Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#44
Capitolul 27

Am ramas usor uimit sa vad Londra cu multa zapada si soare, facandu-ma sa zambesc, amintindu-mi de prima data cand m-am jucat in zapada si eram micut. Ii spun lui Strify ca taicasu trebuie sa il invite ca sa poate sa intre noaptea cand el doarme, fara sa se sinucida. Aproba din cap si apoi imi dadu un sarut apasat pe buze, apoi am plecat spre apartament, dar nu inainte de a vana putin. Am intrat in bloc incarcat cu suveniruri si haine, mai ales ca surioara mea s-a nascut cat timp am fost plecat in vacanta si am aflat ca o va chema Hana.
- Am ajuns, strig, cand am intrat in apartament, dar acesta imi parea suspect de gol.
Ma duc in camera mea si vad o scrisoare pe pat, care am desfacut-o rapid, incepand sa o citesc:

[center]Kiro, dragoste,
Eu si tatal tau am hotarat sa ne mutam la conac, ca e cel mai bine pentru tine, ea si noi. Am simtit ca l-ai transformat pe Strify
fiindca era si timpul sa gasesti un suflet pereche, asa cum ai fost tu cu Diana inainte ca ea...
In fine. Ai grija de tine si Kenta a spus ca ai bani cu nemiluita si daca vrei sa mai ucizi, o faci pentru ca vrei, nu ca trebuie.
As vrea sa veniti tu cu Strify intr-o zi la conac pentru a-ti vedea surioara, mai ales ca are si o doica foarte cum se cade
- femeia care a nascut-o, dar ii s-a sters acest lucru din minte - si sa va jucati cu ea.
Are intr-un fel ochii tai si parul negru ca a lui taicatu.
Te sarutam dulce, Morgan si Kenta.
P.S. Arde mesajul, ca sunt varcolaci prin preajma si aia pot sa intre neinvitati in casa
[/center]

Am pupat scrisoarea, apoi m-am dus in bucatarie si am ars scrisoarea, apoi am luat dintr-un dulapior lichior de ciocolata si am inceput sa il beau ca pe apa ca nu ma imbratam din el, dar imi placea sa simt acum gustul ciocolati in gura. Dupa ce o termin, mai iau una, ducandu-ma in dormitor, puanndu-mi in zece minute hainele in dulap de-a valma si apoi imi dau jos bluza si ma deschei la curea, capsa si imi trag fermoarul in jos de la blugi ce ii purtam. Ma descalt, ramand intr-o pereche de ciorapi albi si ma trantesc pe pat, dand si a doua sticla peste cap si dau drumul la televizor, uitandu-ma la nu stiu ce prostie, pana am adormit, obosit psihic...

Niste batai in usa ma trezira din somn, facandu-ma sa ma uit putin buimac in jurul meu, apoi ma ridic din pat lenes. Ma duc asa la usa si o deschid, fara sa ma uit, fiindca simteam mirosul minunat de crin a lui Strify. Il vad pe blond cu ochii rosi de la plans, pe chip sange inchegat si tot murdar de pamant. Cand ma vazu, ma imbratisa, ascuzandu-mi fata in umarul meu si incepand sa planga in hohote, spunand ca ii vina lui.
- Calmeaza-te. Trage aer in piept si hai in camera mea, spun, dandu-i de pe chipul frumos parul ravasit.
Vreau sa ii ling sangele de pe chip, dar mirosul sau de animal, ma facu sa imi dau seama ca Nero numai este printre noi. Incui usa si il duc in baie, dand drumul la apa in cada spatioasa si apoi incep sa il dezbrac pe tanar. Il bag in vana si incep sa il spal ca pe un copil mic, in timp ce imi spunea ca daca ar fi fost sau ar fi ajuns cu doua sau trei zile mai devreme, poate Nero traia si nu a fost ucis ca o fiara, lasand sa agonizeze si sa ii moara in brate. Inchid ochii, incercand sa imi retin lacrimile, fiindca povestea dhampirului meu imi amintea de a mea si Diana, inainte ca ea sa bea otrava din nebunie totala si sa imi moara in bratele mele, iar eu sa o privesc neputincios, cum se stingea.
- Te simti bine? Ma intreba tanarul si eu mi-a mdat seama ca doua lacrimi chiar mi-au alunecat pe chip.
- Mi-am amintit ceva... de fapt pe cineva... In fine, a fost o poveste scrisa in pagini muribunde..., ma intrerupeam ca nu stiam ce sa ii mai spus, asa cam ales calea cea ma usoara. Ma duc sa incalzesc niste sange in cani si sa iti pregatesc hainele.
Ies din baie, ducandu-ma in bucatarie, incepand sa imi fac de lucru pe acolo...

Stateam pe geam, fumand linistit, in timp ce in camera se auzea The phantom of the opera in varianta pian. Imi intorc capul cand iubirasul meu intra in camera si i-am indicat hainele ce erau pe pat, apoi i-am intins cana sa de sange, dar o sefuza, fiiind prea trist pentru a se hrani. Termin tigara si arunc mucul pe geam si dupa ce il inchid, dau peste cap, cana de sange si apoi ma duc la Strify.
- Fa-o, spun calm si ii duc buzele, la gatul meu, la vena mai exact.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Black roses - de Nywa - 16-03-2011, 04:27 PM
RE: [yaoy][CB] Black roses - de Nywa - 26-11-2011, 10:37 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:18 PM
RE: Black roses - de AbiiShu' - 01-02-2012, 01:18 AM
RE: Black roses - de Kimera - 01-02-2012, 05:13 PM
RE: Black roses - de Nywa - 18-02-2012, 10:48 AM
RE: Black roses - de Kimera - 18-02-2012, 04:40 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:26 PM
RE: Black roses - de Kimera - 10-03-2012, 11:41 PM
RE: Black roses - de Kimera - 24-03-2012, 03:26 PM
RE: Black roses - de Nywa - 08-04-2012, 09:43 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 11-04-2012, 08:38 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:17 PM
RE: Black roses - de Nywa - 30-05-2012, 10:32 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:46 AM
RE: Black roses - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Black roses - de NiceBlueExorcisist - 12-07-2012, 12:20 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:21 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 19-07-2012, 12:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.715 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)