Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#22
Capitolul 15

Ne sarutam ca doi apucati in dusuri, dar clopotelul avea alte planuri, sunand de iesire, iar eu a trebuit sa descui usa de la dusuri, ca sa nu banuiasca nimic, colegi mei ce erau copii-copaci.
- Kiro, nu stiu de ce nu vrei sa te inscrii in echipa de fotbal a scolii? Ma intreba Chris, iar ochii sai se holbau la fundul meu.
- Nu vreau, ii raspund pe un ton glaciar si ies de la dusuri, stergandu-mi corpul cu un prosop.
Dupa ce m-am imbracat si bagat echipamentul in geanta, l-am asteptat pe Strify sa-si termine dusul si cand am asteptat, mi-am facut parul tepit in spate, cum ii aveam de dimineata. Am iesit impreuna din vestiar, indreptandu-ne spre clase, mai ales ca eu aveam literatura universala si il faceam pe Shakespeare si puteam pune pariu ca o sa ma asculte din Visul unei noptii de vara sau din Hamlet. Turbam cand auzeam de el, fiindca mi-a luat trei ani sa il invat din cap ca pe poiezie si uram acest lucru. Mi-am luat la revedre de la blond, iar tanarul ma ruga sa ii tin pumni ca il asculta la chimie, cea ce ma facu sa fluier usor, fiindca pana acum am facut toate profilurile existente de pe Pamant. Intru in clasa si ma asez in banca si mijesc ochii, cand o vad pe Marry atat de surescitata, parca ar urmari-o demoni nu alta.
- Marry, dar un vampir te-a muscat de gat si acum tu te vei transforma in unul!
- Nu! Nu-s vam-vampir! Tipa ca o descreierata, dar ochii mei au putut sa observe ca inima ei inceta sa mai bata pentru totdeauna, confirmand ca iubitul ei e un vampir si s-a hranit prea mult din ea, lasand-o in pragul nebunieii.
- Dati-va la o parte! Strig, cand roscata incerca sa o zgarie pe Katty.
Ma ridic in picioare si scotianca cand ma vazu ca ma apropii de ea, incepu sa faca ca Emilly Rose, de ma facu sa instramb din nas. Se pare ca un vampir tanar nu poate sa faca disctinta dintre un vampir varsnic sau un dhampir varsnic. Vad ca se cabreaza sa sara pe mine - daca ar fi fost undeva departe, atunci o terminam eu primul, dar asa... - cand o mana inmanusata-n negru, o apuca pe tanara de gat, trantind-o de podea si ii se infige un tarus din lemn direct in inima. Raman uimit sa vad ca silueta imbracata toata in negru - nici fata nu ii se vedea - purta emblema tatalui meu - un dragon argintiu, cusut pe umarul stang - semn ca e un vampir. Cand ma vazu, silueta inclina aproape imperceptibil spre mine si disparul la propriu. Profii au venit repede sa vada ce se intampla si au ramas uimiti, cand au vazut cadavrul. Simt cum cineva ma apuca de mana si ma stranse, iar eu m-am intors usor speriat, vazandu-l pe Strify, ce ma privea intrebator. Vreau sa raspund, dar atunci aparu soarele dintre nori si razeel sale, atinsera corpul fara viata a fetei, ce lua foc imediat, nelasand in urma decat un tarus infipt cu varful in podeaua de lemn si un pumn de cenusa...

- Nu-mi vine sa cred, il aud pe Strify cum sopti de langa mine, in timp ce stateam pe canapeaua din fata biroului directorului.
- Eu i-am spus ca tipul e periculos, dar nu vrea sa ma asculte! Izbucni rozalia - Katty era vopsita, roz-bombon in cap - si eu mi-am trecut un brat dupa umeri si am obligat-o sa isi puna capul pe umarul meu, in timp ce ii sopteam cuvinte linistitoare in ureche.
Ii spun verisoarei mele primare, ca tati meu a trimis acel vampir special pentru noi, ca sa fim protejati, iar ea a inceput sa il injure pe tati si sa il faca in toate felurile, ce ma facu sa o carpesc pentru prima data in viata mea, fiindca nu imi statea obiceiul sa dau in fete. Tanara isi duse mana la buza si vazu ca i-am spat buza, dar si nasul. Ii spun sa isi masoare vorbele, fiindca ea ar fi fost moarta, daca nu era tati sa o salveze, ajungea tarfa pentru sange pentru vampirii are i-au atacat parinti ei nemuritori. Cand auzi, tipa pe mine, ca ma spune lui Morgan, ca aia ma va pedepsi si etc. Imi mijesc ochii si ii spun sa se fereasca de acum de mine, fiindca in scoala asta nu e destul de mare pentru doi dhampiri. Pufni usor, apoi ii arunca lui Strify o privire nu tocmai cuminte, dandu-mi de inteles ca il doreste si se va lupta cu mine pentru el, cea ce nu-mi convenea absolut defel. Vreau sa ii spun ceva, dar ma chema directorul inauntru, ce incepu sa ma faca cu apa si otel, pentru absente si apoi sa ma chestioneze cu Marry. I-am spus ceva de genu ca era foarte agitata si nici macar nu stiu ce s-a intamplat ca totul s-a petrecut intr-o fractiune de secunda. Imi dadu drumul si imi spuse sa o chem pe Katty in birou, iar eu am aprobat din cap. Ies pe coridor si raman uimit si socat, sa il vad pe blond, blondul meu sarutandu-se de zori cu varamea si in jurul lor mirosea a hormoni si puteam spune asta, fiindca mandria lui era activa.
- Scuze ca va deranjez in regatul norilor roz, dar Katty esti asteptata in birou, spun calm, punandu-mi mainile in san si cu un aer rece si incordat.
- Ah, trebuia tu sa ne strici tot cheful... vere, marai fata accentuand cuvantul vere, trecand pe langa mine si lovindu-i intentionat umarul de mine.
Strify se ridica si facu un pas spre mine, dar mi-am arata colti, sasaind putin, dandu-i de inteles ca numai sunt atat de prietenos cu el, cum eram inainte. Inainte sa faca vreo miscare, fac un pas in spate si dispar de acolo, aparand dupa colt, ducandu-ma in clasa, luandu-mi lucrurile si plecand de la ultimile ore, ne dand la nimeni nici o explicatie, fiindca ma simteam tradant in ultimul hal posibil.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Black roses - de Nywa - 16-03-2011, 04:27 PM
RE: Black roses [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Nywa - 22-05-2011, 09:41 PM
RE: [yaoy][CB] Black roses - de Nywa - 26-11-2011, 10:37 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:18 PM
RE: Black roses - de AbiiShu' - 01-02-2012, 01:18 AM
RE: Black roses - de Kimera - 01-02-2012, 05:13 PM
RE: Black roses - de Nywa - 18-02-2012, 10:48 AM
RE: Black roses - de Kimera - 18-02-2012, 04:40 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:26 PM
RE: Black roses - de Kimera - 10-03-2012, 11:41 PM
RE: Black roses - de Kimera - 24-03-2012, 03:26 PM
RE: Black roses - de Nywa - 08-04-2012, 09:43 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 11-04-2012, 08:38 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:17 PM
RE: Black roses - de Nywa - 30-05-2012, 10:32 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:46 AM
RE: Black roses - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Black roses - de NiceBlueExorcisist - 12-07-2012, 12:20 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:21 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 19-07-2012, 12:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.715 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)