Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tu m'ai invatat sa iubesc

#17
Capitolul VI-Vis sau realitate?

Sakura:

Intuneric. Liniste. Durere. Ma afund din ce in ce mai mult intr-un abis negru. Fara lumina,fara sperante. Poate fi un cosmar? Sau aceasta e realitatea? Nu mai stiu ce vreau sau ce simt. Cad in acel abis fara urme de scapare. Linistea mortala ma cuprinde si incet ma infioara. Teama pune stapanire pe sufletul meu. Fiori reci ma cuprind si pielea mea catifelata e rece ca gheata. Ochii rosii ma inteapa ingrozitor. Vantul inghetat imi strapunge pielea. Simt cum ceva se plimba pe mana mea. Ceva extrem de rece. Pare a fi o lama dar dispare in intuneric si nu apuc sa o vad. Imi privesc mana ingrozita. Lichidul sangeriu se scurgea pe pielea mea alba. Durerea devine insuportabila. Strig dupa ajutor dar nimeni nu raspunde. Sunt singura. Cad in continuare in abisul intunecat fara sa ma pot opri. Incep sa strig din toata inima si sa plang dar apoi liniste. Vantul imi loveste cu putere rana. Mana incepe sa ma usture ingrozitor apoi simt acelasi lucru ca imi strapunge spatele. Rochia albastra este patata cu sangele meu. Nu pot vedea de unde vine acel lucru care ma distruge incetul cu incetul. Durerea se accentueaza. Acum pot vedea acel lucru plin de sange. Era un cutit negru si se indrepta cu repeziciune spre abdomenul meu. La contactul dintre cutit si pielea mea rece scot un tipat sfasietor. Simt cum sunt din ce in ce mai aproape de pamant. Ma lovesc cu putere de suprafata inghetata. Intunericul ma inconjuara din nou. Nu mai simt nimic. Nici durere,nici frig. Zac intr-o balta de sange si nimeni nu vine sa ma ajute. Fara putere,fara sperante si fara motiv pentru a mai trai ochii mi se-nchid incet. Inca nu am murit. Simt adierea inghetata a vantului in parul meu. O perla cristalina imi mangaie fata plina de rani. Cutitul patat cu sangele meu imi strapunge inima. Imi arcuiesc spatele din instinct si tip cat ma tin plamanii. Cu ultimele puteri ma ridic si fac cativa pasi pentru a vedea criminalul. Vad o silueta neagra la vreo trei metri de mine. Nu reusesc sa il vad. Avea fata acoperita cu gluga neagra. Intind mana sa i-o dau jos dar ma prabusesc si ochii mi se-nchid....pe veci.

Sar din pat ca arsa. Tip din toata inima si incep sa plang. Strig cu toata puterea mea sa ma ajute cineva. Ma agit si incep sa ma legan ca o nebuna. Il vad pe Kail care vine disperat langa mine. Ii vad buzele cum s misca dar nu reusesc sa inteleg ce imi spune. Mintea mea e prea incarcata cu imiaginile terifiante care s-au petrecut acum cateva minute. Deabia acum realizez ca totul a fost un vis si ma linistesc cu greu. Kail numai spune nimic. Doar ma tine strans in brate si din cand in cand imi da drumul ca sa imi stearga lacrimile. Ii spun lui Kail ca poate sa plece ca ma simt mai bine si vreau sa dorm. E doar ora doua dimineata. Dupa ce pleaca ma indrept spre baie. Intru in cabina de dus si dau drumul la apa. Perlele fierbinti se lovesc de corpul meu rece dar pielea incepe sa ma intepe. Privesc mai bine si observ ca sunt plina de taieturi si lichidul rosiatic se scurge pe pielea mea alba. Privesc ingrozita la corpul meu acum pln de rani. Daca a fost doar un cosmar de ce sunt plina de taieturi si sange? Ies din cabina si dezinfectez urmele de violenta de pe corpul meu. Ranile sunt adanci si dureroase. Inima ma inteapa si simt cum durerea ma copleseste. Ma bandajez si ma intorc in camera. Patul meu este plin de sange. Kail nu observase sangele desi ma tinut in brate si banuiesc ca si tricoul lui era patat. Poate va observa asta de dimineata. Sigur o sa vrea sa ii explic ce am patit dar ce i-as putea spune cand nici eu nu stiu. Norocul meu ca maine e sambata si oricum nu merg la scoala. Dar nu inteleg. Ce s-a intamplat? Ce am patit? Nu cred ca visele,chiar si cele mai rele,te pot rani. Dar atunci ce am patit? Simt ca inebunesc. Ma trantesc pe pat. Ingrijorata,speriata si pierduta prin ganduri reusesc sa ma linistesc pentru moment si adorm. De data asta sunt mult mai linistita si pot sa uit de griji macar pentru cateva ore.

Razele soarelui imi mangaie fata. Ochii mi se deschid incet. Ma mai dezmierd cateva minute si cobor din patul moale si cald. Pasesc lenes pe parchetul rece. Ajung in baie si constat ca ranile sunt tot acolo. Totul a fost real. Putin speriata imi dau bandajele jos. Ranile ma intepau dar durerea coplesitoare de aseara a disparut. Intru in jacuzzi pentru a ma relaxa putin si apa calduta imi dezmiarda pielea. Parul meu rozaliu este prins intr-un coc micut la spate. Doua suvite rebele imi mangaie obrajii raniti. In minte imi vine imaginea frumosuliu meu brunet. Oare aces "cosmar" are legatura cu plecarea lui? Stiu ca suna ciudat dar daca exista ceva legat intre plecarea lui Sasuke si ce am patit eu noaptea trecuta? Lasand asta la o parte incepe sa imi fie foarte dor de el. Stiu ca l-am vazut ieri si deabia azi pleaca dar gandul ca nu il voi mai vedea doi ani ma omoara. Si daca nu ma omoara dorul cu siguranta o va face ceea ce era sa ma omoare azinoapte. Ies cu greu din apa calduta,imi iau un halat pe mine si ma indrept spre dressing. Imi iau o pereche de colanti negrii,Un tricou albastru,o pereche de tenesi negrii si o esarfa albastra cu negru. Cobor scarile in liniste. Se pare ca fratele meu nu s-a trezit inca. Era ora opt si avea tot dreptul sa se trezeasca mai tarziu insa eu nu mai puteam dormi dupa intamplarile ce si acum ma infioara.

Ajung in living si ii las un bilet lui Kail. Imi iau jacheta neagra de piele si telefonul si ies afara. Simt nevoia sa ma plimb putin,sa iau putin aer curat. Poate asa reusesc sa imi pun ordine in ganduri si sa ma linistesc. Strazile sunt pustii. Se pare ca sunt singura care m-am trezit la ora asta. Ce-i drept e sambata. Toata lumea are liber astazi. Merg incet pe trotuar si imi vine in minte un loc minunat. Mi l-a aratat Sasuke acum o saptamana. Ma indrept spre acel loc de care numai eu si brunetul meu stiam. Pasesc prin iarba verde ca cele mai stralucitoare smaralde. Petalele roz de cires zboara prin vazduh si cad pe pamant formand un covoras roz si catifelat. Trilul pasarilor se aude de peste tot si imi mangaie urechile. Soarele se oglindeste intr-un lac micut si stralucitor. Apa e limpede ca cele mai fine cristale. Ma asez langa lac si incep sa mangai suprafata cristalina cu degetele mele catifelate. Ma intind pe covorasul pufos din petale si privesc cerul. Peisajul magic imi aminteste de clipele petrecute cu Sasuke. Eram atat de fericita in preajma lui. El e viata mea si il iubesc din toata inima. El e diferit. E special. E iubirea vietii mele. Nu am mai iubit pe nimeni cu atata putere si imi este atat de dor de el. Era atat de frumos. Are ceva magic in privire si ma vrajeste de fiecare data cand ma pierd in acel abis intunecat. Vrea sa para dur,insensibil si arogant. Dar nu e asa. E cel mai inocent baiat dar e neinteles. De aceea se inchide in el si nu isi exprima sentimentele. Dar am reusit sa il citesc ca pe o carte deschisa. Simt ca il cunosc de o viata intreaga. Pot spune ca e un inger intre demoni. Un inger care asteapta momentul in care isi va deschide aripile,va zbura si va arata lumii cine este el cu adevarat.

Ma trezesc din starea de visare si ma ridic. Incep sa ma plimb si adierea vantului se joaca cu parul meu. Un miros placut ma-nvaluie. Straturi colorate de flori se intind in fata mea. Fluturasii inocenti zboara facand un joc minunat de culori. Imi dau jos jacheta si deschid putin bandajele. Ranile mele sangereaza din nou. Oare de ce? Nu simt deloc durere si nici inima nu ma mai inteapa. Dar lichidul rosiatic nu renunta sa imi pateze pielea alba.Imi pun bandajele la loc si imi iau jacheta. Mai privesc odata acest colt de rai si alerg spre casa. Bandajele nu ma mai tin mult. In graba mea era sa ma calce vreo doua masini. Inima imi bate cu putere. Nu inteleg de ce sunt atat de grabita dar nu ma pot opri. Parca sunt urmarita. Ma uit in spate si vad pe cineva care fuge dupa mine. Din cate am putut observa era un baiat dar nu am reusit sa ii vad fata. Imi intorc capul in fata si .....Buff. Ma ciocnesc de cineva si sunt trantita la pamant. Imi cer scuze pentru neatentie dar cand vreau sa ma ridic simt o mana rece pe umarul meu. Nu pot sa cred. Cel care ma urmarit era...

Cam atat :d Sper sa va placa :x
[Imagine: trandafir2-1.jpg]

Iubirea e asemenea unui trandafir... Prima data te vrajeste cu frumusetea si delicatetea sa apoi te inteapa si iti lasa rani adanci.
Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...
Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta... Intre apus si rasarit sunt ore fara viata

[Imagine: animeBlueMissYou.jpg]

Prietenia este un ocean pe care multi vor sa-l treaca dar pana la mal majoritatea se ineaca.
















Răspunsuri în acest subiect
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 03-04-2011, 10:21 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de KarinaD - 03-04-2011, 10:43 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 05-04-2011, 11:47 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 05-04-2011, 10:30 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 06-04-2011, 09:19 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 10-04-2011, 02:17 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 12-04-2011, 09:16 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de KarinaD - 15-04-2011, 11:32 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 15-04-2011, 03:58 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de KarinaD - 18-04-2011, 02:48 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de hiimera - 18-04-2011, 05:58 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de ♪RockPrincess♪ - 20-04-2011, 11:12 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 21-04-2011, 09:06 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 26-04-2011, 08:31 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 28-04-2011, 09:32 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 01-05-2011, 10:17 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de *Black~~Heart* - 07-05-2011, 11:57 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 08-05-2011, 03:48 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 31-05-2011, 10:17 AM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de Rose ^^ - 17-06-2011, 07:55 PM
RE: Tu m'ai invatat sa iubesc - de ♥FallenAngel♥ - 03-07-2011, 11:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.018 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.701 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 34.355 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.443 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 29.315 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.759 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.795 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.253 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.294 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis
  Saruta-ma asa cum te-am invatat Bambilici 34 28.008 12-02-2010, 01:57 PM
Ultimul răspuns: Minnie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)