Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Domination

#1
Deci am inceput sa fac un nou fic ^^' Hmm chestiile mi-au venit pe moment,poate o mica avertizare de + 16 ( poate doar in unele momente ) desi nu sunt sigura de evolutia ficului asa ca de asemenea ar putea sa nu existe astfel de scene ^^' Am inceput cu o mica descriere,but you know nu este foarte elaborat sau altceva,mai am de lucru' la asta.Asa ca aastept critici / comentarii / sfaturi .Orice este bine venit ^^ !!

Capitolul 1 : Anul 3000
In spatele acelor flori inflorite si dincolo de gandurile abstracte ale intunericului,prin jocul de culori fantastice in lupta cu negrul intunericului,dincolo de parerile contradictorii si muritorii lacomi si dornici de putere,exista o lume..O lume ce le amesteca si le intorcea pe fiecare in partea sa..Aducand dezastrul pe orice cale a bunatatii sau a infernului.Ne aflam in anul 3000,un an atat de evoluat si cu toate acestea atat de distrus.Umanitatea din anul 2000 aproape ca nu mai exista,au iesit la iveala mutantii,vampiri s-au sculat din mormitele lor deslantuindu-si simturile si dorinta necontrolata de sange.
In centrul orasului Mikirou, in Cetatea Japoniei,fosta tara a Japoniei,pe locul fostei capitale Tokio , ce inca salasluia in anii 2000,se afla un laborator destul de mare.Inauntrul acestuia se putea gasi o tehnologie ce intrecea gandurile imaginatiei si parca te facea sa visezi asupra lucrurilor ce nu erau posibile.Acela era viitorul,era evolutia.Tehnologia de acum strapungea limitele imaginatiei,iar magia lucra in concordanta cu stiinta.Cate lucruri noi fusesera descoperite in decursul a 1000 de ani.Categoriile de oameni au inceput a fi impartite in nemuritori si muritori.Intr-o lume in care nu conta ce fel de specie erai,rasa sau culoarea.Conta cata putere aveai si ce puteai face cu aceasta.
Muritorii..erau desigur oamenii,fara pic de putere injositi la picioarele nemuritorilor care erau conducatorii Universului.
Planeta Pamant,asa obijnuia sa fie numita Cometa Zuryh din anul 3000.Desigur in anii aceia indepartati,trecuti nu se stie origina acestei " planete " ce de fapt era o pura cometa. Au aparut nemuritoii,au venit populatii de pe alte comete,alte planete si alte galaxii.Nimic din ce era cu 1000 de ani in urma nu mai persista in acest an.Totul era diferit,oamenii cu totii devenisera sclavii galaxiei iar ceilalti,vesnicii conduceau aceste taramuri pline de o tehnologie inimaginabila.Aveau nevoie de oameni,de muritorii jalnici ce erau mai buni decat robotii.In urma rascoalei robotilor ce avusese loc in anum 2500 nemuritorii au decis ca acestia sa nu mai conteze in Univers,axandu-se pe oameni ca sclavi.
Fusesera inventate atat de multe lucruri,vampiri treziti la viata erau atat de gentili si atat de atragatori avand un aer atat de interesant,si atat de sangeros.Fusesera inventate mii de metode pentru hranirea acestora,consumul de sange nu mai era necesar in viata acestora.Necesar nu..Dar dorinta lor nu fusese stinsa niciodata.Acum mai mult ca oricand,aflandu-se in acest an doreau sa poata absorbii sangele oamenilor,al muritorilor.Dorinta lor era mai presus de orice,chiar mai presus de gandurile lor pure.In Galaxie acestia conduceau,erau stapanii supremi si reformasera tot Universul..Mutantii , acestia erau subordonatii vampirilor,iar oamenii?..Oamenii erau sclavii tuturor..
Printre aceste categorii de vampiri si mutati existau si specii inferioare,aceia ce nu erau vampiri cu sange pur si mutantii ce nu aveau gene complete.Erau acestia alungati in masa populatiei,care la randul acesteia era mai presus de sclavi.Era o lume cu suisuri si coborasuri,parca era o intoarcere in anul 1900,si totusi..ne aflam in anul 3000.Oare ce vroiau sa faca aceste creaturi?Pana unde avea oare sa ajunga lacomia lor?
In acel laborator din centrul orasului Mikirou se afla un tanar savant ce incerca sa descopere cum razele soarelul 5 din Galaxia 3 nu ajung in partea Cometei Zuryh.In prezent,aceasta Cometa reprezenta forta initiala din Galaxie.Erau mii de savanti ce incercau sa afle mai multe despre marimitia Universului.
- Domnule Yiaoi !! Sotia dumneavoastra a sunat iar,pentru a 5 a oara in aceasta zi.Ce ii voi spune de aceasta data?
Tanarul savant intoarce privirea catre tanara ce ii vorbise.O tanara in jur de 22 de ani,cu parul lung si extrem de blond,in ale carei plete te puteai afunda si hipnotiza.Cu niste ochi de culoarea turcoazului si o privire seducatoare.Purtand uniforma specifica a laboratorului Z 777,o fusta destul de scurta cu albastru si un sacou alb , pe dinauntru fiind vizibila o bluza galbena,gatul tinerei fiind acoperit de o esarfa de culoare albastra.In picioare aceasta purta cizme cu toc destul de inalt , cizme ce-i ajungeau pana in jurul genunchiului. Era destul de atragatoare,iar coltii de vampir ii ieseau in evidenta.O privire incantatoare.
-Multumesc Izza, te rog spune-i ca voi ajunge cat mai curand acasa.
Raspunde barbatul tinerei.Acesta purta un halat alb de laborator, parul lui era rosu asemenea sangelui iar ochii sai la fel.Avea un corp foarte atragator si o privire ucigatoare.Uitandu-te in ochii lui te puteai pierdea,parca intr-un abis al gandurilor.Acesta merge catre unul din aparatele existente in laborator si incearca sa experimenteze ceva.Insa incercarea sa este intrerupta de catre o lovitura puternica ce acesta o primeste,parca din nevazut.Erau radiatiile puternice pe care respectivul aparat le provoca.Acesta si-a dat seama,nu mai era cazul sa continue.Constientizand asta acesta isi arunca halatul intr-o parte a laboratorului si se indreapta catre iesire.
La iesirea din laborator,in fata imensei cladiri il intampina un Jaguar al anilor 3000,in acest an fiind cea mai populara si extraordinara masina posibila.Acesta se urca in aceasta inchizand destul de agresiv protiera.Accelereaza si isi anunta plecarea de pe loc intr-un mod ciudat.Masina nu avea roti.. nu semana deloc cu vechile masini din anul 2000.Era atat de elaborata si interesanta.Gravitatia isi spunea cuvantul....Lumea aceasta era una inimaginabila,aproape fantastica..insa existenta.In timp ce tanarul savant se indrepta spre locul numit "acasa" isi trece limba peste coltii ascutiti din interiorul gurii sale lasand o mica dara de sange pe buze apoi absorbind-o.Dorinta de sange nu fusese niciodata mai mare...Aceasta imagine a fetii sale a fost parca reflectata in oglinda masinii,lasand in urma sa o dara virtuala de anxietate.

#2
Ideea chiar e interesanta. Descrierea e punctul tau forte. Mi-a placut cum ai descris felul in care a ajuns lumea in anul 3000, creaturile ce stapanesc acum universul.
Am sesizat cateva greseli:
anum - anul
protiera - portiera
ai scris la inceput capitolul 0, presupun ca a fost o greseala de tastare, caci "Prolog" nu avea cum sa fie, pentru ca ai intratat deja in prezent...

"Fusesera inventate mii de metode pentru hranirea acestora,consumul de sange nu mai era necesar in viata acestora."
ai grija la repetitiii
"Era destul de atragatoare,iar coltii de vampir ii ieseau in evidenta.O privire incantatoare."
nu inteleg legatura dintre aceste doua propozitii...spui cat de atragatoare era, si de coltii sai.. apoi treci direct la privirea ei incantatoare, fara nici un cuvant de legatura...

"Uitandu-te in ochii lui te puteai pierdea..."
"pierde" ar fi fost mai bine spus:-?, fii putin mai atenta la timpurile verbelor...
in rest nu prea am nimic de spus... ceea ce am vazut sunt doar niste greseli minore...
:bv::bye:





#3
Greseala mea,oare de ce am pus capitolul 0? In orice caz,acela era 1 ^^' Am dat un edit. Hmm urmatoarea parte,nu prea am avut inspiratie si am scris cate ceva dar nu garantez sa fie destul de placut -.-" Sper ca urmatorul sa fie mai bine realizat ^^' , oricum avand in vedere ca acest fic este " airing" doar aceste doua capitole le-am scris pana acum asa ca nu stiu ce se va intampla nici macar eu in continuare . ^^'
Va multumesc pentru ca imi cititi ficul,sper sa nu va dezamagesc ^^'


Capitolul 2 - Eliberarea

>> Roscatul ajunge in scurt timp in fata locuintei sale. Acolo se afla o vila minunata. O vila?Oare era numita in acest fel? In anii 3000 o vila parea o casa obijnuita. Ce era oare aceea?se schimbasera atat de multe lucruri de atunci,si parca nimeni nu si le mai putea aminti. Nici macar aceia ce fusesera ascunsi de atata timp,si cei ce au creat aceast alume a evolutiei. Savantul intra in locuinta sa mergand pe scarile create intr-un stil mai clasic,erau atat de interesante si artistice,aveau stilul anilor 2550,din perspectiva savantului fiind cei mai frumosi ani posibili.
Inca isi amintea acei ani,ce frumosi fusesera,pana ce a trebuit sa se casatoreasca. Da, asta fusese in anul 2557, tinea el minte , oare?Dar nici acesta nu mai stia,trecuse destul timp si nu ii parea important, era o pacoste aceasta caznicie iar din lipsa de libertate nimic nu putea fi bun.Acesta urcand sus se opreste in fata unei camere ce se pare ca lasa posibila intrarea in dorimitorul acestuia.Deschide usa si se indreapta direct spre cealalta incapere,desigur aceea fiind baia ce facea parte din dormitor.Nici macar nu statuse sa admire extraordinarul dormitor,ce ii parea atat de obijnuit. In mijlocul camerei se afla un pat imens ce era plin de perne pufoase de o culoare rosie aprins,aceste perne erau cel mai interesant lucru din interiorul camerei, si cel ce iti sarea primul in ochi la intrarea in camera. In timp ce a dat drumul la dus , roscatul se descotoroseste de haine si intra sub dus lasand apa sa ii curga peste corp,indepartandu-i toate impuritatile existene.Era un sentiment ce nu fusese pierdut de-a lunugul atatior ani. Linistea si pacea il cuprinsesera pe acesta uitand de tot ce se afla in jurul lui si gandindu-se doar la acei ani trecuti plini de fericire.
- Akiruuuuuuuuuuuu !!! Unde esti? Ai venit acasa?
Vocea auzita era absolut insuportabila,nu se putea gandi ca aceasta era aici. Nu dorea sa o vada din nou,nu dorea sa o mai vada vreodata.. Era singura persoana al carui sange nu il dorea,era si aceasta vampir..vampir ca si el,era frumoasa era interesanta.. Era a lui, si totusi nu o iubea , nu o dorea.. Nu o vroia. Iar acest lucru nu se putea schimba.Era prezent si in anii 2000 in randul simplilor oameni,era prezent si in anul 3000 in jurul nemuritorilor. Roscatul iese de sub dus infasurandu-si un prosop in jurul taliei si mergand in dormitor pentru a se infrunta cu tanara de acolo.Aceasta vazandu-l alearga catre el incercand sa ii sara in brate,avand ca tinta gatul lui. Dorinta de sange, era si pentru aceasta imensa si incontrolabila.Dar gandul sau nu a putut fi dus la capat caci barbatul se fereste de mica intentie, poate chiar nevinovata a femeii. Nu dorea ca sangele lui sa fie absorbit de oricine.. Nu pentru orice,era un lucru prea special pentru a fi aruncat in jurul tuturor.Era el,si acesta era cel mai important lucru.
-Akiru Yiaoi. M-am casatorit cu tine pentru a-ti putea suge sangele,pentru a simti ca esti al meu iar tu te feresti de dorinta mea? Imi respingi profundele sentimente.Oare de ce?
-Anyka , imi pare rau.Dar stii bine caci mariajul nostru de mult a devenit insuportabil,pentru mine cat si pentru tine.Coexistenta noastra de mult nu mai este posibila,dar in viziunea ta, tot ce vrei tu este corect si desi nu toate partile sunt de acord continui sa fortezi.Este oare corect pentru cei din jurul tau?
Femeia era uimita de ceea ce spunea Akiru. Era sotul ei de atata vreme si nici macar nu stia ce aceasta intuia sa faca.Zambeste siret si ridica spranceana stanga in timp de firele de par prezente pe frunte,bretonul parca se misca dintr-o parte a alta a partii corpului sau.Avea un par lung si negru,era extrem de drept si patrunzator. O imagine minunata a frumusetii, o perfectiune a anilor 3000.
-Dragul meu sot,desi ne cunoastem de atatea sute de ani,inca nu stii ce cred si ce simt eu? Azi, te-am sunat de atatea ori,am insistat chiar si la propriul tau serviciu.Oare de ce? Sunt constienta,poate chiar mai tare ca tine ca o coexisntenta a noastra nu mai este posibila.De fapt chiar am vorbit cu Perl,pentru a intocmi actele pentru divort.Vroiam sa iti spun acest lucru,dar nu inainte de a-ti suge putin din savurosul tau sange.Nu credeam ca iti vei pierde calmul..Oricum vroiam sa stii ca te astept jos pentru a firma nenorocitele acte,apoi sa ma pot cara din barlogul tau afurisit.
Spunand asta Anyka intoarce spatele si iese din dormitor lasandu-l pe roscat sa priveasca in gol.Inima sa batea cu acceleratie si un sentiment ciudat in strapungea inima.Oare era chiar bucuria aceea imensa, ca fusese eliberat din mraja casatoriei nereusite? In sfarsit avea sa fie liber intr-o lume in care dorinta era mai presus de perfectiune chiar mai presus de evolutie, ce venea de la sine.. Dorinta de a avea cat mai multi oameni, de a putea convinge atatea fiinte umane de dragoste ca acestia sa se poata darui intr-un final singuri, cu totul. Sub viziunea acestei lumi nemuritorii aveau puterea de a obliga oamenii,inferioi ca acestia sa faca tot ce doreau vampiri,dar daca nu exista daruinta puterea disparea de la sine ca si dorinta. Nimic nu se putea preface in fericire,ori exista.. ori daca nu placerea disparea. Cu siguranta ca acest lucru era atat de bine stiut de oameni , si profitau pe cat puteau de acest lucru.Un anumit lucru il stiau cu siguranta,niciodata nu vor pieri murind din cauza acestor creaturi, numite de ei " monstruozitati " .
Roscatul coboara in scurt timp in living-ul de jos al imensei cladiri si vazand pe masa intinsa din mijlocul incaperii niste voi le rasfoieste in cateva secunde apoi le semneaza. Facand acest lucru actele acelea se transforma in scrum iar verigheta , semnul casatoriei, disparuse de pe degetul vampirului,cat si a fostei lui femei. Acum lucrul era sigur,casatoria si legatura lor fusese anulata.
In momentele urmatoare femeia disparuse,avocatul prezent disparuse,doar tanarul Yiaoi Akiru ramasese in incapere radiind de fericire si incercand sa gaseasca raspunsuri la propriile intrebari.
Ce voi face acum , caci libertatea imi este oferita? Imi voi satisface oare dorinta de sange? Voi ajunge la acea maxima placere ? . Aceste ganduri treceau prin mintea acestuia in timp ce isi trecea limba peste coltii sai de vampir lasandu-si acea limba sa fie taiata usor de aceia lasand sangele sa i se scurga in propria gura. Singurul sange pe care il putea savura in acest moment era doar al lui.
Se simtea eliberat intr-un mod ciudat,si atat de rapid.. Isi amintea inca de vechimea anilor,cati ani , cate zeci de ani au trecut peste acesta si inca,ce tanar este. Anul 3000 era un an in care oamenii nu erau atat de accesibili,oare ar fi putut avea unul..o fiinta umana doar pentru el? Aceea era poate cea mai mare dorinta a vampirilor.... <<

#4
Yume-chan!!! Sunt geloasa, eu inca nu am aflat de aceasta poveste a ta, si fac urat>.>
Revenind... nu se poate sa nu citesc, ori ca las coment ori ca mai uit, atata timp cat e cu vampiri asa ca... sa scrii, scrii, scrii!
Revenind din nou, ti-am spus ca imi place cum combini cuvinte? Dar nu stiu de ce la un moment dat m-a dus candul la LondraO>o lol... poate din cauza vampirilor. Oricum, ideia in sine e draguta, viitor - vampiri, sounds good:) Si imi place de acest Yiaoi^^ desi nu prea ii agreez numele...
Greseli... ei bine, nu stiu de care sunt dar nici n-am chef sa ma strofoc, e 11: 30 doar si nu pot gandi... dar:
Se schimbasera atat de multe lucruri de atunci,si parca nimeni nu si le mai putea aminti. --> inainte de si nu trebuie sa pui niciodata virgula.
culoare rosie aprins - aprinsa
pentru a firma nenorocitele acte - nu inteleg ce ai vrut sa spui aici>.>...
Inima sa batea cu acceleratie si un sentiment ciudat in strapungea inima. - repetitie, mare grija
voi - foi
^^ in fine, cam atatea. Deci, ma repet, vampires rules, right? * bwhaha *
Si imi place titlul foarte mult:) In rest, astept noul capitol, poate ai sa pui si ceva horror>.>
Succes si ne mai citim noi:)
" I see humans but no humanity "

#5
Deci Oh my God.... Nu imi vine sa cred ca acest fic este citit ^^. Ma bucur extrem de mult si va multumesc tuturor celor carora mi-l cititi.Sper sa evoluez si sa nu va dezamagesc.Eu nu voi mai posta pana in week-end'ul viitor asa ca am decis sa scriu acum urmatorul capitol urmand ca saptamana viitoare sa pun cotniuarea ^^'
Aether-chan ma bucur mult ca iti place si iti multumesc de observatii !!


Capitolul 3 : Initiativa fara sens?

>> Cometa Zuryh este cea mai importanta din Galaxia noastra,Calea Lactee salasluieste de 3000 de ani,si suntem mandri ca am ajuns la o astfel de evolutie.Imi amintesc cum era anul 2000 si cat de banal parea fata de acesta.Dar cata pace exista printre micile conflicte.Nu stiam de aceste minunatii,de aceste planete,comete si miile de galaxii parca aparute din senin.Era un lucru nou,evoluam si totul se schimba.Pana si oamenii s-au schimbat. Acum acele fiinte nemuritoare, noi de fapt conducem aceast alume,acest Univers.Si cu toate acestea,dorim ca oamenii sa ne fie alaturi, sa ne doreasca asa cum o facem si noi si sa ni se daruiasca.Dar acestia nu fac acest lucru,nu este oare din cauza comportamentului nostru? Ii indepartam cu fiecare gand nebunesc si fiecare act iresponsabil si egoist. Am creat aceasta lume minunata doar ca noi sa ne bucuram de ea. Nu asa a fost initial,insa in acest stadiu a ajuns. Ne mai putem numi salvatorii Universului? Suntem creatorii evolutiei dar suntem si cei ce distrug specia de care avem cea mai mare nevoie. Din perspectiva mea , suntem cu adevarat cea mai egoista specie ...
Acestea erau gandurile ce treceau cel mai adesea prin mintea barbatului ce obisnuia sa stea in fata imensului laborator central din orasul Mikirou. Era un barbat inalt cu ochii rosii ca si sangele. Privirea lui cauta pacea si linistea, se putea vedea pe fata lui o speranta extraordinara,poate chiar prosteasca daca nu ar fi avut acea sclipire de inteligenta.Buzele ii erau subtiri si parca ar fi putut fi sparte in orice moment de coltii ce salasluiau inauntrul gurii sale. Erau ascutiti si plini de dorinta de a absorbi sangele. Parul sau negru cobora pe frunte unele suvite intrand in ochiul sau stang. Avea parul putin lung si o tunsoare neglijabila; corpul sau arata foarte bine printre hainele albe putand fi vazute formele acestuia. Statea si de aceasta data in fata acelui imens laborator.. Era centrul tuturor lucrurilor ce se intamplau. Uitandu-se asa pentru cateva zeci de minute acesta decide sa se intoarca. In timp ce isi intorcea trupul pentru a pleca, in aceasi parte a laboratorului apare un Jaguar modern. Era o masina minunata, pacat ca era singurul gen de masina pe care il ura,avea motivele sale. Dinauntrul masinii iese faimosul savant, geniul anului 3000 Yiaoi Akiru. Era cel mai admirat vampir din Mikirou,si de pe intreaga Cometa Zuryh. Fiecare specie din aceasta controversata evolutie stia cine este acela,salasluia de sute de ani si parea sa nu aiba sfarsit. Parul aceluia era atat de rosu si extraordinar, avand o privire indiferenta, era atat de rece.. Ar fi putut raci si cele mai fierbinti sentimente. Acesta era un vampir cu sange pur, un sange pur 55, cel mai rece sange din ultuimi 500 de ani. Neamul Yiaoi de vampiri era cel mai cunoscut in intreg Universul avand ramuri si semeni prin toate planetele si cometele existene. Erau intinsi peste tot fiind cunoscuti de la distanta, singurii sange pur ce aveau semnul fluturelui pe abdomen, acela fiind la fel de rosu ca si parul si ochii lor . Fiintele cele mai inteligente din intreg Universul,cele ce adusesera lumea in stadiul cunoscut in acest moment. Cata ura printre valurile de admiratie putea simti acest vampir pentru cel din fata sa. Admiratia pentru inteligenta si respectul pentru intregul sau neam, ura pentru ideile de infaptuire a regulilor din aceasta lume. Reguli grele pe care oamenii cu greu le puteau respecta. Genul de neam ce se gandea doar la bunastarea propriei specii.
Akiru iese din masina si se indreapta spre intrarea in laborator trecand pe langa barbatul cu parul negru. Acesta se opreste pentru cateva secunde si il priveste la fel de indiferent ca si inainte.
- Kiriu, neamul de Dark Vampires.. Ma bucur sa te vad in fata laboratorului meu. Nu vrei sa intri sa admiri reflectia evolutiei?
Barbatul il privea cuprins de dispret insa cu acea mica urma de admiratie si respect de care nu putea scapa nici daca ar fi dorit acest lucru.
- Domnule Yiaoi, va multumesc pentru frumoasa voastra invitatie insa ma tem ca va trebui sa refuz,am trecut doar sa privesc aceasta minunata reflexie dinafara situatiei. Deja ma pregateam pentru plecare. Si inca un mic detaliu,numele meu, spunand asta ridica privrea spre roscatul din fata sa suvitele intrandu-i in ochiul stang si ochii sclipindu-i, este Unimia Kiriu. Dupa ce spune acest lucru face un semn politicos si se intoarce mergand spre masina ce il astepta la celalat capat. O masina neagra ce purta numele de Garya 33 . Era o masina creata in anul 2990. Actual cea mai noua masina aparuta insa nu cu un asa mare prestigiu cum il avea Jaguar-ul. Acesta urca in masina si pleaca fara a privi inapoi. In oglinda masinii i se putea vedea fata si miscare cu care si-a pus ochelarii negri la ochi.
Yiaoi se indreapta in cele din urma in laborator,il lasau rece aceste iesiri.Aceasta familie,Unimia era singura devotata oamenilor cunoscuta in tot Unviersul. Familia de vampiri ce dorea salvarea speciei umane de sub sclavie, iar Kiriu... Kiriu era cel mai puternic vampir al neamului sau. Oare ce acte avea sa infaptuie acesta? Era capabil de atatea lucruri.. Dar inca nu stia cum le va folosi,probabil nimeni nu stia.
Este doar un prost ce nu cugeta. Oamenii sunt o specie fara cale de salvare.Cu totii ii dorim si nu ii putem avea, cum crede el.. ca va schimba acest lucru? aceste ganduri ii treceau in minte celebrului savant in timp ce era intampinat in laborator de toti ce se aflau prezenti facand plecaciuni in fata lui. Acela era un lucru obijnuit pentru ca maretia sa nu erau mai prejos de aceasta " venerare " .
-Domnule Yiaoi, Imperatorul Tata, domnul Yiaoi este la telefon. Doreste sa vorbeasca cu Dumneavoastra.
- Voi raspunde din laboratorul meu.
Spunand acest lucru roscatul intra in lift apasand pe un buton ce il ducea la etajul 10 al cladirii. Ajuns acolo apasa pe un buton al telefonului salutandu-l pe cel ce se afla la capatul convorbirii.
- Akiru, Neamul Unimia a facut o cerere de exploatare a resurselor mutantilor de pe Cometa Kiryk, iar dorinta lor a fost bineinteles acceptate. Stii oare ce pun ei la cale cu aceasta miscare fara sens?
- Azi, in fata laboratorului meu se afla Kiriu Unimia, mandrul lor seaman,cel mai de seama dintre ei. Pare ca planuieste o salvare a oamenilor. Lucru imposibil.
- Gandurile tale sunt destul de pesimiste. Sa ii lasam sa faca ce for vrea, initiativa imi pare fara sens dar daca acestia reusesc vor fi rasplatiti cum li se cuvine, desi sub a lor perspectiva noi suntem parazitii speciei umane ce ii omoara cu fiecare clipa prin actiunile lor de evolutie. Dar nu pentru asta am apelat convorbirea catre tine, ci pentru ca am auzit despre destramarea casatoriei tale.. Sincere regrete din partea mea
- Da.. Multumesc presupun. Desigur vom mai vorbi. Am de lucru in laborator. Succes in faptele tale, la revedere.
Spunand asta roscatul apasa pe un buton rosu al telefonului ce sfarsea convorbirea. Ce ganduri prostesti putea avea si tatal lui, in a lui perspectiva intiativa acea era fara sens iar o salvare a oamenilor era absolut imposibila... <<

#6
Again heya, Yume-chan:) n-ai pentru ce, daca imi place, ce sa ii fac?
Revenind inca o data la fiction. Asa, mai intai sa scap de neplacut T_T
Greseli pe care le-am observat:
... ani,si ... - iar virgula inainte de si T_T ttt...
Acum acele fiinte nemuritoare, noi de fapt conducem aceast alume,acest Univers. -- am impresia sau chiar nu ai fost atenta? >.>

Ehh, si nu stiu daca mai sunt, e tarziu, plus ca mi-a placut sa citesc si nu am dat mare importanta greselilor.
Hmm, mi se pare intersant acest Kiriu, se vede ca si el e destept, sper ca planul lui, oricare ar fi si sper sa ni-l dezvalui repede, sa ii reuseasca:X yuu... * pervert mind * haha, nici nu mai indraznesc sa ma gandesc>.>
In rest, mi-a placut si astept weekendul viitor sa te intorci si sa postezi urmatorul capitol^^
Bye bye!
" I see humans but no humanity "

#7
Hmm imi scuzati intarzierea,dar acum am venit cu urmatorul capitol al ficului. Poate va fi putin confuz,pentru ca iar adaug un personaj ^^ But o sa astept parerile voastre,critici and you know,all it can be do ^^

Capitolul 4 : Un vampir pe jumatate

Ma aflu in aceasta sala de clasa,profesorul incearca sa imi explice ceva..Cat de ciudat este,sunt oare la ora de logica? Da, nimic nu s-a schimbat de pe vremea aceea. Nu este oare aceasi materie? Desigur ca nu, suntem in anul 3000, este ciudat..dar in acest an traim. Nu imi vine sa cred ca am o varsta atat de intaintata,cand acel lucru s-a intamplat..am crezut ca totul se va sfarsi, ca ma voi prabusi si ca lumea pentru mine se va sfarsi.Dar nu , de fapt .. cati ani aveam atunci? 12 sa tin eu minte,da aceasta este varsta pe care o aveam atunci. Acum nu par decat ca un baiat obijnuit de 17 ani, dar .. Eu am deja 300 de ani. Desigur, vampirii trebuie sa invete doar in primi 200 de ani, dar de ce eu invat mai mult si ma aflu in aceasta sala de clasa? Toti cei de aici sunt mai mici decat mine..Da pentru ca eu sunt pe jumatate vampir,si pe jumatate uman. S-a intampalt asta cu mult timp in urma,in anul 2700 cand,eram un om obijnuit,un copil de 12 ani. Parintii mei erau sclavii societatii, desi acele lucruri atunci erau mult prea bune. Am iesit afara, am vrut sa vad cum poate gusta un copil uman noaptea unde nu se poate bantui. Am intalnit acea persoana, eram fascinat de splendoarea de care putea da dovada. Avea un aer atat de cald si totodata atat de indiferent,era un fel de idol al lumii. Stiam ca nu e bine, asa ca a trebuit sa ma indepartez.. Am facut-o dar prea tarziu cand sangele meu deja era purtat in corpul altei persoane. Am devenit jumatete vampir dupa acea intamplare..Imi era frica sa ma intorc acasa..imi era frica sa fac orice miscare,dar am facut-o. Imi amintesc si acum,dar aproape sters in mintea mea, zilele in care am stat inchis in mica locuinta pe care o numeam camin.Dar ma schimbam si aveam nevoie de mai mult decat hrana obijnuita pentru a trai,aveam nevoie de sange.
Cat ma bucur ca am plecat atunci din acea casa... Altfel, acum intreaga mea familie ar fi fost asemenea mie. Dar cum am ajuns acolo? Eu nu imi amintesc,eram o creatura asa de ciudata,au vrut sa se faca experimente pe mine,dar imi amintesc de parca s-ar fi intamplat ieri. Cand acel vampir cu sange adevarat a venit,s-a uitat si m-a eliberat. A spus, si acum imi amintesc ordinea cuvintelor : " EL este ceea ce nici oamenii si nici vampiri nu pot fi, este creatorul unei noi generatii..." , a spus asta dar totusi au trecut 500 de ani,iar eu m-am plictisit de aceasta viata...

- Unimia Riki citeste-mi paragraful 3 al lectiei te rog frumos.
Deodata vocea profesorului se aude. Baiatul cu parul negru privea direct spre fereastra ce avea o priveliste minunata,unde se puteau zari frunzele unor copaci. Nu era deloc atent la lectie,probabil ca nici lectia la care erau nu o stia.Era satul de acesti 500 de ani de scoala,era ultimul an, ultima saptamana, iar gandurile ii zburau mai departe ca oricand. Un vampir desigur nu ar fi putut sa stie pagina exacta,lectia exacta despre care se vorbea,insa acest jumatate vampir , primul cunoscut de Consiliul Vampirilor avea niste puteri extraordinare. Parca printr-o magie inca necunoscuta a putut da timpul inavoi in momentul in care a fost anuntata lectia si pagina la care se afla. Un fenomen ciudat,dar in mintea sa se intampla.
" Logica este o tehnica de argumentare ale carei margini nu au fost cunoscute nici pana in prezent " , a spus Ariel Bolton.
-Credeam ca nu esti atent la lectia mea Domnule Unimia,dar vad ca ai fost destul de atent. Ma bucur.
Dar baiatul continua sa viseze,fara sa ii pese de ceea ce se intampla in jurul sau. Avea un par extrem de negru, ce in intuneric nu s-ar fi putut distinge iar ochii sai,erau asemenea parului. Pe fata sa se vedea o sclipire intelectuala acaparata de o grozava plictiseala, si poate lenesie. Amintirile parca ii copleseau gandul iar tot ceea ce se intampla in jurul lui nu era decat un balon ce din clipa in clipa se putea sparge... Gandurile si privirea sa intensa catre fereastra,parca pierdute in abis, au fost intrerupte de sunetul clopotelului ce se auzea ca un salvator al situatiei. Da , acele sonerii ce erau existente cu sutele de ani in urma,existau si in acest moment. Desigur sub o alta forma performanta,dar existau. Oare de ce au trebuit sa se schimbe atat de multe lucruri? Si nu putea sa evolueze normal asa cum aceasta sonerie o facuse? Poate pentru ca atunci viata ar fi fost mai plictisitoare.
Baiatul se ridica din banca sa si pleaca fara a se uita inapoi. Era obosit, obosit din cauza gandurilor si din cauza monotoniei.
In timp ce iesea din incinta liceului o masina il intampina. Era aceasi masina neagra Garya 33, aceasta putea fi a unei singure persoane, acela era Unimia Kiriu. Baiatul zarind acea masina, si stiind cine se afla inauntrul sau isi capata un zambet pe fata si merge destul de vesel si plin de energie. In timp ce se apropia portiera masini se deschide iar acesta intra fara a spune vreun cuvant. De indata ce urca in masina spune : - Salut tata .
Vampirul ii zambeste si porneste masina. Pe drum acestia au discutat doar despre lucruri obijnuite legate de scoala,desi in fiecare moment in care se intalneau isi aminteau acel trecut.. Si cum Unimia Kiriu l-a salvat pe Riki de la o soarta groaznica,de a fi un experiment viu. Singurul lucru pe care i l-a cerut in schimb, a fost sa il numeasca tata. Iar acesta,nu putea fi mai fericit sa faca asta.
Coincidenta facuse ca aspectul lor sa fie atat de asemanator? Oare asta se intamplase? Acest lucru il stiau amandoi,cum era.. ce se intamplase,insa niciunul nu vorbea despre asta. Unele lucruri le pareau mai bine ascunse in tacere.
In timp ce acestia isi continuau drumul spre locuinta lor in laboratorul din centrul orasului se afla Yiaoi,celebrul savant. Nici acestuia nu ii stateau gandurile la experimentele sale. Tot ceea ce avea in minte si probabil pulsandu-i prin vene era dorinta de a gusta sangele. Nu mai suporta impulsul ce il impingea,de a pleca pe strada si a ataca prima fiinta umana pe care o gasea. Era ceva interzis de Consiliul Vampirilor,iar oameni nu gaseai pe oriunde mergeai... Cu toate acestea dorinta nu se putea evapora.
Desigur,dar atunci de ce s-a intamplat acest lucru? Oare nu putea face cumva ca aceasta regula sa se schimbe? Desigur ca nu, era altceva, constiinta sa il impiedica sa faca acest lucru...
- Domnule Yiaoi aveti un apel de la Centrul de Testare din Cetatea Iria. Acceptati convorbirea?
Gandurile sale fusesera trosnite de acea voce,desigur ce lucru era mai important decat acea visare profunda in care era ascuns? Poate datoria sa ca si savant.
-Desigur Izza, fa-mi legatura.
Aceasta avea sa fie una din acele convorbiri plictisitoare si pline de rationamente aiurite.Era satul de aceste lucruri dar in meseria lui nu se putea satura de asa ceva. Poate ca o practica de prea mult timp si deja ajunsese sa o deteste.
In aceste momente in minte au inceput sa i se scurga noi si ciutate ganduri. Eu ma plang de aceste minoritati in timp ce in aceasta Cetate,pe aceasta Cometa.. si oriunde in intregul Univers exista o mai mare suferinta decat a mea. Oamenii sunt disperati, sunt ocrotiti si persecutati in acelasi timp . Au o soarta cruda,dar nu se plang,nu fac revolte,nu se rascoala.. Sunt creaturi vrednice de admiratie. Dar eu nu pot gandi asa, singura persoana prezenta in mintea mea este eu, apoi inventiile si inreprinderile mele. Sunt o creatura egoista... dar nu asta sunt vampirii? Desigur ca nu... Eu sunt acela ce le-a schimbat soarta. Am ajuns sa cred ca nici titlul nu mi-l mai merit... <<

#8
Well, again me...
Ei bine, sa inchei cu partea neplacuta xD sau placuta...
Nu am vazut greseli de tastare, bine, nici daca erau nu le dadeam atentie, dar chiar nu stiu daca sunt sau nu pentru ca m-a captivat acest personaj total, yay, I don`t bilieve, Riki e copilul lui Kiriu, ma rog, adoptat>.> se intelege unde vreau sa bat.
Unde am vazut o greseala... ei bine:
singura persoana prezenta in mintea mea este eu ---> sunt xD
Ei bine, ma repet, imi place noul personaj foarte mult, chiar daca Yiaoi e preferatul me, go and drink some blood boy^^
Succes in continuare. See ya * huggies and cookies *
" I see humans but no humanity "

#9
Merci Aether-chan <3 . Well scuze pentru intarziere. Dar am venit cu urmatorul capitol . Sper sa va placa ^^'

Capitolul 5 : Legaturi puternice { Part 1 } !!

< Silueta aceea micuta si stearsa se apropia catre mine. Avea un par atat de lung si stralucitor incat imi putea orbi privirea. Ochii sai pareau mai puri ca marea iar gandurile sale pareau de nepatruns. Imi aminteam ceva din toate astea?nu stiu,poate ca as fi stiut daca nu ar fi fost atat de clar ca nu mai eram uman. Se apropia de mine si ma implora..Ma implora sa o strang in brate,sa o apuc de sold, sa o strang si sa imi las dintii peste gatul sau. Sa ii absorb toate picaturile de sange din existenta sa si sa o las slabita si fara puteri. Sa moara in mainile mele si nu de alta cauza, in timp ce eu ii savuram sangele. Dar eu..nu puteam sa fac asta
Era o camera destul de intunecata si destul de incapatoare. Erau niste jaluzele rosii iar in mijlocul camerei se afla un pat dublu. Pe acesta erau asternute o grama de perne,iar sub cearceafuri de afla un baiat. Gura sa era intre-deschisa si ii se puteau zarii coltii. Probabil din reflex acesta isi trece limba peste colti,urman sa si-o treaca si peste buzele rosiatice. Era un moment placut de privit,insa..Oare ce era in gandul aceluia? Deodata tresare fara a mai spune un alt cuvant. Era ciudat,avusese un vis splendit si totodata..terifiant. Cine fusese tanara din visul lui? De ce il rugase...sa ii faca acel lucru? Nu bause niciodata sange la o persoana umana,de fapt ce era oare acel sange al oamenilor? Nici ca ar fi vrut sa afle,sau cel putin asa se mintea in acel moment.
Gandurile sale si filosofatul au fost oprite in momentul in care acesta si-a auzit numele , fiind strigat dintr-o alta parte a cladirii in care se afla si camera sa.
- Riki!!
Da, desigur acea voce. Ii era atat de cunoscuta si placuta.Ar fi putut sa o asculte in fiecare zi,fara incetare .. o intreaga eternitate. Si nici macar atat dorintele sale nu s-au fi putut opri. Era bucuros cand numele sau era strigat de acea persoana.Inima ii tresarea de bucurie,era acel lucru ce te facea sa vibrezi de fericire. Nu ca si cum ar fi fost dragostea intr-o femela si un mascul.Ci acea dragoste parentala,intre un vampir..un om,si un vampir amestecati. Era mai greu de explicat decat parea in viziunile fiecaruia.Auzindu-si , deci, numele acesta coboara din pat mergand intr-o alta incapere,era o usa ce ducea la baia personala incorporata in camera sa. Peste cateva minute Riki iese din baie si tranteste usa sifonierului luandu-si niste haine. Se imbraca destul de rapid fara a lasa in urma sa vreo urma de stres, in ingrijorare sau sentiment de grabire.Coboara scarile iar in mijlocul acelei mari incaperi se afla acel barbat cu parul negru.
-Stii nu ar trebui sa ma faci sa astept,eu totusi sunt Unimia Kiriu.
Spunand acest lucru vampirul zambeste lasandu-si coltii la iveala , dezgoliti si parca , gara de atac.
-Desigur. Baiatul raspunde scurt si la obiect. Nu avea de gand sa lungeasca convorbirea,era de ajuns ca atentia era revarsata asupra lui. Conta si altceva?Intrebarile erau cheia raspunsurilor. Asa ca,orice lucru pe care cineva l-ar fi vrut sa il afle puteau sa intrebe iar raspunsul le era dat. In caz contrar totul ramanea un mister putand fi deslusit sau nu de cercetatori.Cei doi,vampirul si cel jumatate vampir ies din locuinta si se indreapta catre aceasi masina de dinainte. Urca fara a schita un alt semn pe fata iar masina parca se misca de la sine.
-Spune-mi Riki,ce te framanta?
Mereu stia ce sa spuna,cum sa spuna..si chiar cand sa spuna.Dar in fata acestui barbat era vulnerabil si chiar daca ar fi vrut sa ii ascunda ceva era imposibil. Nu putea sa creada ca era doar un tata " de forma ". Era mai mult,simtea cum parca acel sange ii curgea prin vene si nu avea sa se opreasca. De fiecare data cand se afla langa el simtea o legatura puternica ce nu avea sa se dastrame niciodata si care ii unea,pentru totdeauna,acum si pana la sfarsit.
-Stii.. Nu am vrut sa spun acest lucru pana acum - zicand asta baiatul ridica privirea catre cel ce se afla langa el in masina si ii zambeste,primul sau zambet in aceasta zi. Era un fel de eveniment,ceva important urma sa spuna - eu cred ca pe noi doi..ne uneste ceva mai mult decat acea legatura frivola de adoptie.Stiu..m-ai ajutat si iti multumesc.Nu oricine ar fi luat in custodia sa un jumatate vampir,sau dupa cate mi-ai spus tu..Oricine ar fi facut-o dar nu pe atunci. Inca nu stiu de ce ai facut-o,pentru a ma ajuta? Simt ca ceva mai mult ne leaga,si nu pot explica..Este legatura de sange pe care nu o poti desprinde. In corpul meu,prin venele mele sangele clocoteste in prezenta ta,iar sentimentul este atat de profund ca parca imi atinge arterele. As vrea sa stiu,este ceva mai mult acolo ce ne uneste..oare legaturi de sange?
Kiriu zambi la aceste lucruri spuse de Riki,se uita lung la el..Continua sa zambeasca iar parul sau stralucea mai mult ca oricand. Acesta decide sa vorbeasca si sa dea raspuns la cele ce ii fusesera spuse,si la intrebarea ce ii fusese adresata.
- Stii.. Riki nu credeam ca iti vei da seama asa devreme de ceea ce se intampla. Am observat cum o parte din tine tresare atunci cand apar,pentru ca sangele nostru este strans legat prin legautri transparente,incolor..invizibile. Sunt aproape inexistente dar inca reale,si nu din momentul in care te-am adoptat. Acela a fost doar cel mai responsabil act pe care mi l-am permis a-l face pana acum. Si ma bucur. .. Crede-ma , ma bucur ca am facut-o. Pentru ca inainte ca acel lucru sa se intample, am avut o relatie..cu o femeie. Stii era om,si nu stiu de ce am facut-o. Pentru ca si atunci ca si acum era interzis. S-a aflat dar bineinteles ca am fost exclus din cauza pedepselor asa ca am protejat-o in continuare pe acea femeie. Pana cand copilul meu a fost nascut iar ea..s-a stins usor fara a mai putea continua viata indurerata pe care o cara. A fost lasat copilul meu,la o familie straina..L-au crescut..pana la o anumita varsta in care indrazneala si curiozitatea l-a facut , sa iasa afara si sa fie .. muscat de un vampir. In cele din urma a devenit jumatate vampir,dar nu din cauza unei simple muscaturi .. ci din cauza relatiei anterioare. Acea muscatura si acel atac nu l-au facut decat sa isi dea seama : nu era uman..l-am adoptat pentru ca era al meu,sangele meu..jumatate din mine si jumatate din acea persoana..Credeam ca va mai trece mult timp pana ce intrebarea ta va veni,m-ai uimit intr-un mod placut.
-Eu am fost,in tot acest timp..adevaratul tau fiu. Si tot ce a trebuit sa fac era sa intreb iar raspunsul mi-ar fi fost dat? Nu..desigur,doar la momentul potrivit,ca acum cand inima mi-a tresarit atat de tare incat intrebarea a trebuit sa fie pusa. Nu stiu cum le poti spune pe toate asa usor..te admir. As vrea sa pot fi ca tine, candva. Esti direct,ai sange pur..bland si puternic. Sunt mandru..sa fiu cu adevarat fiul tau.
In jurul acestor ani in care tot ce parea sa conteze era puterea, se dovedeau lucruri mai multe,ce depaseau dorinta ciudata de a avea putere si de a domina. Era un sentiment de admiratie si de vrednicie. De a transmite mai departe genele cuiva,si sangele sa iti fie purtat in continuare printr-o stransa legatura ce niciodata nu va fi rupta,pentru ca legaturile de sange nu puteau fi rupte nici daca ambele parti ar fi fost de acord. Erau mai puternice si ca propria vointa.. >>

#10
e absolut superb ficul!perfect din toate punctele de vedere.Desigur ca sunt si cateva greseli,dar asta nu conteaza.Mi se pare fascinanta lumea din anul 3000,cu muritori si nemuritori.Vampirii,conducatorii lumii =P~ omg...incep sa salivez deja... muhahahaha >:) cu aliens fom another planets omg :D
am o intrebare : Riki si Yiaoi sunt *cough* Yaoi? :))
Asteptam continuarea :X :X :X cat mai repede posibil :X :X :X :X .......
bye bye nee-san :* :* inspiratie placuta >:)
gambate



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hot domination (yaoi) Aliss_anime 32 20.307 03-08-2010, 12:39 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.647 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Mirage of Blaze [+16] [yaoi] [domination love] Aliss_anime 0 2.325 08-01-2010, 10:46 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Domination by [+16] [yaoi] Lye 70 45.676 14-06-2009, 12:57 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)