Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18]

#6
Multumesc de comentarii,uitati nextul:

Capitolul II:
Hinata:

In cateva minute aveam sa aterizez pe pamantul nipon,iar emotiile nu au intarziat sa apara.Abia astept sa-mi revad prietenii dar cel mai important era sa-mi revad fratiorul,care desi nu cred ca observa,are nevoie disperata de ajutor.
Admiram cerul incarcat de nori,pufosi precum o vata de zahar,acoperind zarea albastra si nesfarsita precum un ocean.Mi-am dat seama cu greu cand am aterizat,eram mult prea vrajita de peisaj.Alaturi de ceilalti pasageri,am inceput sa cobor in aeroport.
In fata mea,o multime de oameni se insirau ca un musuroi de furnici.Ah la dracu,cum aveam sa dau de varu-miu si de Ino?Umblam cu trollerul incet,incercand sa dau de ei,insa prin aglomeratia asta de tot rahatul nu aveam sa gasesc nimic.Ar fi culmea,prima zi cand ajung acasa,sa dorm pe scaunele din aeroport.In scurt timp incepeam sa ma panichez,nici nu mai eram atenta pe unde mergeam,la dracu' urasc multimile.Ca din obisnuita mea panica,dau din greseala peste un om,idioata de mine,mai rau nu se putea...
De fapt,cred ca ghinionul meu incepea sa se transforme in bine,deoarece un tanar inalt cu parul lung pana la umeri,cu ochii de un lila familiar se prezenta in fata mea.Corpul lui atletic,bine format se vedea dupa mult antrenament,imbracat intr-un maieu negru si niste pantaloni de trening de aceasi culoare,incaltat in niste tenisi conversi,statea si se uita la bagajul meu trantit pe jos,nemaiavand timp sa se uite si la mine.Imediat langa el,veni o fata cu parul blond si lung pana la sold,cu parul dat intr-o parte imbracata toata intr-o rochie mov de vara.Ochii ei albastrii bleumarin ma cercetau,iar in fata ei se schita un scurt zambet.
Nu mai rezistam de atata fericire,verisorul meu Neji,iar prietena mea cea mai buna Ino erau aici!
Am sarit in bratele versiorului meu,el fiind putin confuz deoarece nu imi vazuse fata iar eu eram de nerecunoscut din cauza tauajelor ce se intindeau usor-usor pe suprafata corpului.Cand imi intalni chipul,privirea lui confuza deveni una bucuroasa.
-Verisoara,bine te-am gasit!spusese el strangandu-ma in brate.
Nu puteam sa respir,ca intodeauna,ma strangea in brate pana ma asfixiam.
-Imi pare bine sa te revad Neji.Mi-a fost atat de dor de tine!ii spusesem printre rasete.
Dupa ce termina,Ino veni langa mine si ma imbratisa cald si primitor ca intodeauna.Dupa multe imbratisari si pupaturi,ne-am indreptat incet spre masina.
In timp ce ne indreptam spre casa,Neji ma pusese in urma cu ultimele noutati legate de prietenii mei.Sakura,care era cu un an mai mare decat Sasuke,insa care era prietena buna cu noi inca din copilarie se inscrisese la scoala de asistente.Ten-Ten,o alta prietena lucra la un club,ea facea bauturile si se ocupa de show,Lee iubitul ei fiind Dj-ul clubului.
Temari era si ea inraita dupa tatuaje,si ea fiind un artist la fel ca mine,facea parte dintr-o trupa,ea cantand la bass si la vocal.Am stabilit prin Skype,ca ea va lucra pentru mine la salon iar cu trupa va lua o pauza,deoarece certurile luau amploare din ce in ce mai des.
Shikamaru si Kiba faceau parte din trupa lui Temari,insa aveau si alte hobby-uri mai nou:motociclismul,iar in cazul lui Kiba(si norocul meu de altfel)tatuajele.El se pricepea cel mai bine la tatuajele in detaliu,ce iti iau cel mai mult timp si cea mai multa rabdare.Chiar si eu recunosc ca era destul de greu sa fii expert in asa ceva.
Doi oameni erau deja prezenti,insa mai aveam nevoie si de inca doi oameni,deoarece in unele saloane lucrau si cate noua,asa am vazut in America.Aveam nevoie si de cineva care trebuie sa se ocupe de echipament si de intretinerea salonului.Si trebuia sa fie capabil sa faca multe.
Insa Ino ma trezise din gandurile mele:
-Mi-ai spus ca ai multe tatuaje,insa fato,esti o opera de arta!Esti mai ceva ca Mona Lisa,spusese ea privindu-ma in oglinda retrovizoare.
-Am tatuat-o de multe ori pe Mona,cred ca daca mai fac inca vreo cativa ani la rand,am sa tatuez modelul cu ochii inchisi,spusesem eu in timp ce imi masam lobul urechii care era plin numai cu pierceinguri.
-Totusi Hinata,nu iti este teama de privirile oamenilor?ma intreba Neji curios.
-In niciun caz.Tatuajele ma reprezinta,si reprezinta munca pe care o fac.Este o adevarata provocare sa lucrezi pe pielea omului si sa iti iasa capodopere.Tatuajele sunt nimicuri daca nu pui munca in ele,spusesem eu serios.
Dupa ce imi auzi raspunsul,Neji tacu din gura si isi vazuse de condus.
Cand am ajuns in fata casei,totul imi parea exact identic.Casa de o culoare placuta de alb imaculat,leaganul in care tata ne impingea pe mine,Sasuke si Neji iar mama ne aducea gustari si limonada in zilele calduroase de vara.Tineam minte terasa unde tata si mama stateau si ne priveau in timp ce Sakura,Neji,Ino si Ten-Ten alaturi de fratiorul meu,incercau sa prinda licuricii noaptea.Amintiri atat de dulci,insa stiam ca atunci cand voi intra,amintirea aceea neagra imi va aparea din nou in fata ochilor.
Am respirat adanc si am intrat in casa.Eu eram singura ce intrase pana acum,Ino si Neji ducandu-se la cumparaturi.Doritoare sa-mi revad fratele incepeam sa strig prin casa:
-Sasuke,unde esti?Am venit!
Insa nu se auzi nimic.
"Oare a plecat in oras?"ma intrebasem,insa nu avea cum fiindca stia ca azi trebuia sa vin.
Cand am ajuns la etajul superior,am mers la prima camera din dreapta,unde stiam ca era camera lui.Tematoare ca doarme,am deschis usor usa crezand ca doarme,insa numai asta nu facea fiindca am vazut cum sub asternuturi era o fata,iar el era deasupra facand miscari de dute-vino.
Enervata peste culme,am mers in capatul holului si am luat extintorul de incendiu si m-am intors usor pe varfuri.Am numarat in gand pana la trei si apoi am trantit usa cu piciorul,amandoi fiind foarte surprinsi de reactia mea.Nici nu apucase bine sa se dezmeticeasca,eu deja am aprins stingatorul si tot stropeam patul cu spuma albicioasa.Sasuke enervat se acoperi repede cu cearsaful si urla la mine:
-Femeie ai innebunit?
Il iau de maini si il trantesc de perete.Si-a ales o zi nu tocmai potrivita pentru ca sa ma scoale din minti.
-Tu mai ai putin si pici anul,iar in loc sa iti cauti de lucru,faci sex cu toate tarfele?
-Kinky nu e o tarfa!urlase el la mine.
-Iar eu sunt regina Spaniei!ii spusesem in timp ce il puneam la pamant.
Asta da bun venit.


Sper sa va placa,iertati-ma daca am multe greseli--"
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] - de Anna - 28-06-2011, 11:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18) YuneSugihara 17 11.744 14-08-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 8.995 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala onu' 15 9.569 16-06-2013, 03:59 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Trăind după propriile reguli Leontina 34 9.446 03-03-2012, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Nu judeca o carte dupa coperta Fallen Angel 1 2.713 25-01-2012, 10:27 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Sângele tău este cerneala mea Me†al. 135 52.877 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.817 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.528 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 4.050 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Chiar este posibil?! Mrs. Lovett 8 4.392 07-11-2010, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Sorynna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)