Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti ?
Ar trebui sa te lasi de scris .
0%
0 0%
E binisor , continua .
100.00%
9 100.00%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

One-Shots and other things

#7
i-as implanta cutitul - - crede-mă, nu sună deloc bine " implanta" aici :)) adică, nu ştiu, e ca şi cum ai băga pur şi simplu un cuţit în organismul lui dar nu pt a-l tăia, a sunat de parcă ar fi un chip, or smth. Ar merge mai bine : i-aş înfige :>
provesc -- privesc
muedarindu-ma -- murdărindu-mă
in iad fratioare. “ -- în iad, ( virgulă ) frăţioare.

Hmm, ce s-a întâmplat cu diacriticile? Data viitoare să nu mai văd one shot fără ele :-w mă auzi? : )) well, a sunat harsh. Anyhow, se vede mai bine cu ele aşa că foloseşte-le, ca să vb. şi noi română românească diacriticată originală : > În orice caz, aberez. Am văzut că a cam dat-o în bară cu semnele de punctuaţie, unde puneai ceva gen " cuvânt, cuvânt " iar în alte părţi " cuvânt , cuvânt " şi această a doua variantă face textul să pară foarte dezordonat, crede-mă. Mai bine merge prima variantă, so you should use it ( advice D: ) .

Anyhow, povestea în sine , ai dreptate, chiar mi-a plăcut. Îmi plac chestiile sângeroase and stuff. Să ştii că te pricepi la descrierea sentimentelor şi laşi un impact destul de mare şi plăcut asupra celorlalţi dar nu prea merge atunci când descrii acţiunea, devine monoton şi puţin plictisitor. De exemplu atunci când căutea prin unele, a fost foarte sec, nu m-a atins câtuşi de puţin. Dar replica de final, mi-a plăcut, adică aia da, a avut feeling şi ai transmis ce trebuia. La asta te pricepi, la sentimente şi gânduri. În ceea ce priveşte acţiunea, cum se întâmplă şi cum o descrii, mai ai de lucrat. Asta şi pt. că totul s-a întâmplat prea repede , confuz şi precipitat. Noi nici măcar nu am înţeles total cine era personajul care povestea, şi nici atât personajul " monstru" , trebuia să explici în una două fraze şi asta, să îi dea el o replică, sau ceva de genul, bine ăsta e doar un sfat, doar că a decurs totul prea repede şi precipitat, că la un moment dat eram uşor confuză. Adică, în secunda asta are doar un gând să îl omaore şi după se decide să o facă, asta ia timp de gândire şi a fost prea precipitat, chiar şi pt. un om nebun, deşi personajul tău nu avea prea multe trăsături de om nebun, doar răzbunător. Oricum, povestea, ideea şi sentimentele în sine mi-au plăcut enorm. Mai ai de lucrat la alte părţi, but pt. început e foarte bine.

Baftă şi aştept next.



Răspunsuri în acest subiect
One-Shots and other things - de Khonsu - 04-08-2010, 10:17 PM
RE: One-Shots and other things - de Flash - 04-08-2010, 11:04 PM
RE: One-Shots and other things - de Teh - 05-08-2010, 11:35 PM
RE: One-Shots and other things - de Ryuu - 06-08-2010, 01:43 PM
RE: One-Shots and other things - de Lia - 06-08-2010, 02:25 PM
RE: One-Shots and other things - de Khonsu - 06-08-2010, 03:46 PM
RE: One-Shots and other things - de Teh - 07-08-2010, 03:24 PM
RE: One-Shots and other things - de Khonsu - 09-08-2010, 01:35 PM
RE: One-Shots and other things - de Corina M. - 10-08-2010, 09:16 PM
RE: One-Shots and other things - de Khonsu - 23-08-2010, 11:43 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Some things Senko.s 1 2.269 10-09-2011, 09:43 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Simple things Haribo 2 2.601 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  Typical things Jollye 2 2.735 15-12-2009, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)