Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#25
va rog sa cititi spernata dragostei si sa imi spuenti cum vi se pare!


XII.Un sarut neasteptat


Cei doi ajunsera intr-o sala mare.Renee il zari intr-un colt pe Yoko si intr-un alt colt pe Cleb,care pareau ca se luptasera.Baietii ii privira cam ciudat.Fata banuia ca din cauza faptului ca Eric statea peste ea.Acesta se ridica si Caleb spuse:
-Vad ca ai adus-o.
-Desigur stapane.
Renee era scarbita de toate.Nu mai vroia sa fie implicata in povestea asta.Oare de ce nu se putuse multumi cu o viata normala?
-Vad ca te-a afectat moartea acelui baietel.spuse Caleb.
-Ce stii tu??Tu nu ai fost de fata.
Brunetul se apropie de ea si ii trase barbia,parca vrand sa o sarute.Eric murea de gelozie,dar era seful lui.Totusi,brunetul nu o saruta,ci ii sopti la ureche:
-Arati foarte bine.Cred ac m-am indragostit.Dar,ce ai spune daca persoanele dragi ar fi atacate??Ce ai face?
Renee casca ochii si tipa:
-Sa nu indraznesti!
Dar,Caleb era hotarat sa o faca sa lupte.Se indrepta spre Yoko si se luptara,totusi,baiatul era slabit,iar Cleb il ataca cu cruzime.Renee se hotari.Nu avea de ales,nu putea risca sa mai moara cineva.
Fata alerga si se puse in fata baiatului,incercand sa fac o vraja,dar lipsa de antrenament,se putea observa,pentru ca fata nu mai putea sa isi acumuleze puterea in mana.
Nervoasa,uitand de orice concentrare si control,isi stranse in maini toata puterea ei,facand o bila mare,incontrolabila.Nemaiputand sa o controleze,o arunca trantindu-l pe Caleb de perete.Yoko spuse zambind:
-Daca ne scuzati,noi plecam.
-Stapane!striga Eric.Mi-ai promis ca daca ti-o aduc,voi fi liber!
-Asa e.De acum inainte esti liber.Eu imi respect cuvantul.
Eric aproba si ii spuse fetei:
-Ne mai intalnim noi.
Apoi disparu intr-un nor de fum.Yoko o lua pe Renee in brate si disparura si ei.Odata ajunsi acasa,baiatul o puse pe fata pe fotoliu.Aceasta spuse nervoasa:
-Daca crezi ca am renuntat la hotararea mea,te inseli.Am facut-o doar pentru a te ajuta,dar a doua oara nu o voi mai face.
-Nu aveam nevoie de ajutorul tau.M-am lasat batut,doar ca sa vad daca iti mai doresti,macar putin,sa aperi lumea.Si aprandu-ma mi-ai dovedit.
-Cum ai putut face asa ceva??Chiar nu iti pasa de sentimentele mele??
Fata plangea si tipa,lovindu-l pe Yoko cu pumnii in piept.Acesta o privea calm si o prinse de incheietura mainii.Renee il privi in ochi si baiatul o saruta pasional.Sarutul tinu cateva minute bune,pana cand,Yoko il intrerupse zicand:
-Imi pare rau.Nu trebuia sa fac asta.
-Nu e nimic.
Cei doi plecara in camerele lor.Renee se tranti ep pat si isi atinse usor buzele.Sarutul asta fusese mai placut decat primul,apoi adormi fericita.



Va rog as cititi speranta dragostei si sa imi spuneti cum vi se pare!!



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 28-12-2008, 07:34 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.126 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.399 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.348 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.315 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.611 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)