Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea este magia iluziei

#19
Ei bine, se pare că voi lăsa un mic comentariu şi aici. Sincer, l-am citit de ceva timp, dar am uitat de el *sorry*, însă, dacă tot am dat de el din nou, voi lăsa acest comentariu.
Păi, îmi place să lucraţi amândoi la acest fic. După părerea mea vă descurcaţi destul de bine şi îmi place că nu faceţi capitole scurte. Nu îmi displace nici descrierea pentru că nu este aiurea folosită şi doar aşa, ca să fie acolo, iar de dialog nu am ce spune [ fără el ar fi cam plictisitor, nu degeaba dinamizează el acţiunea, nu? ]. Trecând peste asta, îmi place ideea [ doi prieteni foarte buni care ajung să se placă? I like it. Cam aşa se întâmplă mai mereu, ce să-i faci ; )) ].
Aa, Metal, din câte ştiu după fiecare linie de dialog trebuie să laşi blanc. Oo, şi după vorbirea directă, când apare vorbirea indirectă [ la replici mă refer ], chiar dacă apare semnul întrebării, al exclamării or something se începe tot cu literă mică. "-[]Vorbești serios, omule ? m-a întrebat.". Am văzut mai multe, dar ajunge un singur exemplu, nu? Aşa ... Vezi că şi înaintea punctelor de suspensie trebuie să laşi blanc { eu una aşa am citit în Ghidul ortografic, ortoepic şi de punctiaţie, dacă nu am dreptate îmi cer mii de scuze O.o }. Oricum, uite aici: "-[]Ne vedem mai încolo[]..." { am marcat prin paranteze, înţelegi tu }.
În rest n-am ce comenta la tine, Metal, idei bune ai, îmi place cum prezinţi totul, ce să mai, ar fi numai laude, dar ce rost are să mai zic.
La tine Abbeh îmi place că foloseşti blancul, deci aici n-am ce să-ţi reproşez, dar, ca şi Metal, amândoi faceţi această mică greşeluţă: "- Adică … A murit? l-am întrebat printre hohotele de lacrimi.". Anyway, se poate rezolva. Îmi place estetica de la ultimul capitol xD. Acum nu o să încep că nu aţi exprimat bine sentimentele personajelor deoarece nu mă pricep şi decât să critic aşa ceva [ la care n-am habar ], mai bine tac. :]
Well, personajele îmi plac. Atât Mika, cât şi Dia. Okay, poate Mika pare el un tip comun, dar nu mă deranjează. Ei bine ... i-aţi conturat exact cum v-a plăcut vouă, de ce să mă bag eu? =.= ... Poate pe parcurs îi veţi mai schimba dacă aşa consideraţi, aici este la latitudinea vostră.
Îmi place ideea, ador cum scrieţi, aştept continuarea [ ştiu că va fi ceva de-a dreptul uimitor ţinând cont că scrieţi foarte bine şi nu spun asta din politeţe, chiar aşa este. ] ...
So, Metal, aÅŸtept next`ul.
Multă inspiraţie la amândoi~! *hugs*
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:



Răspunsuri în acest subiect
Dragostea este magia iluziei - de Me†al. - 06-12-2010, 10:54 PM
RE: Dragostea este magia iluziei [ Abbeh & Metal ] - de Neko. - 13-04-2011, 09:11 PM
RE: Dragostea este magia iluziei - de Abbeh. - 11-01-2012, 08:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Magia mi te-a dăruit (+18) Wolves 23 6.539 29-08-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Dragostea este mai puternica decat orice legatura de sange Mada Shine 3 3.669 20-02-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] Dragostea este magia iluziei [ Abbeh & Metal ] Chio* 1 1.823 01-02-2011, 09:04 AM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。
  Magia neagra-sangerie [yaoi] love_anime 6 5.580 30-07-2009, 05:33 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  Magia vietii CorinuTzZa 5 4.635 02-02-2009, 09:16 AM
Ultimul răspuns: sweet_zoey
  Magia verii iuliana 1 2.839 17-07-2008, 10:08 PM
Ultimul răspuns: iuliana
  Dragostea este imposibila...sau nu Denny 1 3.432 15-05-2008, 09:33 AM
Ultimul răspuns: Yukira1234
  Magia mi te-a dăruit (+18) 0 2.717
Ultimul răspuns:


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)