Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh]

#6
Multumim pentru comenturi si iata nextul, cadou de Revelion. La multi ani!

Capitolul 3


Nu il intelegeam de fel pe Chris. Privea iar si iar caseta cu inregistrarea video, notand de zori pe un carnetel. Ce dracu nu intelege ca e doar o iluzie si nimic mai mult. Stateam in spatele sau si ma uitam peste diplomele ce le avea in rama.
- Numai sta in spatele meu si spune-mi cum face asta! Marai nervos, aratand spre ecranul laptopului sau.
- E iluzie, ii spun plictisit, apoi privesc ora jafului. Aceasta banca are camere de supraveghere si afara? Il intreb curios.
Acesta ofta si oprise filmuletul - aleluia - pentru a-mi arata cum cineva cu masca, ii zbura pe politisti in perete, doar ridicand mainile in laterale si apoi batand din palme. Deci asta era un iluzionist ce stia sa foloseasca o gramada de iluzi, fara sa le pun la socoteala pe cele optice. Pana acum folosise telekinetica si trecerea prin obiecte.
- Iluzile nu e o chestie ce faci imposibilul sa fie posibil? Ma intreba satenul - avea parul saten, scurt si facut tepi - privindu-ma atent.
- Exact. Nu are explicatie, dar este in acelasi timp mortala, spun eu, trantindu-ma pe un fotoliu.
- Tu sti sa faci asta?
- Ce iti pasa? Sunt aici sa te ajut sa il gasesti pe acest tip si gata. Sti e cam ciudat pentru cineva care se drogheaza sa caute ceva logic si nu ceva ireal, ii soptesc in ureche, apoi ma duc la fereastra.
Simt cum sunt apucat de par si trantit de usa de la birou. Il aud pe barbat cum imi odorna sa tac dracului din gura si sa ii spun cum se fac iluzile. Ii dau un cap in gura si trec prin usa, picand pe jos si sperind-o de moarta pe secretara blonda ce cocheta cu Danny. Cei doi se uitau la mine ca la omuleti aia verzi de pe marte. Ma ridic in picioare si ma scutur de praf. Aud strigatele barbatului de pe partea cealalta, cum spunea ca vine dupa mine. Ii spun sa se avante cu capul inainte ca poate trece. Trecu vreo trei secunde si aud un puf de pe partea cealata a usi.
- Asta se intampla cand nu iti doresti cu adevarat sa treci, spun eu ironic si deschid usa de la birou.
La picioarele mele se pravali satenul tinandu-se cu mainile de cap. Au, a intrat ca un taur in usa. Se ridica repede de pe jos si imi spuse daca nu ii spun cum am facut acel truc ieftin, va descoperi si vai de curul meu ce va fi. Scot limba la el, ca un copil mic si ii spun sa nu se joace cu mine, ca pot deveni dintr-o pisica blanda, una foarte periculoasa. Vru sa imi mai spuna ceva, dar Danny ii spuse ca este pranzul si ca ii foame si ca ne invita in oras sa mancam pizza. Da! Pizza!
- Nu. Il voi duce acasa la mine si ma va ajuta sa rezolv cazul, spuse Chris si ma apuca de cot, tragandu-ma de acolo.
Frate! Ce dracu l-a apucat? Geloziile? Cum dracu sa te apuce geloziile, cand ai iubita o secretara atat de hot, dar si atat de tarfa. Iesim din cladire si ma urc in spatele tanarului, lipindu-ma de el. Arata destul de bine pentru un pampalau, dar asta nu inseamna ca il plac. Se pare ca el locuia singur intr-un apartament mare, mi-am dat seama de cum am intrat in casa lui. Imi spuse ca voi dormi in camera de oaspeti si imi lua bagajul de dupa usa si mi-l duse in camera de oaspeti, in timp ce eu ma uitam prin sufragerie.
Am vazut niste poze cu el si familia pe acolo si una in care era cu un tip, mai invarsta decat el cu trei-patru ani, sarutandu-se in timp ce isi faceau poze. Cat de idiot poti sa fi, ca sa iti faci poze in timp ce iti dai limbi in gura cu altul? Ma pun pe canapeaua din piele neagra si moale si sar putin pe ea, testand-o putin.
- Numai fa asa ca te fac canapea, imi spuse Chris rece, in timp ce se aseza langa mine.
Ca sa nu fiu tentat sa ii carpesc una peste ochi, iau o portocala din fuctiera si incep sa ma joc cu ea. O aruncam de jos in sus si invers. Am impreunat mainile, apoi le-am departat incet, lasand ca portocala sa pluteasca in aer. Ochii de un verde-sur ai barbatului ma priveau ca un vultur. Acum palmele erau la nivelul umerilor mei, in timp ce portocala aluneca dintr-o parte in alta. Am oprit fructul la mijlocul pieptului meu, iar el isi trecu mana pe dedesuptul, deasupra si toate partile fructului, pentru a descoperi smecheria. I-am lasat portocala sa o masacreze si m-am dus in camera de oaspeti trantindu-ma pe pat. Imi era somn si soarele acesta imi sporea starea de motaiala. M-am dezbracat pana la boxeri si m-am intins pe patul dublu, pe burta, inchizand ochii. Soarele ma atingea usor, incalzindu-mi pielea spatelui, facandu-ma sa atipesc.
M-am trezit mai tarziu, din cauza zgomotelor din sufragerie. Acele zgomote, erau tipete de fata ingrizita. Ce dracu. M-am ridicat din pat, intrebandu-ma cum am ajuns acoperit si mi-am luat pe mine blugi si tricou de plasa. Ies descult din camera si merg tip-til pana in sufragerie, ramand usor uimit. Chris se afla intins pe canapea, iar deasupra lui era un tip, care ii facea un oral, facandu-l sa geama de placere. De fapt nu gemea cu adevarat, ci doar mima placerea. Cred ca ar trebui sa fie groaznic, daca mimeaza. Vreau sa ma intorc, dar...
- Uuu, ce cur sexy avem. Chris, de ce nu mi-ai spus ca avem o asemenea bunaciune in apartament. Ce spui pustiule de un menaje a troi? Ma intreba iubitul satenului, facandu-ma sa instramb din nas.
- Ce ar fi sa inveti cum se face cu adevarat blowjob-ul si pe urma sa visezi la menaje. Vezi ca pampalaul tau geme fals, spun calm, intorcandu-ma pe jumatate la ei.
- Scarnavie afurisita ce esti! Marai satenul, ridicandu-se de pe canapea venind amenintator spre mine.
Realul sa fie iluzie si iluzie real... realul sa fie iluzie si iluzie real..., imi repetam aceste cuvinte imi minte. In spatele canapelei aparu iluzia mea, care statea calma. Simt cum sunt tras in intuneric si apoi il priveam pe Chris cum se duce nervos spre iluzia mea. Vrea sa imi dea un pumn si acesta trecu prin capul meu, destramand iluzia, fiindca i-am dat eu drumul.
- Atat iti spun Chris. Tot iti arat eu este doar iluzie pura, spun si pocnesc din degete.
Camera se scufunda in intuneric, iar eu am profitat de el, strecurandu-ma in camera. M-am dezbracat si m-am bagat in pat adormind, fiindca creierea unei iluzi ca mine si facand schimb cu ea, cere multa putere de concentrare, cea ce ma oboseste peste masura, facandu-ma sa adorm instantaneu.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] - de Nywa - 31-12-2010, 02:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.134 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.941 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.769 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.827 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.862 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.355 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.160 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.870 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.893 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.752 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)