Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#8
Capitolul 6


Petrecusem o zi incantatoare alaturi de noul meu prieten, Kiro, sau cel putin asa imi placea sa il consider. Il adusesem pe la mine si ne jucasem Blood Rayne si vorbisem cate-n luna si-n stele, dar aparu tatal meu intr-un final, incepand sa-mi faca morala ca il adusesem si acasa, parca nu era de ajuns ca il adusesem pe blond la Morga, unde oricum nu ar fi avut voie sa intre el, ca civil. Dupa o scurta cearta am fost nevoit sa-l conduc pe blond afara si ne despartiram, iar eu m-am dus la cusca lui Nero al meu, i-am dat drumul, dupa care m-am razgandit si l-am luat cu mine in casa, fiindca stiam ca tata uraste cand fac asta si eu adoram sa-l enervez.
M-am intors inapoi si am inceput sa urlu la cretinul de taica-mio, fiindca ma calca pe nervi cu afirmatiile lui idioate.
- Da` ce dracului ma tii atat din scurt?! urlu la barbat si dau cu pumnul in zid, iar Nero, simtindu-mi tumultul sufletesc, incepu sa latre.
- Opreste javra aia si da-o afara! imi striga si el, iar eu mi-am dat ochii peste cap si am replicat scurt:
- Daca iese Nero ies si eu si nici nu mai vin vreodata acasa! Afirmatia mea il amuti pe tatal meu pentru cateva momente, apoi am continuat ceva mai linistit, insa cu acelasi chef de cearta: De ce m-ai luat din America si de langa mama?
Din nou se lasa linistea. Nu mai stia ce sa raspunda, asa ca ofta, iar eu mi-am luat cainele si am iesit din bucatarie, terenul nostru de bataie provizoriu. M-am dus repede catre camera mea, nevrand ca el sa se razgandeasca si sa inceapa sa mormaie din nou si sa ma scoata din sarite, cum avea talentul s-o faca de fiecare data. Am intrat in dus, curatindu-mi trupul rapid si gandindu-ma la tot ceea ce se intamplase in cadrul zilei de astazi, impreuna cu Kiro, blondul ala de treaba.
Cand m-am intors, Nero al meu deja se asezase frumos pe perne, cu botul pe labe si asteptand cuminte ca eu sa ma intorc. Mi-am tras o pereche de boxeri pe mine si mi-am uscat rapid parul ciufulit, dupa care am iesit din dus si, dupa ce i-am pupat nasul umed cainelui si mi-am infasurat un prosop in jurul taliei, m-am intors jos, fiindca tata ma striga sa-mi arate ceva.
- Hai sa vezi ce au strans politistii astazi, imi spuse si ma trase langa el, pe canapea.
Pusese la video o inregistrare cu un tip imbracat tot in negru, purtand pe fata o masca venetiana cu diamante argintii, cred. M-am uitat la ochii tipului ce erau de un albastru fosforescent.
- Tata, ochii astia nu sunt naturali. Tipul ori purta lentile de contact, ori inregistrarea asta nenorocita e modificata cu ceva!
- E un vampir, Strify, imi striga tatal meu, insa eu deja ma dusesem in camera mea. Mi-am inchis usa cu cheia, fiindca nu doream sa ma trezesc cu el peste mine, apoi mi-am aruncat prosopul pe jos si m-am bagat in pat, tragand o patura pe mine, fiindca era usor racoare in casa. Nero se baga si el langa mine, iar eu mi-am trecut bratul peste trupul sau, incepand a-i mangaia blana lucioasa si fina.
Nu-mi puteam lua gandul de la Kiro si cum reactionase atunci, la restaurat, cand o prinsese pe tipa aia de mana, stiind parca faptul ca acolo e pulsul. Insistase cu atingerea asupra acelei zone, ceea ce ma facea sa-mi pun o groaza de intrebari, insa nu ii gaseam raspuns niciuneia dintre ele. Am reusit insa sa adorm intr-un final.

- Strify, trezeste-te! am auzit din partea cealalta a usii vocea tatalui meu, apoi a inceput sa dea cu pumnii in usa.
- Nu mai da in usa! Drace, nebuni sunteti unii! exclam nervos si ma trezesc din pat. Imi trag rapid niste haine pe mine, apoi ii deschid tatalui meu usa.
Avea aceeasi privire obsedat de enervanta, gandindu-se intr-una la ceea ce se intamplase cand cu acel incident si cu ochii asasinului din acel loc. Satul, am intrat in baie si am iesit in scurt timp, fresh. Mi-am imbracat un hanorac negru, o pereche de blugi stransi pe corp de aceeasi culoare si o pereche de tenesi la fel. L-am luat pe Nero in lesa si am iesit afara, neavand niciun chef sa-l aud pe idiotul de taica-meo cum incepe sa comenteze iar si iar.

'' Ala e Kiro? '', m-am intrebat uimit, insa m-am lamurit in scurt timp. Da, acela era Kiro si era insotit de Marry. Fata vru sa traverseze pe partea cealalta la un moment dat, insa baiatul o prinse din reflex de mijloc si o trase pe trotuar, cu aceeasi viteza uriasa, neomeneasca. Ma baga la idei tipul asta si voiam sa aflu cat mai multe despre existenta lui, asa ca ma hotarasem sa tinem legatura, sa vad cam cum sta treaba. L-am vazut pe Nero cum se agita de zor, ceea ce facea numai cand simtea ca e ceva in neregula.
Mi-am linistit cainele si am zambit, fiindca cei doi se indepartau. Nu ma recunoscusera din cauza faptului ca aveam gluga in cap, insa oricum nu aveam chef de Marry aia. Dintr-un motiv necunoscut, fata imi displacea pana peste cap, imi venea s-o bat numai in gura. Mi se pusese pur si simplu pata pe ea, n-o puteam inghiti si nu pentru ca nu mi-ar fi placut fetele, din contra, imi placeau la nebunie si ma pricepeam sa le duc rapid in patul meu, insa purtand discretia si avand grija ca nimeni sa nu afle.
M-am indepartat, in continuare cu gandul la Kiro, neputandu-mi-l scoate din minte. Ma intrebam ce e cu el, voiam sa aflu din ce in ce mai multe detalii, fiindca ma fascina tipul asta si nu imi puteam explica de ce. Mi se parea ciudat poate si prin prizma faptului ca eu eram mai distant fata de baieti, dat fiind faptul ca mereu intram in conflicte si ajungeam la mai multe porcarii.
M-am indreptat prost dispus din cauza ca iar ma certasem cu tata catre cladirea mea favorita, cea in paragina de la marginea orasului, insa Nero nu voia sa intre acolo, parca era tinut inafara. Am renuntat si la ideea asta si l-am dus in parc, tinandu-l insa in lesa, fiindca erau si cativa copii pe acolo si ma temeam sa nu care cumva sa ii atace.
Continuam in tot acest timp sa ma gandesc la Kiro, practic obsedandu-ma personalitatea lui. Voiam sa aflu cu orice pret mai multe detalii despre el si nu pentru faptul ca aveam de gand sa fac ceva anume, insa ma fascina, plus ca mi se parea foarte prietenos si speram sa ajungem sa ne intelegem.
M-am lasat pe o banca si am scos din buzunar o cheita, incepand sa ma joc cu ea, pe cand priveam copacii. Lasasem lesa lui Nero mai lunga pentru ca acesta sa se poata duce sa se joace, si isi gasise o catelusa de nu stiu ce rasa cu care incepuse sa se miroasa pentru a se recunoaste. Mi-a trecut prin minte o astfel de mirosire si intre mine si parintii mei ca sa ne recunoastem si colturile gurii mi s-au ridicat intr-un zambet, insa am tresarit in momentul in care am simtit o mana rece pe umarul meu, dupa care vocea lui Strify:
- Buna!
M-am intors si i-am zambit, raspunzandu-i la salut, intrebandu-ma in acelasi timp cum daduse peste mine, fiindca el chiar nu parea persoana care sa stea prin parcuri.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
Black roses - de Nywa - 16-03-2011, 04:27 PM
RE: Black roses [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Beatrix LaVey - 01-04-2011, 07:06 PM
RE: [yaoy][CB] Black roses - de Nywa - 26-11-2011, 10:37 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 31-01-2012, 11:18 PM
RE: Black roses - de AbiiShu' - 01-02-2012, 01:18 AM
RE: Black roses - de Kimera - 01-02-2012, 05:13 PM
RE: Black roses - de Nywa - 18-02-2012, 10:48 AM
RE: Black roses - de Kimera - 18-02-2012, 04:40 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 10-03-2012, 10:26 PM
RE: Black roses - de Kimera - 10-03-2012, 11:41 PM
RE: Black roses - de Kimera - 24-03-2012, 03:26 PM
RE: Black roses - de Nywa - 08-04-2012, 09:43 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 11-04-2012, 08:38 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 02-05-2012, 10:17 PM
RE: Black roses - de Nywa - 30-05-2012, 10:32 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 17-06-2012, 02:46 AM
RE: Black roses - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Black roses - de NiceBlueExorcisist - 12-07-2012, 12:20 PM
RE: Black roses - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:21 PM
RE: Black roses - de Ai_4ever - 19-07-2012, 12:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.715 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)