Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Simple banalităţi.

#3
din pacate pt tine eu tocmai m-am decis ca am stat mult prea mult timp pe baricada si ca ar fi timpul sa ma intorc sa mai citesc cate ceva:)
Ma intriga titlul si sunt curioasa sa vad ce intelegi tu prin simple banalitati(desi sincer este un pleonasm pt ca banalitatiile sunt simple asa ca nu mai era necesar de acel simple dinainte, dar avand in vedere ca este un titlu si ca rolul lui este de a atrage atentia se trece cu vederea acest lucru.)
Asa sa incep sa disec frumosul tau, putin plictisitor, prim capitol:

Ai multe greseli din neatentie cum ar fi: pui cratima unde nu trebuie sau uiti sa pui cratima. Spun ca sunt din neatentie pentru ca am vazut ca in unele locuri scrii corect, ceea ce ma face sa cred ca nu sunt din cauza ca nu stii.

ÅŸuÅŸotesc-> mie sincer ma racaie pe creier. eu una as fi ales soptesc. susotesc mi se pare mai potrivit at cand vb despre niste persoane care vb in soapta.
groape cu apă îngheţată în ele-> gropi
îi seamănă leit ca taicăso-> lui in loc de ca. daca spui ca era ca si taicasu at okay, dar spui ca semana leit lui taicasu.
aburi ăştia pe gură afară-> aici ai un pleonasm. daca scoti aerul pe gura automat il scoti afara, deci acel afara nu are rost. este la fel ca atunci cand spui urc sus. normal ca daca urci in sus urci, altundeva nu ai unde:P

C-am atat momentan. nu am stat sa iti insir toate greselile de tastare pe care le ai si de neatentie, te rog doar ca in viitorul capitol sa fi mult mai atenta pentru ca acele greseli fac ca cititorii sa renunte la a citi mai departe. Este enervant sa tot vezi cuvinte scrise gresit. Trebuie sa mai lucrezi la descriere si la modul de a forma propozitiile care sincer c-am lasa de dorit. Si sa nu uit de exprimarea ta si la aceasta mai trebuie sa lucrezi.
Asa cum spune si tokyo trebuie sa adaugi so substanta propozitiilor tale, mai ales celor care o implica pe Bety si sentimentele si gandurile ei. Momentan, modul in care ai scris acest capitol mi se pare superficial si sunt sigura ca ai fi putut sa il scrii mult mai bine. Incearca sa te pui in pielea personajului si sa treci prin intamplarile pe care ea trece si o sa vezi ca o sa iti fie mult mai usor sa exprimi acele sentimente si ganduri si o sa o faci intr-un mod mult mai substantial si mai captivant.
Astept sa citesc continuarea. Bafta.



Răspunsuri în acest subiect
Simple banalităţi. - de Amy :3 - 17-10-2011, 05:56 PM
RE: Simple banalităţi. - de hiimera - 20-10-2011, 10:05 AM
RE: Simple banalităţi. - de BloodyInnocence - 23-10-2011, 01:46 PM
RE: Simple banalităţi. - de SnowFlake. - 23-10-2011, 11:18 PM
RE: Simple banalităţi. - de Grubbie - 04-12-2011, 06:31 PM
RE: Simple banalităţi. - de Amy :3 - 20-12-2011, 04:51 PM
RE: Simple banalităţi. - de SnowFlake. - 21-12-2011, 08:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Simple things Haribo 2 2.696 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  Simple cuvinte MooN. 86 34.336 24-07-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: MooN.
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.942 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)