Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#32
CAP: 14 La competition (Competitia)

Cineva suna insistent la usa apartamentului lui Yuki...
-Cine naiba ma zgarie pe creieri ? Striga tanarul in timp ce deschide usa . Tu? intreaba baiatul uimit .
-Da , eu ! Trebuie sa ai mai multa grija de prietenul tau , duhneste a alcool...Si e cam greu ! Abia atunci batausul observa ca Angel este adormit in bratele baiatului.
Yuki ii face semn tanarului sa intre si il conduce pana in dormitor unde il aseaza pe brunet in pat .
-Diego , spune-mi ce s-a intamplat cu Angel ! Zice Yuki speriat in timp ce se aseza pe un scaun . Si… Cum ai aflat adresa mea?
-Am numarul tau de telefon , si exista carte de telefoane !
Cat despre Angel , de unde vrei sa stiu? L-am gasit inconstient pe strada si iata-l . Dupa parerea mea , a cam baut ! Raspunde tanarul care era cu privirea in alta parte decat la Yuki , isi privea ingerasul cum dormea si ofta usor .
-Asculta aici… Angel nu bea ! Si chiar daca o face , stie sa se controleze ! Poate ca de data asta s-a imbatat din cauza cuiva ! Oare din cauza cui ? spune Yuki privind-ul banuitor pe Diego
-Asa.... Deci , in concluzie vrei sa spui ca este din vina mea , nu ?
-Ia-o cum vrei , eu doar ti-am spus . Spune Yuki in timp ce se ridica de pe scaun si se duce la bucatarie , cu Diego pe urmele lui
Cei doi baieti au inceput sa se certe . Diego sustinea ca nu din cauza lui s-a imbatat Angel , iar Yuki sustinea contrariul spuselor baiatului . La un moment dat , batausul ridica pumnul , vrand sa-l loveasca pe cel din fata lui , dar fu oprit de vocea blanda a cantaretului , care statea rezemat de usa
-Yuki , stai , nu fi prost ! Lasa-l in pace ! In nici un caz nu m-am imbatat din cauza lui... am simtit eu nevoia de a bea ceva... Si gata !
-dar tu nu bei ! Striga Yuki deja adus la exasperare
-Uite ca de data asta am baut ! Si nu mai striga ! Ma doare capul ! Ce vreau sa spun este ca dupa ce am baut am fost ... violat !
- ai fost ce ?! Striga cei doi baieti in cor
-Hallo , coru' , mai incet ! Ma doare capul si abea ma mai tin pe picioare si da am fost violat de 3 tipi , iar ...
Angel deja nu isi mai simtea picioarele : tremura si asta nu din cauza frigului , dar vroia sa isi continue propozitia
-Iar ... Seful lor ... Era ...Taku !
Dupa aceste cuvinte cantaretul lesina . Diego fuge repede la el pentru a-l lua in brate si a-l aseza inapoi in pat . Numai la auzul numelui Taku , mintea lui o lua razna . Yuki observa asta , si il obliga pe tanar sa spuna tot ce stie , astfel putand sa se adapteze situatiei in care se afla Diego .
* *
*
Dupa mult timp de povestit , Diego incheie.
-Acum stii de ce m-am despartit de Angel , nu? Spune baiatul cu lacrimi in ochi . Speram sa nu pateasca nimic , ca o sa fie in siguranta atata timp cat Taku nu stia ca Angel este iubitul meu , dar habar n-am cum a aflat . Zice Diego in timp ce isi sprijinea capul de perete cu privirea fixata pe tavan
-Groaznic ! atat a avut Yuki de spus : un singur cuvant ce caracteriza tot ceea ce i-a povestit Diego . Acum , ce ai de gand sa faci? intreaba Yuki
-Sa merg acasa , sa dorm , sunt obosit .
Diego se indreapta spre iesire dar ceva l-a tinut pe loc . Angel i-a rostit numele si dupa cateva secunde a spus cuvantul magic:" Te iubesc" . Tanarul si-a dar seama imediat de problema cantaretului : vorbea in somn , asa ca isi ia geaca neagra de piele si pleaca fara a-si lua ramas bun . Timpul a trecut repede , Yuki a fost asa de absorbit in poveste incat nici nu si-a dat seama ca peste o ora incepe concursul lui Angel , dar nu indrazneste sa il trezeasca asa ca merge in bucatarie unde isi pregateste ceva de mancare . In cateva minute , in pragul usii de la bucatarie apare un baiat cu parul ciufulit care casca . Era Angel , care se parea ca se simtea mult mai bine . Acesta ia micul dejun impreuna cu Yuki , apoi cauta cateva haine in dulapul prietenului sau , pentru "duel" . Isi alege o pereche de pantaloni din piele neagra , un tricou alb ce se muleaza frumos pe corpui lui , astfel scotand in evidenta muschii lui bine lucrati , Iar peste bluza si-a luat geaca de piele neagra . Desi nu a repetat nici o melodie , stia sigur ce avea sa cante : trei melodii J-rock si alte trei melodii intr-o limba straina , adica spaniola : Isi repeta versurile melodiilor in gand , pentru ca nu mai are timp de repetitii . Una dintre melodii ii dadea durei de cap , pentru ca nu isi aducea aminte un vers , era melodia Redemption , o melidie J-rock , la care mereu uita cate ceva . Dar de data asta nu vroia sa greseasca . Yuki vazand ca prietenul are probleme la aducerile-aminte ia un CD pe care il baga in calculator si astfel reamintind-ui versurile , pe care de data asta , Angel jura sa nu le mai uite . A sosit si timpul concursului . Cantaretul pleaca spre scena impreuna cu Yuki , unde erau asteptati de organizatori . In timp ce cantaretul statea de vorba cu unul din ei , in spatele lui apare Taku imbracat tot in negru : o pereche de pantaloni din piele , un tricou negru , iar peste tricou , o pelerina lunga pana in pamant . Pe maini avea manusi de piele , iar peste manusi avea diferite bratari , cu tepi sau bratari simple . Culoarea ochiilor lui erau rosii din cauza lentilelor de contact , astfel facand-ul sa para un vampir periculos.
Cu un zambet smecher pe fata , a intins mana pentru a face cunostinta cu Angel ca si cum ar fi fost prima data cand se intalnesc .
-Salut … Angel , cum te simti ? Intreaba acesta in timp ce il strangea de mana din ce in ce mai tare pe baiat .
-Bine ! Spune Angel in timp ce se uita dezgustat la oponentul sau
-Eh , sa stii ca praful din bautura ta nu era chiar cel dorit , omul meu mi-a spus ca a incurcat prafurile ….Ei... si eu am facut acelasi lucru : am incurcat cutitul cu pistolul si gloantele oarbe cu gloantele adevarate si saracul s-a trezit cu o gaura in frunte ! Spune acesta zambind malefic .
-Asta-i viata , se mai intampla … Cand umblii cu natarai asa ca tine ! Zice cantaretul nepasator.
Se anunta inceperea concursului . iar primul invitat pe scena a fost Angel dar fu oprit de catre Yuki
-Angel , stai ! ia asta cu tine pentru noroc !
Si Yuki ii dadu un lant cu o cruciulita de aur , in care el avea incredere ca aduce noroc .
-Mersi , prietene … Chiar vreau sa te intreb ceva … In apartamentul lui Diego … De unde ai stiut adresa ? Intreaba cantaretul curios
Atunci Yuki afiseaza un zambet inocent dupa care spune.
-Te-am urmarit !
-Ce-ai facut?!?!Te distrug … Te distrug ! … Dar dupa competitie . Pa ! Si tine-mi pumnii ! Spune Angel in timp ce se indeparta de prietenul sau si iesea la lumina intensa a reflectoarelor .

╚»♥♣by Kaname ♣♥
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 09-08-2008, 09:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.882 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.175 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.421 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.228 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.871 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 133.208 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.901 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 100.369 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.965 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.511 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)