Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#24
Capitolul 9

Stateam pe canapea si citeam atent o carte despre alchimie si schimbul echivalent. Chris tot ma batea la cap sa il invat sa leviteze sau chesti din asta, incat ne certam aproape din minut in minut. Din aceasta cauza ne certam tot timpul
- Chris, ori ma lasi sa invat, ori iti fac o iluzie de nu te vezi, spun exasperat.
- Frate. Doar te-am rugat sa imi spui smecheriile, imi spuse, privindu-ma cu ochi de catelus plouat.
Imi dau ochii peste cap si iau o portocala din fructiera si i-o arunc lui. Ii spun fa o faca sa pluteasca deasupra mainilor lui, in timp ce isi repeta in gand ca plus devine minus si minus devine plus. Lua portocala si incepu exercitiul, in timp ce ma bucuram ca l-am facut sa taca in sfarsit. Ochii se miscau dintr-o parte in alta, citind foarte repede, aratand anii de antrenament, facut pe cartile de iluzionist si cele cu mituri de mult apuse. Dupa patru ore de citit incontinuu, m-am ridicat din pozita turcului de pe canapea si m-am intins putin, pocnindu-mi oasele si intinzandu-mi muschi, incordati ca am stat intr-o pozitie incomoda.
Ma enerva mana dreapta, care acum eram cu ea in ghips, de fapt antebratul imi era in ghips. Ma duc in bucatarie si in vad pe saten cu taia cu ciuda portocala pe care exersase telekinetica. Imi zambi cand ma vazu si apoi lua un marker negru si imi scrise pe ghips: Esti dulce ca ciocolata. Am intorsit usor in obraji, plecandu-mi privirea.
- Ai descoperit chestia cu alchimia? Ma intreba, punandu-si mainile pe talia mea.
- Nu pot face nimic cu mana in ghips, ii spun, privind oriunde altundeva, numai la el nu.
- Aha. Erik am o intrebare care ma macina de la varsta de cinci ani, imi spuse, facandu-ma sa ii privesc fata si sa ridic sceptic o intrebare. Cand aveam cinci ani, maicamea m-a dus la un spectacol de iluzionism si acolo iluzionistul si-a trecut mana si capul prin asistenta lui. Este posibil asa ceva? Ma intreba, facandu-ma sa maresc ochii.
- Ce vorbesti tu acum este vorba despre trecerea prin corpuri cu viata. Este o iluzie periculoasa sa spun asa, ca ai de a face cu oameni. Daca nu iti treci tot corpul printr-un om, el poate sa te prinda - si imi misc degetele de la mana dreapta, dandu-i de inteles cum m-am ales cu palma injunghiata - dar in acelasi timp trebuie sa sti, ca poti sa il ucizi in chinui groaznice. Doar cei mai buni iluzionisti poate sa faca asta, ii spun calm, ca si cand i-as spune o lectie din cap.
Aproba din cap, apoi ma ruga sa il ajut sa pregateasca mancarea, mai ales ca diseara ne uitam la filme si mancam spagete. Mmmm, preferatele mele. Am sarit in sus de buzurie, sarutandu-l patimas pe buze, apoi m-am oferit sa prepar eu sosul. In timp ce preparam sosul, satenul vine in spatele meu, imi desface camasa - pustam camasa din cauza maini - imi dezgoleste un umar si incepe sa ma sarute pe el. Imi las capul pe spate, dand tot aerul din plamani afara. Simt cum o mana de a lui incepe sa ma mangaie pe abdomen si piept, in timp ce cealalta, cobori intre picioare, incepand sa imi mangaie barbatia prin pantaloni, care incepea sa devina activa sub atingerile sale pricepute.
Ii spun ca ard sosul, cea ce il facu sa ma lase in pace, indreptandu-se morocanos spre spagheti. Ca sa il mai indulcesc, am cautat in frigider, de unde am luat putina frisca. Imi frisca pe buze, apoi il sarut, dandu-i sa guste frisca de pe buzele mele. Limba sa, imi curata atent buzele, apoi si-o strecura ca un sarpe in gura mea, atigandu-mi limba si poftind-o la joaca. I-am raspuns cu intensitate sarutului, coborandu-mi mana stanga intre picioarele sale, incepand sa i-o mangai usor. Ce am putut simti prin pantaloni, as putea spune ca este dotat.
- Vezi ca se arde sosul, imi sopti, iar eu m-am indepartat rapid de el, oprind focul.
Chicoti usor, in timp ce scotea spaghetele si le punea pe doua farfurii. In timp ce eu puneam sosul pe ele, satenul pregatea in sufragerie un film bun, canapeaua cu paturi si perne. Dupa zece minute, am adus si eu o farfurie, care am asezat-o pe masuta de sticla. Am mai adus si pe cealalta, niste pahare, cola si niste fructe. M-am asezat pe canapea si am inceput sa mananc portia mea, in timp ce barbatul se uita peste filmele horror. Se pare ca acum avea de ales intre Scream - o prostie de film ambulant - si Silent Hill - un film de toata stima.
A ales pana la urma Silent Hill. Puse filmul si se aseza langa mine, punandu-si o mana pe umeri mei. Mi-am pus capul pe pieptul sau, privind atent la film. Nu prea ma omoram cu filmele horror, dar erau bine-venite, mai ales ca mama nu ma lasa sa le cumpar sau sa le inchirez, ca soramea vroia sa sa se uite cu mine. Ca sa scap de ea, le inchiream pe ascuns, le vedeam noaptea la laptop, cu castile in urechi. Fara sa imi dau seama am adormit cu capul pe coapsa lui...

Silent Hill
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 06-02-2011, 02:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.134 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.946 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.769 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.828 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.863 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.357 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.162 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.870 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.894 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.752 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)