Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incomplet

#1
Heeeei! Dupa o perioada destul de lunga, am revenit pe Zup. Sper sa va placa fic-ul asta la fel de mult ca mie, insa as vrea sa spun din start un lucru. Nu vreau sa vad pe aici comentarii gen "pf, tipic... gay". Ok. Am postat la sectiunea yaoi - yuri, deci mi se pare normal sa fie o poveste cu gay, plus ca imi displac asemenea comentarii -.-
Esti homofob, bine, nu-mi zice mie ca nu-ti place ca nu eu te-am pus sa citesti. etc etc.

^^Personajele imi apartin.^^

Varsta minima: +16 (posibil +18)
Gen: Yaoi.
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: Limbaj colorat.
Tipul de comentariu solicitat: SIMPLU (nu vreau critica sau sa ma corectati)



Prolog



Vopseaua de pe perete denota faptul ca tocmai avusese loc o lupta sangeroasa, fiind pictati cu o culoare de un rosu aprins pe alocuri, doua corpuri lipsite de viata tinand loc tabloului artistic ce fu distrus in urma schimbului de pumni. O respiratie intretaiata tine loc de muzica nelipsita a cosmarului ce tocmai avusese loc, continuandu-l pentru singura persoana ramasa in picioare. Trupul lui, acoperit mai mult de zdrente decat de haine, si el zgariat, ramase in fata celor doua cadavre. Pe chipul lor inca se mai putea observa teama si teroarea, chiar citi dorinta de a scapa de asa-zisul Iad. Rugile lor fura in van insa, caci ii ucisese fara sa aiba si cea mai mica ezitare, jucandu-se inainte cu mintile lor umbrite de groaza pana ce se plictisi si hotara sa le daruiasca moartea. "Traieste. Fa-ti un trai mai bun si daca e nevoie ucide!", ii venira in minte vorbele batranului sau inainte sa-si dea duhul, impreuna cu un zambet sadic. Probabil ca vecinii anuntasera autoritatile, caci voci groase si batai violente incepura sa se auda. Inca zambind, mai arunca o privire nefericitilor alora, apoi se indrepta catre usa cu un mers usor leganat.
- Ma predau, zise, dupa ce indeparta singurul obstacol ce-l despartea de cainii orasului si de... prea temuta inchisoare.



~Capitolul 1~


Gardianul il indemna pe celalalt detinut sa se lipeasca de peretele mazgalit cu desene prostesti, desfacandu-i catusele satenului, apoi il impise inauntru cu o scarba nemarginita. Viata lui fu una destul de agitata inainte sa ajunga intr-o cutie imensa cu gratii, dar nu parea sa-l deranjeze asa mult. Arunca o privire scurta unei rani mai vechi castigata in lupta aceea sangeroasa, apoi se aseza pe singurul pat liber, cel de jos.
- Eu sunt Miguel, spuse celalalt la un moment dat, analizandu-si in continuare colegul nou de celula.
In ochii mexicanului parea o prospatura nefericita de numai 18-21 de ani, care tocmai a dat din lac in put. Era totusi bine cladit, ceea ce nu-l facea tocmai o tinta usoara, caci nu era un slabanog, dar nici un mutant ori pachet de muschi, lucru foarte util prin locuri de genul. Din nefericire pentru el avea o infatisare placuta, acest "defect" putand sa-i aduca nenumarate necazuri. Cum majoritatea detinutilor n-au acces la femei, aleg sa se foloseasca ei intre ei ca sa-si satisfaca poftele trupesti, alegandu-si de cele mai multe ori detinuti noi sau slabi. Intr-o cutie metalica umpluta cu scursurile societatii chiar nu mai conteaza daca barbatii fac sex intre ei. Important e sa nu fii ucis.
Intre cei doi detinuti exista totusi o diferenta. Miguel, mexicanul linistit, dar nu prea "linistit", isi castigase deja un anumit respect, pe cand Chris fusese aruncat in cusca leilor de maxim o ora, doua. Tatuajele creolului acopereau cicatricile, usor fioroase, dar care inca se mai puteau observa. Semne castigate in batalii sangeroase, incepute pentru castigarea dominatiei, a titlului de sef si a bine meritatului respect printre infractori.
- Cum te numesti? insista brunetul.
Nimic. Buzele satenului erau pecetluite. Nu avusese niciun prieten in libertate, asa ca se indoia grav ca o sa-si faca unul in inchisoare. Nici macar n-avea chef sa converseze, dorindu-si cu ardoare un pic de liniste.
- Te-am intrebat ceva, copile! se rasti mexicanul, prinzandu-i maxilarul cu mana dreapta. Ai face bine sa-mi raspunzi.
Ofta, obosit sa de-a numai de cretini. Politistii il obligara sa scrie mai bine de 5 declaratii, obosindu-l cu tot felul de intrebari la care era sigur ca raspunse de minim 3 ori. Fiind mai mult decat extenuat, inca un cretin adaugat la lista neagra umplea paharul ce ameninta sa de-a pe afara. Isi indrepta privirea infioratoare in a lui.
- Ai doua secunde sa-ti iei mana de pe fata mea, rosti tanarul clar si raspicat, pe-un ton ce l-ar infiora si pe Satana.
Surprinzator, strainul se conforma, luand o oarecare distanta de saten. Il analiza mai atent, parca scapandu-i ceva la analiza anterioara, iar pe chipul sau trona uimirea si spaima. Pustiul ii amintea vag de o persoana care numai prin prezenta sa reusea sa-ti trezeasca o frica inimaginabila. Se aseza pe podea, in fata lui. Fiorii reci nu incetara din a-i circula liberi pe sirea spinarii, dar se forta sa-si controleze emotiile cumva familiare.
- Stii, exista o persoana care s-ar putea sa te intereseze.
- Continua.
- E unul dintre cei mai tari de pe aici.
Mangaindu-si barbia, curios, il urmarea pe mexican si-i asculta povestea fara sa mai rosteasca un cuvant in plus. Niciodata nu se interesase de viata in inchisoare, dar avea ceva idei in privinta ei. Baile mizerabile, violurile, bataile si asa numitul "rege" al detinutilor... totul fusese adevarat. Lui nu-i pasa de nimic insa. Deja se vedea la proces, gasit vinovat si toate cele. Nu exista nici o cale prin care sa fie gasit inocent sau sa scape de rahaturile astea. Inchisoarea a devenit fara voia lui casa, plictiseala purtandu-si dreptul de a fii mama lui.
- Siiii - ar trebui sa ma feresc de cineva? intreba satenul lipsit de interes, stiind ca asa poate sa afle cel mai rapid cine e cel mai cel de pe acolo.
- Ah, da. Fereste-te de Sebastian. Sebastian Brock.
Colturile gurii i se ridicara, decorandu-i chipul cu un zambet ce nu prevestea nimic bun.
- Cum dau de el?
Mexicanul rase.
- Copile, ca sa ajungi la el trebuie sa omori pe cineva de aici sau poti sa mergi la el in timpul pranzului, mai iese din "barlog" cateodata. Tipul e criminal in serie. Apropo, tu pentru ce mama naibii ai ajuns aici?
Statu pe ganduri inainte sa-i raspunda.
- Pentru crima.
Se ridica in picioare, parasind asternuturile moi, apoi isi trosni oasele. Cu pasi apasati se indrepta lent catre corpul mexicanului. Isi lasa fata la nivelul lui, lasand sa li se atinga fruntile pentru cateva secunde, ochii lui de un verde schimbator ametindu-l pe bietul om.
- Daca aveai nevoie de asa ceva puteai sa spui din prima... murmura creolul, vrand sa se napusteasca asupra buzelor lui rozalii.
Fiind mai rapid satenul se ferii, prinzand si rupandu-i gatul dintr-o secunda.
- Mersi de informatii. O sa profit de ele la maxim, rosti tanarul pe un ton lipsit de sentiment.
[Imagine: large.jpg]
(^.^)

#2
Topic mutat la sectiunea corespunzatoare. Daca tot iti apartin personajele.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#3
Mi-a placut foarte mult ultima parte cand ia rupt gatul mexicanului. Deci sa inteleg ca iese din cadru.
Deci iti respect dorinta de a nu lasa critica ampla si restul, insa am doar atat de spus - mai multa atentie si corecteaza-ti capitolelel inainte de a le posta. Si asa, mie imi place cum scrii si imi place ideea. Personalitatea protagonistului este interesanta si sunt curioasa sa vad cum ai sa o mai dezvolti pe parcurs. Iar acel Brock, Sebastian Brock (ii ador numele), pare fascinant, sa vedem ce are sa iasa.
Nu am foarte multe de spus, e primul capitol si ai scris destul de frumusel. <3 Succes cu nextul! *hug*

#4
Hey. Ti-am vazut si eu ficul si e foarte interesant. Hm, te pricepi. Ai putea sa ma inveti si pe mine cate ceva, daca nu as fi intr-atat de incapatanata incat sa invat totul pe cont propriu. Mda, tip ce critica: simpla? Wow, cineva e putin cam morocanoasa, dar e okey. Nu am venit sa te critic, ci sa-mi spun parerea despre fic. E okey? Mda, ai reusit sa creezi un personaj destul de intrigant si nu doar prin faptul ca l-ai facut un criminal cu sange rece si sarit de pe fix. Uuh, sa stii ca nu era o insulta. Viata din inchisoare e destul de interesanta, dar sincera sa fiu, la inceput, cand citisem primele randuri nu eram prea interesata si vroiam sa dau page back, dar apoi ceva ceva mi-a captat atentia. Ai facut o treaba destul de buna, recunosc. Succes in continuare, darling.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#5
Multumesc pentru comentarii fetelor! ^^

Capitolul 2


Dupa sase luni crunte si plictisitoare petrecute in carcera inchisorii, soarele se juca acum in parul lui deschis la culoare, mangaindu-i firele rebele ce-i erau purtate de vant. Timpul se scursese groaznic de greu, iar mancarea ce-i fu oferita in lunile acelea il scarbise de-a dreptul. Nici macar nu avusese ocazia sa comunice mai mult cu detinutii de pe acolo, caci fusese aruncat in camaruta aceea mica, privata de lumina soarelui, loc in care numai singuratatea reusea sa supravietuiasca. Si, totusi, reusi sa se conformeze, fiindca nu-i statea in fire sa se planga. Mexicanul isi meritase soarta. Ii atinsese chipul in modul ala inacceptabil si se rastise la el, ca si cum ii era stapan, abea atunci cand il determina pe saten sa vorbeasca isi potoli, intr-un final, tupeul jegos. Momentan se afla in curtea inchisorii, loc in care toata lumea isi gasea de lucru. Gorilele trageau de fiare in plina zi, pe cand altii mai slabi, dar atletici, se jucau basket fara vreo grija anume. Bineinteles, existau si grupulete care planificau cine stie ce masacru sau prostie, ori altele care alegeau doar sa discute si sa fumeze o tigara. Chris era un singuratic. Statea retras de restul pe-o bancuta veche cu privind cerul tacut. Si cu cat continua sa se gandeasca la trecut isi dadea seama tot mai mult ca constiinta lui disparu subit in neant. Nu-i pasa de nimeni si de nimic. N-avea la ce sa se intoarca.
Orele de recreere trecura rapid si constata ca avand putina libertate si fiind inconjurat de lume, timpul se scurgea mai repede decat o facu cat fusese inchis in camaruta aceea minuscula. Politistii incepura sa-i indemne pe detinuti sa se indrepte catre celule, grabiti sa apuce si ei la o bucata de paine. Precum restul se conforma si el, plictisit de moarte, tarandu-si picioarele in directia celulei vechi.
- Te-au mutat altundeva, i se adresa o voce groasa, apartinandu-i unui barbat grasun imbracat in uniforma albastra.
Chris nu raspunse insa, ci, continua sa-l urmeze, gandindu-se ca poate poate il bagara in celula cu acel Sebastian Broke despre care auzise atatea din gura mexicanului aluia. Un criminal in serie, o persoana periculoasa si misterioasa ar fii in stare sa-i alunge plictiseala, sa-l distreze si sa-i atraga atentia in alta parte. Cat statuse in carcera mintea ii zbura adesea la necunoscutul ala. In afara de nume si ocupatia lui nu stia nimic. Lucrurile precum aspectul fizic, personalitatea sau vocea ii erau necunoscute. Tot ce stia era ca avea sa se distreze copios atunci cand o sa-l termine pe cel mai cel din inchisoare. Cum o sa-i priveasca de sus pe restul cand o sa le observe fetele mute de uimire.
Politistul scosese din buzunar un set de chei, apoi deschuie rapid o celula, impingandu-l pe saten cu scarba inauntru. Incuie la fel de repede, grabindu-se sa se faca disparut din fata baiatului, dar o pofta de a face misto il impiedica, astfel ca se opri din mers.
- James, ai un coleg nou de celula, se adresa detinutului ce statea ascuns sub o patura groasa. Satenule, vezi sa nu-l transformi si pe asta intr-un cadavru din prima zi, spuse chicotind, apoi pleca.
Chris se aseza pe patul in care se odihnea colegul nou de `camera`, tragand de patura energic. Baiatul celalalt tinea strans de bucata aceea pe care-o vedea ca pe-un scut ce-l proteja de intrusii ca si satenul, nevrand sa ii de-a drumul. Nu dorea sa priveasca realitatea in fata, sa iasa din ascunzis ca sa vada ca tocmai se alesese pe cap cu un maniac violator ce tanjea dupa corpul lui slabanoc si sex nebun. Ii placea sa se ingroape toata ziulica in patura calduroasa, sa doarma si sa viseze la un loc mai bun. Inchisoarea nu corespundea cu ideile lui, cu iluziile pe care le ascundea de lume, caci o privea ca pe un cosmar groaznic din care nu mai izbutea sa se trezeasca. La un moment dat satenul reusi sa indeparteze bucata de material, daramandu-i astfel zidul mult prea slab blondului.
Spre deosebire de Chris, Oliver era asemenea unei papuse din portelan, fiind slabut ca o barbie din vitrinele magazinelor mari, ca modelele ce defilau pe scenele mult prea luminoase, avand, bineinteles, trasaturi feminine, placute vazului. Ochii lui mari de-un albastri oceanici il priveau speriati pe barbatul ce izbuti sa-i arunce realitatea in fata, determinandu-i sa verse cateva lacrimi sarate ce i se prelinsesera pana la buzele mici, dar carnoase. Pielea alba arata bine in contraxt cu parul aurit, facandu-l astfel pe bietul nefericit mai mult decat potrivit pentru a fii jucaria sexuala a vreunui maniac. Satenul gandea altfel. Nu era interesat de asemenea lucruri, insa stia ca dupa un timp nevoile fizice o sa-l innebuneasca si-o sa ajunga sa o faca cu vreun tip de prin zona.
- Tu nu esti Broke, nu?
Auzind numele celui ce-i oferea protectia necesara ca sa supravietuiasca acelui loc amuti. Incerca sa vorbeasca, avand deja buzele despartite, insa niciun cuvant nu reusea sa se rostogoleasca prin spatiul gol.
Blondul facuse un pact cu Sebastian pentru protectie, iar el ii promisese ca o sa trateze cu gardienii sa nu-i bage pe gat vreun pshihopat sau coleg nou, ca o sa ramana singur. Totusi, ghinionul facu in asa fel incat sa-i ofere ce nu-si dorea nici in ruptul capului, caci celulele corpului A erau pline, a lui fiind singura in care putea sa-l cazeze pe noul individ. Pufni enervat, incruntandu-se usor. Acum trebuia sa-si imparta corpul si cu persoana aceasta ca sa nu-l omoare. Apuca de tricoul spalacit cu ambele maini si-l indeparta grabit, descoperindu-si trupul slabanog.
- D-Daca vrei, p-poti sa ma iei si tu, se balbai la vederea privirii celuilalt.
Voi sa se apropie de Chris, insa satenul apuca de bucata de material si i-o intisese energic. Intr-adevar. Deja trecuse ceva timp de cand isi satisfacu pofetele trupesti, insa n-avea de gand sa fure placere de la un detinut cu forta, cel putin nu acum.
- Cand oamenii te intreaba daca esti Broke incepi sa te dezbraci? intreba, arcuindu-si o spranceana.
- N-Nu! Am crezut ca...
Ofta. In ochii satenului, blondul parea un copil mic si lipsit de aparare. Dandu-si seama ca nu vorbea cu cine voia sa vorbeasca isi muta atentia in alta directie. Incaperea de aici ii parea mai spatioasa decat cea in care statuse cu mexicanul, ce-i drept, pentru cateva minute. Avea un veceu destul de curat si chiuveta, bineinteles, desenele de pe peretii fiind nelipsite. Citea lipsit de interes fiecare nume si propozitie insemnata pe ei pana dadu de cel pe care-l dorea. Pe partea dreapta a peretelui scria mare, sus, Sebastian Broke.
- Ma cheama Oliver James, rosti blondul rusinat de reactia lui anterioara, intinzandu-i mana dreapta.
- Olita?
- Oliver! sasai tanarul, enervat.
Zambi amuzat. Trecu multa vreme de cand nu mai facuse asta si intr-un fel ii era recunoscator necunoscutului ca ii amintise lucrul asta minor, dar n-avea de gand sa-si schimbe pozitia, caci se indoia grav ca el ar fii in stare sa-i alunge plictiseala sau sa-i trezeasca interesul macar.
- N-am nici o treaba cu tine. Il vreau pe Broke, si il vreau acum!
[Imagine: large.jpg]
(^.^)

#6
"Statea retras de restul pe-o bancuta veche cu privind cerul tacut" - propozitia aceasta este scrisa gresit, dar in rest totul este bine.
Mi-a placut replica lui Chris dupa ce Oliver i-a spus ca poate sa il aiba. Mi s-a parit nostima si m-a facut sa zambesc. Nu ai greseli, dupa mine, fiindca stiu ca scrii frumos si anumite chestii sigur sunt din neantentie. Nu prea s-au petrecut foarte multe in capitol, dar imi complace ficul si sunt curioasa sa vad ce are sa se petreaca in continuare. Chris este foarte hotarat in privinta acestui Broke, care si pe mine ma pune pe ganduri. In momentul de fata ma intreb cine are sa fie seme-ul si cine are sa fie uke-ul... Oricum ce apreciez este ca nu te arunci direct cu scene intime si chestii de genul, gandesti foarte bine ideile si pe pui in valoare la momentul potrivit.
Astept nextul, succes si spor la scris! *hug*

#7
UUh, darling, in sfarsit ai adus next. Pot spune ca am sorbit fiecare cuvintel, in timp ce rontaiam niste bestini (asta fac eu de dimineata : rontaii) si urmaream ce face nebunul de Chris. Uuuh, ce dragut e blondul, dar am o vaga impresie ca ceva ceva tot o sa fie intre ei doi...But that's just me 10 Oricum sunt destul de draguti amandoi, dar nu spun mai multe ca poate schimbi plotul...
Kiss you!
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)