Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Misterele intunericului [Renee x Yoko]

#4
III. O vizita neasteptata
Dimineata sosi cu pasi repezi,iar Renee se scula somnoroasa din pat.Isi facu toaleta si se imbraca cu un kimonno roz cu flori mov,cu o crapatura pe o parte si cu guler pe gat.In picioare isi lua niste balerini roz,iar parul si-l prinse intr-un coc elegant,cu doua suvite cazand pe fata.Isi lua rapid geanta cu cartile si pleca spre scoala.
Orele trecura repede,iar la amiaza,Renee termina scoala.Era ora 17:00 asa ca se grabi spre casa.Dupa nici cateva minute de mers,fata se opri,parca avand un presentiment.Se afla pe o straduta ingusta dintr-un cartier.Avea o priveliste frumoasa:soarele apunea,razele lui fiind transpuse peste tot.
Renee continua sa inainteze incet,fiind atenta la orice zgomot neobisnuit.Nu se auzea decat vantul care facea sa zboare frunzele.Era o liniste de mormant,cand,deodata in fata ei,aparu un monstru .Fata tipa prelung,iar apoi fugi,speriata pe straduta;monstrul zise rautacios:
-Nu ai unde sa te ascunzi.
Si avea dreptate.In fata era o fundatura.Nemaiavand unde sa sa duca,lua o teava de langa un tomberon si o aruca in ochiul monstrului.Acesta tipa de durere,cu sangele siroind si o tranti pe Renee de zid.Aceasta cazu pe jos ametita si plina de zgarieturi.Monstrul vru sa o termine pe fata,iar aceasta chair inchisese ochii,pregatita de atac,dar auzi urletul monstrului si deschise ochii.
In fata ei statea Yoko care se lupta cu monstrul cu un bici de trandafiri,plin de tepi.Cand vazu ca Renee deschise ochii,o lua in brate si sari cu ea pe un felinar aprins,caci se inserase deja.Ii spoti incet la ureche:
-De ce nu m-ai chemat cum ti-am zis?Pana am simtit eu ca e un monstru prin apropiere,tu puteai fi ucisa.
-Imi pare rau,dar am fost panicata.
-Trebuia sa imi dau seama.Oricum nu mai conteaza.
O rezema usor de un zid si distruse monstrul in cateva minute.Apoi o lua pe Renee si ii spuse:
-Trebuie sa plecam.Mai intai sa trecem pe la tine pe acasa ca sa te speli de sangele asta,iar apoi vedem ce face in continuare.
Yoko sari cu Renee in brate pe acoperisurile blocurilor.Aceasta isi puse capul pe pieptul lui.Inspira incet parfumul lui de trandafiri si simti cum tot corpul i se relaxeaza.Yoko o privi si isi dadu seama ca fata e slabita.Tot corpul ei era plin de zgarieturi si de sange.In cateva minute ajunsera in fata apartamentului fetei.Renee deschise usa si intrara innauntru.Yoko se aseza pe canapeaua din living,iar Renee facu un dus.In cateva minute fata aparu in fata lui imbracata in acelasi kimonno,doar ca petelele folrilor erau roz inchis.Fata se aseza pe fotoliu si ii spuse baiatului:
-Se pare ca ai avut dreptate.Prietenii tai mi-au facut o vizita.
-Da,ma asteptam la asta.Era sa te distruga.Ai avut noroc.
-Ce sa spun!!Oricum trebuie sa recunosti ca m-am descurcat destul de bine.
-Da.Nu ma asteptam sa reactionezi asa de bine intr-un moment ca asta.Oricum trebuie as plecam.
-Da.Inteleg.Acum monstrii ma cunosc si ma vor distruge daca nu accept propunerea.Dar,unde vom merge?
-In Lumea de Apoi sa iti alegi puterea.
-Sa imi aleg puterea?
-Sau mai bine zis sa te aleaga ea pe tine
Yoko o prinse de mana si disparura intr-un nor de fum.


Sper ca va placut!!!Astept comentarii!As mai vrea ceva idei de la voi!!Ce ati vrea sa se intample!! :-h:victorie:[posturi unite]
IV.Lumea de Apoi

Renee se simti trasa ca printr-un tub foarte subtire,iar cand picioarele ei atinsera pamantul,aceasta deschise ochii.Se afla pe un drum ingust si foarte lung ce venea de la o poarta mare.Se uita in jur si observa ca erau mii de astfel de drumuri,toate venind de la aceasi poarta,dar fiecare ducand spre o alta poarta diferita.Fata se uita in spate si observa ca era o poarta mare,din lemn cu diferite modele.Fiecare poarta avea alt model si se gandi ca poate duce intr-un loc diferit,aceasta ducand in Lumea Oamenilor.
Yoko pasi cu incredere inainte.Hotarata,Renee il urma iar dupa cateva clipe il intreba:
-Totusi,nu mi-ai spus cine esti cu adevarat in Lumea de Apoi
-Eu sunt printul acestei lumi.Puterea mea spirituala este mai mare aici.Cei 10 intelepti sunt cei pe care ii consult in diferite probleme.
-Si nu ai si tu un tata??O familie??
-Nu esti cam curioasa??
-E omenesc sa fii curios.
Yoko ramase putin mirat de atitudinea fetei si de reactia ei.Intr-un final zambi si ii spuse:
-Mama mea a murit cu mult timp in urma.Eu am ramas in grija tatalui meu,Regele Lumii de Apoi.
-Inteleg.
Cei doi mersera in continuare pe acelasi drum,iar intr-un final ajunsera in fata portii.Era o poarta mare,alba,iar pe marginile ei erau diferite modele aurii.In spatele ei,era un castel inalt si alb,iar varfurile lui abia se vedeau,fiind acoperite de nori.Yoko atinse poarta,scrisul auriu straluci,iar apoi poarta se deschise.Renee zari inauntru o gradina mare cu fantani arteziene,tufe de trandafiri si nimfe ce zburau vesele.Intr-o parte a gradinii era un labirint din tufisuri,iar in fata se vedea castelul.
Cei doi inaintara pa carare pana ce ajunsera in fata castelului.Yoko deschise acelasi fel usa,iar apoi,Renee zari un coridor lung,cu peretii de un albastru deschis.Mergand mai desprte ajunsera intr-o sala mare de aceasi culoare cu diferite modele.Yoko merse mai departe,iar Renee il urma.Acum se aflau intr-o camera mai mare ca cealalta de aceasi culoare.Pe jos nu erau covoare,ci doar pontoane care erau pe...apa.In jur era doar apa,pe care pluteau nuferi,iar in mijlocul camerei o fantana mare,cu nuferi plutitori.
Yoko trecu si de aceasta camera si ajunsera pe un coridor.De acolo intrara intr-o camera mare,cu o multime de scaune,iar in mijloc era o fantana,iar in spatele ei un scaun regal.
-Aceasta este Marea Sala.Aici se iau toate hotararile.spuse Yoko.
-Si noi unde vrem sa ajungem defapt??
-Chiar aici.In curand inteleptii vor veni sa faca ceremonia de desemnare a vrajitorei.
-Si tatal tau??
-El probabil ca nu va lua parte.Deobicei nu sta in Lumea de Apoi.Are alte indatoriri si treburi importante,deci calatoareste foarte mult.
-Nu iti e dor de el??
-M-am obisnuit.E de datoria lui as faca asta.Oricum am si eu destula treaba....
Renee nu mai avu timp sa zica nimic,caci inteleptii si-au facut aparitia.Toti erau batrani si purtau haine albe.Se asezara pe scaune si aproape toate erau ocupate.Renee isi dadu seama ca unii nu erau intelepti,ci doar simpli spectatori.Yoko isi lua locul in scaun,iar in sala se facu liniste.Aceasta zise:
-Precum vedeti am adus pamanteanca ce trrebuie as devina vrajitoare.Acesta a acceptat propunerea si nu trebuie decat sa o insemnez.
Yoko se apropie de ea si ii puse mana pe frunte.Aceasta tremura si ramase surprinsa de mana calda a baiatului.Acesta ii sopti al ureche:
-Nu-ti fie teama.
In clipa urmatoare Renee stralucea si isi simtea corpul invadat de caldura.Apoi,unul dintre intelepti zise:
-Ai fost insemnata astfel incat vom stii intotdeuna ca tu esti cea adevarata.Verifica-ti corpul si vezi unde e semnul.
Renee verifica si observa ca are un semn de inima,pe piciorul derpt.
-Acum,spuse inteleptul,te voi duce intr-o camera de unde iti vei alege puterea.
Renee ramase surprinsa si ii urma pe intelept si pe Yoko intr-o camera mare,circulara,cu multe rafturi.Pe fiecare raft erau mii de sfere transparente.In interiorul lor se putea vedea energii de diferite culori.
-Trebuie as iei in mana fiecare sfera si asa vom vedea ce putere ti se potriveste.
Renee nu putu intelege cum aveau sa-si dea seama care e puterea ei,dar facu intomai:lua in mana,pe rand,fiecare sfera,dar nu se intampla nimic.Plictisita,lua de pe un raft prafui,o sfera mai mare.Dupa ce sterse praful de pe ea,se puteau vedea modele aurii,iar in interior era o energie neagra.In clipa aceea,sfera se deschise,iar din interior o invalui pe Renee,ridicand-o in sus.Fata simti cum o caldura binefacatoare o cuprinse,dar peste un minut simti cum ceva intra in ea.Nu era numai puterea ei ci si ceva rau.O senzatie de racoare o cuprinse,dar peste o clipa aceasta trecu.
Coborand,Renee zari privirile ingrijoratoare ale inteleptului si ale lui Yoko.Ingrijorata ii intreba:
-S-a intamplat ceva??
-Nu doar ca asa ceva nu s-a mai intamplat demult.zise Yoko.
-La ce te referi???
-Aceasta putere este puterea intunericului.Tu esti o vrajitoare a intunericului,cu niste puteri uluitoare.Totusi,cand ai primit puterile,in tine a intrat si un demon.Se pare ca va trebui sa inveti as iti folosesti puterile,astfel incat demonul sa nu preia controlul corpului tau.Nu poti sa dai inapoi pentru ca ele te-au ales pe tine,nu tu pe ele.Eu te voi
ajuta as ti le folosesti.Voi veni al tine acasa ca sa te pot invata.Bineinteles,nimeni nu trebuie sa stie acest lucru.Vei minti ca sunt o cunostinta daca te intreaba.
-De acord.
Renee ramase putin surprinsa de siguranta si de racoarea din glasul lui.Totusi,hotari sa nu il contrazica.
-Acum haide,sa iti arat unde vei dormi pana maine.
Yoko o conduse pe un coridor,iar in final intrara intr-o camera mare,cu un pat albastru,doua noptiere si un dulap de aceasi culoare.Camera avea si un balcon,de la care se putea vedea o gradina de trandafiri rosii,iar indepartare,labirintul.
Dupa ce o fu lasata singura,Renee lua o rochita de noapte din dulap si se arunca pe pat.Mii de ganduri ii invadara mintea si nu se simtea tocmai bine.
''De ce ma simt atat de rusinata de faptul ca Yoko va sta in apartamentul meu??Oricum,e normal as fiu rusinata,dar cu cat am gandesc mai mult,cu atat imi simt obrajii mai fierbinti.Ma-n rosesc toata.Iar in povestea asta cu vrajitoarea este asa de ciudata.Oricum,nu pot as mai dau inapoi.Plus ca vreau sa ma-nvete cum as imi foosesc puterile si cum sa imi tin in frau demonul''.
Fara sa isi dea seama,se duse pe balcon si trase o gura de aer.Privelistea era superba,iar aerul curat ii invada plamanii.Avea o stare de greata,iar durerea de cap nu ii dadea deloc pace.Un tremurat ii cuprinse corpul.Ametita pasi inspre pat si reusi sa se intinda pe el.Imediat,adormi.


Multumesc pt comenturi si pt sfaturi!!Sunt deschisa la idei si la sugestii!!Orcine vrea sa se impriteneasca cu mine este acceptat!Va multumesc mult si mai astept comenturi!!



Răspunsuri în acest subiect
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de starnight - 30-11-2008, 08:20 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de BlueGum - 31-12-2008, 08:13 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 11-01-2009, 01:51 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 11-01-2009, 10:27 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 24-01-2009, 09:01 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de Silverrose - 25-01-2009, 02:22 AM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 01-02-2009, 07:33 PM
RE: Misterele intunericului(Renee x Yoko) - de WinterSoul - 06-02-2009, 11:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Misterele vieti[SasuSaku] ~Pufarina~Puff~ 2 3.126 03-09-2011, 03:36 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.398 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.348 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.315 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Dragoste in umbra intunericului Andrutza 20 14.610 20-06-2009, 10:00 AM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)