Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#60
CAP:23 El nuevo Jefe (Noul sef)

Angel ii inlatura fetei tricoul roz , ea ramanand numai intr-un sutien alb , pe care cantaretul il desface repede , bucurandu-se astfel de goliciuna sanilor brunetei , pe care ii mangaia usor in timp ce ii saruta buzele calde . Baiatul isi dadu si el tricoul jos , incepand apoi sa sarute trupul fetei , de la sani , coborand spre abdomen ....

* *

*

Dupa acea dupa-amiaza , Angel s-a dus impreuna cu fratele , sora si mama lui la spital , unde era internat tatal sau , pentru ca , defapt ei pentru acel domn au venit inapoi in Vanezuela . Leon si-a condus familia spre salonul barbatului . Ajunsi acolo , pe pat statea intins un barbat cu varsta cuprinsa intre patruzeci si patruzeci si unu de ani , Angel semana perfect cu el : brunet , ochi albastrii �
-Frate , semeni foarte mult cu tata , cu exceptia ridurilor ! Spuse Kika razand .
-Dar la caracter sunt foarte diferiti ! Tatal vostru e iute la maine , fratele vostru e exact opusul... Calm, dulce...Deloc violent... Spuse mama acestora apropiindu-se de patul bolnavului , ce era cazut intr-un somn adanc .
Dar dintr-o data , batranul domn isi deschise cu greu ochii albastrii , isi privi familia , dupa care , cu mana ii facu un semn la Angel sa se aproprie . Acesta se conforma si se duse langa patul tatalui sau.
-Fiule� Nu te-am mai vazut de foarte mult timp , arati exact ca mine cand eram de varsta ta . Spuse barbatul cu vocea ragusita si ochii pe jumatate inchisi . Am sa iti fac o propunere � Cum eu , nu mai pot continua sa fiu seful companiei de parfumuri , vreau ca tu sa imi iei locul � Fratele tau te va invata tot ceea ce este necesar , este un indrumator foarte bun , nu stiu daca voi mai avea puterea sa trec peste toate astea si vreau ca tu sa preiei conducerea. Si in caz ca simti ca nu te descurci , o sa poti sa il lasi pe Leon in locul tau . Continua acesta
-Dar nu pot face asta ! Spuse cantaretul socat .
-Incerca frate , ai sa reusesti , esti destept , ai multe calitati is in schimb nu ar strica sa imi dai si mie cateva parfumuri . Zise Kika cu un zambet siret .
- Kika , in caz ca nu stii ai peste optzeci de parfumuri la vila , desigur , nu in camera ta , sunt puse bine intr-un dulap . Replica Leon razand si lasand-o pe sora lui cu gura cascata .
-Tu � chiar vorbesti serios ? Intreaba fata uimita .
Leon aproba din cap , apoi s-a asezat pe scaunul din drepta patului in care a adormit din nou tatal sau .
Orele treceau iar afara s-a intunecat foarte repede . Luna a pus stapanire pe cerul purpuriu impreuna cu miile de faclii . Angel impreuna cu familia lui s-au intors la vila mare si calduroasa , unde avea de gand sa mediteze asupra spuselor tatalui sau . Dar intre timp , la vila alturata , Kairi statea cu o persoana de vorba la telefon .
-Si � V-ati petrecut dupa-amiaza impreuna ? Intreaba vocea de la capatul celalalt al firului , care se parea ca e o voce de barbat .
-Pai , sa spun sincer , nu a mai vrut sa continue . Spuze vocea blanda a brunetei .
-De ce ? Intreaba uimita cealalta voce .
-Pai �

~Flashback~

Angel ii inlatura fetei tricoul roz , ea ramanand numai intr-un sutien alb , pe care cantaretul il desface repede , bucurandu-se astfel de goliciuna sanilor brunetei , pe care ii mangaia usor in timp ce ii saruta buzele calde . Baiatul isi dadu si el tricoul jos , incepand apoi sa sarute trupul fetei , de la sani , coborand spre abdomen ...
Brunetul ii indeparteaza usor fustita roz , care cade langa pat . Acesta isi da si el pantalonii jos , dupa care se aseaza peste Kairi . O saruta cu multa pasiune , dar cand a trebuit sa faca urmatorul pas , acesta se dadu repede jos de pe fata asezandu-si apoi fata in palme .
�Doamne , ce fac ?� Gandi baiatul inainte sa izbucneasca in lacrimi
-Ce s-a intamplat ? Intreaba bruneta uimita .
-Scuza-ma , eu � Eu � Nu pot � Sa fac asta . Zise cantaretul printre suspine
-De ce ?
-Pentru ca � Baiatul statu putin pe ganduri inainte sa spuna ceva ce ar putea regreta mai tarziu . Pentru ca � Nu pot ! Iarta-ma ! Spuse acesta in timp ce se ridica de pe pat , mergand cu pasi repezi la baie .

~End of flashback~

-Cam asta a fost ! Spuse vocea blanda a fetei
-Asa deci ! E bine atunci . In cateva zile voi veni si eu in Venezuela � Poate chiar maine � Sa ma astepti ! Rasuna vocea barbatului , dupa care bruneta inchide telefonul .
In vila cantaretului era o cearta intre cei doi frati .
-Incapatanatule , fa-i si tu pe plac tatei , nu fi prost si accepta ! Striga Leon incercand sa-si intimideze fratele care nu se lasa mai prejos .
-NU ! Nu ma pricep la conducerea unei firme � Nu cred ca ma pricep la nimic e tine cont de afaceri sau alte chestii , eu stiu doar sa cant si atat ! Rasuna vocea cantaretului
-Dar macar incearca , eu o sa fiu langa tine � Fraiere , incerca ! Daca nu � Sa orbesc daca nu te bat cu bata de baseball din Milano !
Angel tacu pentru o clipa si se gandi la tatal lui � Chiar nu vroia sa il dezamageasca . Lasa privirea in jos si cu glas stins ii spune fratelui sau ca accepta . Leon era foarte fericit... De maine , fratele lui va fi seful firmei de parfumuri .

?�??by Kaname ??
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 11-09-2008, 11:16 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.882 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.175 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.425 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.229 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.872 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 133.218 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.902 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 100.370 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.967 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.515 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)