Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care e personajul tau favorit?
Ken
50.00%
6 50.00%
Kyle
41.67%
5 41.67%
Erika
0%
0 0%
Ciel
8.33%
1 8.33%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala

#1
Hey everyone! Acesta este primul fic scris in colaborare cu A beautiful lie aka Luisa. (Lui, ma bucur ca am avut placerea de a scrie cu tine)
Va avertizez ^y^ inainte de a va apuca de citit: Hei tu, da tu, care vrei sa citesti ''this little shit'' nu te astepta la o capodopera literara caci acest fic este scris de placere si for our entertainment. So... dupa ce v-am aburit atat (he, he pot vedea brobonele de sudoare) Let's go... yaoi to number one. *laughs*

Limba: romana? (D'oh, daca era engl cred ca postam pe undeva, pe la ''English Creations'' *whistle*)
Varsta minima: +16 *nasty girls*
Gen: Yaoi, romantic, just a little drama, comedy, school life.
Observatii cu privire la continut:Primul capitol va fi narat din punctul de vedere al personajului meu, iar al doilea din pct de vedere al personajului partenerei mele de scris. Tot asa pana la ''za end''.
Tipul de comentariu solicitat: Daca va indurati si de asa ceva dupa ce cititi, respectam orice tip de aprecieri.
Enjoy!


Bolnavii cronici de cerneala

Capitolul I Cea dintai caramida

Privesc plictisit tabla dinaintea ochilor mei, impanzita de ecuatii matematice ale caror inteles nu ajunge pana la mine. Stau cu mana in falca, aproape adormit, urmarind miscarile profesorului meu de matematica.
El sta cu fata la tabla deci, ne ,,trateaza’’ cu spatele. Si ce spate frumos! Ochii negrii ca smoala calda, aluneca pe trupul sau, mangaindu-i cu privirea acel posterior mic, rotund ca un mar copt ce te cheama sa-l gusti. Insistand asupra acestei ,,privelisti’’ incep sa am, din nou, halucinatii. Pantalonii gri cu croiala dreapta si dintr-un material de buna calitate usor, usor se albesc devenind transparenti. Astfel, dand voie vederii mele pofticioase sa observe acele perle albe ca laptele sora-mii dimineata (nu va ganditi la prostii, are patru ani!) netede si totodata ferme. Intind mana vrand sa le simt, sa le ciupesc putin si…

-Murinaga!
Clipesc brusc trezindu-ma cu mana stanga in aer si cea dreapta mazgalind aiurea patratelele caietului.
-Ha? Fac eu o grimasa, fiind un pic confuz.
-Erai atent la lectie, ca de obicei… Am dreptate?
-A? Aha… mormai eu in necunostinta de cauza. Intotdeauna vorbeam asa la ora de mate…
-Eh, atunci te invit la tabla sa ne demonstrezi si noua ce putere de ,,absorbtie’’ a informatiilor posezi.
-Stiti, incep eu sa ma balbai. Apoi am auzit sunetul mult asteptat ce anunta pauza si implicit, terminarea orei.
Oftez usurat, gandind ca am fost salvat de clopotel. Profesorul se lasa pagubas si ne spune tema pentru a doua zi. Una luuunga si foarte, citez: ,,Simpla!’’
Fir-ar! De ce naiba m-am gasit eu sa vin la profil cu mate si fizica pe banda rulanta? Eu... ala destept si cu un orgoliu la fel ca inteligenta mea fara margini.
Imi arunc ghiozdanul albastru inchis in spate si inaintez spre usa dar, nu inainte de a auzi glasul subtire, usor efeminat, al profesorului meu ce-mi promite ca data viitoare nu o sa mai am atat de mult noroc. ,,Nici eu nu promit ca nu o sa mai am fantezii cu el’’ mi-am zis in intimitatea gandurilor. Dar... stop cadru!

Nu ati inteles nimic, nu-i asa? Sa va aduc putin cu picioarele pe pamant.
Sunt Kenta Murinaga. Prietenii imi spun Ken. Kenta suna a pachet de tigari ieftine, fara filtru, dupa parerea mea. Sunt in ultimul an de liceu, major, bine merci.
Aspectul meu fizic este unul ce nu merita modestie. Nu sunt narcisist! Nici grandoman ori megaloman! Dar, de ce sa ma rosesc, precum un tampit, si sa nu-mi recunosc calitatile atat fizice cat si psihice?
Parul meu brunet ca pana corbului, cu reflexii albastre in lumina soarelui, ciufulit tot timpul dar, intr-un mod organizat imi dau un aspect de ,,baiat rau’’ iar fetele sunt topite dupa asta. Sunt inalt, 1.87 si bine lucrat din cauza sportului de performanta pe care l-am practicat de-a lungul anilor. Am inceput cu innot, sa pot continua cu bascket si sa termin cu football. In prezent sunt in echipa scolii, liderul echipei de football. Se intelege de la sine ca sunt un jucator destul de bun, doar sunt seful, ce dracu'?
Am o sora mai mica, de patru ani pe care o iubesc dar, sa recunoastem, ma cam irita uneori. Mai are momente, ca toti copiii, cand se lipeste de toate vitrinele si urla de parca ar trece prin chinurile iadului ca vrea nu stiu ce papusa ,,Brat’’ sau ,,Barbi’’ sau cum puii mei s-o scrie.
In fine. Un alt aspect pe care trebuie sa-l precizez este ca sunt praf si pulbere la matematica. Cred ca ati observat si voi asta…
Insa, ma simt atras fizic de proful meu. Este mai scund decat mine cu putin si trupul sau, chiar si prin costum, ii pot observa fragilitatea. Este slabut si plapand asemenea unei flori delicate si foarte frumoasa. Nu ma pricep eu la flori dar, sunt sigur ca in ,,gradina’’ mea tipul asta ar arata superb si ar atrage toate privirile.Are parul de un blond aproape glacial,cum nu mai vazusem pana atunci,cu reflexele metalice ale suvitelor care ma fascinau de fiecare data,suvite rebele care in dezordinea lor intruchipau o arta. Piela lui e foarte alba cu o usoara tenta de roz, reflectandu-i puritatea.
Ma face sa visez frumos si sa ma abat de la subiectul orei lui de fiecare data cand deschide gura si vorbeste o limba pe care eu nu o prea pricep: matematica!
Buzele lui fine asemenea unor petale sangerii de trandafir tanar dau frau liber simfoniei de cuvinte sa izvorasca. Vocea lui efeminata imi mangaie auzul ori de cate ori imi intalneste timpanul.
Atunci cand nu inteleg ceva, ca de obicei, ma cheama la tabla sa-mi explice cu o calmitate nepamanteana. Numai la explicatiile si indrumarile lui nu eram eu atent atunci cand privirea sa se intersecta cu a mea. Ochii mei negri ca tusul proaspat trasat pe pleoapele domnisoarelor, au o sclipire demonica cand privirea sa turcoaz, inconfundabila, ma fixeaza.
Imi vinea sa sar pe el si sa-l sarut cu ardoare acolo, in fata tuturor!

Nu sunt gay sau ceva de genul. De cand ma stiu mi-am pus-o numai cu femei. Dar, proful asta are acel ,,vino ‘ncoa’’. Acel ,,sex appeal’’ ce ma atragea la nebunie!
Chiar sunt curios in legatura cu individul asta. Cum o fi sa fac sex cu el?
[Imagine: tumblrlzv0gahduu1rps1qh.png]
Priveste in ochii mei. Nu poti vedea, am dreptate?
Valul negru atarna greoi peste retina... aparenta... cât de mult timp ti-ai sacrifica sa descoperi esenta?



Răspunsuri în acest subiect
Bolnavii cronici de cerneala - de onu' - 25-08-2012, 06:49 PM
RE: [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala - de onu' - 22-09-2012, 11:16 PM
RE: [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala - de Elyy - 02-01-2013, 09:03 PM
RE: [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala - de onu' - 09-01-2013, 11:38 PM
RE: Bolnavii cronici de cerneala - de HanniGram - 16-06-2013, 03:59 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sângele tău este cerneala mea Me†al. 135 52.376 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.800 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.040 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.518 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)