Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#13
Capitolul 9

Ii priveam atent acele orifici stacojii, ce pulsau puternic sub degetele mele, lasandu-mi gura apa si colti sa isi faca simtita prezenta in gura mea, pregatiti sa se infrupte din sangele sau din nou.
- S-a intamplat ceva ce nu vei crede, spun calm, luandu-mi mana de pe gantul sau. Indiferent de unde le ai sau cine le-a facut, trebuie sa le rupi zgaiba si sa-ti pui spirt, mai spun, indreptandu-ma spre trusa de prim-ajutor.
- Totusi vreau sa vad cum le-ai facut, spuse blondul privindu-ma atent si cand eu am scos un mic sasait, aratandu-mi coltii de vampir pentru a ma lasa in pace, incremeni.
- Te-am muscat pentru ati bea sangele, fiindca muream..., spun, cand mi-am retras colti si i-am pus un plasture de culoarea pielii pe gat, inainte sa isi dea seama. Fi serios! Nu te transformi in vampir de la o simpla muscatura, ca trebuie mult mai mult decat atat ca sa devii mort-viu, spun usor amuzat, cand isi duse degetele la cele doua semne.
Vru sa ma intrebe ceva, dar intra Marry care imi spuse ca am primit marfa si sa o duc in depozit. Am aprobat tacut din cap si i-am spus blondului daca vrea sa vorbim mai pe indelete la mine acasa, ca vom pleca dupa ce depozitez marfa.

- Fara frica ca nu sunt cranii si am un singur sicriu in casa, cel al mamei mele. Eu dorm in pat , ii explic in timp ce ne aflam in lift.
- Tu nu dormi in sicriu? Ma intreba, cand am deschis usa de la apartament.
- Nu. E prea tare pentru mine si in plus, eu am nevoie de aer pe cand ea nu... Buna Bastet, spun pisicii mamei mele, neagra cu ochii verzi ca ai mei.
Pisica miona si atunci langa ea, aparu Morgan - facandu-l pe Strify sa icneasca si sa se ascunta in spatele meu - imbracata normal - i-am dat telefon cand eram in depozit si i-am spus ca aduc un muritor la mina acasa - cu parul lasat liber.
- Strify ea e mama mea Morgan LeFay, fac prezentarile, ducandu-ma in bucatarie dupa, cautand ceva de rontait pentru tanar.
Am ramas uimit sa vad ca mami l-a trimis pe administrator - sclavul ei - sa cumpere dulciuri, suc si chipsuri. Am luat niste dulciuri, chipsuri si cola, apoi am mers in camera mea, pentru a vorbi cate una-alta. Muritorul ramase impresionat de curatenea din camera ce imi apartinea si i-a fost frica sa se aseze pe patul dublu si mare, ca sa nu ii sifoneze cearceafurile din matase, cea ce ma amuza copios. Ma intreba de ce e intuneric, iar eu l-am lamurit rapid: ca sa poata mami meu sa stea afara din sicriu si ziua, nu numai noaptea. Aproba din cap, apoi incepu avalansa de intrebari, de la cele mai idioate si luat de filmele de prost-gust, pana la cele de anatomie si fizica, facandu-ma sa ma plictisesc pana la lacrimi, o palma mai sus si inapoi. Dupa ce am scapat de intrebarile idioate si pliticoase, am inceput sa ne jucam Monopoli, mai ales ca veni si vampiroaica la noi, fiindca inima blondului o atregea, cum era de asteptat.
Morgan il intreba cum m-a cunoscut, cum ne-am distrat in acel club si lista poate continua, fiindca erau intrebari obisnuite pentru o mama, ce vroia sa stie cu ce isi omoara timpul, unicul ei fiu. Tanarul ii raspunse politicos la toate intrebarile, vorbind cu niste cuvinte, ce imi dadea de inteles ca avea ceva neuroni in tartacuta aia bruneta-balaie si nu un prostanac sub linia de plutire. Dupa Monopoli, ne-am jucat pe P.S.3 Need for Speed: SuperSonic, in timp ce dicutam despre sansele lui Rafaielo Roldonso sa fie cumparat de catre Liverpool pentru doi ani, chit ca brazilianul nu vroia sa plece la alta echipa, fiindca era cunoscut destul in nationala Braziliei. Am ajuns la concluzia ca sansele sale de a ramane unde vroiau erau la minus infinit, o plama mai sus si inapoi. Pe la ora zece si ceva seara, tanarul fusese sunat de taicasu, sa vina acasa, iar eu i-am propus sa il conduc, fiindca trebuia sa ma duc la munca pe urma.

- Cam cati ani are mama ta? Ca este foarte tanara, ma rog, in afara ca e nemuritoare, la ce varsta a ramas asa? Ma intreba curios Strify, in timp ce mergeam pe strada din cartierul sau.
- La douazeci si cinci de ani m-a nascut si dupa trei luni a devenit vampir, ii raspund calm, dar eram usor incordat, ca aveam strania senzatie ca eram urmariti.
Baiatul fluiera o data, apoi imi ura noapte buna si cand vru sa intre pe poarta, il apuc de incheietura maini, cu degetele pe vena si il privesc atent in ochi. Ii spun in caz ca va visa la noapte sau asa in general ca e intr-o incapere si o persoana vrea sa intre in acea incapere si il intreaba daca poate sa intre, sa spuna nu, ca in realitate invita un vampir in casa. Cand auzi, ramase stana de piatra, apoi aproba din cap si intra rapid in locuinta lui. Astept pana usa se inchise si apoi dispar de acolo aparand pe o craca langa o vampiroaica destul de insetata. Aceasta scoase un mic icnet de suprindere, apoi isi pleca ochii, cerandu-si iertare ca a poftit la "bunul" meu si isi lua zborul de acolo. M-am asezat pe creanga, privind in directia casei, fiind pregatit sa intervin in caz de atac de vampiri...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Black roses - de Nywa - 16-03-2011, 04:27 PM
RE: Black roses [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Nywa - 13-04-2011, 08:50 PM
RE: [yaoy][CB] Black roses - de Nywa - 26-11-2011, 10:37 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:18 PM
RE: Black roses - de AbiiShu' - 01-02-2012, 01:18 AM
RE: Black roses - de Kimera - 01-02-2012, 05:13 PM
RE: Black roses - de Nywa - 18-02-2012, 10:48 AM
RE: Black roses - de Kimera - 18-02-2012, 04:40 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:26 PM
RE: Black roses - de Kimera - 10-03-2012, 11:41 PM
RE: Black roses - de Kimera - 24-03-2012, 03:26 PM
RE: Black roses - de Nywa - 08-04-2012, 09:43 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 11-04-2012, 08:38 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:17 PM
RE: Black roses - de Nywa - 30-05-2012, 10:32 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:46 AM
RE: Black roses - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Black roses - de NiceBlueExorcisist - 12-07-2012, 12:20 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:21 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 19-07-2012, 12:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.715 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)