Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18]

#13
Hellow
Well, trec si eu pe aici, desi vad ca am cam intarziat:]] probleme cu "un membru al familiei" daca ii pot zice asa;))
Dar totusi sa revin la oile noastre, deci, pot zice ca m-am bucurat cand am citit ca povestesti din perspectiva lui Hinata. Ai cam aruncat la gunoi personalitatea ei originala, nu zic ca nu-mi place, dar poateo sa te inspiri putin de la Kishimoto sau daca nu tot aia, adica tot Hinata-chan va fii. Tatuaje:X stii adevarata semnificatie a tatuajelor? Daca nu, iti recomand sa citesti Cronici din Tinuturi Intunecate de Michelle Paver nu ii toata cartea despre tatuaje dar sa sti ca merita citita:-)(spuneai ca-ti place sa scri, m-am gandit ca-ti place si sa citesti) Si uite cum am parasit lumea:]] Din nou la fic, da? Pot spune ca ma bucura faptul ca ai folosit comparatii, era bine daca foloseai si metafore.
Actiunea pare ok, inca nu stim personajul principal masculin, sau nu-i romance?
Descrierea, destul de bine, cam seaca dar poate mai bagi si niste sentimente pe acolo. Sper ca nu esti si tu ca profu' meu de religie, care crede ca numai iubirea e sentiment=)) (asta imi miroase a subiect pentru urmatorul cap la ficul, asta dupa ce-l termin pe asta, ce inseamna sa n-ai net pe un calculator:]]) (Ahem) cum spuneam mai sus, puteai descrie nerabdarea fetei, nervii ei, poate agitatia ei cand o vazut ce fac cei doi, apropo, este virgina? ca pare cam calma la chesti de genul asta, sau e normal, sau ma insel eu?
Imi place ca nu iti rupi singur/singura din libertatea de exprimare, ma refer la limbaj, eu ma feresc de genul asta de scene in ceea ce scriu, dar nu si de cele de dinainte, adica in planul povesti stii, ca sa nu dau de naiba pe viitor ca m-am blocat singura:)) (poti sa-l iei ca pe un sfat caci nu vreau sa vad ca te lasi de fic :-w)
Era sa uit sa zic ca imi place titlul ales, arata ca ai imaginatie, nu stiu daca ii chiar potrivit dar imi pare destul de profund, filozofic chiar: "Chiar si dupa cele mai groaznice si infricosatoare intamplari amintirile si dragostea pe care mi-ati dat-o raman in sufletul meu." Ceva mai parintesc nu-i asa? App. sunt curioasa de aceea intamplare sumbra de care ai pomenit;) (pot ffi al naibii de curioasa uneori, dar nu-i de mirare, presupun)
Nu prea mai am ce zice, scuze de vorbirea asta asa directa:"> dar faceam spam la cat de neinspirata is...
Spor la scris si anuntama cand vine nextul:o3
P.S. Scuze de ora... dar n-am putut dormi de griji si deci am dormit ziua si a doua noapte ii imposibil sa pot dormi, poate doar daca ma loveste cineva in cap, daca reuseste...
[Imagine: KMS02-5.gif]
An alter-ego: Let your trouble fly like they have wings.
Me: Well,they actually have...
The alter-ego: What?
Me: It's just... they follow you anywhere XD



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] - de Twisty Emerald - 06-07-2011, 03:09 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18) YuneSugihara 17 11.743 14-08-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 8.993 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala onu' 15 9.569 16-06-2013, 03:59 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Trăind după propriile reguli Leontina 34 9.445 03-03-2012, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Nu judeca o carte dupa coperta Fallen Angel 1 2.713 25-01-2012, 10:27 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Sângele tău este cerneala mea Me†al. 135 52.877 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.815 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.522 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 4.049 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Chiar este posibil?! Mrs. Lovett 8 4.390 07-11-2010, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Sorynna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)