Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#54
Capitolul 33

Stateam amandoi pe pat si ne jucam cu Felix, care tot vroia sa ne muste in joaca, facandu-ma sa ma gandesc sa il dresez.
- Vanzatoarea a spus ca mama lui a murit, incercand sa-l apere. Maine mergem cu Felix la veterinar pentru a face un carnet de sanatate, spun, lasandu-ma pe spate si luand puiul pe pieptul meu.
Strify ma saruta apasat pe buze, and sa gust si sangele din gura lui dulce si delicioasa. Aud catelusul cum schelai si il pun pe pat si ii dau un sarut mare dragostei mele. Ii spun ca ma duc sa cumpar ceva si el sa hraneasca pe Lix - Felix prescurtat - cu laptele ce era in frigider, dar sa-l incalzeasca, fiindca nu e bine lapte rece pentru puiuti.

- Tu nu esti normal, imi spuse blondul, cand m-am intors cu lucrurile pentru un catel.
- Stiu. Doica m-a scapat de prea multe ori in cap, spun pe un ton copilaros si incep sa rad ca un idiot.
Punem puiul in cosuletul sau de dormit si incepem sa ne gadilam, ca doi idioti, dandu-ne din cand in cand cate un sarut pe buze. Deodata imi suna mobilul si vad ca ma apela varamea, cea ce ma facu sa ma incrunt putin. Ma ridic din pat, ducandu-ma in sufragerie si incep sa o chestionez pe Katty ce dracu are, fiindca vocea ii suna speriata de moarte. Imi spuse ca o vazuse pe Diana strigoi, pe langa nu stiu ce cimitir, foarte aproape de locul unde isi petrec vampirii ziua. Raman masca, apoi ii spun sa ne intalnim in fata magazinului de muzica unde lucram. Inchid mobilul si injur destul de urat, fiindca strigoiul era ultimul lucru de care aveam nevoie. Ma intorc in camera si incep sa imi caut costumul meu negru de asasin.
- Strify, e timpul sa afli ca cei care beau sange de vampir sau dhampir fara sa fie pe moarte si apoi se sinucid, devin strigoi, spun, vorbind repede, in timp ce ma imbracam. Adica nu sunt nici vampiri si nici dhampiri sau muritori. Au nevoie in fiecare zi nevoie de sange de vampir sau dhampir, iar cel de varcolac ii readuce la viata cand au murit ca oameni. Ei nu pot intra pe pamant sfant, dar in schimb pot intra in case neinvitati. Ai grija de tine, mai adaug si il sarut apasat pe buze, apoi dispar de langa el, fara sa mai apuce sa spuna ceva.

Am aparut din senin in fata magazinului de muzica, aproape speriind-o pe Katty, ce era speriata de moarte si tremura toata. Cand ma vazu, ma imbratisa strans, apoi incepu sa imi povesteasca printre sughituri, ca niste varcolaci au atacat-o si au vrut sa ii taie venele, dar a reusit sa se salveze si in timp ce vroia sa scape de catelusi, a vazut-o pe Diana in rochia ei de un albastru-nocturn, in care a fost inmormantata, intrand in cimitir, in timp ce niste vorcolaci carau cu ei vreo patru sau cinci vampiri si printre ei se aflau doi dhampiri, incostienti si tranchilizati. Ii spun sa mergem la taicamiu sa il anuntam, dar ea mi-o lua inainte si tati i-a luat pe Morgan, Hana si doica departe de Londra. O rog pe fata sa ma duca unde o vazuse pe bruneta si aceasta se facu si mai cadavrica la mecla.
Am instrambat din nas cand am ajuns la locul cu pricina, fiindca Katty isi luase rapid talpasita. In jur mirosea numai a varcolaci, cea ce ma enerva si mai rau, putoarea lor de caine plouat si idot. Am intrat in cimitir cu katana scoasa din teaca, urcandu-ma pe morminte si cruci, ca sa nu fie luat prin suprindere. Cred ca pana la urma lu' varamea ii s-a parut ca vede strigoi si i-a alarmat pe ai mei degeaba. In timp ce ma indreptam pe pamant de data asta, am ramas traznit cand prin fata mea trecu Diana, imbracata cu rochia aceea de un albastru-nocturn si cu parul prin aceea coafura complicata de o adoram. Maresc ochii de uimire si simt cum se umezesc, facandu-ma sa trec cu dosul maini peste ei. Alerg dupa tanara, care se misca putin mai repede ca mine, dar nu parea ca ar alerga sau ar grabi pasul, facandu-ma sa imi dau seama ca asa umbla strigoii.
- Diana stai! Strig si bruneta se opri, dar ramase cu spatele la mine.
- Cine esti? Ce vrei? Imi pari cunoscut, dar in acelasi timp strain. Cine esti dumneata, de indraznesti sa ma strigi pe nume? O singura persoana avea permisiunea sa imi spuna pe nume, dar aceea a murit de mult, imi spuse ea pe un ton rece si calculat, strain totodata.
Vreau sa spun ceva, dar simt cum cineva ma lovise in moalele capului, facandu-ma sa pic din picioare, iar privirea mi se intuneca...

Aud voci in jurul meu si deschid ochii, ramand uimit sa vad ca ma aflam intr-o biserica veche, ingropata sub-pamant si deasupra ei se afla cimitirul. Deschid ochii si il vad pe Strify in lanturi, alaturi de Katty pe un perete, iar Diana statea cu spatele la ei si cu ochii la mine. Ce frumos, am dat de dracu!
- Salut Kiro LaFay, spuse ea pe un glas rece si bajocoritor, cand eu m-am ridicat cu greu in picioare.
Inainte sa apuc sa raspund, aceasta ma apuca de gat si ma izbi cu spatele de podea, facandu-ma sa tip de durere si sa vad stelute verzi-albastrui prin fata ochilor.
- Bun venit la inmormantarea ta, mai sopti tipa si ma arunca ca pe nimic in perete.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Black roses - de Nywa - 16-03-2011, 04:27 PM
RE: [yaoy][CB] Black roses - de Nywa - 26-11-2011, 10:37 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:18 PM
RE: Black roses - de AbiiShu' - 01-02-2012, 01:18 AM
RE: Black roses - de Kimera - 01-02-2012, 05:13 PM
RE: Black roses - de Nywa - 18-02-2012, 10:48 AM
RE: Black roses - de Kimera - 18-02-2012, 04:40 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:26 PM
RE: Black roses - de Kimera - 10-03-2012, 11:41 PM
RE: Black roses - de Kimera - 24-03-2012, 03:26 PM
RE: Black roses - de Nywa - 08-04-2012, 09:43 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 11-04-2012, 08:38 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:17 PM
RE: Black roses - de Nywa - 30-05-2012, 10:32 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:46 AM
RE: Black roses - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Black roses - de NiceBlueExorcisist - 12-07-2012, 12:20 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:21 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 19-07-2012, 12:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.720 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)