi Knight, eram eu, asa ca deschid usa:
-Prezent!intru gramada pe usa spunand si cu voce tare ca sa auda si cel mai adormit copil din clasa.
Nu stiu ce fac, dar mereu toti incep sa rada, mai ales la prima ora; pana si profu' de informatica rade amuzat ca am ajuns exact cand 'incepuse' sa puna absenta, dar eu nu realizam ca profu' nici macar nu deschisese catalogul.Imi facu semn din cap sa intru si sa ma asez in banca, asa incetul cu incetul se facu si liniste, bine dupa un ras de cinci minute si ar fi continuat daca nu era domnu' sa calmeze maimutele.
Cand ma asez in banca imi aud din nou numele, dar de data asta era pentru maratonul de fotografie care urma sa fie maine si trebuia sa particip, obligatoriu.Ciudata chestie, nici macar nu eram atent la ce trancanea profu' ci stam in banca mea de la geam prin mijloc, ci imi gaseam de lucru exact cu colegul de banca, sa ne ciondanim pe un pix.Era o banca de boier, daca vrei sa mai 'transcri' din caiet la lucrari mai ales cand ai si un coleg pe masura.El imi era prieten, cel mai bun inca din generala eram in aceasi banca si in aceasi gasca.Daca nu era el insemna ca nici eu nu eram prin preajma, mereu hoinaream amandoi pe cine stie unde.O fi el mai cu damblaua lui, dar stiu ca pot avea incredere in el si m-a ajutat mereu cu cate vreo problema, era gen ''Toti pentru unu si unu pentru toti'' numai ca nu suntem in filme ci intr-o realitate cruda.De fapt si de, drept este mai blond la par ca asa este de felul lui, bronzat al naibi de rau si ii spusesem sa nu mearga la solar, dar el ca nuuu, sunt bune alea de pe acolo si a ajuns intr-un hal de zici ca e un negru din Africa si cu ochii aia verzi ca a plouat prin desert.Nu este nimic anormal la el, unde sunt gagici este si el, apoi eventual eu ca sa vad cum ii mai merge cu pescuitul ca de cate ori nu i-am spus sa astepte si el 'marea dragoste', insa el mai incapatanat ca un catar cica:''Nu astepta niciodata dragostea, ea nu va veni, ci sa iti cauti tu fericirea, nu astepta''.Mereu cand il aud ii zambesc, apoi ma intorc cu spatele si incep a rade.
Imi revine din nou zenzatia aceea cand tipul acela ma luase in brate, de ma facu sa imi simt pielea de gaina si sa simt un fior pana pe sira spianrii cand in burta simt ceva ciudat ce ma manca pe dinauntru.Nu roseam ca si cum as fi indragostit, asta in nici un caz de un baiat.Ce naiba, chiar daca inteleg ca am de curand 17 anii, stiu sigur ca nu am nimic in neregula cu sexualitatea mea.Sunt dintr-o familie aproape normala, mama este ajponeza si tata un afacerist american, dar asta nu este ceva anormal desi ma mai tezesc cu cate vreo unu care imi mai zice''Hey, niphonule', dar ce sa fac daca seman la ochii cu mama si un pic din constructia fetei,in rest sunt numai al tatei, nici slab, nici grasan si nici sportul nu ma prea pasiona, dar scoala cu regulile ei asta era.Uneori cred ca mai mult arat ca o fata decat ca un tip si am cerut sfaturi de la fete, iar ele imi raspund mereu ca nu arat ca o fata ci ma i degraba as arata ca un baiat ce are grija de aspectul lui.Draci baltati, azi am uitat sa imi pieptan parul la fel cum fac in fiecare dimineata si imi mai spun asta.
Chiar si asa i-am putut observa tristetea din ochii, singuratatea aceea ce te ingrozeste, m-a facut sa tresar uitand de colegul ce in urma cu cateva minute ma certam.Nu sunt expert in citirea ochilor, asta nici pe departe, insa ochii lui parca m-au captivat si m-au facut cu mult mai curios sa ii aflu povestea.
Hey, pana la urma am adus si nextu'....
Lectura placuta^^

CAPITOLUL 2
'Blair Kotani'


''Ce pusti ciudat, imi strica mie dimineata asta fara chef de scoala, dar sa recunoastem ca este destul de frumos, mai ales ca si-a lasat si poza cu chipul lui pe mainile mele.Proasta alegere, dar daca tot lipsesc ora asta de la scoala, macar sa o fac bine ca si asa nu am ce sa fac si cum orasul este destul de mare,nu aveai cum sa te plictisesti, ma hotarasc sa ma duc intr-o cafenea si cand intru ma asez la o masa care se afla la fereastra.Puteai vedea toti cei care ciruclau, fie pe jos, fie cu maisna; toti erau in miscare, parea chiar a fi un oras ce nu doarme in dimineata asta, erau agitati cu activitatile lor monotone, toate aveau un program si cand imi iau cafeau sa ma faca cumva sa scap de aceasta depresie, chair daca si atmosfera asta linistita din incapere ma calca pe nervi,iar cand sa o gust deja se racise.''La dracu'!''imi zic in propria constiinta dezgustat pentru ca era si amara astfel incat nici nu realizasem ca eu stam ingandurat ceva vreme.
Ma uit la scaunul din fata mea si era pustiu, gol.''Oare ma intrista faptul ca nu aveam cu cine sa imi impartasesc diminetile?''.Aiurea, ma gandeam numai la prosti, ceea ce ma facu sa zambesc si sa dau din cap negand.Din curiozitate intorc capul prin incapere si dau cu ochii de o blonda ce se afla undeva in dreapta meacu doua mese mai in fata mea.Imi tot zambea si pe furis imi mai arunca cate o privire sa vad daca observ, iar zambetul meu pervers deja isi facu aparitia pe fata si cu ocazia cand se mai uita la mine ii fac cu ochiul.Gagica era destul de apetisanta si se vedea de la o posta ca avea ceva experianta cu centura neagra la un lucru indecent.Incep sa analizez cu discretie ce putea sa imi ofere, picioare frumoase la cat se vedea sub masa, iar daca si le-ar fi desfacut ar fi fost cu totul altceva, poate as fi intalnit asa numitul 'paradis' cu ii aud pe alti.Frumoasa as putea spune ca era, dar nu stiu de ce ii placea buzele alea roz ca de vaca, asa ca incep sa analizaz alt detaliu cum ar fi balcoanele ce mai aveau putin si ii ieseau din decolteul generos, parca fiindu-i date de la mama natura sau de la plastician cum apeleaza majoritatea fetelor in ziua de azi.
Recunosc ca mi-a deschis un apetit, dar terbuia sa incersc a stapani fiara ce se zbatea in mine care mai avea putin si se dezlantuia.In cateva momente se ridica de la masa si incepe a merge sexy pe langa mese si atinge masa mea doar cu varful degetelor de unde continua pana la mana mea mai departe.Ii urmaresc fiecare pas de ma face sa am simt ca un caine ce este colectat de pe strada si pus in lant.
Ce puteam sa spun, eram un fenomen si cand se incingeau apele nu eram eu cel ars.Daca as putea descrie focul pasiuni atunci iubirea nu-si mai avea rostul in mister si poate as fi fiert cafeaua numai din priviri.Si cum imi era foame ca un adevarat vanator trebuia sa marai putin plus ca ea era doar un aperitiv ca felul principal mai rar gaseai.Ii privesc fiecare pas si intr-un mod pervers imi trec cu limba buza superioara ca si cum cainele din mine a gasit de mancare si ii urmez si eu exemplul.
Ajung in baie unde intra si ea in urma cu cateva minute.Trantesc usa in spatele meu si ma rezem cu umarul stang pe gresia rece a peretelui de langa usa.Imi spun in mite ca acum ii acum si ma indrept la ea ca un leu feroce si o iau de abdomen in timp ce ea isi incolaceste mainile in jurul gatului meu, cuprinzandu-i buzele intr-un sarut salbatic si o ridic pe ghiuveta din fata oglinzi, cu picioarele desfacute in timp ce amicul meu se aproprie de 'cuib' gata sa iasa din pantaloni.Imi indrept buzele pe gatul ei si cu ocazia asta arunc o privire in oglinda.Imi vedeam chipul si nu exprima nimic, poate putina placere trupeasca, dar asta era trecatoare si parca ma fulgerea ca un gand de imi apar in minte eu ca inger si ca un demon.Amandoi se certau si se contraziceau pe ce urma sa fac, iar eu nu puteam altceva decat sa ii ascult:
-Haide, Blair, stiu ca vrem!Nu iti ascunde placerile, simtele cum trebuie.Aud asta din partea demonului care zambea intr-un mod cat se poate de pervers, de ma facu sa schitez din ochi ca si cum as fi zis sa-i dam bataie, dar cealalta voce imi atrage atentia:
-Nu, Blair, este un pacat!Nu trebuie facut asta pentru ca puritatea ai s-o pierzi.
Cand imi aud constiinta ma apuca un ras de parca asta este ceva rau si cu persoana pe care o 'iubesti', astea nu sunt decat nevoi trupesti.''Legatura spirituala este mai puternica decat 'iubirea' trupeasca'' mi se pare ceea mai mare prostie si asta prin simplul fapt ca nu m-am indragostit pana acum si de ce s-ar intampla asta acum?
Revenind la ceea ce incepusem, dar nu terminasem o aud pe ea spunand ca este incomod stand asa.Chiar daca nu imi pasa cu adevarat,am facut ce imi spusese ca ceea ce va urma era mai placut.Cred ca nu ii placea in vazul tuturor, doar in auzul lor, asa ca o fac sa mearga cu spatele pana la 'cabina' ce ducea la placere.Nebuna incepea sa imi desfaca cureaua de la pantaloni in timp ce eu nici nu ma stresam sa o dezbrac.La un moment ea incearca sa isi dea chiloti jos in timp ce eu eram desfacut la nasture si al dracu' la slit, iar cand o vad ca face asta o trag de mana spre mine ca sa ii atrag atentia ca vreau altceva mai intai.Ca sa o fac sa inteleaga mai clar ii soptesc la ureche si cum aude ramane crispata si ezita, insa pe mine nu ma putea pacali in niciun fel ca nu este ceea ce pare, asa ca imi pusei mana pe pantaloni ca sa ma inchid, dar ea ma opri si da din cap ca o va face, ceea ce ma incanta exterm de mult.Fata se apleca usor catre pantaloni si o lasa sa imi scoata barbatia din pantaloni, apoi o ia frumos cu man si incece sa linga capul prietenului si pe margini ca pe o acadea.Nu o prea incanta deloc situatia, dar trebuia sa ma satisfaca si pe mine cumva ca doar ea era cea care ii se incinsese calcaiele dupa mine.Nu descurca mai deloc, dar ma mai linistea un pic la cat ma excitase cu scalambaielile ei.Ma enerva ca nu stie ce va urma asa ca ii sugerez cu privirea sa o ia in gura fara frica ca nu o musca si sa se descurce singura mai departe fara prea multe asteptari.Zis si facut, nici nu mai avea ce comenta, acum sta si indura.Trecusera cateva minute si eu inca nu eram satisfacut, era groaznica si rau de tot asa ca am luat.o de par ca sa inceteze, dar ea se uita la mine parca auzind ce avea de spus''Acum e randul meu, nu?Ii aruncai o privire urata si ncep a o injura ca nu e buna de nimic in timp ce imi miscam fundul afara din baie in timp ce ma incheiam la pantaloni.Idioata ma facu sa pierd si timpul degeaba, multumit, nemultumit am lasat bani pe masa si am iesit afara.
Cand am inchis usa in urma mea razele puternice m alovi in fata ca un trasnet de am pus mana la ochii ca o umbra sa imi revina culorile orasului.Nici nu stiam ce va urma sa fac, dar incep sa merg singur prin oras sa ma plimb sau mai bine zis sa pierd vremea singur decat cu o companie proasta.Ma uit din nou in jurul meu analizand cu mai multa prudenta ceea ce se intampla si vad doar soferi nebuni ce injurau cand pe unu cand pe altul ca sa accelereze.O aiureala asa cum se intampla mereu pe strazile orcarui oras si pentru ca in cel edin urma nu mai aveam deloc ce face mai bine mergeam la scoala si stiam ca pot sa dorm linistit pe banca decat in vre un parc.
Cand in sfarsit ajung la inchisoarea minti simt deja o durere de cap numai cand vad cladirea inalta cu pereti albi ca un sanatoriu.Cu chiu, cu vai, mai tiptil pe langa ceilalti elevi si cred ca gardianul nu a observat nimic, ca daca nu eram piure la director.In cele din urma intru in scoala si rasuflu usurat ca asta nu ii mai era domeniul de investigat.Sunt si un geniu in al furisatului, dar ceea ce am face cu adevart talentat este ca am avut stralucita idee sa imi duca un coleg ghiozdanul in clasa si eu nu m-am mai carat cu el.Acum era acu, se ii spuneam dirigului; aveam cate ceva prin minte, dar trebuia sa fie mai convingator; sa vedem:'sa ii zic ca m-am ratacit in vreo librarie?'Da, asta era buna ca si asa ma speriam de toate cartiel chiar si de alea pe care le am acasa.
Pe hol toti erau agitati, aiurea numai boboci pe holuriel astea si doar cativa colegi de clasa ce nu se impacientau prea mult cu scoala.Ma strecor printre ei sa ajung la destianite, care oricum nu era departe ci chair la parter incat uneori imi doresc sa fie pan ain spatiu doar ca sa nu fie aproape de calncelarie ca asta ma inspaimanta cel mai tare.In drumul meu imi atrage atentia un afis de pe panoul cu activitati extrascolare si in acelasi timp il observ pe baiatul de mai devreme.Intr-un fel sau altul imi atrage mai mutl atentia in mediul lui natural decat nervozitatea din jurul meu si raman mirat ca nu i-am observat trasaturile mai devreme ca era frumos si scoala nu este chiar asa de mare pentru mine ca sa nu retin oamenii frumosi.As fi preferat mai degraba sa fie o fata ca are trasatariel pentru a fi una, dar daca Dumnezeu i-a dat lucrul in fata acum nu aveam ce sa regret dacat sa raman cufundat in ochii lui albastri ce m-au vrajit cand m-am uitat pentru prima data in ei.
Acum trebuia sa ma informez despre niponul ce sta de vorba cu o fata si un baiat la panoul din fata mea.Apuc de gluga unuia la intamplare si adaug:
-Hei tu, sti cine-i tipul ala?il intrab aratandu-i cu mana sepre cien era vorba
Da din umeri ca nu stie si continua cu vechiul discurs ca este nou in scoala si asa mai departe.Ii dau drumul si imi fac curaj sa am duc sa-l intreb personal, ca in zilele noastre nimeni nu mai este capabil sa iti dea o informatie cat de marunta. Cand sa ma indrept sa o fac personal simt o mana pe umarul meu si eu gata sa-i dau una, insa era bunul meu prieten si coleg de formatie Mark.Eh, daca tot ajunse la timp ii pusei si lui aceasi intrebare, dar el ramane mirat.
-Ce ai mai?!Cred ca ai febra mama.Deja ma calca pe nervi ca ma loase la mijto dara continua.El este Aoi Knight, un pusti cuminte.Iar cu ultima fraza scoate un ranjet de parca as vrea sa il bat pe pusti ca un fel de intrebare.
-Aha, nu am nicmic cu el coaie, doar ca s-a ciocnit de mine acum o ora.Continui eu ca si cum nu ar fi nimci interesant la el.Ma stia mai bine ca oricine si sigur acum o fi pe ganduri, dar asta i se parea interensat mai ales cand m-a vazut ca nu scot nici un suntet comenta ceva ce nu intelesesem, dar sa facu auzit cu ultimele cuvinte.
-Ah, ce l-as lua in vreo tura la ce fund la naibi de sexy are.Asta am auzit clar si raspicat, cred ca a facut-o intentionat, punand acent pe cuvinte.Sigur incerca sa faca el ceva, dar il puteam linisti cu o chiatra ca restul lumii lui se invartea in jurul muzici.
-Nu mai fi asa gay si tu ca nu mi se pare cine stie ce.Il iau eu cu o replica sa ii amintesc ca are deja o prietena si ca nu vreau vreun poponar in formatie, asta cred ca o stia mai bine ca oricine.Muzica era pe primul loc in viata noastra, pentru asta ne-am nascut si trebuia sa continuam ce am inceput.
Cum mi-a auzit replica scoate un ranjet de ai sa vezi tu daca ma mai iei peste picior o sa ne batem.Pe mine ma amuza pentru simplul fapt ca glumea si ca nu mereu am un talent de a spune vreo replica daca nu sunt in apele mele.Asta cat se poate de clar.
Un singut lucru ma nedumereste mereu, dece intotdeauna toate fetele din scoala fie ele boboace fie mai vechi se benocleaza la mine si Mark si pe restul lumii nu mai observa.Bine, stiu ca avem un al naibi noroc sa cantam intr-un club si sa ne facem cunoscuti, dar asta nu schimba faptul ca sunt oameni si avem nevoie de intimitate.Fiecare membru are un stil propriu si cat se poate de diferit, in special Mark care are un stil de dute si impusca-te pentru ca mai bine te uiti in alta parte.Nu stiu cei e se pare lui bretonul iintr-o parte de ii acopera ochiul stang si tepii din cap de parca si-a bagat degetele in priza, dar in fine tinuta face toata treaba de ma sperie mereu.Are ceva cu negru in fiecare tinuta si ce ii mai place rosul ca o culoare mai ales ca si l-a pus in cap.Cercei din urechii si pearce-urile nu mai vorbim, i se pare cool, mie nu.Mereu exista un dar si acela este ca m-a convins si pe mine sa imi gauresc urechea dreapta unde am pus doua stele.Original ce pot sa zic si azi am ceva cu alb, cred ca asta explica faptul ca sunt bine dispus, in speciala ca mi-am luat camasa alba unde am lasat cativa nasturi desfacuti ca sa mi se vada lantul de la gat de unde atarna un inel si cu manecile suflate pana la cot.Un singur lucru il aevam negru si aceia sunt pantaloni, eram cat se poate de 'rockarit' si cu lanturile la vedere.''
CAPITOLUL 3
'Aoi Knight'

''In sfarsit pauza, ce pot sa zic.Am scapat si de melancolie dupa ce ca Nik m-a tras dupa el pana jos, la parter sa punem afisul cu maratonul ca profu' nu putea sa puna pe altcineva sa il puna.In fine nici nu puteam sa il conving ca maine sa nu merg,dar incercarea moarte n-are si uite asa Nik ma tot inebuneste ca macar am scapat de o zi de scoala, yay un optimist care la lucrari le vede doar pe alea negre.
-Tine dracului afisul drept.
Tresar cand il aud ca tipa la mine sa ma trezesc din ganduri si sa ma uit la el care se incruntase ca nu stau cum trebuie.Schitez un zambet nevinovat cu imi cer scuze si imi vad de treaba exact cand si el termina de 'instalat'.Deja afisul facea furori si sigur erau bobocei ca in fiecare an se tot plimba prin scoala sa vada ce buncaciun sunt in clasele mai mari, dar ma trezesc ca cineva sare pe spatele meu de scot un scurt tipat ca ma speriase.Sigur era o fata pentru ca nici macar Nik nu sarea pe mine, el era cu palma la fund.
-Guys, fiti atenti!spune ea cand se da jos de pe mine cu un zambet larg pe buze ca si cum ar fi ajuns in rai.
-Ti-a murit pretenu'?spune Nik pe un ton ca este incantat daca ar fi fost adevarat, ceea ce o facu pe ea se incrunte si cum este Anne o fata de treaba nu ii raspunde obrazniciei.
-Nu. Mark, my boyfriend...spune asta uitandu-se la mine gata sa ma ia la pupaturi...implineste 18 anii vineri...continuind zambeste de fericire..Si voi mergeti cu mine.
Asta ne-a mirat pe amandoi, dar cand vad ca Nik deja incepe sa topaie cu Anne de fericire aprob si eu ca vin cu ei, asta ia intaratat mai mult decat la inceput si sa ma uit la My firend cum devenea din ce in ce mai feminin.
A continuat discutia, ce bautura va fi acolo si ce oameni mai sunt, bla, bla, bla.Deveneau plictisitoare banalitatile astea si mi-am indreptat atentia catre orice altceva cand dau cu privirea de blondul ce mi-a luat fotografia.Ce cauta aici?Fiind singura intrebare ce imi venea in minte pe moment.Se parea ca nu am observase asa ca imi mut privirea catre cei ce discutau ca cei mai buni prieteni,Ma simteam un pic linistit ca nu bagase de seama ca sutn in partea opusa a holului.La un moment il pierd din ochii si incep a-l cauta printre multime, dar nici urma de el.Cei doi probabil se uitau l amine un pic mai mult decat ciudat.
-Vrei sa te impaci cu ea?Ma intreaba Anne mirata, parca stiind ce cautam
-Nu, Doamne!ii raspund tare si clar, dezgustat mai rau decat supa mamei.Dupa ce ca am scapat de ea acum...incerca sa imi continui replica, dar sunt intrerupt de Nik care integi fraza prin cateva cuvinte simple.
-I-a spus ca este gay si puf.....continua gesticuland amuzat
Anne cum aude, ramane pur si simplu impietrita schitand pe fata un zambet impletit in goraza si tipa in gura mare mirata 'Gay?!'.Atunci sar pe ea si ii pun mana la gura sa taca, atunci ii vad pe majoritatea uitandu-se la noi ca si cum am fi nebuni.My friend le face semn cu mana sa-si vada de treaba lor.Putea fi foarte convingator in momente din astea.
Asa m-a tinut toata ziua, cum am putut sa zic asta?Ce a fost in capul meu?Ca este cel mai penibil lucru si tot asa, un mare discurs.Adevarul gol, golut este ca vorbeste cam mult de tot, iar My friend adica Nik pentru ca asta-mi e descrierea pentru el , radea de mai avea putin si cadea de pe scaunul din banca, iar eul ii dam una de fiecare data cand spunea ceva si punea mai multe paie pe foc si ii facea mare placere.Anne imi era colega in banca din spate si avea un prost obicei de a fi maxim cicalitoare sau dusa rau cu pluta, dar rau.Oricat de mult ar zice ca nu sunt normal stiu ca va inceta cu din astea ca doar nu o fi Dracu pe pamant in homosexualitatea.In fine, am ajuns si la ultima ora care m-a facut sa ma intind cand am scapat.Anne m-a lasat in pace si nu a mai zis nimic, era prea incantata pentru ce va urma la sfarsitul saptamani, iar Nik dansa cu ea, insa fusese lasat balta cand ea il vede pe Mark unde sari la gatul lui si incepu sa isi pupe marea dragoste.
Eu raman socat cand il vad din nou pe blond, chiar in compania lui Mark.Lumea este cam mica de ma intalnesc azi numai cu o singura persoana, de preferat era sa-mi intalnesc dragostea, dar el sta ca scaietele dupa mine.Se uita la mine cam insistent incat m-am intimidat si mi-am mutat privirea in alta parte.Toti cei de acolo aveau ceva de comentat, doar eu si cu blondul nu scoateam nici o vorba doar stam ca pe post de papusi in vitrine, hmmm da' el holbandu-se la mine si din cand in cand cate un ochii la ceilalti.Sufocat de aceasta prezenta imi anunt prietenii ca plec inainte.Ciudat faptul este ca aud in spatle meu o voce care nu este a celor ce vorbeau adineauri ci probabil era a blondului, speriat ca poate a zis ceva de mine maresc pasul si in secunda urmatoare ma simt urmarit,Groaznica senzatie, mai bine eram jupuit de viu si cel putin stiam de cine, nu acest suspans ce imi face inima sa bata ca o bomba cu ceas.Nici in urma mea nu ma puteam uita, iar cam dam ajuns pe usa casei am rasuflat usurat.Ma descalt linistit si urc direct in camera mea sa ma schimb direct in pijamale dupa ce imi fac un dus pentru ca nu mai suportam sa stau asa.Nici nu mai stiu cat a durat ca mi se facuse o foame de lup.
Dupa ce ajung in bucatarie imi potolesc foamea si ma duc al televizorlul din sufragerie si pierd vremea uitandu-ma bala stiri, ba la ceva total neinteresant ca sa treaca timpul mai repede in timp ce mama era ceva ocupata cu cautatul unui cercel prin mobila si sa se mai aseze si in fata lui in timp ce eu ma miscam cand in stanga, cand in dreapta pana ma satur si plec.
Odata ajuns in locul unde vroiam, inchid usa dupa mine si sar in pat asteptand sa streaca ziua asta,apoi luand perna in brate nu mai stiu nimic din ce s-a intamplat, astfel cand ma trezesc ceasul era sapte si ma ridic si o tulesc spre baie si apoi catre dulap.Ce ma enerva faptul ca niciodata nu reuseam sa ma hotarasc ce sa imi iau pe mine.Ca prin minune imi aleg niste blugi de un gri metalic, rupti ca niste feli de paine de la buzunarele din fata pana jos la glezna.Sus aleg o bluza de un galben ca lamaia si un tricou pe deasupra de culoare gri ce batea mai mult spre mov.Halal combinatie, dar trebuia sa ma imbrac cu ceva.Cum ies din camera imi iau aparatul de fotografiat care era pe birou si cobor pe scari spre bucatarie.Imi iau cutia cu lapte din frigider, apoi cerealele din dulap si castronul si incep sa mananc.
Pe drum nu m-am mai gandit la apsolut nimic, parca mintea fiindu-mi goala si ajung la scoala intr-un timp record in care nu am intarziat.Trec si peste treaba cu gardianul si ma duc la profi' care spre mirarea lor am ajuns devreme si imi spun cu cine fac parteneriatul si un nume cat se poate de ciudat, Blair Kotani, cine o mai fi si asta?Intreb pe cativa care sosira mai devreme si tot ce am putut afla este ca are parul roscat sau portocaliu, toti il vedeau in doua culori si ca este intr-o formatie, de parca ma interesa pe mine detaliul asta; inalt si cu ochii negri.Grozav niste detali vagi, de unde sa scot eu un tip cu parul potocaliu?Intr-un fel descrierile parca imi aminteau de cineva, dar nu am dat importanta si am inceput sa mai caut.Dintr-o data simt o mana pe umaraul meu de ma face sa tresar cand ii aud vocea:
-Dar sti ce greu esti de gasit?spune cu o voce intr-un fel ironica, dar mai mult amuzata.
Ma intorc la el si raman calm, pe cat se putea ca era aceasi peroana pe care nu vroiam sa dau, iar el era linistit, nu vedeam in ochii lui nici un fel de expresie, doar refelxia mea surprinsa astfel ca nu realizez ca de fapt ma holbam la el.Cand realizez incerc sa imi dreg vocea ca sa isi dea seama si el ca ne holbasem unul la altul.Cum observa ca reactionasem cumva, deschide un plic si incepu sa citeasca din el cu voce tare, era vorba de lucrurile pe care tebuia sa le fotografiem.Prima poza era vorba despre expresia fetei: agonie, dragoste,furie, tristete.Trebuia fotografiat un om.Nu aveam nici o ideea ce poza sa facem in scoala asa ca ne-am aventurat in marele oras.Deja ma plicitsisem sa mai caut, ca ma asez pe o banca dintr-un parc, iar blondul in dreapta mea.Ma enerva linistea asta de mormant asa ca ma intorc spre el si nimic doar sta lejer pe banca cu o mana pe spatar si cu alta pe langa corpul lui, se uita la cer in timp ce vantul ii misca parul intr-un mod angelic.
Imi daduse o idee buna sa captez momentul cand nu este deloc atent si cand ma uit prin aparat sa pozez momentul ma loveste o neliniste in stomac, ma fermecase atat de mult melancolia lui incat ramasem mut.Il trezeste din vis sunetul aparatului si se uita la mine intr-un mod ciudat, mai degrapa iritat.Am incercat sa zambesc un imi pare rau, dar asta doar il facu sa ofteze schimbandu-si expresia fetei scotand ceva din buzunar.
-Ti-am spus ca poti sa o pastrezi!ii spun calm cand imi vad fotografia si nu eram deloc suparat.
Se uita la mine si direct in ochii mei, dar nu spuse nimic ci baga inapoi ceea ce scoase.Incepe sa imi zambeasca bland, asta am putut si eu sa descifrez dupa expresia fetei si eu am facut la fel.Uite asa a inceput mica noastra conversatie despre ce va urma sa facem si cum un lucru bun incepe se va termina si cu unul rau.O vad pe fosta mea prietena cu o fata ce se plimba,iar eu am facut o fata de am incurcat-o rau de tot.Blair cand imi vazu expresia se mira si se uita in directia in care ma uitam si eu.Trebuia sa fac ceva, cumva ca sa nu sara pe mine si sa imi zica..''Stiam eu ca nu esti gay'''asa ca mi-am pus mana drepata peste mana lui de l-am facut sa tresara si sa ramana mirat, dar eu eram mai speriat decat mirarea lui.
-Ma ajuti cu ceva?il intreb uitandu-ma insistent in spatele lui ceea ce il facusem sa se uite si el in spate.
-Esti indragostit de ea sau....incearca sa ma calmeze ca el era din ce in ce mai confuz
-Nu!spun eu hotarat...Ca sa scap de ea i-am zis ca sunt.....dar nu mai apuc sa continui ca imi zambeste, apoi cu cealalta mana ma trage la el.
-Stai pe piciorul meu si saruta-ma.Ii simt vocea la urechea mea si aerul cald ce il expira pentru a scoate acele cuvinte din gura, de m-au facut sa tremur.
Nu vroiam sa fac asta, imi tot spuneam in gand ca nu e bine, insa corpul meu a actionat dupa spusele lui fara ca eu sa fac nimic constient.M-am asezat pe piciorul lui si simteam cum ma inrosesc, nici macar in ochii lui nu ma puteam uita ci doar aievea pe cand el nici macar nu facuse nimic, probabil se uita la mine.Imi mut privirea catre ea si vad ca m-a observat...'Gata', nu mai aveam scapare, am lasat rusinea la o parte si i-am atins buzele tremurand din ce in ce mai tare.Ii simt mana stanga luandu-ma de mijloc ca sa ma tina in timp, cu cealalta o baga sub mana mea si ma trase de umar mai aproape de gura lui.
Nu stiam ce sa fac, incerc sa ma indepartez, dar el ma strange mai tare si tot ce fac este sa imi intre-deschid buzele astfel incat el isi strecoara limba in incaperea umeda, de ma face sa ii simt din ce in ce mai mult atingerea parca controland tot ce pastrasem ascuns de curiosi.Simteam cum incepeam sa ma topesc si astfel ii fac jocul pervers.Limbile noastre se atingeau intr-un mod bland si totusi ca niste sabi ce incercau sa preia initiativa, un joc la care doar el castiga.Vroiam din ce in ce mai des nevoia de aer pe care mi-o oferea doar cand intorcea capul pentru a continua ce incepuse.Nu este diferit de saruturile cu fetele, dar acum eu ma simteam fata.Parca imi placea mai mult aceasta pasiune necontrolata a buzelor noastre decat rutina unui sarut cu o fata.
HeySmile Deci nici nu mai am cuvinte, imi place foarte mult idea povesti tale si felul in care o scrii... ai cateva greseli de gramatica dar pot fi corectate, nu cred ca asta e asa important atat timp cat poti intelege ideile povesti si povestea insasi. Sincera sa fiu nu ma asteptam ca cei doi sa se sarute asa direct si in public21 dar asta m-a surprins placut, la inceput credeam ca Aoi este mai timid si nu ar accepta asa ceva prea usor insa ma bucur ca sa intamplat asa. Ador fic-ul si sper sa il continui, multa bafta in continuare si succes cu scriul, astept next-ul cu nerabdare.
Uite ca am venit si cu next-ul chiar daca am zis sa mai astept.Eh, inspiratia nu prea ma lasa acum si am noroc cu vacanta unde pot scrie mai mult.:D
Rapunsuri la comentari
Rebekah: Ma bucur ca iti place micuta mea poveste^^ si iti multumesc pentru parere.Da stiu ca mai am ceva lipsuri cu gramatica, dar voi incerca sa le corectez cum pot mai bine.
Pe Aoi nu am vrut initial sa-l fac timid pentru ca nu este, dar acest concept al oamenilor cand intalnesc ceva nou li se par absurd, cam asa trebuia sa se inteleaga( eh am sa mai lucrez cu descrierea asta a sentimentelor)..
Soo enjoy...


CAPITOLUL 4
'Blair'


''Ce era cu mine?Ce este ceea ce simt acum?Doar o atingere trupeasca sau ceva mai mult?''Astea imi sunt intrebarile ce m-au facut sa fierb si sa ii simt mai mult.Buzele fine ce mi se intiparesc in piele, usor acrisor din dulceata guri de m-au facut sa continui cu mai multa pasiune.Nu mi se impotrivea in niciun fel, parca ne imbatasem, dar nevoia de aer ne oprira pe amandoi si el se aseza cu capul pe umarul meu ca sa rasufle.I-am putut observa pana si roseata din obrasi, fusese chiar stanjenitor ca doi baieti sa se sarute cu atata ardoare care se cunosc de o zi.Nici eu nu pot explica gestul facut, doar am facut ce simteam ca trebuie facut si usor amestecat cu dorinta, am continuat chinul angelic.Acum incep sa-l inteleg pe Mark cand imi spunea ca ceea mai mare provocare pe care o are omul este ceea ce ii este interzis de natura legii cat si ce vrea sa faca cu viata lui.Degeaba traiesti daca nu ai pentru ce, umbli hoinar prin timp si cand te uti in urma nu sti ce ai realizat si ce ai riscat.
-A plecat?ii aud vocea termuzanda la ureche incat tresar si uit cu desavarsire la ce ma gandeam.
Aprob din cap inghitind in sec si parca arzand daca nu ii simt din nou parfumul, dar spre dezamagirea mea el se ridicase si ramase intepenit cu spatele la mine.Imi indrept privirea nedumerita catre parul lui si incerc sa ma ridic, insa el se intoarce ca ars si serios de m-am speriat incat mai era putin si cadeam, dar nu puteam sa-mi imaginez ce va urma.Probabil era suparat pe mine ca am continuat ceea ce nu trebuia facut de la inceput.
-Sa nu te mai prind ca faci asta!imi spune uitandu-se fix in ochii mei cu o atitudine complet schimbata, calma, sigura si cu mai multa incredere.
Izbucnesc in ras doar cand imi rasuna pana si cuvintele lui in minte.Imi recunosc partea de vina, dar pana la faptul ca sunt doar eu vinovat deja se intrecea cu gluma.Sincer cam asa imi suna propozitia.
-Nu, sa imi mai ceri din astea!ii corectez formularea in stil propriu aratand degetul aratator ca si cum o incurca.
Asta cu saruturile intre baieti ma calca sa zicem pe nervi si m-am ridicat direct in fata lui ceea ce pe el il facusem sa se dea cu un pas in spate.Ma uit atent la el si se parea ca isi pierde din incredere, pe mine ma incanta faptul ca il intimidez doar uitandu-ma la el.Nu eram suparat si nici in altfel, insa era ceva ciudat la prezenta lui ce ma facea sa ma intimidez eu si nu ma mai puteam concentra la ce trebuia sa spun.
Nu imi terce nimic prin cap sa pot schimba subiectul, pe cand el nu mai zice nimic ci se aseaza din nou luand camera.I-am urmarit miscarile, dar nu baga de seama, era ingandurat.Poate pentru dreptatea avuta nu mai indraznea sa scoata nici un cuvant in plus.Cum sa fac sa sparg tacea asta de mormant.Incep sa-mi caut prin buzunare, poate gaseam ceva de comentat, dar nimic doar poza lui.Ma uit cu atentie la ea obsevand in mare parte toate detaliile.
-Sa mergem mai departe.il aud in cele din urma spunand ceva.
Afirm din cap si ma ridic apoi urmat de el.Mergeam incet, dar atmosfera era incordata.Cat de suparator pot fi conversatiile cu un necunoscut, cand nu sti nimic despre el decat un nume.In mine se zbatea faptul daca sa vorbesc ceva pana nu turbam sau a doua varianta, insa cu spume la gura.
-De ce nu ma intrebi...imi atrage atentia cu vorbele spuse cu jumatate de gura inghitind in sec.Am vrut sa-l opresc, dar continua:De ce eram incordat din cauza fetei respective?
-Ehh...stiu cum este sa ai o obsedata pe cap.ii raspund degajat facandu-l pe el curios....Cu multe obsedate si totusi pot sa le fac fata, dar tie ce ti-a venit sa ii zici ca esti.....
-Si mai rau...raspunde intr-un fel intrebarea mea facandu-ma sa ma opresc asteptand raspunsul complet.
Se opreste si el unde se intoarce apoi continua propozitia inceputa:
-Pentru ca nu va inceta sa spere ca o voi iubi din nou.
Il vad, ii observ tristetea din cuvinte, il intrista amintirea ei tot ce este legat de prezenta ce il inconjoara ea.Acum as fi vrut sa aflu mai multe pentru ca orice ai face curioaziteatea de roade pe dinauntru, al naiba pusti, ma face sa vreau mai mult.Deja sarutul nu mi-l mai pot scoate din cap pentru vreo cateva zile si cred ca o inteleg in cele din urma pe biata fata de ce nu renunta la el asa usor.Buzele carnoase si dulci parca si acum le mai simt savoarea si oricine ar face orice doar pentru o atingere scurta.E prima data cand sarut un baiat dupa mult timp si nu mi s-a parut groaznic precum imi imaginasem, ba chiar imi placuse.
-Ce facem acum?ma intreaba vazandu-i plictiseala din ochii.
-Iti descarci starea asta de plangacios.ii spun hotarat uitandu-ma la el.
-Bine, dar intr-un loc mai linistit.imi spune oftand
Wow, dupa ultimele cuvite accentuate deja imi veneau in minte niste scene perverse ceea ce ma facu sa scutur capul din cauza prostiilor la care ma gandeam.El imi obseva gestul si intr-un fel cu ochii ma intrba daca sunt bine, iar eu incercand sa par cat se poate de normal ii spun ca sunt bine urmandu-i pasi.Ciudat, nu eram in apele mele azi, deveneam gay sau ce?
-Cred ca m-am molipsit de la Mark. spun asta cu voce tare fara sa imi dau seama ca eram deja la masa dintr-o cafenea.
-Cu ce te-a molipsit?ma intreaba el ce sta in fata mea.
-Cu nimic blue eyes, doar gandeam cu voce tare. spun eu punandu-mi o mana la frunte oftand. Deci, cum te-ai cunoscut cu tipa?
-Asa nu vei reusi sa-ti faci prieteni. spune de data asta ocolind subiectul, parca vrand cu desavarsire sa nu imi spuna nimic.
Scot un suras cand ii aud cuvintele calde scotandu-le din gura, era distras de peisajul verde de pe terasa.Acum reusesc sa observ scaunele facute din bete, frumos impletite si pernele albe sa stea cllientul confortabil, avand intre cele doua scaune din fata si o masa facuta in acelasi stil cu un geam de sticla unde ne erau puse cafelele.
-Nu vroiam sa sune a interogatoriu. ii spun uitandu-ma fix la el.
-Stiu, incerc sa uit amintirile cu ea.
Ii simt o alta prezenta fata de care ma obisnuisem mai devreme.Prezenta noua a lui mi se pare familiara, dar nu stiu de unde.Incerc sa schimb subiectul cand el vorbeste mai departe:
-Ea a fost ca o reverie prin gandurile mele.Am avut o incredere oarba, iar mai apoi avea sa ma dezamageasca.Tu care crezi ca ar fi cel mai dureros lucru?
-Sa nu mai iubesti?..De unde sa stiu eu?! ii raspund ironic, pentru ca nici eu nu stiam raspunsul.
-Asculta, eu eram ultima persoana care stia de existenta ei, pe cand prietenii comuni ii stiau fiecare pas. Asta nu a fost cel mai rau, a urmat faptul ca intr-o tabara sa am norocul sa o vad sarutandu-se cu un vechii prieten. Nu m-au observat pe atunci ca ma port ciudat, m-am prefacut ca nu-i adevarat, dar nici nu am putut sa uit.Poate era mai bine sa nu ma fi confesat, cand imi placea de ea. Cu ultimele cuvinte pleaca capul in jos ca si cum regreta ca imi spusese.
-Hmda, din astea sunt la ordinea zilei, dar este povestea ta, daca mai ai ceva de adaugat continua.
Imi arunca o privire fulgeratoare de am simtit-o bine prin ochii.Probabil il deranjase comentariul meu cat se putea de sincera deoarece era mai bine sa spun totul vede-n fata si sa nu fiu ipocrit.Cu toate astea nu se descuraja ci mai degraba ii datu forta pentru ce urma sa spuna:
-Da, se intampla, dar chiar si asa cand a aflat ca eu deja stiam de 'incident', cand deja ma racisem dupa excursie de toate cercurile ei si a banuit bine.A venit intr-o zi la mine acasa.Parinti imi erau plecati si eu fiind singur ea a sarit pe mine cand am deschis usa si m-a sarutat scurt apoi a intrat in camera de zi ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Nu puteam nici sa ma mai prefac, asa ca i-am spus ce gandesc si ce am afltat cu asta terminand relatia.
-Dupa, ea nu a vrut sa renunte.Nu?il intreb parca atras de mica poveste de adormit copii.
-Ceva de genul asta.Nu a zis nimic in ziua aceea, doar a plecat.Dupa sti restul, a inceput sa ma sacaie.
-Sa de-a benga-n mine, de ce vorbesti asa frumos despre ea si nu o injuri ca o panorama ce este?
Tresare cand ma aude ca ridic vocea ca si cum m-as fi trezit dupa somn cu un cosmar.Adevarul este adevar si chiar nu mi se parea ceva iesit din comun.Respectam faptul ca isi pastrase mandria de barbat ce pentru mine insemna mai mult decat o suta de fete.Il inselase cand era mia simplu sa ii spuna ca relatia nu merge.De fapt nu merge ca nu are picioare, dar putea spune mai pe fata ca ''Ma doare-n p**** de tine ca vreau altceva'' Asta nu ar fi durut asa de tare precum inselaciunea.
-Ok.Auzi daca tot am devenit tovarasi ce-ai zice daca ai venii diseara la 'The Star', am concert acolo.
-Poate am sa vin, dar mai intai sa ne concentram pe treaba asta.imi raspunde ridicand camera de pe masa ca sa inteleg care treaba.
Ma incanta, cand doar se uita la mine ca si cum i-ar fi tercut starea de 'jale' si cum soarele se ivea printre peisajele blocurilor, iar aerul din ce in ce mai cald il simteam pana in maduva oaselor si era intoxicat de orasul asta infect.Ma plictisisem rau aici si nu era unul linisit mai mult te frecau pe creieri galagia.Nu ma suparau concertele pe cat putea sa ma deranjeze...Imi reveni din nou imaginea lui in minte si realizez ca deja eram acasa.Oftez pentru ca nici nu stiu cum s-a terminat asa de repede timpul petrecut cu el.Imi mai ramane doar o intrebare ''Oare va veni la concert?''
Wow, ador cum descrii totul. Nu grabeasti actiunea si adaugi dialog doar cand este nevoie. Foarte originala ideea, nu am mai intanlito ^^ Titlul sugereaza ceva gen: iubirea inca nedescoperita , dar fericirea existenta. Deci imi place , chiar daca mai ai niste greseli gramaticale pe ici pe colo, se mai intampla ^^ Hmm....se vede ca Blair deja se poarta "ciudat" 21 . De Aoi nu ma zic, nu recunoaste, dar in proofunzime i-a placut 4. Baitii in ziua de azi nu mai sunt sinceri Smile .
Bafta la scris in continuare ^^
Am adus si next-ul si sper sa va placa.
Raspunsurii al comentari
RosetteFoxy : Iti multumesc pentru parere si ma bucur mult ca iti place, te mai astept pe aici^^

Capitolul 5
'Aoi'


'' 'Cum poate sa faca asta?' imi zic pur si simplu in minte trantind usa camerei mele, mai mult sau mai putin fiind o intrebare pentru mine insumi.Ma arunc in pat dupa ce imi las camera pe birou si imi pun cateva degete pe buze din reflex amintindu-mi din ce in ce mai mult fiecare secunda cat am fost aproape de corpul lui.''Oare de ce l-am sarutat si eu?'' intrebarea asta veni ca un soc pentru mine de ma ridic in fund.Ce era cu mine?Doar cand ma gandeam la el ca simplu fapt ma cutermuram si obraji ii simteam ca imi ard cu totul.Nu era de bine si speriat m-am dus spre baie de mi-am data cu apa pe fata sa imi revin in simtiri.Ma uit apoi in oglinda si imi vad chipul ce schita agitatie, dar imi priveam de fapt buzele ce tremurau. Ies ca si ars si speriat de oglinda apoi ma asez la birou incercand sa ma linistesc.Imi aprind laptopul si descarc pozele din aparat ca le predau maine la prima ora cand ma terzeam bineinteles.Uitandu-ma printre poze o gasesc si pe a lui, dar nu face decat sa ma intarat mai rau fata de cum eram.Faceam ca un nebun prin camera si devenind sufocant aerul din incapere deschid fereastra si bag capul afara ca un caine ce este plimbat cu o masina, sa simta briza direct in fata, insa eu trag adanc aerul in plamani.NIci asta nu ma prea ajuta ceea ce ma facu sa ma intreb ''Oare chiar mi-a placut?''. Ce intrebare tampita putea sa-mi traca prin cap, normal ca imi placuse ca doar nu reactionam asa daca nu imi placea.Acum revenind la realitate si fara sa bat campii, erau doar ipoteze si nu se putea sa-mi placa baietii.Niciodata, nici in vecii, vecilor, amin; nu puteam sa fiu homo, iar eu sa-i fi spus adevarul Aurei.
Acum ce ma faceam?Sa merg la concert sau nu?Ceva in mine spunea sa imi misc fundul afara, dar ratiunea imi spunea nici sa misc, daca omui, ce-i el, asa, sa creada ca este o intalnire?Sa chem pe cineva sa mearga cu mine?Eram confuz, daar trebuia sa ma comport ca un barbat.Ce avea sa se intample?Sa ma violeze vre-o unu?Nici in gluma nu trebuia sa zic, dar asta-i.Eram complet demoralizat, daor ganduri negative.Pe unde o fi Nik, in situatii disperate ca asta?De negasit.
Am stat toata dupa-amiza la geam sau plimbandu-ma prin camera.Ganduriele nu imi dateau pace, eram intre nicovala si ciocan.Omul ma invitase si ma simteam obligat sa ma duc, moral.Atatea ore pierdute ca sa ma hotarasc si pana la urma tot mergeam, fiind si decizia finala.
''The Star'' era un fel de bar in stilul unui club.O incapere mare cat vedeai cu ochii si in spate o scena de inaltime considerabila cu un spatiu pentru fanii care vroiau sa fie mai aproape de ceci care cantau.Avea si un bar in partea dreapta cum intrai, in caz ca vroiai sa iti iei ceva de baut.La fiecare masa era desenata o stea din lumini, pe podea ce era din sticla.La colturile ei fiind asezate scaune si o masa rotunda in mijloc.Daca vroiai ceva mai mult spatiu pentru conversati se aflau si mese cu niste canapele din piele rosie pe de-o pate si de alta a clubului.
De obicei cand mergeai la ''The Star'' terbuia sa ai ceva bani in buzunar ca sa iti permiti destule, dar era apreciat mai ales pentru muzica buna cat si pentru fetele ce se aduna, ca nu sunt urate, cel mai bine spus, iti trezesc pasiunile ascunse.
In cele din urma reusesc sa ma calmez , dar trebuia sa rezolv in cele din urma si treaba cu imbracatul.Cea mai grea decizie pe care o poate avea omul.Le are pe toate, dar tot nu ii ajung.Oare cand aveam de gand sa fac curat in dulap?Nu apucam niciodata.Cu treaca si mearga am luat o pereche de blugi albi ca varul de stateau ca pe gard, in fine, cu o bluza sau ce aveam, era cam lunga, in dungi groase albe si negre puse orizontal, poate ma mai ingrasa si pe schilodul de mine.Apoi ca sa fie de final am pus pe mine o gheaca din acelasi material cu bluza ce ma manca mereu, un fel de lana lucarata de mana, neagra cu un pus sus la gat de parca ar fi luat coada unei vulpi albe, insa fara mirosul specific , doar cel al parfumului meu.
Eram gata.Ma uit in oglinda si nu aveam ce comenta pentru ca o alta ideea mai stralucita nu aveam.
Plec odata ce ma furisez de mama care era ocupata cu bucataria si cu stirile de seara.Ma incalt cu un fel de bocanci, dar un pic mai mici si cu un model mai calm, negri.Ies pe usa tiptil si pornesc la drum.Mersul nu era grabit si cu cat mergeam cu atat mi se parea mai lung.Imi venii in minte sa ma intorc, dar nu riscam sa dau de mama si sa ma aleg cu 'dulcea' ei morala.''S-au facut parintii ai dracu' , nu mai asculta de copii!''Cand spune asta deja stiu ca am incurcat-o rau.Mai are putin si ma jumule ca pe un pui.Asta e, mergeam inainte.
Ajung la local in cel edin ruma si cand intru, multe tipete si o melodie.Versurile mi se intipareau usor in minte si vocea ma fermeca.
''I will lisent all your lies
But all I've done make's you cry
Darling my eyes are in dark
Come and save me from this night.''

Un fragment minuscul l-am retinut si avea un farmec aparte.M-am strecurat printre petrecaretii care tineau paharele cu bautura in mana, asta ca lauda ca au bani si nu stiu ce sa faca cu ei, parerea mea, doar o mare prostie prin care arati ceea ce nu esti ci doar ce vei deveni.Eu sunt doar un simplu om ce este curios sa vada cine este persoana din spatele microfonului, care rasuna in toata incaperea ca o balada de dragoste.
Nu resuseam ssa deslusec nimic din cauza luminilor puternice din toate clulorile posibile ce iti lumineaza doar drumul intunecat.De ajutor oricum nu iti erau, dar daca asta era moda in prezent si care a fost si in tecut trebuia sa te supui acestei dependente.Ma uitam in jur ca si cum as fi cautat o anumita peroana sau care observa doar oamenii ce iis traiesc si isi distrug tineretea.Ajung in cele din urma sa vad cine este si....
-Blair...
Mi se trecura cuvintele din gura ca eram surprins de vocea calda ce se auzea.Parca eram hipnotizat de valsul de cuvinte scoase din inimca, imi exprima tristete in cantec desi suntetul era galagios.
''I will go with a good memorie
From you, with this picture
Of your sweet smile
Nothing seems imposible''

Nu mai am nimic de zis si nici nu mai puteamt sta socat, ci eram nemiscat, ascultand cum se dezlantuie pe intreaga scena.Imi parea prefectiuna intruchipata, un corp frumos si cu o piele fina, ochii intrunecati erau distrasi de jocul luminilor, cu vocea sa imi venii in minte doar o asemenare cu un inger.Eram incurcat, nici nu stiam de ce as putea reactiona altfel cand in cele din urma imi obseva prezenta prin atatia oamenii ca si cum o lumina alba ar fi reflectat pe mine.Imi face cu ochiul si imi zambeste.''Ce dracu' crede ca face?Parca eram o pustoaica ce s-ar topi dupa el, pe buna, putea si el si homo si drac baltat, dar macar sa isi controleze reactiile sexuale, desi imi facuse de fapt placere''.Imi aud propriile ganduri si scutur din cap buimac, astfel ca imina a inceput sa-mi bata cu putere in piept si locul devenea ca un cuptor.
Nu mai suportam absurditatea asta in care eram si ma indrept spre iesire, m-am tinut de cuvant is am venit, dar sa nu se astepte sa raman.Ma intorc si imi fac loc printre cei care intrau, uite asa ajung afara din local.Acum ce sa fac?Era inca devreme sa ma duc acasa asa ca incep sa regret ca nu am ami ramas, dar devenea totul mai confuz decat eram deja.Ma uit in jur si din ce in ce mai putini oameni.Cum nu mai avea sens ce continuam sa fac merg pe o strada din spatele clubului, de acolo s-au auzit niste foci si vad cum trec pe langa mine patru pustanii de varsta apropiata, doi dintre ei avand chitari.Mi s-a parut ciudat ca o fata sa reuseasca asa rapid sa umble cu trei tipi.Oricum nu era treaba mea asa ca imi vad mersul meu plictisit cand o usa s edeschide din stanga mea si dau cu ochii de el.Si Blair era surprins ca si mine sa dam unul de altul asa dintr-o data.Imediat imi zambii si intinde mana.
-Sal'.Pana la urma ai venit.
-Salut. si ii strang mana incercand sa nu fac vre-o prostie.Da, trebuia sa vin, nu?incerc sa gasesc eu re-o scuza ca sa nu zic motivul real pentru care venisem si deveneam din ce in ce mai agitat.
Din ce cauza venisem?Pai un pic si din cauza comportamentului meu ciudat de astazi, vroiam sa aflu ce este cu mine, dar si sa-l vad.
-Mi se pare corect amice, oricum nu a fost asa grozav ce am cantat.....
Degeaba vorbea pentru ca nu ma puteam concentra la nici un cuvant de-al sau.Ma uitam cu insistenta la buzele lui cum se miscau pentru a produce suntetul corescpunzator.Asta m-a facut sa-mi inghit saliva din gura ca si cum incepusera balele sa curga pe dalaturi.Mai vroiam o atingere, cat de mica, doar putin, pentru o secunda doar.
-Aoi! parca aud ceva, dar nu ma puteam concentra la cel ce imi proninta numele, paoi un zambet il vad in ceata si sumt cum ceva mi-a atins buzele.Era rece.Gata, m-am trezit si ma indepartez.
-Ce crezi ca faci?intreb eu stergandu-ma iritat
-Taci! imi spune si se apropie de mine cuprinzandu-ma in barate apoi ma saruta din nou.Raman cu ochii cat cepele de surprindere si clipesc de cateva ori, cand ii simt mana rece pe obrazul meu ce ardea, tesar si el isi baga limba in gura mea cercetand fiecare loc stiind ce avea de facut ca si cum...Nu, deja ma mai sarutase o data pe ziua de azi, dar avea un alt gust, ma imbata pana si acel miros dulce si imi placea atat de mult, chiar era mai ''bun'' decat primul ceea ce ma facu sa scot un sunet infundat de placere.Inebuneam, imi era rusine ca nu am putut sa ma controlez asa ca am vrut sa-l fac sa inceteze, dar nici el nu mai putea tine in frau dorinta.
-Opreste-te! spun asta cu toata forta pe care o mai aveam si imi da drumul, iar eu cum simt liber incep sa alerg auzindu-mi in urma mea numele.Nu m-am putut opri si nici nu aveam de gand.
You want to kill me you litlle crazy 21/ A fost superb, nu am ce comenta. Arata bine, dialog bun si folositor, stii cum e mai putina vorba mai multe fapte. Siiii ce sa vad, ce sa mai zic. Am obs doua greseli gramaticale mici. In rest totul corect, asezat si realizat. Ai inspiratie scumpa nu gluma. Sii scuze de intarziere, ma bucur ca am reusit sa citesc capitolul, iar mereu ca de obicei te voi astepta la o cafea pe autostrada 21 Te astept cu nextul foarte repede fiindca atmosfera se incinge, totodata si eu . Imi curg balele femeie nu intarzia cu restul! 8 A speciall fic!
Ah, okay. Sa incepem cu motivul principal pentru care sunt aici: happiness

Happiness.

Happiness

Cu I.

Nu cu Y.

Serios, nu e un cuvant obscur. Nu e foarte complicat. Postezi chestia asta pe un forum, deci ai internet, deci ai google. Ai fi putut sa google-esti cuvantul asta inainte sa postezi.

GOOGLE E PRIETENUL TAU.

Vezi, o greseala de genul asta da un aer amatoricesc intregii povesti si chiar nu mai conteaza cat de bun e ficul - un cititor care manuieste cat de cat limba engleza o sa aiba deja parerea formata.

Si inca un lucru:

Atatea lucruri bune s-au intamplat astfel incat in ultimii ani am reusit sa terc prin multe greutati si m-am maturizat, char daca inca mai par a fi acel copil creativ, inocent si plin de viata cum am fost odata.Chiar si asa nu pot uita si valurile din seara asta cand totul este [aici ai nevoie de trecut - era ]atat de linistit, iar plaja din fata ochilor mei albastri precum albastrul marin [era necesara repetitia asta?], este invadata de apa rece care ar parea calda la vederea soarelui cand se ineaca in acel abis necunoscut care straluceste paeca fiind pe deasupra ei licurici.Simt pana si briza usor rece pe banca unde ma aflu ce este destul de indepartata, la capatul celalalt al nisipului; usor imi racoreste pielea ce este fierbinte de la sorele canicular de dupa zi si imi plimba parul dupa dansul lui uneori melancolic si intunecat asa cum se vede si parul [acum nici zece cuvinte ai mentionat parul lui, nu era nevoie sa il mai mentionezi.]meu in orice moment.




Uita-te cate lucruri sunt bolduite. Multe, nu? Am bolduit greselile de tipar si una doua chestii care iti zgarie urechea, dar sunt muuult mai multe. Nu sunt absurda, lumea face typos si o da in bara cu multe formulari, dar nu e posibil sa lasi ATAT DE MULTE TYPOS in primul paragraf. Stii de ce? Pentru ca, de cele mai multe ori, in calitate de scriitor, ai o singura sansa sa iti captivezi publicul, si sansa aia e primul tau paragraf.

De asemenea, nu inteleg mare lucru din paragraful ala. Se vrea stream-of-consciousness, banuiesc? Nu stiu. INcearca sa il citesti cu voce tare, si o sa iti dai seama si tu ca nu merge ceva acolo. Metaforele sunt over-the-top si prea multe, prea inghesuite toate la un loc. Parca te chinui sa faci totul sa fie cat mai poetic, iar rezultatul e ... nesatisfacator. Si frazele tale sunt mult prea lungi!

Simt pana si briza usor rece pe banca unde ma aflu ce este destul de indepartata, la capatul celalalt al nisipului; usor imi racoreste pielea ce este fierbinte de la sorele canicular de dupa zi si imi plimba parul dupa dansul lui uneori melancolic si intunecat asa cum se vede si parul meu in orice moment. - fraza asta are 56 de cuvint, dupa Word-ul meu. 56 de cuvinte. Too much.

Cititorul nu o sa retina toate cuvintele alea, o sa treaca peste majoritatea si nu o sa inteleaga nimic din fraza. Si frazele lungi - stii care e chestia cu ele? Nu prea sunt de efect. Cand citesti o carte, impactul emotional nu vine de la frazele lungi si inzorzonate, ci de la propozitiile scurte.

Dupa ce scrii ceva, incearca sa citesti cu voce tare paragraful. O sa iti dai seama mult mai repede de formularile problematice si o sa poti sa le corectezi.

In final - disclaimer - nu e a fost intentia mea sa te supar sau te deprim, sper ca stii asta. Eu sunt critica de felul meu, dar cred ca orice sut in fund e un pas inainte, si niste critica e buna la casa omului din cand in cand.
Super fic si ador cum scrii .Povestea e tare interesanta si mor daca nu aflu cat mai repede ce o sa se mai intample.In primul rand ,iubesc numele lui Aoi si pe el la fel de mult ,iar partea cand i-a zis fostei ca e gay este geniala si amuzanta.Tipa ma inerveaza si o detest pentru faptul ca l-a ranit pe saracul Aoi.Si Blair este tare si are un nume cam ciudat .In primul capitol m-a cucerit faza cand Aoi i-a zis lu Blair ca poate pastra poza ,iar apoi mai tarziu, Blair a zis ca Aoi a facut mare greseala ca si-a lasat poza cu chipul sau pe mainele lui.Sper ca cei doi sa ramana impreuna.Debea astept continuarea si spor la scris.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8