Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A story - [+18]

#12
Scz de intarziere

Am un anunt de facut ANUNT:ca sa va arat cum eram eu imbracata si pr meu( nu va zic cine o sa fie) voi pune poze cu Noni si Miruna,pentru ca imi place f mult stilul lui Noni,si cel al Mirunei. spor la citit :)

Cap.5-Sentimente ascunse

Incerc sa il lovesc insa Sakura si celelalte fete ma opresc.Baietii o iau in stanga iar noi in dreapta,in timp ce mergeam un barbat era in spatele nostru si imi desfacea ghiozdanul.Am intors dintr-o data capul si l-am vazut inainte sa-mi ia portofelul.Acesta incepe sa o ia la fuga, iar eu in urma lui.O tot lua prin toate blocurile pana i-am ajuns din urma pe baieti.Am trecut pe langa ei ca fulgerul si apoi am sarit in spatele hotului.I-am dat vro doi pumni in moaca iar apoi am plecat.In urma mea baietii se uitau la mine ca la felul 20.Le-am ajuns din urma pe fete iar apoi am plecat acasa.Ajunsa in cartierul meu eram infricoasata, totul era intunecat,numai balti pe jos, iar pisicile ieseau din fiecare tomberon.M-a trecut un fior din cap pana in picioare , iar apoi am intrat in bloc.Am luat liftul pana la etajul 8,am intrat, am inchis usa in urma mea,m-am descaltat,am luat niste haine din dulap,vopseauna de culoare saten inchis si am intrat in baie.M-am vopsit iar timp ce asteptam sa treaca timpul m-am jucat pe telefon.Timpul a trecut foarte repede si am intrat la dus.Picaturile de apa imi loveau corpul cu putere,am luat gelul de dus cu aroma de pepene si l-am aplicat pe piele.dupa o jumatate de ora am iesit cu hainele propuse,acestea fiind alcatuite dintr-o pereche de blugi negri,un tricou gri si o vesta neagra.Mi-am uscat parul, l-am indreptat iar apoi m-am dus sa mananc ceva.Dupa ce am mancat m-am incaltat cu niste cizme lungi,mi-am luat iphone-ul meu negru si am iesit pe usa.M-am dus appoi la statia de taxi si i-am spus sa ma duca la cel mai luxos club.Dupa 10 minute de mers am ajuns in fata celui mai cool club despre care vorbeau majoritatea fetelor din liceu.Am intrat iar dintr-o data totul era incetosat,defapt nu era ceata era fum de la tigari.M-am apropiat de bar si mi-am luat o sticluta de cola cu un pai.M-am sprijinit de bar si am inceput sa ma uit la cei din jur cum dansau,deodata o zaresc pe Karin care avea o fusta neagra cu talie inalta,un maieu alb bagat in fusta,o geanta neagra,o pereche de pantofi stil cizme in picioare.Se opreste din dansat si vine la bar,aceasta comanda o bere si nici nu ma observa.Imi iar cola si ma dus sus pe terasa.Urc scarile,deschis usa din sticla , imi pun cola pe bara de metal si incep sa privesc stelele.Deodata cineva ma ia de talie si ma trage spre el.
-Ce faci papusa?ma intreaba el dand sa ma sarute.
Ma zbat si reusesc sa scap din stramtoare.
-Daca vrei sa agati o fata foloseste alte metode,spun eu parca razand.
-Asta e, am incercat.
Isi ia paharul de wiscky de pe masa si vine langa mine.Pune paharul pe bara de metal iar apoi se sprijina si el de aceasta.
-Nu ma prind de ceva,spune el intorcand privirea spre mine.Ce cauta o fata asa ca tine singura intr-un club?
-Ce te uimeste?Stiu sa-mi port singura de grija.spun eu increzatoare.
-Aham, ai venit sa agati vrun bogatan nu?
-Nu prea cred,nu ma asocia pe mine in aceeasi oala cu toate curvele.
-N-am zis asta.Spune el ridicand mainile parca ar fi fost arestat
-Se subantelege,sun eu mai gustand din suc.
-Daca zici tu.
Isi ia paharul si intra inapoi in club.Oftez usurata si imi continui activitatea.Dupa vro 5 minute,timp in care era sa ma transform in turture, iese cineva din club si se aseaza langa mine.
-Te-ai plictisit deja?spun eu crezand ca e acelasi tip de mai devreme.
-Huh?spune el nestiind despre ce vorbesc.
Intorc capul si vad ca era Leo.Raman cu gura cascata si din greseala dau peste sticla de cola care cade peste bara.Trezita de zgomotul aterizarii pe trotuar imi intorc privirea in jos.Ma uit mai atent si observ ca o femeie se uita nervoasa la mine.
-Eu mereu trebuie sa strang sticlele dupa voi?tipa ea de jos.
Zambesc putin iar apoi ma intorc cu privirea la Leo.Acesta avea o camasa alba legata la gat cu o cravata neagra,o pereche de blugi de o culoare albastru spre gri, sau cel putin asa vad pentru ca este putin cam intuneric,si o pereche de adidasi albi.
-L-l-Leo?spun eu totusi uimita.
-Te cunosc?spune el scurt si la obiect.
-Pai........eu......adica.......spun eu balbaidu-ma.
-Aaaaa.....tu esti colega bagacioasa,acum imi amintesc.
Dupa fraza spusa isi ia paharul si intra inauntru.Numai astept deloc si intru si eu.Cand intru sunt orbita iar de acelasi fum.Cu greu reusesc sa deosebers persoanele intre ele.Ma uit mai atent si il vad pe Leo care dansa cu o fata.Aceasta avea un maieu negru sclipitor,o pereche de colanti latex,un bolerou de blana pe deasupra,niste pantofi stil ghetuta in picioare,o curea alb cu negru si o geanta neagra.Usurez dezamagita si ma indrept spre iesire.Ies din club,fac cu mana la un taxi si ma duc acasa.Platesc soferului,intru in bloc,urc la etaj,deschid usa si ma duc direct in camera.Ma trantesc in patul meu moale si pufos si incep sa fiu cuprinsa de nenumarate intrebari:"De ce am fost uimita de prezenta lui Leo intr-un club asa fitos?De ce am fost dezamagita cand l-am vazut dansand cu o fata?Oare incepe sa-mi placa de el?Este acest sentiment-dragoste?"Mi-am pus perna pe cap iar apoi am incercat sa adorm.Dupa 5 minute de tot invartit am reusit si eu sa adorm.A doua dimineata m-am trezit cu o durere de cap ingrozitoare.M-am dus la bucatarie mi-am facut o cafea,iar apoi am umplut un bol mare cu cereale.Mi-am baut cafeaua cu lapte iar apoi mi-am macat cerealele.Fara sa-mi mai fac temele mi-am facut ghiozdanul, m-am imbracat intr-un ticou crem,o pereche de blugi, o pereche mai scurte de cizme cu tocul nu foarte inalt si o camasa galbena in carouri peste.Mi-am luat ghiozdanul meu negru si am iesit ca fulgerul pe usa.Dupa 10 minute de alergat am ajuns in fata liceului,curtea era plina de elevi,care mai decare mai fitosi.Ma apropii de grupul meu si observ ca cei 3 baieti nu erau printre ei.
-Hei,unde sunt Sasuke si ceilalti doi?intreb eu uitandu-ma in jur.
-Se pare ca decand a venit prietenul lor numai stau cu noi.spune Naruto cu ochii in flacari.
-Naruto,doar nu te-ai indragostit de Sasuke nu? spun eu razand.
-Sa stii ca da, as vrea sa stau cu el tot timpul.spune el sarcastic.
Dupa inca putin vorba se aude si colopotelul ce anunta venirea orelor.Ii lasam pe ceilalti sa se imbulzeasca, iar apoi intram si noi.Ne ducem direct in clasa unde o vedem pe diriginta ca ii aseaza in banca pe colegi.
-Ce s-a intamplat?intreb eu apropiindu-ma de diriginta.
-Astazi vor veni niste inspectori si totul trebuie sa fie ca la carte,va asez dupa inaltime,si veti f o fata cu un baiat.
Raspundul profesoarei nu ma uitmit deoarece eu stateam cu Sasuke.Acesta cand a venit in clasa profa i-a spus sa se aseze in spatele meu cu Sakura.Spre uimirea mea a fost cand "cap de sfecla" s-a asezat langa mine.M-am ridicat in picioare si am batut cu pumnul in banca.
-Domnisoara Mitarashi,nu-ti convine ceva?spune profa destul de nervoasa.
-Doamna diriginta, de ce trebuie sa stau eu cu el in banca?spun eu revoltata.
-Mai bine ai tacea din gura, ca te faci de ras.spune eu fara nici un pic interes.
M-am asezat vulnerata in banca si mi-am scos cartile.Profa a plecat din clasa,iar dupa ea a intrat proful de istorie.<<Am inceput bine ora cand cineva a batut la usa.Proful a spus sa intre,iar in secunda urmatoare o femeie la costum cu 2 barbati tot la costum si cu niste hartii in mana au intrat in clasa.
-Asta e o gl.......nici nu puc sa termin ca in secunda urmatoare colegul meu de banca cel enervant ma saruta.Limba lui intra usor in gura mea vrand sa exploreze fie care coltisor,insa rup sarutul imediat.
-Ce este asta?intreaba inspectoarea uimita.
-Eu impreuna cu colegii mei i-am propus profesurului de istorie sa facem o sceneta,mai ales ca suntem la o lectie a unui regizor foarte cunoscut,si trebuie sa alegem personajele principale si avand in vedere ca suntem baiat fata in banca, era randul nostru sa dam proba cum ar venit,si am ajuns la partea cu sarutul, noi fiind foarte concentrati nu v-am vazut si ne-am continuat scena.spune Leo ridicandu-se in picioare.
-Inteleg,spune inspectoarea foste multumita de raspuns.
Leo se aseaza jos,iar cand incerc sa spun ceva imi pune mana la gura.
-Nu vrei sa spui asta, dupa ce ca ti-am salvat pielea acuma ar fi bine sa spui un multumesc.spune el soptind.
-Mda,mersi spun nervoasa.
La terminarea orelor toti incepuse sa susoteasca despre sarut.Fetele s-au apropiat de mine si au inceput sa-mi puna intrebari.
-Doamne, Kym,esti cu Leo?intreaba Sakura.
-Nu, a fost o idee prosteasca de-a lui.
-Daca zici tu.
Strang pumnii si o iau la fuga catre curtea scolii.Pe scari era sa ma impiedic de vro 5 ori si sa cad in nas dar am reusit cu bine sa trec de ele.Ajunsa in curtea scolii ii zaresc imediat pe cei 4 colegi si ma indrept rapid spre ei.
-LEO!!!!! Te o mor, cum ai putut sa faci asta?Acum toti vorbesc despre acest incident.
-Asta am vrut, vro problema?intreaba el ridicandu-se in picioare.
-O mare problema,acum toti spun ca suntem impreuna.
-Hei, lumee Kymura Mitarashi din clasa a 11B este iubita mea!!!!tipa el in gura mare.
Imediat in jurul meu s-au strans o gramada de elevi punandu-mi o gramada de intrebari.Cei 4 nesuferiti au plecat in clasa lasandu-ma printre o gramada de elevi.Cand a sunat clopotelul toti au plecat si m-au lasat singura in curtea scolii.M-am asezat pe banca si au inceput sa-mi curga usor,usor cate o lacrima.
-De ce eu?De ce tocmai mie?De ma sarutat tocmai pe mine?spun eu printre lacrimi.
-Pentru ca imi esti simpatica. se aude o voce care se indrepta spre mine.
Ridic usor capul si printre lacrimi vad ca era Leo.
-Ce mai vrei?Nu e deajuns ca acuma tot liceul ma stie?
-Si nu vrei asta?intreaba el asezandu-se pe vine in fata mea.
-Nu,e mai bine in anonimat decat sa ma stie si pestii din apa.
Acesta imi sterge usor lacrimile si se apropie sa ma sarute.Intorc repede capul nevrand sa se intample asa ceva.
-Huh?cred ca o sa-mi schimb parerea,spune el ridicandu-se.
-Leo, sa stii ca nu sunt una din fetele alea inebunite dupa tine, nici nu stiu daca imi displaci sau nu.
-Nu-mi mai zice Leo, numele asta mi-a adus destule belele,spune-mi Alex.
-Mie imi spui de belele?N-ai vazut ce-am patit din cauza ta?Am luat un 2,si mai am unu la istorie.
-Acuma tie frica?Dupa ce m-ai alergat in toata clasa si apoi ai mai cazut si peste mine,acuma tie frica sa numai iei un 2?
-N-am avut niciodata 2 de 2,de 3 da da niciodata 2.
-Mi-a venit o idee,vino.
M-a luat de mana si ne-am indreptat spre poarta liceului.Acesta a scos telefonul si l-a sunat pe sofesul sau.In 2 minute soferul a venit si ne-a luat pe amandoi.In timp ce stateam pe bancheta comoda ma uitam la privelistea de pe geam.
-Unde mergem? intreb eu curioasa.
-O sa vezi.Nu mai avem mult.
Dupa inca 5 minute de mers am ajuns intr-un fel de parc.Copacii mai aveau cateva frunze in ei de culoare roscat-maron,iar pe jos era un covor rosu ce se intindea pe toata suprafata pamantului.Alex ma ia de mana si ne indreptam tot mai adanc in parc.Privelistea era minunata.Copacii erau desi,covorul rosu era tot mai gros iar sunetul produc de ciocanitor dadea un aer linistitor.Deodata se opreste,iar eu ma lovesc de acesta.ridic sfioasa capul peste umarul lui si observ un peisaj mirific.Un lac ce se serpuia dealungul unei carari, numai avea acea culoare transparenta ci era acoperit de o plapuma roscat-maro.Copacii erau dealungul apei iar mai departe de locul unde ne aflam se afla un podulet.
-Ce e asta?intreb eu ramandnd uimita de cele vazute.
Alex nu-mi raspunde si ma ia din nou de mana ducandu-ma pe podulet.Acolo se opreste si se sprijina de bara de metal.
-Ei?Acum te simti mai bine?intreaba el cu un zambet in coltul gurii.
-Poi....nu stiu ce sa zic,totul e asa frumos.
Acesta se apropie de mine,imi pune mainile pe fata mea uitandu-se in ochii mei.
-Spune drept acum,ma placi?ma intreaba el serios.
-Pai.....ei bine......nu te gandi ca dragostea poate fi cumparata cu o plimbare.
-Nu pot sa cred,spune el oftand si departandu-se de mine.Tu crezi ca eu fac asta ca sa te cumpar?Inteleg ca tata imi da tot ce vreau,dar nu-mi place sa cumpar pe cineva.
-Atunci de ce faci asta?intreb eu apropiindu-ma de el.
-Nici nu stiu cum sa explic,esti singura fata care n-a sarit pe mine,esti singura fata care nu se da pe langa mine si nu ma seaca de bani ca altele.Esti....ei bine nici nu stiu cum sa zic.
-Enervanta,care te baga in belele?
-Speciala,tata imi tot face cunostinta cu tot felul de fete care mai decare mai fitoase.
-Eu as da orice sa am viata ta,si parintii mei sunt bogati dar niciodata nu i-au interesat ce fac.
-Nu te sfatuiesc sa ai viata mea.Dupa ani in sir in care tata imi to prezenta fete,m-am mutat aici,i-am cunoscut pe baieti pe care nu-i intereseaza banii mei si persoana mea.Iar acum am intalnit o fata care nu incearca din rasputeri sa ma cucereasca,si pe ccare eu o plac,dar ea nu vede.
-Eu sunt acea fata?intreb eu aproape dandu-mi lacrimile.
M-am apropiat de el si l-am imbratisat strans.Dupa cateva secunde i-am dat drumul iar apoi l-am sarutat.Nu-mi pasa de consecinte,tot ce vroiam era sa fiu aproape de el.Acum gasisem raspunsul la toate intrebarile pe care le cautam.Acesta mi-a raspuns la sarut,iar dupa cateva minute......>>

~TO BE CONTINUED~


http://i46.tinypic.com/294ncdy.jpg cum era imbracat Alex in club
http://img.envy.ro/myset/img/s/13423/640.jpg cum era imbracata fata cu care dansa
http://1.bp.blogspot.com/_nE5PhlDZwCs/Sv...00x400.jpg cum eram eu imbracata la scoala
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum



Răspunsuri în acest subiect
A story - [+18] - de Zuzy Is Angell - 07-10-2010, 09:37 PM
RE: A story +18 - de Axel . - 08-10-2010, 11:21 AM
RE: A story +18 - de KarinaD - 17-10-2010, 02:08 PM
RE: A story +18 - de Bad Blood. - 21-10-2010, 04:15 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 21-10-2010, 09:27 PM
RE: A story +18 - de Who said i have to be normal - 21-10-2010, 09:37 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 21-10-2010, 10:06 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 22-10-2010, 09:14 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 22-10-2010, 09:56 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 24-10-2010, 03:51 PM
RE: A story +18 - de Miranda. - 25-10-2010, 10:06 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 29-10-2010, 11:08 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 30-10-2010, 10:30 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 30-10-2010, 10:47 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 30-10-2010, 11:00 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 31-10-2010, 04:01 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 03-11-2010, 09:38 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 03-11-2010, 10:34 PM
RE: A story +18 - de Dufresne - 05-11-2010, 03:51 PM
RE: A story +18 - de Dufresne - 07-11-2010, 09:26 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 09-11-2010, 11:36 AM
RE: A story +18 - de Moon princess - 09-11-2010, 08:11 PM
RE: A story +18 - de KarinaD - 11-11-2010, 10:52 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 12-11-2010, 12:25 PM
RE: A story +18 - de Zuzy Is Angell - 12-11-2010, 11:16 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 19-11-2010, 09:37 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 22-11-2010, 10:31 PM
RE: A story [+18] - de KarinaD - 22-11-2010, 11:21 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 23-11-2010, 11:40 AM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 26-11-2010, 10:55 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 13-12-2010, 12:41 PM
RE: A story [+18] - de Mariah . - 03-01-2011, 04:27 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 23-01-2011, 06:56 PM
RE: A story [+18] - de Zuzy Is Angell - 09-02-2011, 12:44 AM
RE: A story [+18] - de Mariah . - 09-02-2011, 09:47 PM
RE: A story [+18] - de Miranda. - 24-02-2011, 04:59 PM
RE: A story - [+18] - de ciupaciup - 23-05-2011, 06:50 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)