Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Konoha High School

#12
Poi....am revenit^^.M-am razgandit ji nu mai fac partea a doua la cap. anterior.Am facut altceva si sper sa va placa^^.Sa nu o mai lungim...


Melancolie...



Afară plouă.Micile picaturi cadeau nepunticioase pe pamântul încalzit de razele care tocmai fuseseră gonite.Era o primavera capricioasă şi asta se vedea cu ochiul liber.Pe geamul unei sali înalte se putea zari un chip.Privea melancolic pe geamul udat neîncetat de picaturile ploii.
Mâinile îndepartau parul rozaliu pe faţă, ţinându-l la distanţă.În încaperea imensă în care se află acea persoană se mai află doar un alt adolescent de vârsta acesteia.Însă nu se ştia de venirea lui.Parul lui roşcat şi ravăşit îi accentua privirea interesată şi dornică de persoană care privea pe geam.
Dintr-o dată, rozalia îşi atinti privirea spre un anumit loc.Privirea melancolică se accentua pe masură ce atentia îi era atrasă mai mult de cei doi adolescenti ce se aflau afară.Încerca să afişeze un zâmbet fals, deoarece îl vazuse pe roşcat în oglindirea geamului.
Baiatul se apropie de un alt geam al încaperii.Începu să privească spre locul care-i atragea atentia fetei, şi spuse cu o voce interesată:
-De ce te uiti atât de atent la ei doi?
-Pur şi simplu privesc.Îmi place să privesc ploaia.raspunse rozalia fară a-şi schimbă privirea.
-Fii serioasă!Se vede că nu te uiti la ceea ce sustii.continuă brunetul.Şi totuşi, mă întreb, de ce le place fetelor de el?Ce are el şi nu au alti baieti?
-Intreaba pe cineva care simte acel lucru.Nu mă întreba pe mine.raspunse fata la fel de absenta.
-Sakura, nu poti să mă pacaleşti.Se vede clar ceea ce simti pentru el.spuse Maryan apropiindu-se de faţă.
-Si ce ai să faci?Mă vei obliga să nu-l simpatizez, sau ce?întrebă ea cu tupeu.
-Este aproape sfârşitul pen-ultimului an de liceu.Nu ai reuşit să-i atragi atentia macar timp de aproape trei ani.Ce ai de gând?întrebă roşcatul.Solutia pe care am început s-o observ s-ar putea să ţină, însă nu ştiu sigur.
-De ce te interesează pe tine ce fac eu?Este treaba mea.raspunse fata îndreptându-se spre ieşire.
De când sosise Maryan trecuseră aproape patru saptamâni.Sakura începuse să aplice ideea Keerei şi parea că nu prea se schimbase nimic.Însă, se petrecuse încă un moment important pentru sora cea roşcata a lui Sasuke.Fata se casatorise cu un baiat pe care îl cunoştea de doi ani şi avusese o relatie continuă cu el.Rozalia fusese domnişoara de onoare şi, în ciuda faptului că toti invitatii aprobaseră faptul că era o fată extrem de frumoasă, brunetul nici macar nu-i aruncase o privire.
Însă acum Sakura se află la nouă sală de exercitii achizitionata de domnul Uchiha.Fata se află în pragul uşii.Privea aceleaşi persoane însă totuşi nu ştia de ce.
„De ce mă interesează atât de mult?Parcă şi ploaia aceasta îmi influentează gândurile şi faptele.Am început să dau impresia de nepasare şi din câte vad, pentru el, nu contează.Parcă mă simt mai bine, însă când sunt singura mă simt mult mai prost decât înainte.”gândea melancolică Sakura.
Rozalia privea spre alti doi adolescenti, colegii ei, Sasuke şi Naruto.Aceastia avea un fel de „ieşire”.Erau îmbracati doar în pantaloni scurti şi maieu fiecare, însă nu le pasă de vreme.Se aflau pe un teren sintetic şi jucau fotbal.Din parul fiecaruia curgeau şiroaie de apă, însă nu le pasă.Erau uzi leoarcă însă tot nu îi interesa.Ei îşi continuau jocul, absorbiti de actiunea lui.
Pe drumul care te conducea spre sala se putea zarii o siluetă, îndreptându-se spre cladirde.Încet încet se putea desluşi faptul că alerga cât putea de repede.Era o Hinata, prietena Sakurei.Fugea prin ploaie, încercând să se apere de picaturile care nu încetau să cadă.
Chiar în momentul în care bruneta ajunsese în dreptul rozaliei, telefonul ei începu să sune.Adolescenta raspunse şi sesiză că apelantul era Keera, sora lui Sasuke.
-Sakura, unde eşti?întrebă roşcata.Am să-ţi dau o veste!
-Keera?!Sunt la sala tatalui tau.Ce veste vrei să-mi dai?întrebă faţă plictisită.
-Iar eşti suparată?Tot din cauza lui Sasuke?întrebă Keera.Uite, îţi voi da o veste care, cred eu, că te va înveseli dacă îţi pasă de mine.
Spusele fetei o facură curioasă pe rozalie.Spuse doar un „zi-mi!” poruncitor, fiind parcă grabită.După marturisirea roşcatei, Sakura ramase cu gura cascată.Era atât de uimită şi atât de fericită pentru prietena ei în cât nici nu mai putu să o întrebe cum.Keera o rugă pe prietena ei să-i spună şi lui Sasuke şi să se îndrepte imediat spre casa familiei Uchiha.
Sakura nu ştia cum să-l anunte pe brunet.Tupeul parea că este prezent, dar nu în de ajuns.În plus, îi placea să-l privească în acea stare şi nu voia să-i întrerupă jocul.Într-un final se hotarî să îl cheme.Alerga prin ploaie spre terenul unde se aflau cei doi baieti.Îl chema pe Sasuke şi, spre surprinderea ei, acesta nu obiecta nimic.
Toti cinci se aflau acum în dreptul unui geam.Naruto privea melancolic şi el pe geamul de unde putea vedea terenul.Hinata se apropie de el şi, pas cu pas, începu să poarte o discutie normală cu blodul.Sasuke privea şi el pe geam, pe partea opusă a llocului unde se află Maryan.Parea că între cei doi, de la prietenie, se nascuse o competitie.
Sakura se află la vestiar.Îşi pieptană parul fin şi rozaliu că florile de cireş.Parea că fredonează un cântec cunoscut doar de ea, doar în lumea ei.După ce îşi prinse o coadă cu un elastec negru, pleca şi ea spre interiorul salii.Deoarece Sasuke şi Maryan se aflau la geamurile de la spatele salii.Parea că mergea pe mijlocul salii, vrând să se îndrepte spre unul dintre adolescenti.Însă nu ştia spre care.
„Ce motive am eu să merg la roşcovanul ăla?Este un tupeist şi jumatate!Ce îl interesează pe el că mie îmi place de Sasuke.Dar totuşi, de ce să merg la înfumuratul ăla de Uchiha?Infond, mai sunt multe alte geamuri pe care pot privi în sala asta.”
Însă, lasând gândurile la o parte, se îndrepta spre brunet.Se rezemă de pervazul geamului, fară a-l baga în seamă pe baiat.Se parea că Maryan nu era multumit de situatie, aşa că se retrasese în vestiar.Hinata se lasă dusă de Naruto într-un loc anume, „abandonându-i” pe cei doi în sală.
Sakura simtea că inima îi bate din ce în ce mai tare.Nu ştia de ce, însă simtea o atractie din ce în ce mai mare pentru baiat.Brunetul încerca să dechida un subiect de discutie pentru a aprofunda mai mult relatia dintre ei.
-Ce ţi-a zis Keera?De ce eşti aşa entuziasmată?
-Wow, chiar te interesează ceea ce discut eu cu cineva?spuse fata ironică.
-Nu mai schimbă subiectul!Raspunde-mi şi gată.Nu este cazul să stârneşti o ceartă.spuse deranjat Sasuke.
-Nu stârnesc o ceartă, ci vreau să ştiu adevarul.De ce te interesează dintr-o dată ceea ce fac eu?În cazuri obişnuite o sunai direct şi nu te mai sinchiseai să pierzi timpul vorbind cu mine.spuse rozalia.
-A, da?Uite că oamenii se mai schimbă.spuse brunetul punându-şi degetul mare pe buzele rozaliei.Ştii, de la un timp ai început să vorbeşti cam mult şi asta nu este chiar ceva ce-mi place, în cazul în care vrei cumva să... mă cucereşti.

Cam asta a fost mey.Spewr sa fi fost bun.Pana data viitoare...Chuu' si Gambatte!
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?




Răspunsuri în acest subiect
Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 09:24 AM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 02-05-2009, 09:34 AM
RE: Konoha High School - de Shilpa - 02-05-2009, 11:58 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 02-05-2009, 12:27 PM
RE: Konoha High School - de BlueGum - 02-05-2009, 07:35 PM
RE: Konoha High School - de :XDark~Sakura~Angel:* - 02-05-2009, 11:57 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 03-05-2009, 11:03 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 08-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Kinder - 09-05-2009, 09:11 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 09:46 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 09-05-2009, 06:42 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-05-2009, 08:14 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 12-05-2009, 10:24 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 16-05-2009, 09:43 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 18-05-2009, 05:26 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 10:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 22-05-2009, 07:12 PM
RE: Konoha High School - de Flash - 23-05-2009, 03:47 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 29-05-2009, 02:46 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 29-05-2009, 08:08 PM
RE: Konoha High School - de Annya - 07-06-2009, 09:55 PM
RE: Konoha High School - de ***candy bar*** - 08-06-2009, 12:05 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 12-06-2009, 11:25 AM
RE: Konoha High School - de Annya - 21-06-2009, 03:53 PM
RE: Konoha High School - de Sasuke Uchiha is the best - 22-06-2009, 12:40 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ciresul din Konoha viviana 5 3.842 09-07-2010, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intamplarea din Konoha viviana 2 2.664 03-06-2010, 08:47 PM
Ultimul răspuns: Aly
  High School Vampire [+15] [yaoi] Aliss_anime 8 4.909 13-02-2010, 05:57 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Intoarcerea in satul Konoha, secretele mele Uchiha_Sakura92 11 9.216 19-11-2009, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Denny
  High School Love wolfkidgirl 2 2.923 27-09-2009, 12:09 AM
Ultimul răspuns: Kayura
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.995 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Vrajitorul din Konoha-parodie Green Silver 0 3.328 22-01-2008, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Green Silver


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)