Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava?

#58
Am promis ca o sa comentez, deci iata-ma! Presimt ca va fi un comentariu destul de lung, vreau sa te ajut sa fi mai buna! ;;)

In primul rand ma bucur ca mica noastra 'discutie' s-a terminat cu bine. Am citit tot fic-ul, de la capitolul doi unde ramasesem si am vazut niste greseli care nu s-au remediat.
Cand vrei sa pui puncte de suspensie, trebuie sa pui trei, nu doua. Am vazut ca uneori ai scris cu litera mica dupa punct si asta chiar ca e gresit. Unele virgule lipsesc de la locul lor si pui virgule inainte de 'sau' si de 'si', ceea ce nu se face in locurile unde le-am vazut la tine in fic. Am vazut si greseli de tastare, dar astea nu-s importante. Ca sa nu mai ai greselile astea, este deajuns sa citesti capitolul de doua ori, iar dupa un timp te vei obisnui sa vezi greselile si le vei vedea dupa o singura citire.
Ideea a devenit destul de originala. Dar ceva m-a bagat la intreabari: cum a reusit Sasuke sa o violeze pe Sakura in scoala? Adica, scoala aia n-are director, secretara, profesori sau macar o femeie de serviciu? :)) Si in plus, Hinata si cu Sakura au avut timp sa vorbeasca atata in scoala, ele n-au ore? :))
Naratiunea nu e grabita, dar ar trebui sa te hotarasti la ce persoana vrei/ti-e mai usor sa scri. Pentru ca e ciudat ca povestirea Hinatei sa fie la persoana I si in continuare sa fie la persoana a III-a. Si daca nu ma insel povestirea Hinatei nu a inceput la persoana a III-a? Mai trebuie sa fi atenta la timpuri, sa te hotarasti daca e prezent sau trecut, ca s-au cam amestecat timpurile acolo. Dialogul e destul de bun, dar uneori mi se pare sec.
Descrierea cam lipseste. Mai intai ai grija sa descri in amanunt sentimentele personajelor cand e o intamplare importanta si apoi ocupa-te de altceva, uneori detaliile despre o locuita nu sunt asa importante, decat daca vrei sa arati cat de speciala e locuita, ca de exemplu.
Ar mai fi ceva: atunci cand cineva iti lasa un coment nu trebuie sa lasi si tu un coment la fic-ul tau in care sa 'comentezi' ce a zis userul. E deajuns sa-l lamuresti daca are vreo intrebare, la capitolul urmator la inceput. Cel putin nu cred ca e necesar sa 'comentezi' ce ti-a zis userul respectiv.
Am incercat sa cuprind tot. Sper ca nu te superi ca e asa lung, dar am inteles ca vrei sa fi mai buna, idei vad ca ai, asa ca succes! >:D<



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iuvire adevarata sau Obsesie Bolnava? - de Vir - 29-12-2010, 11:16 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O Minte Bolnava... Darky 1 2.081 23-08-2012, 02:31 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Iubire adevarata 2 .Evil. - .Black.! 4 2.760 26-07-2011, 08:53 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Iubire adevarata .Evil. - .Black.! 5 2.900 23-07-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Adevarata mostenire: inceputul DARKLIGHT131991 17 8.260 08-12-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: DARKLIGHT131991
  Obsesie mortala [+15] [hentai] Dizzy 26 17.261 18-04-2009, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Tox
  Iubire Adevarata ! ~Ebru~Rebela~ 4 3.959 14-04-2009, 12:34 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.744 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire adevarata(Sasuke and Sakura) denisa 42 68.173 29-12-2008, 10:24 PM
Ultimul răspuns: rosegur


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)