Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#64
Capitolul 23


- Se mai bate la usa, spun ironic, ridicandu-ma din pat.
- Dar cine esti tu draga sa imi spui unde am voie sau nu. Chris e ranit si are nevoie de toata dragostea si protectia mea, spuse, in timp ce molfaia gura.
- Si draga unde dracu ai fost, cand Chris era sa fie ucis? Stiu eu, la cotul strazi, futandu-te cu toti, spun nervos, ridicandu-ma de langa saten si ies din camera.
Imi lovesc din adins umarul de cel al roscatei, facand-o sa pice in fund. God, asta are simtul echilibrului cum am eu simtul glumelor cu matematica. Ma duc in bucatarie si scot o bere din frigider o bere, chiar daca nu imi permitea legea sa consum alcool, tot am deschis-o si am dus-o la gura. Cand sa iau o inghititura, aud un hm-hm din usa, facandu-ma sa cred ca e Umbridge broasca acolo. M-am intors lent, dand cu ochii de javra aia roscata in cap si cu creier de spongier, cum batea din picior. Imi spuse ca sunt minor si nu am vorie cu alcool. Mormai enervat si ma duc la ea. Ridic sticla si i-o torn pe toata in cap, facand-o sa tipe si apoi bag sticla cu sus in jos, intre sanii ei enormi. Ies din bucatarie si cand intru in camera satenului, acesta striga si simt, cum cineva sparse o sticla goala in capul meu, facandu-ma sa pic in genunchi.
Imi duc mana la frunte si apoi o privec. Javra dracului de tarfa, mi-am spart capul! Ma ridic nervos in picioare si ma intorc spre femeie. Ii fut o palma peste fata, spargandu-i dintr-un foc, nasul si gura, facand-o sa se deschilibreze.
Pica in fund, incepand sa se miorlaie ca o mironosita si apoi pleaca in patru labe de langa mine, amenintandu-ma ca lucrurile nu vor ramane asa. Bla, bla, dar chiar nu vor ramane asa, fiindca nu voi lasa eu sa ramana asa. Daca mai ma calca mult pe beculet, jur ca o sa-i fac mai rau decat i-am facut javrei aleia de Miranda. Ma duc in biae si iau de acolo trusa de prim-ajutor si ma intorc in dormitor, unde Chris incepu sa ma curate de sange si sa ma bandajeze.
- Ce dracu i-ai facut, de ti-a spart in cap sticla? Ma intreba satenul, in timp ce ma pansa.
Oftez si ii povestesc cum i-am facut baie cu bere, ca sa se invete minte, sa se mai puna cu mine, cand vreau sa beau bere. Cand auzi, satenul chicoti amuzat, apoi ma saruta pe buze. Isi strecura limba in gura mea si imi cauta limba, care o gasise rapid. Mi-am pus mainile dupa gatul sau, incepand sa il mangai pe spate si sa ma joc cu parul sau din cap. Satenul isi puse mainile pe talia mea, tragandu-ma mai aproape de el. Am mai fi continuat, daca nu auzeam vocea Monicai cum se vaicarea la cineva. Am rupt sarutul si am ascultat atent. Acum se auzeau pasi si usa de la dormitor fusese data in perete de mama iubitului meu. In spatele ei se afla o Monica toata plansa, consolata in scarba de tatal satenului. M-am dat mai in spate, pentru a nu se banui, ca noi faceam ceva... deloc cuminte.
- Chris, Erik a batut-o pe logodnica ta..., incepu mama lui, facandu-ma sa imi clocoteasca sangele in vene de nervi.
- Si-a meritat tarfa aia! Mi-a spat o sticla in cap, spargandu-mi capul! Ce ati fi vrut sa fac? Sa o rog sa imi mai dea o data in cap? Si in plus nu pot sa discut cu Chris despre ancheta, ca vine parasuta asta si se baga in vorba ca o idioata! Tip la ei destul de nervos, iar in oglinda din spatele meu, aparu sufletul meu, ranjind, cu o katana in mana.
Trag aer in piept si apoi il expir lin, repetand acest proces de cateva ori, pana cand m-am calmat si sufletul meu disparu din oglinda. Abia acum mi-am dat seama de ceva. Cand esti speriat, nu simti ca respiratia ta este rece si inima inceteaza sa iti mai bata in piept, aratand ca o moarte aparenta, dar cand esti nervos, simt asta, ca ai nevoie de aer sa il consumi pe tipete si rastiri, unul la altul. Cand auzi asta, tatal satenului isi pofti fosta sotie si pe panorama aia afara, apoi ma ruga sa ii povestesc exact ce s-a intamplat. I-am povestit cu lux de amanunte, ca vroiam sa gust putina bere, pentru a vedea daca Chris o poate bea sau nu, dar nu am baut ca m-a scot aia din sarite. Asa ca i-am facut o baie in bere, iar aia a venit dupa mine si a spart sticla in cap, taindu-ma la tample si putea sa ma omoare, daca ma lovea la "osul mort", ii muream in brate. Cand auzi asta, amandoi au ramas uimit, apoi tatal lui Chris se ridica si pleca din camera. Satenul vru sa ma imbratiseze, dar ii fac semn sa taca.
Cand vru sa ma intrebe ce s-a intamplat, se auzi tipetele domnului Night in contrast cu tipetele fostei sotii si a roscatei. Puteam sa spun ca eram bucuros ca usa era deschisa, ca puteam sa auzim si mai bine, scandalul din sufragerie.
Cearta celor trei, tinu cam cincisprezece minute, in timp ce eu ma jucam cu degetele iubitului meu si el ma mangaia pe coapsa. Dupa ce tipetele incetara, veni domnul Night la noi si ne-a informat ca Monica va merge cu el la politie, ca a fost gasita facand trafic de carne vie cu varumiu, si acesta a tras-o in jos, ca sa scape mai putin cu puscaria. Asta se intampla, cand ai avut libertatea si nu ai stiut sa o pastrezi. I-am condus pe toti trei - Moni avea catuse la maini - si am inchis usa dupa ei. M-am razamat de usa si m-am lasat sa alunec pana jos, lovindu-ma cu fundul de parchetul rece, de culoarea mierii. Nu imi venea sa cred ca eram in stare sa ucid pentru saten, iar inainte pentru iubitul sau iubita mea imi era egal ca se sinucide sau ca o violeaza cineva, ca nu puneam pasiune in relatie, dar acum sunt daruit trup si suflet, barbatului care il iubesc. Imi sterg lacrimile si ma duc in camera. Ma bag in pat, langa el si ma fac ghem, punandu-mi capul pe umarul sau si adormint, in timp ce ma mangaia pe cap...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 06-04-2011, 09:54 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.134 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.944 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.769 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.828 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.862 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.357 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.162 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.870 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.894 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.752 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)