Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A story - [+18]

#16
Cap.7-Telefoane anonime

Pe la 2 noapte cand filmul era la punctul culminant aud cum suna telefonul,tresar imediat,ridic receptorul si raspund.
-A-A-Alo?spun eu tremurandu-mi vocea.
-Itit prevad o noapte foarte nelinistita,tunete si fulgere se vor abate asupra ta.spuse vocea de la celalalt capat.
-Asculta tanti,nenea,ce esti daca ai chef de poante suna la 112 ok?
Am pus receptorul la loc si mi-am continuat activitatea.Pe la 3 aud iar ca suna telefonul.
-Alo?raspund eu cu o voce plictisita.
-In noaptea asta ceva rau ti se va intampla, tunete si fulgere se vor abata asupra ta.
-Asculta babo,daca mai suni la acest numar nu vei mai apuca ziua de maine,prevad ca tunete si fulgere se vor abate arupra ta.
Trantesc receptorul,iau telecomanda , butonez putin pana ce ajung la un canal horror.Intorc capul spre Kamy si vad ca dadea sa deschida ochii,ceea ce insemna ca adormise.
-Cine era?Intreaba ea cu jumatate de gura.
-O baba care cica tunete si fulgere se vor abate asupra mea.
-Poate ii ploua in casa si a gresit pronumele,spune ea intinzandu-se.
Incepem sa radem,iar apoi ne uitam pe canalul horror.Acolo era o vrajitoare cu un glob de sticla care cica vedea viitorul.Aceasta zicea sa ne alegem fiecare cate un numar de la 1 la 1000.Am inchis ochii si am ales 15,avand in vedere ca stateam in apartamentul 15.
##-Toate persoanele cu numarul 15 vor primi un telefon,daca nu vor raspunde ziua urmatoare li se va intampla ceva foarte rau!!spuse baba de la tv##
Nici 5 secunde nu au trecut decand a facut afirmatia ca a sunat telefonul.De data aceasta a rapuns Kamy.
-Alo?spunea ea foarte calma.
-Nu tu ai ales numarul 15!!spune vocea de la celalalt capat.
-K-Kym, e pentru tine.spune ea tremurandu-i vocea.
-Alo?rapund eu increzatoare.
-La 10 minute dupa ce vei inchide receptorul,tunete si fulgere se vor abatae asupra ta,mitea razna ti-o va lua,iar tu copila mea numai ghinioane vei avea incepand de ACUMA!!!
Emitatorul a inchis lasandu-ma cu recetorul in mana,l-am trantit jos si m inceput sa bolborosesc.
-Sigur cineva are chef de poate.spun eu nervoasa.
Au trecut cele 10 minute ,iar afara a inceput sa ploua si sa fulgere.Kamy a facut ochii mari cat pepenii ,iar eu m-am bagat sub patura.Am scos telefonul si l-am folosit pe post de lanterna.Kamy a intrat si ea sub patura si am inceput sa tremuram de frica.
-K-Kym,de-de u-un-unde s-s-stia a-a-a-aia de f-f-fulgere?spune ea tremurandu-i vocea.
-Nu-nu stiu.Ori-oricine e in-in spatele po-po-povesti m-maine la s-scoa-scoala o va pa-pati!!!spun eu balbaindu-ma.
Deodata curentul s-a intrerupt,un tunet puternic s-a auzit,iar un fulger a luminat toata casa.
-AAAA...am inceput noi sa timap.
Am iesit tinta de sub patura si am mers in dormitor.Ne-am bagat sub plapuma si am vorbit in soapta.
-Kamy, ce ne facem?spun eu fiindu-mi foarte frica.
-H-hai sa ne-ne culcam, mie mie prea frica sa mai stau treaza.
-Mie mie frica sa dorm,daca o visez pe baba?
-Si-si ce-ti face? te vi-violeaza?
Dupa inca un tunet puternic mi-am pus si perna in cap si am adormit.
***
A doua dimineata m-am trezit teapana de frig,deoarece plapuma era pe jos.Ridic plapuma si observ ca patul lui Kamy era gol.Ma duc in dulap,iau bata de baseball si ma duc prin toate colturile casei.Ajunsa in fata bucatariei aud un bipait.Ma intorc cu spatele si observ ca aveam o inregistrare pe telefon.
##Kym,eu am plecat la scoala,avand in vedere cele petrecute aseara te-am lasat sa dormi,cand pleci sa nu uiti sa inchizi usile si geamurile bine.##
Dupa ce am ascultat mesajul m-am dus la baie sa-mi fac siesta de dimineata,m-am imbracat cu o pereche de blugi bleu,un tricou negru,o pereche de zime nu foarte lungi si o jacketa neagra.Mi-am luat ghiozdanul si m-am indreptat spre scoala.Strazile erau pline de balti,si crengi rupte din cauza furtunii de aseara.Dupa 10 minute de mers am ajuns in curtea scolii,care ea goala, semn ca incepuse orele.Intru in liceu foarte degajata si ma indrept spre clasa.Pe coridor zaresc un baiat cu ojacketa de blugi gri,o pereche de blugi negri iar pe sub jacketa lasa sa se vada o parte a tricoului.De la spate nu-l cunosteam insa cand s-a dus la clasa mea mi-am dat seama ca era Alex.Imi maresc pasul ca sa mai prind putin din ora.Ciocan la usa,intru in clasa,imi cer scuze de la profesoara si ma duc la loc.Alex statea relaxat fara nici un pic de atentie la ora.Nici nu ma dezbrac bine ca se suna de pauza.Imi duc jacketa in cuiesr si ma indrept spre locul lui Kamy.
-Ce am pierdut?intreb eu.
-Mai nimic,doar ca postul de aseara e al unchiului lui Alex.I-am auzit in curtea scolii vorbind despre noi si despre farsa de aseara.
Auzind aceast ma infurii si intorc privirea spre Alex.Incerc sa ma indrept spre el insa Kamy ma prinde de mana.
-Nu cred ca vrei sa faci asta.spune ea foarte serioasa.
Imi trag cu putere mana si ma indrept spre Alex.Il bat putin pe umar i-ar apoi ii trag un pumn in abdomen.
-Sper sa te inevete minte,sa nu mai faci asemenea farse.
-Pisicuta s-a speriat?spune el cu un zambet in coltul gurii.
Nu apuc sa-mi spun urmatoarea fraza ca ma trezesc cum cineva imi toarna faina in cap.Ma sterg la ochi si afisez pe fata o privire furioasa.
-Ooo... ai incurcat-o.
Ma cutur in cap si il iau la fuga pe neghiob.Avand in vede ca eram pe tocuri imi dau cizmele jos si ma duc dupa el.Acesta o ia pe scari pana pe acoperis,dansu-mi seama ca nu are scapare urc dupa el.Ajunsa pe acoperis, incui usa nelasandu-i sansa sa scape.Inaintez incet spre el,care era pe marginea acoperisului.
-Acum numai ai unde sa fugi.spun eu inaintand.
Acesta se intoarge cu spatele la mine si incepe sa palavrageasca tot felul de prostii.
-Mi-a facut placere sa te sunosc.Daca nu erai asa de tafnoasa poate ai fi ajuns in pat cu mine.spune el facandu-mi cu mana.
Nu apuc sa zic nimic ca il vad sarind.Raman masca si cad in genunchi.Ceea ce nu stiam era ca el si prietenii lui planuise totul.Ma indrept repede spre margine si observ ca jos era "corpul" lui intr-o balta de sange.Ma dau din ce in ce mai in spate pana ce cad jos.Jos defapt nu era corpul lui ci un manechin,dar eu nu stiam asta.Pana sa cobor eu sa vad daca este chiar el.Alex s-a machiat astfel incat sa semene cu manechinul.Sasuke si ceilalti au luat manechinul si l-au aruncat ,iar in locul lui s-a asezat Alex.Cobor repede scarile pana jos,dar toata multimea de-o parte si ma apropii de "trupul neinsufletit".
-Alex!!Alex!! strig eu cat ma tin plamanii.Nu trebuia sa faci asta.De ce? De ce?E numai vina mea,as da orice sa te am inapoi.
-Orice?spune el ridicandu-se.
Raman stana de piatra cateva secunde ,iar apoi ii dau o palma.
-Si te credeam altfel.spun eu ridicandu-ma si plecand.
-Altfel decat cine?spune el ridicandu-se.
-Nu conteza toti sunteit la fel,mincinosi,trisori,prefacuti si va intereseaza doar sexul.
Dupa fraza spusa ma duc in clasa imi iau ghiozdanul,dar cand sa ies pe usa o vad pe Kamy.
-Tu chiar il placi pe Alex.spunea ea rezemandu-se de tocul usii.
-Ba nu!!!
O dau la o parte din usa si ma indrept spre iesire.Ies din curtea scolii,iar la doua strazi mai incolo observ o gasca de baietii ce se holbau la mine.Ca sa scap de ei o iau prin parc.
-Papusa, de ce fugi de noi?Nu-ti plac baietii bine dotati?spune unul marind pasul simtindu-i respiratia in spatele mele.
Maresc pasul insa acesta ma prinde de mana.
-Papusa,sa stii ca patul meu deabia asteapta sa te intalneasca.spune el apropiindu-se de urechea mea.
-Chiar?Eu deabia astept sa-l incerc.spun eu prefacandu-ma.
-Ce-ai zice sa nu mai asteptam sa mergem la mine si o facem aici?spune el luandu-ma de talie si tragandu-ma spre el.
-Dar prietenii tai?intreb eu cu o privire de catelus.
La un semn al lui acestia au plecat.M-am apropiat de buzele lui si le-am sarutat senzual.In timp ce limbile noastre faceau cunostinta i-am dat un picior in "amicul" lui cel mititel.Am rupt sarutul si i-am dat si un pumn in burta.Mi-am luat ghiozdanul de jos si am dat s plec,insa acesta mi-a pus cutitul la gat.Am incercat sa ma zbat insa prietenii lui a aprut si m-au prins de maini si de picioare.Ibecilul s-a apropiat de mine mi-a facut o taietura pe gat,iar a gustat din sangele meu dulce.M-am zbatut din ce in ce mai tare,insa a scos un briceag si mi l-a infipt in abdomen,fiind sigur ca numai ma zbat.S-a apropiat iar cu cutitul de fata mea si mi-a facut o zgarietura in forma de "X".Dupa toate aceste zgarieturi mi-a pus ceva la gura care m-a adormit.M-a lasat sa pic jos,iar apoi m-a luat in brate,vrand sa plece cu mine.
-Eu in locul tau i-as da drumul.spune Alex care era la intrarea in parc.
-Pleaca de aici tancule.spune idiotul.
Alex s-a apropiat de el insa amicii lui au inceput sa-l ia la batie.Alex fiind destul de rapid i-a lasat la pamant pe toti si s-a apropiat de nemernic.Acesta m-a lasat sprijinita de un copac si a inceput sa se bata cu el.Cand aproape se terminase lupta si vagabondul era jos,acesta a aruncat cutitul in umarul drept al lui Alex.Alex a scos cu cutitul din umarul lui si din abdomenul meu,m-a luat in brate si m-a dus la el in apartament.Dupa vro 2 ore de somn m-am trezit cu dureri ingrozitoare.Am deschis usor ochii si am observat ca eram doar in sutienul meu alb si eram bandajata de jur imprejurul abdomenului.Am pus mana la gat si am observat un plasture.
-Auci!!spun eu luand mana dupa zarietura.
-Deci te-ai trezit.se auzi vocea lui alex care statea in picioare si se uita prin usa de sticla afara.Acesta avea bandajat umarul drept.S-a intors spre mine si am observat ca era la bustul gol.Am rams putin intepenita,fiind fermecata de corpul lui bine lucrat.Am pus repede patura pe mine nevrand sa ma vada doar in sutien.
-Ce s-a intamplat?intreb eu inca ametita.
-Prietenul tau se pare ca te-a injunghiat,si pe mine la fel.
Acesta s-a apropiat sa-mi smulga patura pentru a ma rebandaja.
-Ce faci?spun eu nedand drumul paturii.
-Am vazute multe fete,si erau goale, deci n-ai sanse sa sar pe tine.
Am dat drumul la patura putin nemultumita si l-am lasat sa ma bandajeze.
-De ce ai facut asta? intreb eu asezandu-ma in sezut si luand tricoul pe mine.
-Trebuia sa ma revansez pentru farsa,si faza de azi.spune el luand trusa medicala si ducand-o in alta camera.
M-am ridicat de pe pat si m-am dus dupa el.Cand am iesit din camera am intrat intr-un hol lung de un alb imaculat.Am urmat holul pana ceam ajuns intr-o sufragerie mare tot de un alb sublim si mobilata cu mobila neagra.Am inaintat dand peste un alt hol,dar mai mic care ducea la bucatarie.M-am uitat in stanga si nu l-am vazut,apoi am tras cu ochiul si in partea dreaptaunde era un perete de sticlasi dupa o alta incapere.Trec de perete de sticla si il zaresc punand trusta intr-un dulapior.Acesta intorce o privire spre mine si infatiseaza un zambet in coltul gurii.
-Iti place sa fii detectiv nu?spune el inchizand dulapul.
-Eu...eu cautam baia.
Acesta imi arata in artea dreapta o usa inchisa.Deschis sfioasa usa si observ o baie mare de tot cu cabina de dus,cada,jacuzzi,ghiuveta,wc,si niste dulapiare mici.Ma duc in fata ghiuvetei care avea deasuprao oglinda si oberv ca aveam un plasture si pe obraz.Dupa ce ma uit purin in oglinda,ies din baie sfioasa si vad ca Alex tocmai se schimba.Inghit in sec si privesc scena care nu doream sa se termine niciodata.Intarce capul pe mine si se uita mirat.
-Ce perversa esti.spune el luandu-si o pereche de blugi negri.
-Eu?De ce?intreb eu cu o privire nevinovata.
-Mai si intrebi.
Vine la mine ma isa de brat si mergem in dormitorul de acum cateva minute.Inchide usa ma aseaza pe fotoliul de langa pat iar apoi se rezeama de usa fiind sigur ca nu am pe unde saplec.
-Spuneai la scoala ca ai face orice sa ma ia inapoi.Ei bine vad ca nu faci nimic.
-Credeam ca esti mort,spun eu inrosidu-ma.
-Ahaa... deci tii la mine.Si vrei sa fiu mereu langa tine.
-Ba nu neg eu cu ochi in flacari.
-Atunci de ce ai zis asta?
-Ei bine,poate tin la tine putin,dar putin de tot.
-Aha... si ai da orice sa ma ai inapoi daca eu de exemplu as pleca nu?
-Ei bine...pai...spun eu balbaidu-ma.
-O noapte.spune el scurt si hotarat.
-O noapte in schimbul a ce?intreb eu ridicandu-ma.
-O noapte ca sa ma ai inapoi,defapt ca sa raman.
-Pleci undeva?intreb eu facand ochii cat cepele.
-Da,in Los Angeles, iar tu spuneai ca faci orice ca sa ma ai inapoi,in cazul ast ca sa raman.
-Da de unde stii tu ca vreau sa ramai?
Acesta a afisat un zambet pervers pe fata si s-a apropiat de mine,ramanand intre noi 3 cm distanta.Ma cuprinde de talie tragandu-ma spre el apoi se apropie de urechea mea dreapta.
-Esti de acord?intreaba el.
Un fior m-a trecut din cap pana in picioare cand i-am simtit respiratia calda.Mi-am incolacit mainile in jurul gatului lui si...

~TO BE CONTINUED~
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum



Răspunsuri în acest subiect
A story - [+18] - de Zuzy Is Angell - 07-10-2010, 09:37 PM
RE: A story +18 - de Axel . - 08-10-2010, 11:21 AM
RE: A story +18 - de KarinaD - 17-10-2010, 02:08 PM
RE: A story +18 - de Bad Blood. - 21-10-2010, 04:15 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 21-10-2010, 09:27 PM
RE: A story +18 - de Who said i have to be normal - 21-10-2010, 09:37 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 21-10-2010, 10:06 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 22-10-2010, 09:14 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 22-10-2010, 09:56 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 24-10-2010, 03:51 PM
RE: A story +18 - de Miranda. - 25-10-2010, 10:06 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 29-10-2010, 11:08 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 30-10-2010, 10:30 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 30-10-2010, 10:47 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 30-10-2010, 11:00 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 31-10-2010, 04:01 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 03-11-2010, 09:38 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 03-11-2010, 10:34 PM
RE: A story +18 - de Dufresne - 05-11-2010, 03:51 PM
RE: A story +18 - de Dufresne - 07-11-2010, 09:26 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 09-11-2010, 11:36 AM
RE: A story +18 - de Moon princess - 09-11-2010, 08:11 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 11-11-2010, 10:52 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 12-11-2010, 12:25 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 12-11-2010, 11:16 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 19-11-2010, 09:37 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 22-11-2010, 10:31 PM
RE: A story [+18] - de KarinaD - 22-11-2010, 11:21 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 23-11-2010, 11:40 AM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 26-11-2010, 10:55 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 13-12-2010, 12:41 PM
RE: A story [+18] - de Mariah . - 03-01-2011, 04:27 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 23-01-2011, 06:56 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 09-02-2011, 12:44 AM
RE: A story [+18] - de Mariah . - 09-02-2011, 09:47 PM
RE: A story [+18] - de Miranda. - 24-02-2011, 04:59 PM
RE: A story - [+18] - de ciupaciup - 23-05-2011, 06:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)