Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Pe cine ati vrea sa vedeti in seria a 3a? Sau ati mai vrea o serie a 3a?
Kaoru si Ren impreuna? si alte personaje noi ca sa fie mai interesant (optional sa apara si Ryo si Teru)
76.09%
35 76.09%
Kaoru si cineva nou...Ren cu cineva nou
0%
0 0%
sa moara Kaoru si sa ramana Ren cu altcineva
4.35%
2 4.35%
sa nu fie o a treia serie
0%
0 0%
sa fie cu totul alte personaje ..ca ne-am saturat de astea
0%
0 0%
sa termini ficul cu un happy ending si sa numai pui o continuare
10.87%
5 10.87%
sa termini ficul cu un sad ending si sa ne lasi in pace
8.70%
4 8.70%
Total 46 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] More than brotherly love [yaoi]

#7
sorry..insa povestile din momentul asta ce apar pe net sub numele meu au si cap si coada. insa daca vei mai avea dorinta sa ma ajuti cand imi vine o idee noua te rog sa ma anunti. am sa specific daca ma trazneste una din ideile mele tampite . don't worry..si eu sunt incepatoare 4

Ambii parinti au plecat de dimineata iar Ren trebuia sa ajunga cu prietenii lui undeva in jurul orei 2 insa au ajuns de abia de la sase. Erau in total 6, cu tot cu el. probabil au vrut sa pastreze numarul si sa se manifeste in grup pentru ca ce facea unul facea si celalalt. Ca o gazda buna ce sunt am pregatit niste prajituri cu capsuni si sucuri de ananas dar niciunul nu s-a atins de ele. In mai putin de jumatate de ora intreg living-ul a devenit loc de fumat si de baut.
- Deci, tu esti fratiorul lui Xe de azi inainte.
- Esti asa de simpatic.
- Prea serios pentru gustul meu.
- Saracul de tine, de azi v-a trebui sa il dadacesti.
Toti faceau glume pe seama mea si erau amuzati pana la culme numai Ren statea serios si uneori ma privea rece ca si cum ar fi dorit sa plec si sa il las in pace dar eram hotarat sa ii fac in contra si sa il calc pe nervi cat de tare puteam.
Un lucru bun era ca nu il adusese si pe acel barbat blond cu el si asta ma facea sa ma simt mult mai bine.
In cateva ore s-a lasat cu foarte mare galagie, muzica suna la maxim si unii mai tipau din cand in cand. Parea sa fie o petrecere normala pana cand cei 6 s-au decis sa joaca un joc. : invarte sticla.
- Joaca si fratiorul? Ma intreba unul dintre baieti cu un zambet mare pe buze.
- Nu. Veni imediat raspunsul “fratiorului meu” care taiase vorba la toti si se asezase intre doua dintre cele trei fete.
- Haide..de ce nu il lasi?
- El nu poate sa joace jocul asta cum il jucam noi. Mai bine se ocupa de altceva. Probabil are niste teme de rezolvat, nu?
Pricepusem imediat ca era o aluzie si ca doarea sa ma scoata din raza lui de vedere pentru ca mai mult ca sigur nu faceam parte din planurile lui pentru aceea seara. Asa cum am mai spus, eram hotarat sa fac contra si exact asa am si facut.
- Pot invata. Nu sunt atat de tare de cap. Si teme nu am. Eu obisnuiesc sa le fac cand imi sunt date.
- Uuu...baiat studios. Nu seamana cu noi.
Au inceput sa rada haotic intreg grupul. Era ciudat. Prietenii lui erau chiar acolo si se distrau de minune numai el ma urmarea cu coltul ochiului si parea sa imi transmita: dispari, indiferent ceea ce faceam. Insa foarte curand am priceput de ce nu ma vroia acolo , de ce nu vroia sa joc si eu acel joc.
Intamplarea a facut ca din prima sa cada doi baieti. M-am asteptat ca cei doi sa isi dea mana si sa se salute insa ei respectau regulile jocului mult prea virtuos. Am ramas socat cand i-am vazut pe cei doi sarutandu-se ca si cum erau un baiat si o fata si nu faceau nimic gresit. Primii baieti pe care ii vazusem sarutandu-se eram Ren si blondul acela, iar acum acesti doi baieti. Mi-am dat seama imediat implicatiile dare ram si perfect constient ca nu ma puteam retrage acum.
Timp de cateva randuri bune am fost exclus din joc pe motiv sa observ si sa inteleg cum functioneaza. Singurul moment in care am vrut sa plec cu adevarat a fost cand un baiat cu parul castaniu invartise sticla si aceasta se oprise in dreptul lui Ren.
Atunci inima a inceput sa imi bata tare si neregulat si ma rugam in sinea mea sa nu faca asta dar nu a fost sa fie.
Nici nu s-a clintit din loc pentru ca satenul a facut prima miscare. Era un sarut in genul celui din acea cafenea si asta parca m-a ros pe suflet.
- Hm....Xe...ai gust de capsuni. Stai asa..ai mancat din prajitura?
Atunci am realizat ca singurul care pusese mana pe ceea ce pregatisem eu era el. Bause atat din suc si mancase putin si din prajitura.
- Evident. Doar fratiorul meu le-a pregatit.
- Atunci ...vreau si eu sa gust. E bun?
- Hm... cum combini capsuna cu scortisoara?
De la joc s-a mutat atentia spre prajituri care imediat au ajuns unelte de joaca. Cand s-au mazgalit toti de crema au hotarat sa continue jocul. Ghinionul meu a fost sa pic la alegerea altui baiat.
- Sa vedem... rosti usor acel baiat ridicandu-se de pe podea.
- Nu.
Atat s-a auzit si s-a facut liniste iar baiatul s-a oprit in loc.
- De ce nu, Xe?
- Se presupune ca eu am grija de el azi. Nu va pot lasa sa il corupeti pentru ca eu voi fi considerat vinovat. Hai, ridica-te.
Pur si simplu m-a luat pe sus de acolo si m-a trimis in bucatarie sa aduc ceva de baut. Cand m-am intors i-am auzit discutand si m-am infuriat.
- Hehe...se pare ca ti-ai luat rolul de frate in serios.
- Nu e vorba numai de asta. As putea pune pariu ca e inca virgin. Daca se intampla cine stie ce ..cum ii voi explica mamei lui ca din cauza mea baietelul ei a fost violat de niste baieti?
- E, haide. Nu l-am viola.
- Nu sunteti nici foarte gentili sa spunem asa.
- Xe. Vrei sa stam departe de el?
- Exact.
- In regula. Dar totusi sa nu il ignoram.
- Asa ceva.
- Tu faci regulile.
Sincer, nu stiu ce anume m-a enervat. Ca avea dreptate si ceva de genul s-ar fi putut intampla, ca ma considera un retardat in ceea ce priveste sexul si poate chiar si sarutatul sau un complet idiot care nu stie sa se apere singur. Probabil au fost toate la un loc. Aproape de miezul noptii toti au plecat iar el a inceput sa faca curatenie.
- Nu e nevoie. Strang eu.
- Prietenii mei au facut deranjul, ma simt responsabil pentru mizeria asta. Macar lasa-ma sa ajut.
- Bine.
Continua sa fie serios chiar si dupa ce prietenii lui au disparut si asta insemna un singur lucru: era nervos pe ceva sau pe cineva. Nu zambea, nu schita nici un sentiment, doar strangea lucrurile din jur si apoi le ducea la cosul de gunoi. Eram un pic surprins de atitudinea lui. In acea cafenea mi-a dat impresia ca nu ii pasa ce crede restul lumii despre el iar in fata mea se comporta cu manusi. Eram, intradevar , afectat de descoperirile mele , de faptul ca el poate sa fi avut si parteneri masculini dar in cele din urma am realizat ca poate asa voi reusi sa ma apropii de el. Poate daca imi manifestam interesul pentru lucruri de genul asta s-ar fi simtit mai in largul lui in preajma mea si asta mi-ar fi placut enorm de mult.
- Ren..nu ..Xe...
- Hm? Ce e?
- Cum e sa saruti un baiat?
Intrebarea mea l-a traznit ca un fulger. A lasat jos punga si s-a intors spre mine transformat intr-o stana de piatra.
- Stai asa..cred ca numai aud bine. Ce tocmai ai intrebat?
- Am intrebat cum e sa saruti un baiat.
Facea lucrurile mult prea grele pentru mine. Si asa imi era rusine sa pun o intrebare de acest fel, sa o repet era de a dreptul jenant.
- Puteam sa jur ca nu ti-au pus ceva in bautura.
- Nu mai glumi! Am vorbit serios!! Sunt curios.
- Una e curiozitatea alta e idiotenia.
- Foarte bine. Atunci sunt idiot. Daca nu imi spui tu cum e aflu de la oricare dintre prietenii tai!
Conversatia a ajuns tipete venind din partea mea in timp ce el ramase inca foarte calm.
- E exact la fel ca atunci cand saruti o femeie.
- Minti.
- Ba nu. E exact la fel.
Parea sigur si convingator. S-a urcat pe tejgeaua din bucatarie si s-a aprins o tigara.
- Sexul cu o femeie, sexul cu un barbat, sarutul cu o femeie sau cu un barbat ...sunt toate la fel . Exact la fel atunci cand nu sunt sentimente la mijloc. Cand e vorba de iubire insa, ca e o femeie sau in barbat, totul , absolut totul devine diferit. Chiar si lucrurile cele mai normale. Acum lasa curiozitatea si vezi-ti de viata ta.
Eram captivat de tandretea din vocea lui dar simteam in acelasi timp si o mare dezamagire. Credeam ca reusisem sa gasesc in cele din urma o cale de a ma apropia de el dar el imi taiase toate aripile.
- Chiar si fara sentimente....tot trebuie sa fie diferit. Nu sunt atat de copil pe cat ma crezi. La 18 ani , asa cum ma vezi, am avut si eu iubite.
- Am spus eu ca nu ai avut?
- Foarte bine. Trateaza-ma ca pe un pusti. Sunt sigur insa ca baiatul cu parul castaniu ma va ajuta mai mult decat tine.
Am vrut sa ii spun ceva ca sa ii intorc vorbele dar reusisem sa il infurii. Intr-o clipita a sarit de pe tejgea, si-a aruncat tigara in chiuveta si m-a trantit cu spatele in perete.
- Daca eu le spun hop...vor sari o intreaga zi. Daca le spun dispari...exact asta o sa faca. Fii sigur ca daca le spun sa te ignore, exact asta o sa faca. Toti!
- Nu stiam ca sunt slavii tai. In fine, altii de pe strada atunci.
- La naiba , pustiule! Chiar atat de mult vrei sa stii care e senzatia???
- Da!!
In momentul in care am tipat afirmativ ca vreau ,buzele lui calde le-au acoperit pe ale mele si le-au masat usor. Pret de o clipa am fost surprins dar imediat m-am simtit cuprins de caldura si foarte istovit. Momentele in care buzele lui dadeau drumul buzelor mele, le foloseam pentru a respira insa nu a durat mult. S-a sprijinit cu ambile maini de perete si a continuat sa ma sarute mai apasat . Curand i-am simtit limba cautand-o pe a mea si am decis sa il ajut. Numai aveam de unde sa iau aer, totul devenea prea rapid si prea activ iar sarutul dura deja de minute bune.
- Multumit? Asa e cand saruti un baiat. Acum, lasa-te de prostii ca sunt multi psihopati pe strazi.
A plecat imediat de langa mine luand cosul de gunoi pentru a il arunca afara si mi-a parut ingrozitor de rau. Se insela. Nu era asa cand saruta un baiat.
Senzatia din intreg corpul meu era datorita lui. Asa saruta Xe.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________



Răspunsuri în acest subiect
RE: More then brotherly love ( normal couples plus yaoi...and etc ) - de Lithium-Angel - 09-11-2008, 04:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.854 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.885 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.348 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.166 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.834 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 133.004 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.817 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.871 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.883 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.383 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
8 Vizitator(i)