Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suspinuri în culori de vară [yaoi]

#3
Nu am intrat pentru că scria yaoi sau dramă, deşi iubesc drama şi îmi place şi yaoi-ul. Nu. Revenind. Am intrat pentru că , ei bine.. Titlul este nemaipomenit. Ai toate felicitările mele. Foarte original, şi în plus când ai spus suspin , mă gândesc automat la dramă. Foarte frumos, foarte bună alegere.
Îmi place cum scrii : )), altfel nu cred că ţi-aş mai fi lăsat comm. : )). Mă rog. Este foarte originală ideea , şi ai descris sentimentele atât de bine , încât m-am transpus foarte uşor în pielea personajului. M-a emoţionat mult partea de final.
Mi-a plăcut enorm de mult faptul că personajul principal nu are o personalitate fumată, şi că se căieşte, că regretă. Totuşi am rămas oarecum uimită. Mintea mea diabolică mă face să întreb dacă a făcut sex cu mama lui. Am întâlnit asta într-o operetă, când personajul principal şi-a omorât tatăl şi s-a culcat cu mama lui, având şi trei copii. Cred că de aici mi-a venit ideea cu sexul. Eh, trebuia să întreb. Aşa. Toate modurile de expunere se îmbină foarte bine, şi te felicit că scrii cu atât de multe imagini artistice.

Citat:Sunt un păcătos care nu-şi poate duce propria cruce în spate. Vreau ca cineva să-mi spună ce este iluzia.Vreau să mă ascund şi eu în ea. De ce este realitatea atât de crudă? Cine este acel cineva care îmi poate răspunde la întrebări?

Acest pasaj mi-a plăcut foarte mult, cred că a fost unul din preferatele mele.
Estetica este minunată. De asemenea e drăguţ că scrii cu diacritice.
Chiar aştept următorul capitol, pentru că ai un mod mişto de a scrie . E genul ăla uşor de digerat : )). Poftă bună mie : )). Oricum, multă inspiraţie!
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.






Răspunsuri în acest subiect
RE: Suspinuri în culori de vară [yaoi, dramă] - de Lori. - 13-06-2010, 10:32 PM
RE: Suspinuri în culori de vară [yaoi, dramă] - de SAYA_ANGEL - 28-07-2010, 10:27 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara. hiimera 42 20.769 29-03-2013, 05:52 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  Paleta de culori Erdna 21 11.380 18-07-2012, 07:24 PM
Ultimul răspuns: Erdna
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.783 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O iubire de-o vară? Ayu.Lore 5 2.276 01-09-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ayu.Lore
  Viata in culori ! Alyssia~Bulinuta~Roz 1 2.548 29-04-2011, 06:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Ploi scurte de vară chrissta 8 3.846 11-12-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  O vara de vis lary-chan_sakura 4 3.222 15-08-2010, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Nopti de vara Shadow. 17 14.615 03-08-2009, 05:38 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)