Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The night of blood and scream [+18]

#17
Dap....v`ati calcat in picioare sa ne lasati si noua un amarat de comment....in fine...iata noul capitol sper sa va placa ^^

Capitolul 6: Si uite asa vezi tu lucrurile...pacat ca acum esti chioara

Lisa: Noaptea, inca dinainte iubeam noaptea, dar acum am inceput sa o ador. De ce? Se va afla in curand. Ma strecor usor printre gratiile celulei lui. Ii ating buzele cu delicate, si apoi ma retrag. S-a trezit. Il iau de mana, sa fim amandoi invizibili, si il strecor si pe el printre gratiile celulei. Dupa ce am ajuns intr-o zona mai retrasa, m-a sarutat cu pasiune.
- Nick, stai calm. Nu plec nicaieri, am spus eu zambind.
- Stiu, dar imi place sa profit de fiecare minut.
Dap, de asta am ajuns sa ador noaptea, din cauza lui Nick. Ciudat sa ajunga in Alcatraz, are asa o mutra de copil nevinovat. Dar daca ajungi sa il cunosti, numai inocent nu ti se pare. A fost condamanat la inchisoare pe viata fiindca a macelarit un grup de douazeci de persoane. Eee eu am fost condamnata fiindca am facut mutatii pe oameni, deci nu suntem nici care mai prejos. In fine, am continuat sa il sarut cu pasiune. Minute intregi de saruturi, si am fost intrerupti de lumina soarelui ce se ivea incetul cu incetul. Era rasaritul, ora sase, ceea ce inseamna ca mai putin si se da desteptarea. L-am dus pe Nick in celula lui. Inainte sa plec m-a mai sarutat o data scurt. M-am indreptat spre celula mea fara tragere de inima si am inceput sa ma gandesc la cea am de facut astazi. Ooo nu, astazi trebuie sa curat toaletele, a venit randul meu. Rahat!
Am intrat in celula mea “confortabila” si imediat dupa aceea am auzit alarma cretina a inchisoarii. Am mers impreuna cu Olly la masa. Ce sa zic, adorma mancarea lor. Cred ca voi continua sa ma plang de mancarea asta pana o sa mor, fiindca mi-au spus clar ca aici imi voi petrece restul vitii in momentul in care m-au arestat. Am inceput sa mananc o pasta galbuie, care nu imi doream nicidecum sa aflu ce continea. Nu am luat mai mult de doua inghitituri, ca mi s-a si intors stomacul pe dos. Mi-am schimonosit fata. Dar spre bucuria mea, m-a vazut umflatura aia de la cantina. Am simtit eu ca se zguduie pamantul, dar nu mi-am dat seama de la ce vine, pana ce nu am simtit un polonic in cap. Nu ma deranja atat de tare, daca nu era plin cu pasta de aia, care mai nou imi imbacsea mie parul. Apoi ca sa fie si mai reusita dimineata, si-a infipt ghiarele unsuroase in podoaba mea capilara si mi-a bagat pe gat scarbaosenia aia de pasta. Dupa ce am terminat de inghitit o farfurie de terci de ala m-a lasat in pace si a intors curul ei imens, indreptandu-se spre bucatarie. Eu mi-am dus mainile la gura, stii sigur ca voi da la rate in urmatoarele momente. Olly mi-a dat rapid un servetel, iar Nick m-a ajutat sa ma ridic. A venit cu mine inspre toaleta, iar gorilele celalate fluierau dupa noi zici ca era parada. Olly s-a intors nervoasa si a inceput sa ii faca cum i-a venit la gura in timp ce eu m-am multumit sa le arat degetul mijlociu si am luat-o la goana spre toaleta cu Nick in urma mea. Nu stiu sigur de ce tinea neaparat sa ma vada cu vomit, dar nu am comentat nimic. Dupa ce am terminat, m-a spalat pe fata si am spus cu o voce sfarsita:
- Pana maine dimineata, scorafa aia cu miros de laturi nu o sa mai fie vie!
Cand eram la iesirea din W.C. m-am intalnit cu un gardian...
- McGregor, tu ramai si iti faci treaba. Nick, tu intoarce-te, stii ca nu ai voie sa o ajuti! spuse acesta pe un ton raspicat si ferm, zici ca era un curcan.
Dupa ce a plecat i-am scos limba si i-am facut semn lui Nick sa plece. M-am apucat sa frec chestiile alea infecte. Pe la ora noua seara, am terminat si eu, iar toaletele straluceau de-a binelea. M-am intors in celula mea alturi de Olly. Peste o ora se dadea stingerea. O vad cum se pune pe pat langa mine, cu chipul radiind de fericire.
- Deci e adevarat? Vrei sa scapi de bucatareasa? intreba aceasta entuziasmata.
- Cu siguranta. O rugaminte, poti sa te imbraci ca o eleva...si aranjeaza-l si pe Nick. Noaptea asta va intoarceti la scoala copii...
Am continuat sa povestim vrute si nevrute, pana am auzit alarma cretina ce anunta stingerea. M-am pus pe pat si am asteptat acolo pana la miezul noptii, gandidu-ma la toate lucrurile de la facerea lumii incoace. Cand a venit ora douasprezece, Olly era deja pregatita si s-a dus dupa Nick. Eu m-am ridicat din pat si mi-am cautat costumul negru. Aveam o fusta scurta si stramta si un sacou de stofa. Mi-am luat sutienul si costumul peste. decolteul adnac imi punea in valioare sanii si trebuie sa spun, Dumnezeu a fost darnic cu mine in aceasta privinta. M-am dat cu rimel, parfum si un ruj rosu puternic. Parul l-am lasat desfacut si mi-am luat pantofii cu tocuri cui. M-a strecurat afara si m-am indreptat spre bucatarie.
Spre surprinderea mea, caricatura aia de femeie gatea la ora asta. Am amortit-o cu o lovitura dupa cap. Am dus-o cu chiu cu vai in laborator, unde incepea distractia. Nick si Olly stateau ca niste sfintisori pe scaune, in timp ce eu, mi-am legat subiectul de masa de lucru. Am aruncat pe ea o galeata de apa sa se trezeasca si mi-am inceput asa zisa lectie.
- Copii, acum va voi arata cum vedeti, am spus pe un ton amuzat.
Am luat doua ace lungi si subtiri, iar apoi le-am indreptat amenintator spre obicetul meu de joaca.
- Deci, ca aceasta chestie, sa poata vedea lucrurile, au loc trei etape. Prima este receptia vizuala. Lumina strabate mediile transparente, se refracta si se aduna pe retina. Hai se na gandim ca aceste ace sunt raze de lumina. Ele strabat mediile, adica asa...
I-am infipt tipei acele in ochi. A urlat asurzitor de tare, vocea ei grohaita enervandu-ma la culme. Am luat o sticluta ce continea acid acetic, si i l-am turnat tot in gura. L-a inghitit, plangadu-se de gustul acru. Apoi i-am dat sa bea si niste acid clorhidric, preferatul meu in materie de acizi. Am torturat-o suficient. M-am intors spre cei doi, ce se uitau la mien zambind ai am intrebat:
- Vreti sa vedeti ce-i la interior?
Acestia au dat afirmativ din cap, iar eu am luat toporul si am crestat-o in doua. A tasnit sangele iar pe chipul meu a aparut un zambet larg si fericit. Dupa am luat-o pe sus si am carat-o pana in bucatarie, unde am taiat-o marunt si am pus-o in oale...
A doua zi dimineata, am auzit tot felul de urlete venind dinspre zona unde lasasem eu micul dejun. Oricum era mult mai gustos decat ce gatise babornita aia corcita. Dar ce pot sa spun, poate acum o sa ne aduca una care gateste mai bine...
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
The night of blood and scream [+18] - de ellamanu - 18-10-2009, 07:17 PM
RE: The night of blood and scream +18, make by sweet.killer and ellamanu - de A'Svear - 26-12-2009, 09:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Deep in night Nywa 17 9.016 25-12-2012, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  One Night in a Million ayame_chan 0 1.653 13-02-2012, 12:37 PM
Ultimul răspuns: ayame_chan
  A night to remember![+16] Ryuu 3 3.356 11-08-2010, 10:49 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  If the night seems endless, the day will come soon [vampire] angeliqueVampire 6 3.987 04-08-2009, 02:21 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)