Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] The Way We Are [yaoi]

#80
Ma scuzaaaaaati de intarziere onegaii praise here's the next chap :3

Capitolul 21

Razele calde ale soarelui patrund prin perdelele albe ale camerei, indemnandu-ma pe mine sa-mi deschid lent ochii, si sa observ o persoana langa mine. Strify isi ridica si el pleoapele cu greu, privindu-ma somnoros, insa realizand ce s-a intamplat, se trezeste de-a binelea, ridicandu-se in capul oaselor, si parand agitat.
-Sper ca nu ai de gand sa te prefaci ca nu s-a intamplat nimic aseara, ii spun eu, avand o suspiciune ca acela e planul lui.
-Dar chiar nu s-a intamplat nimic, ce nu intelegi? intreaba el, vrand sa se ridice de pe suprafata moale, insa il apuc pe mana si il trag inapoi pe pat, asezandu-mi palmele de-o parte si de alta a capului sau.
-Uite ce e, deja ai ajuns sa ma calci pe nervi cu tampeniile tale de copil imatur. Strify, ai douazeci de ani, nu zece! Ti se pare prea greu sa spui...
-Nu! Lasa-ma naibii in pace! se rasteste el, taiindu-mi vorba, continuand pe urma pe tonul normal: Tu vrei ca eu sa recunosc ca te plac si toate celelalte lucruri, dar de ce as face-o? Tu nu mi-ai spus niciodata asta, asa ca nu vad de ce ar trebuie ca eu sa o fac...
Are dreptate... Nici eu nu am spus-o niciodata, si nici n-am s-o fac. De ce? Buna intrebare! nici eu nu stiu. Tac pentru cateva momente, si ma retrag, asezandu-ma pe marginea patului.
-Vezi? Nici nu n-o vei spune, asa ca nu-mi mai zice ca sunt imatur, atata timp cat si tu ai aceeasi problema!
-Cel putin eu imi recunosc faptele, spun eu, incrucisandu-mi bratele la piept.
-Fiecare cu principiile lui! Vrei sex? bine! atata timp cat nu afla nimeni, dar nu te astepta sa implic sentimente, replica Strify, ridicandu-se de pe pat.
-Stii foarte bine ca sunt deja implicate.
-Nu mai conteaza. Ma duc sa fac dus. Te rog, pleaca inainte sa ies din baie...
Spunand acele cuvinte, isi indreapta pasii spre incaperea mentionata de el, inchizand usa, si de data asta, cu cheia. Ma ridic de pe suprafata moale, luandu-mi doar boxerii pe mine si iesind din camera lui. Pot spune ca sunt multumit cu situatia asta. In fond, nu e ceea ce voiam? Asa e... il voiam pe el si acum il am. Dar chiar si asa, parca ceva tot nu simt ca e la locul lui. Inainte sa pasesc in camera mea, il observ pe Kiro, indreptandu-se obosit inspre mine.
-Ce faci, piticanie? intreb eu in gluma, incercand sa afisez un zambet.
-Vreau sa-l intreb pe Strify unde a pus nenorocitele alea de tigari... m-ai facut piticanie?! Ohh, gogoaso, o sa platesti scump! iti smulg pierce-ul ala din buza! Da... asta dupa ce fumez o tigara.
Imi zambeste, iar eu ii explic de unde anume poate lua o tigara, si anume de pe noptiera lui Strify, pentru ca le-a pus acolo noaptea trecuta crezand ca va castiga pariul. Am intrat in incapere, luandu-mi un tricou negru si o pereche de pantaloni albi, perfect pentru statul si belirea fasolelor in casa. De cum pasesc in sufragerie, il vad pe Kiro stand pe canapea, fumand acea tigara, si i ma adresez cu acelasi apelativ care mereu il enerveaza.
-Ce te iei de inaltimea mea? am un metru saizeci si cinci! acum, ca voi sunteti cat stalpii de telegraf, nu e vina mea, a spus el, incercand sa dea vina pe noi ca suntem mai inalti. Razand, ma asez langa el, punandu-mi mainile sub cap, continuand sa-l tachinez.
-Cum spui tu, Piticot.
A expirat fumul tigarii, apoi a lasat-o in scrumiera alba, iar in urmatorul moment se arunca peste mine.
-Las' ca vezi tu, strutule! ma ameninta el, trosnindu-si degetele mainilor. Sunt intins de-a lugul canapelei "luptandu-ma" cu fiara de pe mine, care isi intinde mana pentru a-mi prinde pierce-ul din buza. Il apuc de incheieturi, tinandu-l la departare, dar tot nu vrea sa se dea batut. Se apropie cu chipul de buza mea, vrand sa-l prinda cu dintii, insa ranjesc si ridic o spranceana.
-Ce? Vrei sa te pup? Vino la tati! spun eu, tuguindu-mi buzele si indreptandu-mi capul spre el.
-Da, da! Cand o zbura porcu', si nu cred ca vei prinde aripi prea repede!
Isi retrage chipul, prinzandu-ma pe mine de obraji, si tragand de ei, asa cum face o bunica atunci cand isi vede nepotul. Fac si eu acelasi lucru, reusind sa ma ridic cu tot cu Kiro in sezut. Ma simt ca in filmele cu prosti, dar asta e partea frumoasa cand te distrezi.
-Am sa te diger la masa de pranz! ii spun eu, afizand un zambet diabolic (oarecum, avand in vedere in ce situatie se afla obrajii mei).
-Va distrati? intreaba vocea lui Strify care sta in pragul usii cu un pahar de suc un mana, privindu-ne parca plictisit.
Kiro se da jos de pe mine, de parca faceam ceva gresit, cand de fapt totul e o joaca. Se aseaza pe canapea, aprinzand televizorul, si incepand sa butoneze telecomanda, fara a gasi nimic interesant. Strify isi lasa paharul pe masa, indreptandu-se spre televizor si apasand pe butonul de inchidere. Mi se pare nervos, dar dupa ce isi indreapta privirea spre noi, ne zambeste, interbandu-ne:
-Atunci ce ar fi sa ne distram toti?
Se indreapta spre masa joasa de langa usa, pe care se afla combina argintie, apasand pe butonul rosu, si marind volumul sunetului. Muzica incepe sa cante, iar noi, incetul cu incetul sa intram in ritm. Ne ridicam de pe canapea, cu gandul de a petrece putin pe ziua de astazi, iar Shin impreuna cu Romeo apar somnorosi la usa incaperii, cascand amandoi deodata, insa Strify urla in gura mare ca nu e timp de dormit, tragandu-i pe amandoi de maini pentru a ni se alatura.
Cei doi se aseaza pe canapea, sporijinindu-se unul de celalalt, parca vrand sa doarma din nou, in ciuda sunetului infernal din incapere. Strify incepe a dansa pe ritmul melodiei, ca de obicei adaugand cateva miscari lascive printre altele. Ma pot abtine?Nu! asa ca ma apropiu de el, prinzandu-l de maini si lipindu-i corpul de al meu.
-Un vals, ceva? am intrebat zambind, facandu-l si pe el sa rada.
A continuat cu acele miscari, stand lipit de mine, si indemnandu-ma sa dansez la unison cu el, ier pe urma se introarce cu spatele, insa cu toate miscarile lui, care sunt si din solduri, fundul lui la atiunge pe unde nu ar trebui...
-Daca te mai freci mult de mine asa, te duc in camera, ii spun eu, apropiindu-ma de urechea lui. Incepe din nou sa rada, crezand ca nu vorbesc serios, insa apoi imi contntinui propozitia: Eu chiar nu glumesc!
Tuseste fals de doua ori, ducandu-si mana la gura, apoi se indreapta spre masa pe care si-a pus paharul cu suc, din care ia cateva inghitituri, facandu-le apoi semn celorlalti sa se miste.
-De ce esti gelos? intreb eu, rezemandu-ma cu spatele de masa.
-Ce? Eu?! Pe cine? Pe Kiro? Nu stiu cu ce ai gandit asta, si nu ma intereseaza, dar sa-ti fie clar! Eu, nu sunt gelos, mai ales din cauza ta! Ar trebui sa te mai nasti o data pentru asta...
Am ranjit, parca stiind ca ceva de genul acesta imi va spune si il prind de mana, tragandu-l inspre mine, moment in care el scapa obiectul de sticla, care la contactul cu podeaua se sfarama in sute de bucatele.
-Atunci demonstreza-mi si saruta-ma, ii spun eu, apucandu-l cu o mana de dupa cap, indemnandu-l sa ma priveasca.
-Esti prost?! Cum vrei sa demonstreze asta ca...
-Nu stiu.
Ii pun stapanire pe buze, inainte de a-i mai permite sa spuna ceva, si scoate un sunet infundat cand imi strecor limba in lacasul umed, cercetandu-l incet, intr-un sarut bland. Isi aseaza mainile pe pieptul meu, impingand, insa nu cu destula putere incat sa scape din bratele mele, iar cand rup sarutul, ii observ obrasii usor inrositi, care ma fac sa zambesc multumit. Imi adreseaza un apelativ foarte cunoscut ca "boule" si pleaca inspre Kiro, intrand in vorba cu el. Pe masura ce il privesc, imi revin in minte cuvintele pe care mi le-a spus cand inca eram in camera lui..."Vrei sex? bine! atata timp cat nu afla nimeni, dar nu te astepta sa implic sentimente", din nou pot spune ca e ceea ce vreau, dar... nu e! Ma mint singur! Nu e deloc ceea ce vreau. Nu-i vreau numai corpul, iar situatia asta devine mai incurcata chiar si pentru mine...
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]




Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] The Way We Are [yaoi] - de Yaoi Queen - 29-10-2009, 09:53 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de ReDsWeEtLoVeAlExA - 27-12-2009, 03:47 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 07-02-2010, 12:38 AM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 10-02-2010, 11:39 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 15-02-2010, 11:31 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -myuu- - 20-02-2010, 12:51 AM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de -Kaname♥Gackt- - 03-03-2010, 10:45 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de Yaoi Queen - 07-04-2010, 11:14 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de Ţiuşcăăă - 18-05-2010, 03:37 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de anime_addicted - 20-05-2010, 08:44 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de anime_addicted - 23-05-2010, 01:27 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de Ţiuşcăăă - 23-05-2010, 03:16 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de anime_addicted - 17-06-2010, 02:54 PM
RE: [*YAOI*] The Way We Are [by Myuu and Kaname] - de Aly - 09-07-2010, 05:14 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Yaoi Queen - 26-08-2010, 12:54 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Shut up and Watch - 09-09-2010, 02:05 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Mitus - 26-08-2010, 02:52 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de kame. - 27-08-2010, 11:15 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de nemo-chii - 27-08-2010, 06:38 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de DeDal N. - 02-09-2010, 08:26 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de yaoi maniac - 09-09-2010, 03:14 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Yaoi Queen - 10-10-2010, 01:21 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Marina. - 10-10-2010, 02:50 AM
RE: The Way We Are [yaoi] - de DeDal N. - 10-10-2010, 12:43 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de Drama Queen - 10-10-2010, 11:46 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de sarah chan - 14-10-2010, 03:32 PM
RE: The Way We Are [yaoi] - de yaoi maniac - 28-11-2010, 03:06 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 52.122 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.698 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.886 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.748 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.821 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.327 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 113.100 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.849 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.865 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt
  [Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ] bastard_in_love 40 27.737 02-08-2008, 06:48 PM
Ultimul răspuns: Ice_angel_234


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)