Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#51
Capitolul 30

Am intrat tinandu-ne imbratisati in conac si Kiro ma saruta inca o data pe buze, insa in acel moment aparu tatal sau si eu m-am oprit uimit, astepandu-ma sa ma atace iarasi, parca instinctiv acest lucru. Am vrut sa ma retrag, insa Kiro m-a prins in brate si m-a sarutat lung, nepasandu-i ca se afla el acolo.
- Ce fac baietii mei? intreba si ne lua in brate pe amandoi, iar eu am tresarit usor. Nu ma asteptam ca el sa fie un om care sa ia in brate pe altul, insa ma inselasem si regretam acum. Era chiar un om bun si de treaba, ceea ce ma incanta.
- Se saruta, spuse Kiro si imi prinse buzele din nou intr-un sarut dulce, insa am vrut sa ma indepartez rusinat si tatal sau observa asta, incepand sa rada. Ma batu prieteneste pe umar, apoi ne indreptaram impreuna spre camera unde statea Morgan si fiica ei micuta pe care o tinea in brate si ii dadea lapte cu bibeornul. Cum aveam o slabiciune pentru fiinte micute, m-am apropiat in viteza de ea. Nu ma asteptam sa am viteza vampireasca precum Kiro, sau cel putin nu asa de repede, insa era.
Morgan ma saruta pe frunte, apoi il saruta si pe Kiro cand se aseza langa mine. Mi-am pus mana pe pieptul micutei fiinte, simtindu-i pulsul. Era atat de frageda si de dulce... Si sangele ei mirosea atat de bine si de incitant incat mi-am trecut limba peste buze, realizand in acel moment ca mi se reliefasera coltii. Morgan simtise si ea asta, iar Kiro la fel, si acum ma strangea de mana. Imi prinse barbia si ma trase spre el, apoi ma saruta usor pe buze, incercand sa ma faca sa-mi revin.
Fetita imi lua atunci degetul aratator in manuta ei mica si stranse usor, deschizandu-si ochisorii de un albastru marin si privindu-ma. Am simtit cum inima mi-a luat-o la galop doar printr-o singura atingere a acestei fabuloase fiinte. Mi-a zambit, apoi am zambit si eu si, in ciuda faptului ca aveam coltii reliefati, m-am aplecat si i-am sarutat fruntea micuta si calda, apoi m-am intors catre Kiro. Acesta ma saruta pentru cateva momente pe buze, apoi iesi din camera impreuna cu tatal sau, lasandu-ma pe mine impreuna cu Morgan.
- Strif`, trebuie sa vorbim, rosti si se intinse in pat, cu fetita in brate. M-am pus sieu ascultator langa ea, pe perna, intorcandu-mi chipul catre al ei. Isi puse mana pe obrazul meu si ma saruta usor, dupa care ma saruta pe frunte si imi zambi. Ai aflat despre Diana, rosti in soapta si eu am dat afirmativ din cap, apoi am ascultat-o cum a continuat: Ei bine, Diana a fost iubita lui Kiro, ai vazut asta. Nu a devenit vampir si stie si cred ca ti-a si spus ca daca te-ar fi pierdut pe tine ar fi murit... Mi-e greu sa accept asta si ma bucur mult ca acum ai trecut in randul rasei noastre.
- Multumesc, dar... am inceput, insa Morgan ma interupse:
- Stiu ca ai intrebari in minte, iar eu le stiu raspunsul. Diana a baut sange de vampir, de asta a murit. Isi dorea sa ajunga precum Kiro si innebunise. A pus mana pe sangele lui si l-a baut, dupa care i-a murit pe brate...
- De unde a facut ea rost de sange de la iu... De la Kiro? am intrebat si am oftat, nestiind la ce sa ma astept. Femeia continua povestea pe o voce trista:
- Kiro era mai vulnerabil atunci si a fost rapit de varcolaci care i-au taiat venele si i-au colectat sangele, apoi l-au pus intr-un pocal si i l-au daruit Dianei, care aceasta l-a baut in ideea ca va deveni nemuritoare. Insa nu asa se face un vampir, continua si am inclinat afirmativ din cap, amintindu-mi ca iubitul meu intai imi scosese sangele din mine, apoi imi dadu sa beau si ma crea. Kiro nu stia sa creeze pe-atunci, iar fata a trebuit sa moara. N-ai idee cat am suferit si eu si cat a suferit si el. Nu stiam cum sa-l fac sa-si revina pe-atunci, credeam ca va face ceva ce vom regreta tot timpul, insa a trecut peste, din fericire. Strify, eu simt ce simte el, sunt mama lui, si in momentul in care tu erai gata sa mori el era disperat de-a binelea.
Am tresarit in acel moment si am luat fetita din bratele lui Morgan, asezandu-mi-o mie in brate si jucandu-ma usor cu nasucul ei micut si mangaind-o cu blandete.
- Morgan, dar de ce a innebunit Diana? am intrebat reamintindu-mi de imaginea pe care o vazusem cu ea si Kiro in timp ce se iubeau si am tresarit din nou. Eram gelos pe o peroana care decedase de ceva timp, dar eram gelos de-a binelea, nu gluma, si eram si foarte, foarte iritat ca vazusem aceste lucruri, desi imi parea foarte rau de ea si de povestea de dragoste dintre cei doi. Intr-un fel ma bucuram ca se intamplase asa, fiindca altfel eu nu mi-as fi cunoscut iubitul...
La cateva secunde dupa ce sirul gandurilor mi-a revenit la fagasul normal, ajungand sa ma gandesc doar la fetita de pe pieptul meu, care incepuse acum sa se joace cu marginea de la camasa mea. Kenta intra in camera si explica in acel moment:
- Sangele de dhampir este cel mai precios, dragul meu. El ii face pe muritori sa innebuneasca. Chiar si pe vampiri ii face sa innebuneasca, iar pe dhampiri ii face sa se indragosteasca si mai tare de persoana iubita. Asta e diferenta dintre dhampiri si vampiri, ei iubesc cu adevarat, au sentimente, amintiri, pe cand vampirii nu au nimic in afara unei rautati fara margini si cruzimii.
- Dar... Dar iubi... Kiro cand a invatat sa creeze? am intebat si Kiro intra in camera in acel moment si Morgan lua fetita de pe pieptul meu, imbratinsand-o usor. Blondul se apropie de mne si isi linse buzele rosii din cauza sangelui pe care il bause cu putin timp in urma. Tinea o sticla in mana si puteam simti ca acela e sange, apoi am zambit.
Se puse in pat si ma saruta apasat pe buze, dupa care isi trecu mainile de-a lungul taliei mele. Incercam sa ma feresc, fiindu-mi rusine de parintii lui, insa Kenta incepu sa rada usor si spuse:
- Sarutati-va, si noua ne place acelasi sex.
Afirmatia lui m-a socat, iar Morgan incepu sa rada de figura mea si Kiro, sarutandu-ma scurt pe buze, rosti:
- Eu am invatat sa creez vampiri dupa ce s-a intamplat ce s-a intamplat cu Diana...
L-am sarutat atunci fara rentineri si mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau, multumit ca e langa mine. Eram fericit pentru acest lucru.

- Ce s-a intampalt cu mine cand am vazut bebelusul? l-am intrebat pe blond in timp ce ne aflam afara, pe o banca din curte si ne sarutam pasional, abia vorbind din cand in cand printre gemetele ce ne scapau buzele.
- Bebelusii te atrag prin puritatea lor si a sangelui lor, explica si isi trecu un picior peste mine, ajungand acum cu organul usor intarit pe abdomenul meu, frecandu-se de el.
Si-a strecurat limba in gura mea cu mult tact, in timp ce mainile sale imi strangeau in pumn parul, pe cand ale mele se aflau pe talia lui si il strangeau usor . Adoram sa-l simt in bratele mele, era asa de dulce si bland incat voiam sa fie al meu acum, dar trebuia sa ma abtin.
- Kiro, te iubesc! am rostit si l-am sarutat lung, dupa care, dandu-i drumul buzelor, i-am auzit cele doua cuvinte pe care mi le doream din tot sufletul:
- Si eu!
Ne-am sarutat din nou, dupa care ne-am strans unul in bratele celuilalt.

"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Black roses - de Nywa - 16-03-2011, 04:27 PM
RE: [yaoy][CB] Black roses - de Nywa - 26-11-2011, 10:37 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:18 PM
RE: Black roses - de AbiiShu' - 01-02-2012, 01:18 AM
RE: Black roses - de Kimera - 01-02-2012, 05:13 PM
RE: Black roses - de Nywa - 18-02-2012, 10:48 AM
RE: Black roses - de Kimera - 18-02-2012, 04:40 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:26 PM
RE: Black roses - de Kimera - 10-03-2012, 11:41 PM
RE: Black roses - de Kimera - 24-03-2012, 03:26 PM
RE: Black roses - de Nywa - 08-04-2012, 09:43 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 11-04-2012, 08:38 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:17 PM
RE: Black roses - de Nywa - 30-05-2012, 10:32 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:46 AM
RE: Black roses - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Black roses - de NiceBlueExorcisist - 12-07-2012, 12:20 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:21 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 19-07-2012, 12:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.715 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)