Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#20
(25-12-2008, 02:45 PM)starnight A scris: IX.O zi ''obisnuita''

A doua zi de trezi la 9.Yoko nu era acasa,deoarece mersese la ''firma'' lui.De la o vreme se ocupase destul de mult de firma.
Renee servi micul dejun care consta in: paine prajita unsa cu unt si o ceasca de ceai.Nu prea ii era foame,dar mancase doar ca sa nu fie flamanda.Dupa aceea facu un dus si se imbraca cu o rochita verde,mulata pe corp si cu guler pe gat.Rochia avea doua buzunare negre.Fata isi lua niste egari negri,pe maine niste bratari si inele,iar in ureche o pereche de cercei micuti,toate fiind negre.In picioare avea niste cizme negre,iar parul ii era desprins.
Fata se gandi o clipa si apoi isi spuse:
''Mancare am luat ieri.Nu prea am ce sa fac.Ce-ar fi sa-i fac o vizita lui Yoko?''
Isi lua poseta neagra si un palton de aceasi culoare.Cand cobori pe scari se gandi:
''Mai intai ma duc la coafor sa imi fac parul si unghile,iar pe la 1,o sa ajung si la Yoko.Poate ca ii este foame. Mai bine ii duc putina mancare.''
Hotarata,se duse la coafor si isi tunse parul,doar putin din varfuri si si-l aranja,astfel incat ii sclipea.Unghiile le avea negre cu trei margelute verzi pictate pe ele.La 13:30,se afla in fata unei cladiri,cu geamuri maria.Intra hotarata.Toata lumea o privea pe Renee,iar baietii intorceau capul imediat ce trecea,indragostindu-se pe loc.Intr-adevar,fata arata bine.Rochia ii pune in evidenta formele si picioarele.
Se duse cu liftul pana la etajul 99.
99? O.o
Acolo,iesi din lift si vazu un secretar care ii spuse:
-Domnisoara,nu puteti intra!Domnul e ocupat!
-Ma indoiesc.Crede-ma,eu pot intra.
-Dar,domnisoara...
Baiatul incerca sa o opreasca pe Renee,dar aceasta il impinse si intra.Yoko ramase surprins sa o vada intrand asa.Nu se astepta sa vina acolo.
Secretarul spuse agitat:
-Imi pare rau...Domnule....am incercat sa o opresc....
-Nu e nimic.Ea are voie sa intre tot timpul.
Seretarul aproba din cap si inchise usa.Renee se aseza pe scaunul,din fata biroului.Era un birou mare,elegant,cu geamuri de sus pana jos,cu un birou,o biblioteca,o canapea,o masuta si niste scaune.
-Am venit si eu pe la tine.Ti-am adus nsite mancare.M-am gandit ca ti-e foame.
-Da,multumesc.
Apoi,plecara cu masina spre casa.Totusi,Yoko simti ceva si ii spuse:
-Cred ca e un monstru prin apropiere.Hai sa verificam!
-OK.
Simturile lui Yoko ii indicau,ca la marginea orasului era o cladire in constructie,unde se afla un monstru.
Cei doi ajunsera repede si se transformara.Monstrul era intr-un colt si prinsese o fetita.Renee il ataca cu tot felul de mingi de intuneric,dar monstrul era prea puternic si o lovi in burta.Aceasta scanci de durere,iar Yoko reusi sa il taie mana monstrului.
Fetita plngea,ingrozita intr-un colt.Renee incerca sa ajunga la ea,dar monstrul nu o lasa.In cele din urma fata ataca cu tehnica:Panglica Mortii,iar dintr-o saritura ajunse langa fetita si o lua in brate.
Yoko lovi montrul si acesta fu distrus.Renee strangea fetita in brate,parinteste.In cele din urma o puse jos si ii spuse:
-Nu trebuie sa iti faci griji!Totul o sa fie bine.
Baiatul ii sterse memoria si se intoarsera acasa.Acolo,mancara si vorbira despre ziua de azi.Renee se bandaja la burta,deoarece avea o taietura urata din lupta.Pe seara fata isi scrise un eseu pentru a doua zi si se culca.Totusi,nu adormi si isi facu un dus in speranta ca o va relexa.
Dupa ce facu dusul Renee iesi afara,invelita intr-un prosop moale.Yoko batu la usa,dar fata nu il auzi.Acesta intra usor.Vazand-o asa,baiatul inrosi,facand-o si pe fata sa inroseasca.Acesta spuse incet:
-Imi pare rau....Nu am vrut ....Vroiam doar sa iti zic ca ti-ai uitat celularul in living si cred ca ai primit un mesaj.
-Multumesc.Noapte buna!
- La fel.
Baiatul iesi afara si fata citi mesajul:
''Sper ca ai avut un weekend placut.Mi-a fost dor de tine.Poate mai iesim!Noapte buna.Kay'''
Renee zambi usor si apoi se imbraca la loc.Se tranti pe pat si de data acesata adormi gandindu-se ca nu ar fi rau sa se mai intalneasca cu Kay.

And, sa revenim.
99 etaje? O.o Nu i se facea rau? :))
Greseli de tastare si repetitii in propozitii.
Sper ca nu te-ai suparat ca ti-am corectat capitolul, dar am vazut prea multe greseli >.<



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Kali?! - 25-12-2008, 06:38 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.126 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.396 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.347 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.314 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.606 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)