Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea este imposibila...sau nu

#1
ok eu si sora_angel ne am decis sa face un fic ;)) amandoua ;))
primul cap il voi pune eu
deci spor la citit si sa criticati :))

Cap 1 Intalnirea

Intr-o zi de toamna Kato Tumoji,un adolescent de saptisprezece ani s-a mutat la Liceul Mataku din a Japoniei capitale.Kato avea parul brunet,ochii caprui, pielea lui era cam inchisa la culoare pentru un Japonez. Era un baiat de treaba, amabil si politicos. De mic a avut tot ce isi putea dori un copil, tatalui lui era un mare afacerist si nu prea statea cu el iar mama lui a murit de cand el era mic.
Baiatul a intrat cu curaj in curtea liceului unde multi copii a vazut.Soneria de intrare a sunat pe copii anuntandu-i sa intre in salile de clasa.Brunetul s-a dus in cancelari ca sa isi gaseasca profesoara.
-Cine este profesoara Madoka Momotani?a intrebat sfios.
-Eu sunt.Tu trebuie sa fi Kato Tumoji noul meu elev.
Era o profesoara inalta roscata cu parul scurt si ochii caprui dar foarte draguta.Ea l-a luat pe baiat de mana ducandu-l la etajul unu sala numarul cinci.Cand s-a deschis a salii usi toti copii s-au asezat in banci si cei doi au intrat.
-Copii,acesta este Tumoji Kato noul elev.Kato vrei sa ne spui cate ceva despre tine?
-Da.Am saptisprezece ani vin din orasul Kyoto.Si vreau sa-mi fac multi prieteni.
Profesoara l-a poftit sa se aseze in banca a treia de pe randul din mijloc cu o fata numita Misaki Ayame.Apoi a inceput ora de matematica.Toata ora Kato s-a uitat la colega sa de banca.Avea parul saten,ochii caprui si avea saiprezece ani, psre deosebire de Kato ea avea pielea alba tipica pentru o Japoneza. Spre diferenta de Kato ea o avea pe mama ei langa ea dar aceasta nu ii oferea iubire, era interesata doar cum arata ea. Iar tatal ei calatorea prea mult ca sa stea cu ea. Dealungul anilor satena s-a imprietenit cu servitorii iar mama ei ii reprosa acest lucru.
Ultima ora a inceput care se tinea cu profesorul de japoneza.Timpul a trecut foarte repede si dupa ca au terminat orele Kato a cautat-o pe Ayame pe care a vazut-o impreuna cu un baiat parasind curtea scolii.
-Ayame!Asteapta!a tipat el.
-Da ce este?a raspuns ea.
-Vroiam sa mai vorbim.Tu esti Akinari Hisamatsu?
Akinari adat din cap in semn aprobator.Era un baiat cu parul albastru ,ochii caprui spre negru,rebel si avea vreo saptisprezece ani. Ayame era surprinsa de comportamentul brunetului, faptul ca un elev nou vroia sa vrobeasca cu ea.
-Si despre ce vrei sa vorbim? Nu cred ca avem subiecte in comun. Tu esti un om inferior mie. spuse aceasta cu un ton dispretuitor.
-O sa vorbim noi mai tarziu.
Cu asta incheie discutia si a plecat grabit spre clasa lui sa isi ia ghiozdanul. In clasa mai era o fata, aceea fata avea o expresie angelica dar sub masca aceea se afla un demon. Fata era blonda cu ochii albastri, avea o piele alba ca laptele si niste buze mici, care aveau o nuanta de rosu parca sangerau tot timpul. Blonda s-a apropiat usor de baiat prezentadu-se.
-Buna, Kato! Eu sunt Hideko Hideyoshi.
-Incantat. As vrea sa mai vorbim dar am diseara o cina importanta si trebuie sa imi iau un costum. La revedere. Cu asta a plecat spre poarta scolii unde il astepta limuzina tatalui sau.
In timp ce Ayame mergea cu iubitul ei acasa in masina lui, se gandea la spusele brunetului.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#2
Am vazut ca nimeni nu citeste de ce nu va place?
Dar eu tot voi pune continuoarea.


Cap. 2 Cina de afaceri


La venirea strainilor, Ayame a fost foarte surprinsa sa il vada pe brunet la petrecere. Cand burnetul o zari nu a avut nici o reactie, ci doar a schitat un zambet si si-a continuat drumul impreuna cu tatal sau. Fetele care erau la petrecere nu isi luau ochii de la brunet, dar pe el nu il interesa catusi de putin. Tatal satenei a observat ca fata era tulburata si i-a sugerat sa se duca in camera ei daca vroia. Dar aceasta i-a spus ca se simtea bine, char daca mintea, la exterior era bine dar in interior era tulburata de venirea brunetului.
Intr-un tarziu satena a prins curaj si s-a indreptat spre Kato.
-Buna seara, domnule Tumoji.
-Buna si tie, Ayame. Cred ca il cunosti deja pe fiul meu.
-Sigur ca da,suntem in aceeasi clasa. L-as putea rapi pentru o secunda?
Satena il lua de mana pe brunet si se indrepta spre gradina.
Gradina… locul care ii dadea liniste satenei, aceasta parte a vilei ea o ingrijea. Majoritatea florilor erau trandafiri de toate culorile, plantati de Ayame care ii adora, spre deosebire de mama ei, satena se dedica gradinii.
Intr-un final au ajuns in inima padurii, creaiasa cerului ii inlumina pe adolescenti care stateau si se uitau unul la altul.
Deci ce sa ii spun? se gandea satena.
Atunci brunetul a rupt linistea:
-Pentru ce m-ai adus aici?
-De ce nu mi-ai zis cine esti?
-Era necesar? spunea acesta ironic.
-Nu pune intrebari doar raspunde! spuse satena enervata.
-Nu aveam de ce sa iti spun la liceu, putem sa vorbim in seara aceasta.
Brunetul vazand ca satena nu mai zice nimic a plecat spre vila. Aya era in lumea ei si nu a observat ca brunetul a plecat. Intr-un final s-a trezit la realitate, a plecat la petrecere.
In vila era o liniste profunda pentru ca urma ca tatal satenei sa sustina un discurs. Satena era in primul rand , iar langa ea s-a asezat brunetul. La aceea cina mai era prezent si iubitul satenei caruia ii fierbea sangele in vene cand il vedea pe Kato aproape de satena.
Ce imi mai lipsea…discursul tatei. isi spunea Aya in gand.
In timpul discursului plictisitor satena nu isi lua ochii de la Kato dar acesta era absent. Cand a vazut ca nu o baga in seama s-a intors cu fata spre tatal ei. Dintr-o data brunetul i-a aratat telefonul satenei, pe care scria:
Esti plictisita ? Eu cred ca da acest discurs o sa dureze cam mult nu?
Raspunul fetei era afirmativ dand,incet, din cap. Atunci baiatul i-a scris alceva pe telefon.
Vrei sa mergem altundeva ca sa vorbim ca doi oameni normali? Zic sa ne cunoastem mai bine, acuma ca o sa ne vedem mai des.
Atunci bruneta isi scoase telefonul ei si ii scrise si ea un mesaj.
Dar de ce sa ne cunoastem mai bine? Pana la urma nu vom ajunge nicaieri….
Brunetul a vazut mesajul dar numai dupa cateva minute i-a raspuns.
Nu se stie nicodata. Si eu stiu ca tu vrei sa afli cat mai multe despre mine.
Atunci Ayame i-a spus sa aleaga el locul, dar o sa mearga cu masini diferite.
Kato a mai tastat o data pe telefon un nou mesaj:In parcul din centrul orasului e bine?Fata i-a raspuns pe data:Ok!
Dupa care cei doi s-au ridicat de pe scaunele lor si s-au indreptat catre iesitea din acea casa.
Fiecare a sunat la agentia de taxiuri ca sa isi ia un taxi.In aproxinativ zece minute Aya si Kato erau deja in parc.Frunzele copacilor este de un verde intens dar parcul eragol golut.Cei doi s-au asezat pe cea mai izolata banca din parc cand Aya a inceput:
-Spune-mi si mie cate ceva despe tine.
-Nu am tata si locuiesc cu mama mea intr-o casa obisnuita nu sunt bogat dar nici sarac dar am promis ca voi invata si nu voi mai depinde de ea.M-am mutat anul acesta la liceul unde sunt pentru ca la celalant nu ajungeam la timp deoarece era prea departe.
Acum e randul tau Ayame.
-Spre deosebire de tine eu nu am mama pentru ca ea a murit intr-un accident de masina.Sti unde locuiesc si mai am inca doua case in Tokio pentru ca tatal meu este foarte bogat dar pentru ca are foarte multa treaba nu prea ma mai baga in seama si asta e tot.
Dupa aceasta povestioara cei doi au tacut dar dupa cateva secunde baiatul s-a apropiat de Aya si a sarutat-o a fost un sarut lung si pasional la care fata nu s-a opus.
Dar cine stie cum va reactiona aceasta dupace s-a petrecut?

Speram sa va placa!
When you can live forever what do you live for?

[Imagine: 20f8b2g.png]

Cinema Bizarre Addicted! 8 Yu fangirl :love:

If no one is perfect, why do you wanna be perfect?

Metal Addicted :X


[Imagine: fd27431.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Iubire imposibila+16 Kim 1 2.269 21-06-2012, 02:51 PM
Ultimul răspuns: y2k
  Dragostea este magia iluziei Me†al. 32 14.998 11-01-2012, 08:15 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Dragostea este mai puternica decat orice legatura de sange Mada Shine 3 3.629 20-02-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] Dragostea este magia iluziei [ Abbeh & Metal ] Chio* 1 1.812 01-02-2011, 09:04 AM
Ultimul răspuns: Paradox 。◕‿◕。
  Iubire imposibila [vocabular vulgar] TeNeS 2 3.284 06-06-2010, 09:37 PM
Ultimul răspuns: TeNeS
  iubire imposibila (sasusaku) alastar 4 6.031 11-01-2009, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Iubire imposibila Dizzy 5 4.894 18-12-2008, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Apathy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)