Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#9
VI.O seara speciala


Cand ajunsera acasa,Renee sari din bratele lui Yoko si ametita,reusi sa se aseze pe un fotoliu.Simtea ca nu mai are nici o puetere.Uoko se apropie de ea si ii spuse:
-Vezi de ce a fost important sa te antrenezi mai bine???!!!O multime de persoane iti vor capul,iar tu le dai ocazia sa ti-l ia!!
-Crezi ac nu stiu???Dar,totusi,am nevoie de pauza!Te-ai uitat la mainile mele?Oricum,daca nu aveam puterile absorbite,l-as fi facut sa se indeparteze.Si cred ca este destul de bine faptul ca am reusit sa fac o sabie intunecata,atunci cand imi erau absorbite puterile!
Yoko nu mai zise nimic.Observase ca e obosita si isi dadu seama ca, totusi, se descurcase bine,avand in vedere imprejurarile.Aproba incet din cap,iar fata se ridica,respirand greu din cauza sentimentului de greata care ii tot revenea,ducandu-se in camera.Acolo facu un dus,deoarece era prea obosita,dar si din cauza ca era prea slabita ac sa mai stea in apa,asa cum trebuia cand faci baie.Fara as mai faca nimi,se arunca in pat si adormi.
La unu noaptea,Renee se trezi si merse in bucatarie.Simtea cum ii arde tot corpul si cum i pulseaza sanii,care erau de culoarea focului.Incet,bau un pahar de apa,dar era asa de obosita,incat il scapa.Yoko iesi alarmat din camera ca sa vada ce se intampla.Imediat ce o vazu pe fata,stand in picioare,arzand toata si ametita,Yoko o lua in brate si o duse in camera ei.Cand vru sa o puna jos,avu o surpriza:Renee il tinea asa de tare,de bluza,incat acesta fu nevoit as sea seazae langa ea.Pcnind din degete,in fata lui aparura mai multe comprese umede si o cutie cu medicamente si un pahar de apa.
Incet,o ridica si o obliga sa bea medicamentul.Apoi,toata noaptea o sterse cu comprese ba pe frunte,iar apoi,putin rusinat,pe sani.Renee nu isi dadea seama de nimic,caci dormea cu capul pe pieptul lui Yoko.Pe la trei noaptea,adormi si el.Cei doi dormeau imbratisati ac doi iubiti.
Dimineata ii gasi la fel:Renee in camasuta,ghemuita in bratele baiatului,care era imbracat intr-o camasa alba,deschisa pe piept si cu niste pantaloni negrii,strangand-o pe Renee la piept.Fetele lor erau una langa alta,la cativa centimetri.
Fata se trezi prima(cel putin asa credea ea) si se rusina discret,vazand ca il tinea in brate pe Yoko.Apoi,isi puse capul pe pieptul lui si inchise ochii.Renee nu stia ca Yoko o urmarise discret si ac asteptase momentul cand ea il va imbratisa.Un zambet micut si siret,aparu in coltul gurii,iar apoi o stranse pe Renee in brate,facand-o sa creada ca a facut-o in somn.
Peste o ora,Yoko ''se trezi'' si observa ca fata nu mai are febra.Ii sopti incet la ureche:
-Se pare ca nu mai ai febra.
Aceasta deschise ochii speriata si se inrosi:
-Da.....Multumesc.
-Nu ai pentru ce.Mi-a facut placere.spuse Yoko,siret,facand-o pe fata sa se inroseasca mai tare.
Incet,se ridicara,iar Yoko ii spuse:
-Azi, vei merge pe unu la scoala.Am sunat-o pe profesoara si am anuntat-o ac esti bolnava,dar ca vei veni de la ora 1.M-am dat drept o cunostinta de a ta.
-Inteleg.Merci.Si tu ce vei face??Iti vei lua o slujba??
-Nu e nevoie.In oras sunt cunoscut ca un mare afacerist.Mai demult,mi-am facut un renume in Lumea Oamenilor pentru orice eventualitate.Se pare ac mi-a folosit.
Renee aproba,iar apoi se prtegati de scoala.Isi lua pe ea o rochita neagra,mulata pe corp,cu decolteu somtuos,pana la genunchi.In picioare niste cizme,iar ca accesoriu,o poseta,cateva bratari,un colier si niste cercei,toate fiind negre.
La sfarsit,isi lua o servieta cu carti si blana ei neagra.Il saluta pe Yoko si pleca grabita spre scoala.Paqrul prins intr-un coc,ii stralucea,iar mersul ei ca de felina,o facea sa fie gratioasa.In cele din urma ajunse la scoala,unde fu asaltata de intrebari,dar isi pastra calmul si spuse:
-Am fost bolnava.Un bun prieten de al meu a sunat-o pe dira ca sa o anunte.
Orele trecura repede si Renee se declara multumita cand vorbi cu Kay care ii propuse sa mai iasa impreuna.
Da.Fusese pana la urma o zi buna.



Astept cat mai multe comenturi!! :zuppy10:



url=http://animezup.com/chibi/chibi.php?id=starnight][Imagine: chibi_1544.gif]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 19-12-2008, 05:47 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.126 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.399 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.348 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.315 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.611 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)