Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#6
VI.O seara agitata


Trecuse o saptamana de cand Renee se antrena pentru a fi vrajitoare.Pe maini,avea numeroase zgarieturi si taieturi care o dureau.In fiecare seara se ungea cu crema,dar totul era in zadar,a doua zi zgarieturile aparand din nou,cauzate de noi antrenamente mai dure.La scoala fusese nevoita sa minta ca se taia cu cutitul,din gresala si putea fi chiar foarte credibila,desi colegele ei aveau unele suspiciuni..
In sase zile reusise sa invete sa creeze sfere de intuneric,sabii de intuneric si mingiute de intuneric.Se descurca destul de bine si repeta sase ore pe zi,dar totusi ii era in general greu,Yoko punand-o sa se lupte cu el,care era foarte bun si reusea sa ii provoace,neintentionat,nenumarate zgarieturi pe tot corpul.
Luni dupa-amiaza,intorcandu-se de la scoala,Yoko o intampina spunandu-i:
-Sa te pregatesti!In dupa-amiaza asta vom invata o tehnica noua.
-Nu pot.Am o intalnire la 7.
-Adica,in loc sa te antrenezi,tu te plimbi cu iubitii??Iti dai sema ca 2 lumi depind de tine???
Yoko nu stia de ce era nervos,dar cand auzise ca fata are o intalnire,isi pierdu controlul.
-Cand mai mai vazut cu un iubit??De o saptamana ma tot antrenez!!Chair daca sunt o vrajitoare pot incerca si eu sa fiu o fata normala.De cand nu imi dai tu voie sa ies cu un baiat??
-Cand o sa incetezi sa te mai distrezi si as te antrenezi.Nici nu stii cate primejdii te asteapta!!!
-Stii ce??Nu imi pasa!Ma duc sa ma schimb!
Renee pleca trantind usa si lasandu-l pe Yoko pe jumatate surprins,pe jumatate nervos.Fata se imbraca intr-o rochie rosie,pana al genunchi,cu spatele gol,la spate avand o funda mare,iar in fata volanase,In picioare avea sandale ce se prindeau cu o funda rosie si cercei,bratari,colier si inele de aceasi culoare.Parul si-l lasa despins.
In graba isi lua poseta si cobori scarile fara a se uita la Yoko.In fata blocului il vazu pe Kay:
-Buna,Renee arati superb!
-Multumesc!Mergem?
-Sigur!
Cei doi urcara in masina si luara cina la un restaurant scump din centru.Pe la 8:30 hotarara sa fac o plimbare nocturna prin parc.Acolo,se asezara pe o banca si privira la lacul din fata lor.Rasera si glumira fara a sti ca erau urmariti de insusi seful Monstrilor si stafiilor.
Cand cei doi se ridicara,iar in fata lor aparu un barbat,in jur de 20 de ani,cu parul lung si negru,cu o privire rece,ca de gheata,iar in spatele lui se aflau mai multi monstri.Barbatul,il lovi pe Kay in piept,cu o bila neagra,iar acesta fu trantit pe iarba umeda.Renee tipa ingrozita si se transforma in vrajitoare.Nervoasa,intreba:
-Cine esti tu??
-Numele meu este Caleb si sunt printul Mortilor.
Fara a mai spune nimic isi ridica mana,iar in jur se lasa o ceata groasa.Renee nu putu as vada nimic si arunca la intamplare cateva bile de intuneric.De cateva ori fusese lovita in burta,cazand pe jos.Se luptara asa 10 minute,pana cand,fu aruncata in lac.Acolo,se simti prinsa ca de o greutate invizibila si fu nevoita sa se aseze jos,in apa.Nu se mai putea ridica.
Statu uda in apa,vazand doar ceata groasa,timp de cateva minute.Simti cum toate puterile o parasesc si auzi o voce venita de undeva:
-Esti prinsa de o vraja puternica.Nu poti scapa.Incetul cu incetul,puterile te vor parasi si vei ramane fara forta in corp.
Renee nu ii raspunse.Ii era prea greata si se simtea rau.Parul ii cadea ud pe fta.Intr-o incercare,disperta incerca sa se ridice,reusind,doar sa cada jos,crapatura rochiei dezgolindu-i piciorul perfect.Peste cateva minute,ceata se mai risipi si in fata ei isi facu aparitia Caleb.Acesta o privi pe fata,care statea tintuita la pamant,gemand,neavand forta,cu parul ud,care ii cadea pe fata,iar mai apoi pe sani ei mari,care ii ieseau in evidenta din rochia,cu decolteu somtuos,fiind uzi de apa,cu parul lipit de ei.Baiatul se simtea atras de ea.
Intr-un moment de slabiciune,se apropie incet de ea si se apleca,tragand-o de par si sarutand-o pasional.Fata se tragea din bratele lui,dar era mult prea obosita.Incet ii mangaie piciorul si o musca incet de gat.In cele din urma o stranse de san,facand-o sa geama,lucru acesta dandu-i satisfacere baiatului.
Ce nu stia acesta era,ca de la inceput,Renee incerca sa-si stranga puterea in mainile care o dureau.Cu greu reusi sa faca o sabie de intuneric,pe care o infipse in abdomenul baiatului.Acesta se opri o clipa,iar apoi continua cu si mai multa satisfactie.Fata se simtea neajutorata,cand,in fata ei apru Yoko,care il lovi pe Cleb in spate.
Rupse usor vraja care o tinea pe fata si o ridica in brate.Acesta isi rezema capul de pieptul lui si inchise ochii.Yoko vorbi:
-Deci,ne veem din nou,Caleb??
-Va cunoasteti????tipa Renee.
-Da,suntem vechi prieteni.Ar cam fi cazul sa ma retrag,dar va promit ca ne vom mai intalni,mai ales noi doi,Renee.
Brunetul pleca,iar ceata se risipi.Kay era tot inconstient,dar Yoko ii spuse fetei ca i-a sters memoria si ca va fi dus imediat acasa de catre niste membrii ai Lumii de Apoi.Totusi,Renee era ingrijorata de discutia,dintre ei,care va urma acasa.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 14-12-2008, 09:09 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.126 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.398 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.348 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.315 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.610 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)