Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#47
Capitolul 17

Stateam in baie si nu ma gandeam la nimic. Absolut nimic. Ochii mi se reflectau in bucata de oglinda care avea marginile insangerate. Tamponam o bucata de vata, imbibata in alcool sanitar, in palma dreapta, care acum avea incrustata in piele pentru totdeauna un cerc de trasmutatie identic cu cel din mana stanga, care l-am adancit. Irisi care o data ii vrajeau pe fete sau pe baieti, acum aratau ca la un vampir. Albastru pe langa pupila, care trecea treptat spre violet, la margine.
- Iar te tai? Aud vocea satenului din pragul baii, ce ma facu sa dau cu calcaiul in bucata de oglinda, spargand-o si taindu-ma usor. Erik, jur esti mai rau decat un Emo.
- Ce iti pasa? Sunt un monstru, ii spun pe un ton sugrumat, aratand ca mai putin incep sa plang.
Chris isi dadu ochii peste cap, apoi veni la mine si ma lua in brate, ca pe o mireasa. Ma duse in dormitor si ma aseza pe pat. Imi curata rana si mi-o pansa. Se urca langa mine in pat si ma trase in bratele sale. Ma fac ghem, incercand sa imi opresc tremurul, care am inceput sa il am, de la viol.
- Ce se va intampla cu Camil? Il intreb pe iubitul meu si apoi am inghitit in sec, fiindca muschii ii s-au incordat automat.
- Va primi niste ani de puscarie si iluzionistul numai poate sa isi foloseasca iluzile,ca i-am gaurit mainile, ultima faza o puse putin mai relaxat.
Ii spun ca numai poate folosi alchimia, ca iluzile le poti face si fara doua maini, ca se petrec totul la nivelul creierul. Il aud cum injura in soapta, apoi ma saruta din nou pe buze, spunand sa ma odihnesc putin. Ii simt mana cum ma mangaia pe spate si se strecura sub tricou pentru a-mi atinge pielea. Acest gest, ma facu sa icnesc si sa ma ridic in fund, privindu-l speriat. Barbatul ofta, apoi imi spuse ca el se duce sa doarma in camera lui. Vreau sa spun ceva, dar Chris iesise deja din camera, inchizand usa. Iau o perna in brate si musc din ea, pentru a inabusi urletele de durere. Durerea care o simteam in suflet. Ma simteam mizelabil. Vroiam sa dispar de pe lumea asta. Imi venea sa imi ucid varul, fiindca isi batuse joc de mine in cel mai urat mod posibil.
Am adormit plangand, cu lacrimile siroind pe obraji...

- Erik este la dus, doamna, auzeam vocea lui Chris, care raspunse la mobilul meu.
Eu abia mai ieseam din camera. Stateam in pat si plangeam sau citeam carti de alchimie. A trecut o saptamana de la viol, dar trauma ma va urmari toata viata.
- O sa-i transmit, mai spuse vocea iubitului meu, apoi intra in camera mea. Erik azi mananci, te imbraci frumos si mergem la mama ta, imi spuse satenul, facandu-ma sa incremenesc.
Dau din cap ca nu, dar asta nu il impiedica, sa ma ia pe umar si sa ma duca in bucatarie. Doamne! Cat am slabit, incat sa ma poate sa ma duca ca pe un sac? Cred ca aveam mai putin de saptezeci de kile. Ma aseza in fata unei farfuri pline cu cartofi prajiti, copanele, salata verde si rosii. Vreau sa ma ridic de la mana, dar Chris ma aresta de scaun si apoi incepu sa ma hraneasca ca pe un copil mic. La inceput am protestat, dar a trebuit sa cooperez, fiindca satenul era politist pana la urma urmei, iar eu am fost invatat sa cooperez cu politisti si sa fiu un bun cetatean. Adica sa fumez - am fumat - iarba si sa ma imbat.
Dupa ce am mancat, iubitul meu, ma lua in brate si ma duse in baie. Se pare ca puse o oglinda noua. Il rog sa ma lase jos si m-am dus la olginda. Era ceva ciudat cu ochii acestia. Parca puteam sa vad cu cateva secunde inainte, ce miscare vrea sa faca. Parca idiotul ala, vroia sa fiu mai puternic, mai bun ca el, sa fiu... unic...
Imi placea acest cuvant. Unic. Mama mereu ma considerase asa si pe mine si pe sora mea, dar am crezut ca e doar o prostie, fiindca eu ii aminteam de tatal meu biologic, care a murit ars de viu, incercand sa ma salveze pe mine, cand aveam trei ani. Apoi mama s-a recasatorit, iar omul asta ma iubea pe mine, ca pe fiul sau adevarat, chiar daca eu nu simteam nimic fata de el. El era zero ca tata in viata mea si in viata Melissei, fiindca era mai mult ocupat sa o faca pe mama sa uite de noi. De ce?...
- Unde visezi? Aud vocea lui, care ma trezi din visare.
- Ma gandeam la ceva, spun eu, dezbracandu-ma si intrand in cada cu apa.
- Ce spui sa porti lentile de contact albastre, exact ca si ochii tai, imi spuse satenul, punandu-se langa mine si imi dadu un mic sarut pe frunte.
Imi musc usor buzele, apoi il sarut pe saten pe buze, muscandu-le usor. Chris ramase usor uimit, apoi imi raspunse la sarut. Prima data timid, crezand ca ma voi retrage. Chiar daca simteam impulsul sa fug in camera si sa ma ascund sub pat, dar am ramas langa el, degenind mai pasional si mai perves in sarut, prizindu-i limba cu buzele, sugand-o usor, apoi i-am dat drumul. Vazand ca nu ma retrag, deveni mai inflacarat, mai pasional. Ma pun in bratele sale, incepand sa il mangai pe piept. Mainile sale puternice, se aflau pe spatele meu, mangaindu-ma incet si atent, parca as fi un vis, ce se poate spurbera intr-o clipita, o iluzie ce poate disparea oricand. Dar eram in bratele sale, din carne si oase, sarutandu-ne, fara sa ne pese ca am varsat o parte din apa pe podeaua acoperita cu faianta. Tot ce conta era, a eram in bratele sale si eram protejat de tot rau din lume...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 16-03-2011, 04:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.126 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.920 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.763 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.814 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.856 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.341 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.138 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.859 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.879 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.750 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)