Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul? -_-"
Da
83.33%
25 83.33%
Nu
10.00%
3 10.00%
Asa si asa
6.67%
2 6.67%
Total 30 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi]

#20
cap 9 El Apartamento (Apartamentul)

Nu era nimic ce putea sa strice acel moment in ciuda tipetelor de se auzeau sin salon . Diego era impresionat de modul in care Angel a spus acele cuvinte , pentru el erau speciale , unice ,pentru ca nimeni , niciodata nu i le-a spus . Cei doi au ramas imbratisati pentru un timp destul de lung pana cand se aude cum se sparge o sticla. Diego deschide repede usa baii ... Cei doi ies de acolo si ce sa vada? Doi baieti care de bateau. Era Yuki si cu Toshi , tipul acela care l-a facut chior, era prea frumos sa nu primeasca o bataie zdravana dupa ce l-a jignit pe bataus. Toshi avea capul spart , iar Yuki nici macar o zgarietura.Nimeni nu avea curajul sa se bage intre cei doi. Dintr-o data Angel Striga:
-Yuki! Inceteaza! Ce ti-a facut de data asta?
-Mie? Nah…nimic…Numai statea cu urechea lipita de usa baii ! Spune Yuki in timp ce ii da un pumn lui Toshi.
-Dar nu am auzit nimic ! Era muzica la maxim! Ce dracu voiai sa aud?! Cun trage apa WC-ului ?! Striga Toshi enervat
-Vezi ca iarasi vorbesti urat cu mine si nu-i de bine! Spune Yuki in timp ce se departa de el.
Angel i-a calmat pe baieti , iar Toshi a fost dus la spital. Intr-un final Angel se urca pe scena si anunta ca petrecerea s-a terminat. Era aproape ora 6 dimineata , baiatul era frant de oboseala dupa acea zi plina . Toti oaspetii au plecat , iar cei care au mai ramas au fost Angel,Diego si Kika . Angel si Diego se aseaza pe canapea iar Kika statea plictisita pe masa din fata canapelei.
-Frate , vi acasa?Intreaba Kika plictisita .
-Nu stiu , du-te inainte , o sa vin si eu mai tarziu.
Kika a plecat , iar cei doi au ramas in club . Totul era vraiste pe acolo , bere pe jos si pe pereti , sticle sparte , sange si un miros de nesuportat. Angel ofteaza usor.
-Ce s-a intamplat ingeras? Intreaba Diego afisand un zambet seducator pe fata.
-Hmm…Diego…Am sa iti spun ceva…La baie …cand am mers cu Yuki el m-a…
Dar nu isi temina propozitia caci Diego il intrerupe...
-Nu ai de ce sa te simti vinovat , ingeras , stiu ce s-a intamplat ! Mi-am dat seama dupa fata ta ca s-a intamplat ceva ! Spune tanarul imbratisandu-l usor pe baiat si apoi sarutandu-l pe frunte.
Diego ii propune lui Angel sa doarma il apartamentul lui. Acesta nu a stat pe ganduri si a accept imediat , in fond era mult mai aproape decat casa lui . Cei doi ajung in apartament . Angel se aseaza obosit pe un scaun din bucatarie , asezandu-si capul pe maini si inchizand ochii. Era pe cale sa adoarma dar Diego la trezit pentru a-l pune pe baiat sa faca un dus , caci era transpirat si ar fi imputit tot patul . In fine…Brunetul intra in baie , da drumul la dus si se lasa rasfatat de catre picaturile calde ce-i cadeau pe corp , in acelasi timp el fredoneaza melodia pe care a cantat-o la majorat. Diego statea langa usa numai pentru a-i auzi superba voce a iubitului sau .Nu trec 2-3 minute caci dintr-o data , Angel se opreste , nu mai fredoneaza melodia si in acelasi timp , dusul inceta sa se mai auda. Brunetul observa ca baia este lipsita de posoape , nici macar halat nu avea asa ca il striga pe Diego ca sa ii aduca un prosop , chiar si mai multe. Baiatul ii spune ca aduce cu o singura conditie…Una ciudata ,dar o conditie… Sa il lase pe el sa il stearga de apa . Angel s-a amuzat de spusele baiatului dar a acceptat . Cand a spus ca este de acord , se simti mai sigur pe el , dar cand intra Diego in baie , se simti un pic jenat , chiar daca au fost o data impreuna , Angel tot avea unele retzineri ,era prea rusinos . Pe masura ce Diego se apropia de el , baiatul devenea din ce in ce mai rosu la fata si tot mai tensionat. Cand simti mana fina a lui Diego pe spatele sau coborand tot mai jos parca era in al noualea cer , tremura si nu indranzea sa se intoarca cu fata la iubitul sau. Baiatul il inveleste pe Angel intr-un prosop moale dar el inca nu indraznea sa se intoarca spre tanar , vazand asta , Diego il prinde de umeri si il intoarce astfel incat ei doi sa fie fata in fata . Angel inca tremura.
-De ce tremuri? Ti-e frica de mine? Intreaba Diego cu o voce seducatoare in timp ce il stergea pe cantaret de apa.
-N…Nu! Nu mi-e frica de tine! De ce spui asta?
-Am vazut ca ti-e frica sa te intorci cu fata la mine!
-Nu…in nici un caz nu imi este frica! Doar ca …Imi este rusine! Spune Angel lasand capul in jos.
Diego rade usor apoi il ia usor pe baiat de barbiespunandu-i ca nu are de ce sa ii fie rusine, sarutandu-i apoi usor buzele.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
RE: ~Love Song~ [shonen-ai/Yaoi] ~ my old old old fic - de Yaoi Queen - 02-08-2008, 11:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.882 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.171 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 165.419 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.222 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.870 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 133.188 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.894 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 100.363 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.959 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.506 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)