Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pe cine ati vrea sa vedeti in seria a 3a? Sau ati mai vrea o serie a 3a?
Kaoru si Ren impreuna? si alte personaje noi ca sa fie mai interesant (optional sa apara si Ryo si Teru)
76.09%
35 76.09%
Kaoru si cineva nou...Ren cu cineva nou
0%
0 0%
sa moara Kaoru si sa ramana Ren cu altcineva
4.35%
2 4.35%
sa nu fie o a treia serie
0%
0 0%
sa fie cu totul alte personaje ..ca ne-am saturat de astea
0%
0 0%
sa termini ficul cu un happy ending si sa numai pui o continuare
10.87%
5 10.87%
sa termini ficul cu un sad ending si sa ne lasi in pace
8.70%
4 8.70%
Total 46 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] More than brotherly love [yaoi]

#55
Se spune ca Satana e de fapt Lucifer, unul dintre ingerii lui Dumnezeu ce s-a razvratit impotriva lui si a fost alungat din Rai. Din ura si furie , Lucifer si-a cladit propriul lui regat si a jurat sa faca orice pentru a il distruge pe Dumnezeu. Probabil din aceasta cauza unii dintre cei mai rai oameni pe pamant sunt in acelasi timp si cei mai frumosi la exterior.
Kaoru aflase de la mama lui ca Nari se spanzurase in inchisoare si lasase in urma s-a scris cu sange pe perete... : Xe e numai al meu.
Femeia aceea isi puse capat zilelor aproape in acelasi mod in care il distruse pe Xe si intr-un fel asta il bucura pe saten. Din pacate se bucura prea repede pentru ca in calea lui se aflau acum doi , nu unul singur, doi inamici ce doreau sa il elimine din viata lor si sa il foloseasca.
Alice incepuse sa devina iritata de multiplele incercari ale baiatului de a se baga in viata lui Ren iar Tako Thou tocmai isi gasise noua cale de a ii baga bete in roate roscatului.
- Hei..tu esti Kaoru , nu? Moguchi Kaoru? Se aproprie Thou de el, asezandu-se pe scaun la aceeasi masa .Avea un zambet de o falsitate rara pe buze si mintea lui contura cel mai scarbos plan posibil.
- Da..eu sunt. Tu esti Tako Thou, nu?
Kaoru era usor nedumerit daca sa continue sa vorbeasca cu el sau pur si simplu sa il ignore. Teru ii spusese niste lucruri destul de urate despre el care il determinau sa fie mai retras si mai tacut cand ajungea in preajma lui.
- Hai ca nu te mananc. Dupa cursuri..mergi cu mine la un pahar?
Lui Kaoru nu ii venea sa creada ce anume auzea. Nu bause niciodata , nici macar cand era cu Xe. El obisnuia sa mai bea o bere sau un pahar de whisky cu gheata dar de fiecare data cand ii cerea sa il lase si pe el refuza categoric si il saruta in schimb pentru a il lasa sa simta totusi gustul de alcool. Era prima oara cand fusese invitat sa faca asa ceva , iar curiozitate puse stapanire pe el. Tot din curiozitate dorise sa afle si cum se saruta doi baieti si ajunse sa se indragosteasca de cel ce ii starnise curiozitatea. Viitorul se vedea oarecum negru pentru el desi nu putea anticipa asta.
Isi luase la revedere de la Teru si accepta propunerea lui, insa in drumul sau spre masina blondului, atat Ryo cat si Ai si Ren il vazusera si ramase uimiti. Din nou ochii roscatului fulgerau de ura in timp ce Ai era ingrijorata si Ryo continua sa il priveasca trist pe prietenul lui.
Ajunsi la barul propus de Thou acesta incepu sa comande bautura cat pentru un batalion intreg. Diferite bauturi in diferita marimi , propunandu-i lui Kaoru sa le incerce pe toate pentru a afla care ii place mai mult.
Pe masura ce Kaoru bea din fiecare pahar , blondul ii explica ce alcool este si ce efecte are baut in cantitati mari, un zambet ii aparea din ce in ce mai mare pe buze pana cand se transforma intr-un adevarat ranjet plin de rautate.
Reusise in mai putin de o ora sa il faca pe saten sa bea atat de mult incat sa se imbete rau de tot. Thou incepu sa il caute prin buzunare si gasindu-i buletinul il duse acasa.
Kyoko a ramas uimita cand si-a vazut fiul in starea aceea deplorabila si nu ii venea sa creada ca el s-ar imbata in asa hal , pentru ca nu avea motive.
Cand Kaoru s-a trezit de dimineata , durerea de cap era ingrozitoare si nu il lasa nici macar sa gandeasca. S-a imbracat cum a putut el mai bine si desi il durea capul ingrozitor a plecat spre universitate. Teru l-a salutat tipand , de la distanta, insa se opri cand il vazu pe Tako luandu-l pe Kaoru de dupa gat de parca ar fi fost prieteni foarte buni.
Ajunsi in cantina, inaintea primei ore, Ai il observa bolnav si se apropie de el ingrijorata.
- Kaoru-kun...ce ai patit? Nu arati prea bine. Ryo-chan..uite... nu e palid? Intreba fata afisand pentru prima oara de cand il cunoscuse pe saten o expresie trista si lipsita de bunastare.
- Ah..am avut o noapte grea. Incepu se vorbeasca acesta apropiindu-se impreuna cu Teru de masa la care se aflau Ren , Ryo si blonda frumoasa.
- Ah.. presupun ca a trebuit sa studiezi din greu. La universitatea asta nu rezista oricine,stii? Prostii cad din prima saptamana.
- Of inceteaza. Daca era asa, cadeai prima, ii replica Ai strambandu-se la ea. Era ingrijorata pentru Kaoru si nu avea timp sau starea necesara sa se ia la harta cu blonda care parea incredibil de deranjata de faptul ca nu era bagata in seama decat de cei din jurul ei, mediocrii, si nu de cel pe care il dorea, roscatul.
- Succes la primul examen maine, sempais.
Le ura Teru tuturor zambind amabil. Decise sa adopte alta atitudine cand venea vorba de sentimentele lui si de relatia de cordialitate ce o avea cu Ryo. Roscatul nici macar nu privi in directia satenului, pur si simplu se ridica de la masa si impreuna cu blonda se indrepta spre terenul de basket.
Cateva ore mai tarziu, pe acelasi teren unde avuse meciul , se antrena Teru.
Nimeni nu stia in universitate ca nu are voie sa faca efort fizic in exces din cauza problemelor sale cu inima insa considera ca basketul putea sa il aduca mai aproape de Ryo deci merita sa incerce.
Trecand in acelasi timp pe langa teren , brunetul se opri si il urmari o vreme cum se antrena. Ochii ii sclipeau si zambea insa cand observa cat de obosit ajunse , se intuneca la fata si mormai ceva in dezacord.
- Hei...Teru-chan! Il striga in cele din urma brunetul, facandu-si aparitia aproape de bancile de langa teren.
- Ryo.. se bloca blondul scapand mingea din mana. Se apropie de el si la rugamintea brunetului se aseza pe banca langa el.
- Stii..numele meu de fapt e Ryou Takemoto.
- Da...stiu... recunoscu jenat blondul neintelegand unde dorea sa ajunga.
- Acum catva timp cineva mi-a citit nume Ryo , ca si orasul Rio de Janeiro, si de atunci toti imi spun asa. eu personal iau asta ca un exemplu ca nu tot ceea ce e scris negru pe alb trebuie sa fie litera de lege. Cred ca daca lucrurile trebuie sa se intample se vor intampla mai devreme sau mai tarziu. Bine?
Il intreba ridicandu-se de pe banca. Inainte de a iesi de tot de pe teren se mai intoarse o data spre blond si ii spuse : Stii ca nu e bine sa faci efort cand ai probleme cu inima.
Teru ramase ca si o stana de piatra, rosu la fata, bucuros si suprins in acelasi timp. Nu isi imaginase ca brunetul ar sti un detaliu atat de personal despre el , cu atat mai mult ca ar vorbi deschis cu un necunoscut. Bine..nu era un complet necunoscut. Erau unele cursuri la care mergeau impreuna, si erau si in acelasi an deci aveau unele lucruri in comun, totusi Teru mereu se simtise un strain pentru el. Brusc , ii venise o idee minunata. Problema era ca inca nu putea sa o aplice.

Ratacind prin jurul universitatii Kaoru ramase neclintit cand il vazu pe Fujimori lipit de perete , tinand-o in bratele lui pe Alice Taniuchi care incerca sa il sarute mereu. Desi Kaoru nu a observat, roscatul il vazu din departare si isi schimba brusc atitudinea fata de fata.
O prinse de mijloc si isi strecura mana pe sub tricoul ei , iar cu cealalta mana ii prinse barbia si isi apropie buzele de ale lui. Atunci Kaoru simti o injunghiere in suflet si se simti nevoit sa fuga de acolo. Se comporta mult prea ciudat. De abia il cunostea , ce era in mintea lui? Nu il cunoastea absolut deloc. Tot ce aveau el si Xe in comun era un nume si o sectie insa asta nu trebuia sa fie suficient pentru a il face sa simta ceva atat de intens pentru el. In urma lui roscatul reveni la atitudinea normala si o indeparta pe blonda plecand de langa ea.
La sfarsitul orelor Teru il opri pe Kaoru la usa pentru a il intreba ceva.
- Ce e?
- Kaoru..tie iti place de Fujimori, nu?
- Ce ?? huh? Adica..eu..nu ..cum sa..nu..!! se balbai satenul.
Cand realiza ca face asta se inrosi tot la fata. Nu putea sa se intample asta. Nu putea sa il placa pe Fujimori desi semana cu Xe. Poate din cauza asta ii placea de el. Era mai ipocrit daca continua sa sustina ca il iubeste numai pe Xe cand inima lui batea mult mai tare in prezenta roscatului. De ce reusea Fujimori sa il faca sa se simta mult mai captivat decat brunetul de care se indragostise el nu stia.
Putea fi oricare motiv. Corpul lui frumos si atletic, privirea lui intensa si stranie, felul in care vorbea...felul in care se misca. Era ciudat cum ochii lui puteau exprima doua lucruri diferite in acelasi timp. Ochiul albastru parea sa arate mai intens sentimentele lui in timp ce cel negru arata profunzimea lor. Era un contrast bine definit. Blonda se tinea mereu de el si asta il enerva pe Kaoru.
- Bine..recunosc...imi place..dar nu vreau..eu iubesc pe altcineva.
- Nu inteleg.
- Acum un an si doua luni, mama s-a mutat cu un barbat care avea un baiat cu un an mai mare decat mine. La inceput nu ne intelegeam bine insa in scurt timp m-am indragostit de el..si el de mine. Apoi a disparut. El si Ren Fujimori seamana mult.
- Inteleg. De asta l-ai intrebat daca e Mizawa Ren. Asa il chema pe el.
- Da..
- Nu stiu daca e acelasi baiat..e posibil..si in acelasi timp e posibil sa nu. Cand a venit aici era usor tacut insa in perfecta stare. Ryo il stia de dinainte si Tengo-sensei la fel. Intreaba-i pe ei. Eu am insa o alta idee.
- Ce idee?
- Tie iti place de Fujimori..iar eu...eu il iubesc pe Takemoto Ryou. Recunosc, bine?
Se putea vedea pe chipul lui ca e sincer. Amandoi erau rosii la fata din cauza marturisirii sentimentelor lor si asta a fost observat imediat de Thou , Ryo si Fujimori, care priveau curiosi situatia.
- Am o idee. Tine-mi unisonul. Asa tu il poti face pe Fujimori gelos...si eu sa ii atrag atentia lui Ryo.
Au ajuns amandoi in fata mesei celor trei, zambind si gata sa puna in practica un plan de care Kaoru nu stia inca ce insemna. Roscatul observa privirile insistente ale lui Thou si se simti dator sa fie sarcastic.
- Vezi ca Thou te priveste cu ochi de lup. Probabil are nevoie de serviciile tale si in noaptea asta.
- Ce vrei sa spui? Intreba debusolat Kaoru, pierdandu-se complet.
- Ieri ai plecat cu el , nu? Ryo si eu te-am vazut. Dimineata ai venit obosit. Nu e greu sa tragi concluzii. Rase batjocoritor roscatul tragand-o pe blonda in bratele lui. “Doar ai recunoscut ca esti pe invers” completa aruncandu-i o privire plina de ura si de dispret.
- Hahaha...deci asta e. Te asteapta pentru un serviciu azi. Adauga si blonda fericita ca e luata in brate si alintata de preferatul ei.
- Nu. Nu e asta. interveni Teru hotarat.
- Nu?
- Nu! Pentru ca de azi Kaoru e iubitul meu. Noi doi suntem impreuna.
La masa lor se lasa o tacere ca de mormant. Ryo si Fujimori ii priveau pe cei doi cu gura deschisa si ochii mari nevenindu-le sa creada ce auzeau. Brunetul practic scapa cartea din mana cand auzi asta si deveni serios in timp ce roscatul se incrunta si privi furios pe blondul din fata lui. Ai isi puse rapid ambele maini la gura si ramase uimita pana peste poate in timp ce blonda numai putea de bucurie.




se pare ca am dezamagit cateva persoane....mereu imi pare rau cand imi pierd din cititori....
sper totusi sa ma reabilitez si sa fac ceva frumos.
aly-sama... multumesc mult. apreciez
adyna_45... ma bucur ca iti place...sper sa citesti in continuare. va pwp.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________



Răspunsuri în acest subiect
RE: More then brotherly love ( normal couples plus yaoi...and etc ) - de Lithium-Angel - 29-11-2008, 06:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.854 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.891 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.351 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.173 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.839 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 133.017 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.822 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.874 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.883 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.386 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
21 Vizitator(i)