Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konoha High School

#17
Am venit^^ A venit noul capitol^^ Pi nu mai stau ca data trecuta, ok?Voi incepe cu capitolul^^

Cum aparitia unei persoane poate schimba destinul



Ultima zi de scoala.Cea mai asteptata si dorita de toti elevii de orice varsta.Ziua in care anul scolar se incheie iar copii sunt liberi sa isi desfasoare activitatile preferate atunci cand vor.Bine inteles ca fiecare avea modul lui de a-si exprima bucuria, insa un anume baiat blond avea unicul stil…
-Cand vom putea pleca acasa?M-am plictisit si mi-a ajuns un an intreg de ore.
-Naruto, ai rabdare si nu fi asa de imatur.Vei trece in ultimul an de liceu si tot acelas bleg ai ramas.spunea Sakura incercand sa-l opreasca.
-A, da?Hinata, ce parere ai?intreba Naruto sorbind-o din priviri pe bruneta.
-Pai...cred ca sunt de acord cu Sakura, dar doar in prima parte.se balbai fata rosind.
-Am auzit ca va trebui sa inceapa festivitatea de premiere.spuse un baiat roscat care se indtrepta spre cei trei adolescenti.
-In sfarsit a binecuvantat-o Dumnezeu pe directoarea Tsunade!spuse blondul fericit.
-Cred ca daca te-ar fi auzit... spusera rozalia si Hinata simultan.
Dupa ce ajunsera in fata scolii, cei patru constatara ca toti elevii se aflau in jurul unei scene.Acolo se aflau directoarea, Tsunade, si directorul adjunct, Kakashi.Sakura si Hinata s-au apropiat mai mult, stiind ca sunt eleve cu note foarte bune.
Bine inteles ca au primit si premiu iar Naruto se mandrea deoarece era un amic foarte apropiat de-al fetelor.Pana si Maryan era mandru, nu de alta dar acum Sakura era ,intr-un fel, iubita lui.
Probabil va intrebati ce s-a intamplat cu celelalte personaje despre care vorbeam foarte des, inspecial Sasuke.Pot spune ca erau plecati intr-o actiune organizata de liceu de o saptamana intreaga.
Rozalia parea din ce in ce mai bine.Socializa mult mai mult cu Maryan si nu mai exista nicio persoana care sa se opuna relatiei.Parea ca nu se mai gandeste la nimeni si ca nu mai suferea deloc.Asta este parerea vostra?Ei bine, ramane de vazut.

Intre timp, pe aeroportul din Konoha, un avion parea sa aterizeze.In plina zi cu un cer senin si un sore stralucitor o asemenea aeronava se putea vedea doar ca o dunga alba, desenata cu creta, ce continua sa se extinda, iar ceea ce ramanea in spatele ei sa se evapore incet incet.
In cladirea aeroportului era agitatie mare.Poate chiar mii de oameni stateau si asteptau in forfotra continua sosirea avionului ce plecase in urma cu cateva ore din New York.Atunci cand se anunta aterizarea toti se stransera in fata usii pe acre trebuiau sa intre pasagerii ce se intorsesera din orasul american.
Printre aceste persoane nerabdatoare se aflau si doi oameni mai cunoscuti in presa.Acestia erau chiar parintii Sakurei, care pareau sa astepte un anume peronaj.Cand usile se deschisera cei doi cautara cu privirea acel baiat pe care il asteptau.
Se apropiara fericiti de unul in varsta de vreo nouasprezece ani.Era inalt, cu un par blond prins intr-o coada cu bretonul lung lasat sa-i cada peste o jumatate de chip.Ochii lui albastrii si ageri erau rareori zambitori si veseli de cand plecase in New York.
Cei doi adulti il imbratisara pe adolescent, dupa care plecara catre casa rozaliei.Parintii fetei ii spusera baiatului ca le pare rau, dar vor trebui sa plece direct si doar sa-l lase in fata casei.Blondul aproba din cap dupa care isi lua bagajele deoarece ajunesesra deja in fata casei.

Intre timp, in baia Sakurei era o atmosfera presanta.Fata statea in sezut, rezemata fiind de cada.Obrajii ii erau plini de lacrimi.Privea in gol, pupilele tremurand.Isi tinea mana dreapta intinsa, tremurand si aceasta.In mana stanga avea o lama.Si aceasta tremura si se apropia din ce in ce mai mult de mana fetei, apoi se indeparta.
Isi amintea cum suferisi si pana atunci.De fiecare data cand era singura mergea la baie si se aseza in acel loc, neuitand sa ia si obiectul taios cu ea.Parea ca e intr-o stare de depresie continua.Cu toate acestea, la scoala, parea mai vesela si mai incarcata cu speranta.Oare cum reusea?
Prin casa incepusera sa se auda strigate.
-Sakura!Sakura, unde esti?
Fata nu raspundea.Baiatul urca pentru a vedea daca este in camera ei.Nimic, doar usa baii putin deschisa si lumina aprinsa.Se apropie si deschise usa.Cand o vazu pe fata in acea stare se grabi si se apropie rapid de ea.I dadu lama la o parte si o privi in ochi.
-Tu esti intreaga la minte?!o intreba adolescentul.Puteai sa mori si deja ti s-a mai intanmplat odata!Tu te joci asa usor cu viata?
-D-deidara...eu... incerca rozalia sa ingane.
Baiatul o lua in brate pe fata si o duse in pat.O ajuta sa treaca de starea in care se afla si statu cu ea pana adormi.Merse apoi spre carera alaturata.Acolo o fetita in varsta de opt ani sarea de zor in pat.Cand il vazu pe blond ii sari direct in brate.
-Fratioare Deidara!spuse Linsday fericita.
-Mai incet mititico.Cineva doarme in casa asta.spuse baiatul ducand-o in pat.

Peste doua saptamani de scoala fiecare elev al clasei care tocmai trecea a doisprezecea fusese sunat.Trebuiau sa se intalneasca toti, la primarie, pentru a primi aprobarea unui proiect de lunga durata.Cu multe comentarii elevii mersera spre locul indicat.
Naruto se vaita ca de obicei si, ca sa nu mai auda vaicarelile lui, Anko ii dadu o lista.Ii spuse sa faca prezenta tuturor elevilor si sa scrie cine este absent.Dupa cateva minute blondul se indrepta catre profesoara si ii inmana foaia.Fu insa respins si trimis la o verificare atenta.Baiatul se apropie de Sakura si ii spuse sa citeasca.Fata incepu cu voce tare:
-Pai...Aburame e prezent mai departe prezenti.Ce?!Naruto, zi mersi ca nu ti-a luat foaia!spuse fata.
-Ce s-a intamplat Sakura-chan?intreba blondul.
-Cred ca prima ta nota la romana ar fi fost doi.constata rozalia.
-Dar ce am facut, Sakura-chan?intreba Naruto speriat.
-Fraiere, cum se scrie „absent”?intreba nervoasa adolescenta.
-Pai... stai sa ma gandesc.Ce e, nu am scris bine?intreba din nou baiatul.
-Normal ca nu!Nu se scrie „apsent”, fraiere!Se scrie cu „b” nu cu „p”!

In asteptarea lui Anko copii ramasesera afara.Sasuke hotari sa nu mai astepte si sa treaca direct la subiect.Merse la Sakura si o lua de mana.Cu o voce blanda ii spuse sa studieze o floare aflata in apropiere.
Rozalia se trezi stransa in brate de catre de catre brunet si in acelas timp sarutata cu pasiune.Baiatul simtea ca isi potolise pofta nebuna de rozalie, insa nu era indeajuns.

He he he^^Gata>
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 09:24 AM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 02-05-2009, 09:34 AM
RE: Konoha High School - de Shilpa - 02-05-2009, 11:58 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 12:27 PM
RE: Konoha High School - de BlueGum - 02-05-2009, 07:35 PM
RE: Konoha High School - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-05-2009, 11:57 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 03-05-2009, 11:03 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 08-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Kinder - 09-05-2009, 09:11 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 09:46 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 06:42 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 12-05-2009, 10:24 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 16-05-2009, 09:43 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 18-05-2009, 05:26 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 10:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 23-05-2009, 03:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 29-05-2009, 02:46 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 29-05-2009, 08:08 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 07-06-2009, 09:55 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 08-06-2009, 12:05 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-06-2009, 11:25 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 21-06-2009, 03:53 PM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 22-06-2009, 12:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.842 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.664 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  High School Vampire [+15] [yaoi] Aliss_anime 8 4.909 13-02-2010, 05:57 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele Uchiha_Sakura92 11 9.216 19-11-2009, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Denny
  High School Love wolfkidgirl 2 2.923 27-09-2009, 12:09 AM
Ultimul răspuns: Kayura
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.995 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.328 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)