Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hot domination (yaoi)

#26
*Kurama^_^Sweet* -esti o dulce :X imi pare rau ca te`am facut si pe tine sa suferi,de la acest capitol in colo voi fi mai blanda cu el si se vor schimba multe. te pwp :* si ms pentru comm inseamna mult pentru mine!
P.S. Ma bucur ca ai ramas cititoare fidela ;))
*Yaku-chin*- Hy! Si eu pe aici, u ce faci? . Si da ai dreptate imi va trebuii ceva timp pana s`o termin,cand am vazut commul tau am zis:sigur asta nu e de bine, apoi dupa ce l`am citit am putut respira :)) Sincer ma bucur ca ti`ai lasat parerea e important pentru mine sa primesc sfaturi de la persoane care au scris multe ficuri de acest gen. Multumesc mult pentru comm >:D< kiss u :*
*Mafuyu*- Hello.Cred ca ti sa indeplinit dorinta in legatura cu Kanon :)) Tnx pentru ca ti`ai lasat parerea si ai rezistat sa citesti tot ficul de la cap la coada. pwp dulce :*
*ashya_love* -Buna sis,cmf ? Nu ma supar daca il ajuti pe Ay sa`l omoare dar cred ca in adancul sufletului tau ti la Jeff :)) Ms frumos pentru laude,cred ca m`am inrosit cand am citit commul tau si imi cer scuze pentru greseli. kiss uh :*

Multumesc si cititorilor!


"Capitolul 10"

The shortest way to happiness


<<Daca cineva m`ar fi intrebat, in trecut, ce`mi doresc nespus de mult, eu asi fi raspuns: imi dresc cel mai scurt drum catre fericire. Gandeam atat de copilaresc, credeam ca in viata succesul este tot ce conteaza. Si totusi am continuat sa fac greseli, sa gresesc si sa gresesc, pentru ce? Pentru iubire? Pentru siguranta? Pentru mine? Nu, am continuat sa gresesc pentru siguranta sufletului meu, putred de mult. Uneori oamenii au tendinta sa dea vina pe cineva pentru esecurile lor, iar cel mai la indemana este Dumnezeu. Dar nu s`au gandit nici macar o clipa ca prin ura lor se indepartau prea mult de credinta, cazand intr`un abis de suflete pustii, lase...Hm, eu am preferat sa ma vand inloc sa astept ca El sa`mi arate calea cea dreapta, si ce am obinut? Nimic, trupul meu a ajuns un obiect murdar, nu mai am prieteni, familie, nici macar sufletul nu`mi apartine. Insa am invatat ceva, am invatat ca...Nu exista nici`un drum scurt catre fericire! Ca pentru ceea ce dorim trebuie sa luptam!>>

Noaptea se asternuse domol peste orasul nipon, negura ei era patrunzatoare dar linistita. Strazile pareau pustii patate de praful ce se ridica la briza rece a vantului de toamna. Copacii se inaltau falnici catre luna rotunda precum un dovleac, laudandu`se cu multicolorele frunze ce formasera pe alee un covor mirific.
Pe o bancuta, aflata in parcul central al orasului Tokyo, sub un tei batran cu crengile goale desenate pe cer, un barbat privea nostalgic stelele ce pareau a fi mici comori pentru el. Firele de par ii zburau zucause pe frunte, ascunzandu`i ochii ce sclipeau ca doua diamante. Palmele asezate pe genunchi ii tremurau usor la contactul direct cu aerul rece. Iar inima se chinuia sa bata in piept, desi stia ca singurul motiv pentru care lupta, urma sa plece definitiv. Se gandea in continuu ca alta cale nu exista, iar profetia se implinea dureros pentru fratele lui si acel pusti insuportabil, in plus mai era secretul...acel secret bine ascuns. Priveste alaturi, pe banca catre spada perfect lustruita ce astepta de mult sa guste lichidul rosu. Simte cum acea persoana se apropie de el, isi ridica trupul ferm de pe banca ascunzand obiectul taios la spate. La o distanta de doi centimetri movaliul isi tinea bratele incrucisate, asteptand nervos ca Dony sa i se adreseze, ochii lui sclipeau superior in negura.
- Deci, te`ai hotarat? Ori il faci pe Jeff sa ma iubeasca, ori ii voi spune tot? -vocea lui devenise serioasa, in timp ce buzele i se arcuiau intr`un zambet sadic.
- Cred ca am ales a treia varianta.
Spunand asta a scos cu o viteza inimaginabila spada de la spate, infrigand`o in inima lui Kanon, ce a cazut jos precum un pietroi transformandu`se in sange si cenusa. Pret de cateva minute a ramas sa admire peisajul, apoi a inceput sa se indeparteze calm de ramasitele fostului sau partener. Credea ca facuse un lucru bun, fratele lui nu trebuia sa afle ca el isi omorase parintii si Ay este nevinovat.
*
Tortele ardeau mocnit pe sala rece si umeda ce continea doua usi catre doua camere. O silueta de femeie era asezata pe un scaun langa prima usa de unde se auzeau gemete repetate din partea unor barbati trecuti de a doua varsta. Alaturi de ea, rezemat de peretele opus, roscatul isi tinea ambele palme strans pe urechi in incercarea disperata de a diminua acel sunet. Simtea ca in curand avea sa innebuneasca, mii de ganduri nu`l lasau in pace, iar imaginea lui...acelui baiat ii facea inima sa bata precum o sageata albastra ce sta sa plece. Nu intelegea de ce il macina atat de tare constiinta, facuse acest lucru cu zeci de tineri, dar cu Ay totul parea atat de diferit.
- Hm, patetic...zau! daca nu suporti cea ce se intampla de ce nu faci ceva? Doar stai...bravo! -exclama tanara total dezamagita de reactia lui Jeff
Barbatul nu a spus nimic, doar sa dezlipit de perete indreptandu`se catre usa intredeschisa, a ezitat cateva secunde apoi si`a strecurat privirea inauntru. Imaginile il socau, pupilele ochilor se dilatau in incercarea de asi tine lacrimile in frau, vruia sa opreasca totul in acel moment, dar nu putea isi iubea prea mult orgoliul pentru a se inmuia tocmai acum.
In cealalta parte a orasului, un logan gri, decapotabil gonea pe strazi cu o viteza uimitoare. Ochii patrunzatori ai soferului priveau fix parbrizul in timp ce palmele ii erau strans apasate pe volan. Avea o singura destinatie, un singur gand acela de asi salva fratele cu orice pret, doi ani inchis intr`un spital cu mii de ganduri interminabile i`au fost deajuns.
Apasa pedala de acceleratie pentru a spori viteza, apoi franeaza in fata unui club de joasa speta. Coboara din masina cu piciorul drept, expunandu`si trupul binefacut ascuns sub un costum pompos, alb, cu o camasa neagra deschisa la un nasture.
Intra in club fara a cere permisiunea gardianului pe care il lovit puternic cu genunchiul in abdomen. Fetele il priveau sfioase incercand sa se apropie senzual de el, insa nu reusau sa faca cinci pasi ca ramaneau inghetate de acei ochi plini de ura. Ajunsese pe un culoar lung, slab luminat, in dreptul unei usi intredeschise, ofta adanc apoi intra. Se indrepta domol spre pat, incercand sa opreasca tremurul corpului, ajungand in fata acelui trup lesinat, plin de vanatai adanci si urme hidoase. Incerca sa`l atinga dar ii era prea frica sa nu provoace vreo alta durere, intr`un final a inspirat adanc scotandu`si sacoul pentru a`asi inveli fratele. Il lua in brate indreptandu`se catre iesire, desi jurase ca nu o sa mai planga acum nu se putea abtine. Nici prin gand nu`i trecuse faptul ca asa va fi prima intalnire dintre cei doi.
In mai putin de o ora a ajuns in fata complexului de apartamente in care locuia, a introduse cheia micuta in iala deschizand usa, apoi si`a asezat fratele pe canapea invelindu`l cu o patura pufoasa pe care o avea la indemana. Acelasi lucru a facut si el, diferenta facand`o faptul ca se afla in genunchi cu degetele impletite in parul matasos a lui Ay. Respiratia fierbinte resusa sa incalzeasca fruntea celui lesinat, insa nu si sufletul plin de tristete. Minutele treceau nestingherite peste cei doi, linistea dominand intregul joc al noptii patrunzatoare. La un monent dat pleoapele lui Ay incepeau sa se miste, semn ca aceste se trezea din somnul lung pe care il avusese.
- Unde...ma aflu?-intreba nesigur, ridicandu`se in sezut
Barbartul a tresarit auzindu`i vocea, insa imediat ce a vazut chipul confuz al fratelui sau, un zambet dulce si`a facut aparitia pe chipul acestuia. Sa asezat pe canapea lunandu`l in brate, i`a asezat capul pe piept sarutandu`i una din maini.
- Ayumu....a rostit acesta mai mult in soapta
- Cum? Asa ma cheama...?!
Rayen l`a privit ciudat neantelegand ce anume vrusese sa spuna blondul, dar parea ca mintea lui inceta oarecum sa functioneze. Oare socul prin care trecuse ii provocase vreo amnezie? Era o singura cale prin care putea sa afle acest lucru:
- Jeff ti`a facut asta?
- Cine?-a intrebat pustiu confuz dezlipindu`si capul de pieptul lui Rayen
- Nimeni...stai linistit!
Acum era clar faptul ca Ay suferea de amnezie si asta era un lucru cat se poate de bun pentru planurile barbatului. Vruia ca blondul sa uite de trecut, de tot ce a trait pana acum si sa inceapa o noua viata, una normala.
Dimineata a sosit prea repede pentru blondul ce a fost nevoit sa se trezeasca la ora 07:00 din pricina fratelui sau ce alerga di colo pana colo reusind sa`l amesteasca. Isi freca ochii incercanati constatand ca este complet dezbracat sub patura, ridica dintr`o spranceana asteptand explicatiile ce intarziau sa apara. Ofta nemultumit printre buze indreptandu`se spre o camera ce parea a fi decorata pe stilul lui, deschisa larg usile dulapului incercand sa`si decida tinuta de azi. Intr`un final aleasa o perche de blugi albastrii taiati pe aloicuri si o camasa neagra pe care o lasa desfacuta la cativa nasturi, indreptandu`se catre living.
- Hei! esti gata deja..
- Gata pentru ce? -intreba baiatul mirat
Dupa ce sorbi zgomotos dintr`o ceasca de cafea si se asigura ca are cheile de la masina in buzunar, Rayan il lua pe Ay de mana tragandu`l spre iesirea din apartament.
- Pentru salon, de azi vei deveni alt om.
Desi nu intelegea drespre ce e vorba, iar mintea ii refuza trecutul presmitea ca ceea ce`i spunea fratele lui era adevarat, asa ca se lasa intrutotul in mainile lui. Cu acest gand si`a lasat capul pe geamul portierei, visand la marea schimbare din viata sa..
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic



Răspunsuri în acest subiect
Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 31-03-2010, 04:55 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 06-04-2010, 01:14 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Serqet - 06-04-2010, 07:02 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Lye - 07-04-2010, 12:22 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 11-04-2010, 01:52 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Lye - 11-04-2010, 02:20 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Hetalia - 11-04-2010, 07:13 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 27-04-2010, 12:37 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 27-04-2010, 06:10 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Lye - 30-04-2010, 11:44 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Serqet - 03-05-2010, 08:01 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 15-05-2010, 12:35 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Hetalia - 15-05-2010, 01:47 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Yaku-chin - 15-05-2010, 03:37 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 26-05-2010, 11:29 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Hetalia - 27-05-2010, 01:27 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 07-06-2010, 01:23 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Hetalia - 08-06-2010, 08:31 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Yaku-chin - 09-06-2010, 12:05 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 12-06-2010, 04:57 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Hetalia - 12-06-2010, 10:25 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 19-06-2010, 05:26 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Yaku-chin - 21-06-2010, 10:32 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Akane - 22-06-2010, 03:17 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Hetalia - 24-06-2010, 12:22 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 26-06-2010, 04:51 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Yaku-chin - 26-06-2010, 07:38 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Kurama^_^Sweet - 28-06-2010, 11:55 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 01-07-2010, 01:50 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 06-07-2010, 08:55 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 12-07-2010, 01:32 AM
RE: Hot domination (yaoi) - de Hetalia - 18-07-2010, 07:08 PM
RE: Hot domination (yaoi) - de Aliss_anime - 03-08-2010, 12:39 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mirage of Blaze [+16] [yaoi] [domination love] Aliss_anime 0 2.325 08-01-2010, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Domination by [+16] [yaoi] Lye 70 45.724 14-06-2009, 12:57 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  Vampire Domination Teh 18 9.246 29-03-2009, 01:38 AM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)