Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inocenta dragostei

#41
Petrecerea si decizia




Era o zi minunata. Perfecta pentru petrecerea lui Ariel. Soarele stralucea pe cerul senin luminand orice coltisor de intuneric. In gradina familiei Meng servitoarele aranjau decorul petrecerii: mese rotunde acoperite cu un material purpuriu, iar vazele cu orhidee infrumuseteau atmosfera. In interiorul casei se intampla acelasi lucru. Era o zi importanta pentru bruneta. In camera adolescentei aceasta era cufundata intr-un somn adanc. In camera ei si-a facut aparitia tatal ei. S-a apropiat de pat si a miscat-o usor. Tanara si-a deschis ochii usor ridicandu-se in sezut si frecandu-se cu maninile la ochi ca o pisicuta. Daniel i-a urat buna dimineata si ea spus ca trebuie sa se pregateasca. Trapezista a observat ca in mana dreapta, Daniel tinea o cutie. In urmatoarea clipa, barbatul i-a inmanat cutia negra. Fata a luat-o in mana si a deschis-o. Cand a vazut ce era in interior a ramas uimita. In fata ochilor ei se afla un colier de aur cu o piatra mov. Alaturi de colier erau si o pereche de cercei.
- Colierul si cercei au fost ai sotiei mele. I-a primit de la mama ei cand ne-am casatorit. Mereu si-a dorit o fetita pentru a-i inmana aceste cadouri. Cum tu esti singura mea fiica, ti le dau tie. Sper ca si tu i le vei darui fiicei tale.
- Tata sunt superbe! Multumesc mult!
Bruneta si-a imbratisat tatal. Barbatul i-a raspuns imbratisarii sarutand-o pe frunte. I-a spus sa se imbrace deoarece in doua ore soseau invitatii. Dupa ce Daniel a parasit camera, adolescenta s-a ridicat din pat si s-a indreptat spre baie. Si-a dat drumul la dus si a intrat in cabina. In timp ce picaturile de apa ii stropeau trupul, fata se gandea la petrecere.<< Oare sa plec? Sa il las pe Max pe mainile Priscilei? Sa am incredere in cuvintele lui? Cred ca azi e ziua decisiva. Ziua deciziei>> gandea trapezista. Bruneta si-a mangaiat corpul cu gelul de dus cu aroma de orhidee. Dupa ce si-a terminat dusul a inchis apa si a deschis usa cabinei. Si-a infasurat trupul intr-un prosop negru si a iesit din baie. S-a indreptat spre dressing de unde si-a scos rochia. A lasat-o pe pat si a privit-o. S-a dus langa pat si si-a scos din noptiera feonul. L-a bagat in priza si a inceput sa isi usuce parul. Dupa jumatate de ora parul fetei era uscat. Si-a indepartat prosopul si si-a pus pe ea lenjeria intima de culoare mov. Si-a luat rochia in maini si s-a imbracat cu ea. S-a indreptat spre oglinda pentru a se privi. Era atat de frumoasa. S-a incaltat cu o pereche de sandale albe si s-a indreptat spre baie. Si-a luat machiajurile si s-a privit in oglinda. Si-a dat cu putin fard mov pe la ochi, rimel, fond de ten si gloss transparent. Si-a lasat parul liber si si-a pus accesoriile primite de la tatal ei. Dupa ce s-a mai privit odata in oglinda, a iesit din baie. Cand a vrut sa iasa din camera, l-a vazut pe Alfonso care a impins-o inapoi in camera incuind usa. Tanara se uita mirata la bodyguard. Acesta i-a spus ca Daniel vrea ca mai intai sa ajunga toti invitatii si apoi sa coboare ea. Fata a oftat si s-a asezat pe pat. Brunetul o privea in timp ce isi musca discret buza inferioara. S-a indreptat spre geam si la vazut pe Max cu Priscila in gradina. Baiatul privea spre geam ignorandu-si iubita. Bodyguard-ul a chemat-o pe adolescenta langa sub pretextul sa ii arate gradina. Trapezista s-a ridicat de pe pat si s-a indreptat spre cel care o protejeaza. Tanarul i-a cuprins buzele intr-un sarut apasat, lipind-o de geam. Limba lui s-a strecurat printre buzele adolescentei atingand-o pe a ei. Bruneta incerca sa il indeparteze insa nu putea. De afara, Max avea o priveliste extraordinara. Nervos a sarutat-o brutal pe Priscila luand-o prin surprindere.
In camera trapezistei buzele brunetului inca le acopereau pe ale ei. Intr-un final fata a reusit sa il indeparteze si i-a dat o palma peste fata.
- Sa nu ma mai saruti niciodata! E clar?
Alfonso nu mai spunea nimic. Isi tinea mana dreapta pe obraz si o privea pe adolescenta. Aceasta avea o privire furioasa. Deodata se aud batai in usa. Era Diego. Acesta a venit dupa sora lui pentru a o prezenta invitatilor. Adolescenta a deschis usa, iar cand brunetul a vazut-o a fost uimit de frumusetea surorii lui. I-a oferit bratul si au iesit din camera lasandu-l pe bodyguard singur. Acesta a inceput sa stranga din pumn. << Pustoaica asta a reusit sa ma calce pe nervi. O sa vezi tu Ariel ce ai sa patesti in Europa>> gandi tanarul incepand sa rada.
In living, Daniel tocmai propuse un toast. Toate privirile erau atinte asupra lui. Max o tinea in brate pe Priscila, iar Larry pe Aisa.
- Dupa cum bine stiti majoritatea dintre voi, tocmai mi-am gasit fiica. Aceasta petrecere este in cinstea ei. Va rog sa o intampinati cum se cuvine pe Ariel. spuse barbatul indreptandu-si privirea spre scari. Ceilalti au facut la fel.
Pe treptele vilei si-au facut aparitia Diego si Ariel. Cand invitatii au vazut-o pe adolescenta au inceput sa o aplaude. Fata purta o rochie scurta mov, pana la coapse si fara bretele. Rochia i se potrivea perfect adolescentei. Talia era acoperita cu o parte neagra din rochie, in timp ce sandale albe o faceau mai inalta. La gat si in ureche purta setul de bijuterii daruit de tatal ei. Dupa ce a parcus treptele, bruneta a fost intampina de tatal ei. Impreuna cu Diego, acesta ii prezentau invitatii. Brusc, adolescenta si-a indreptat privirea spre Max. Acesta a observat-o si i-a zambit discret. Crezand ca va veni langa ea, fata a inceput sa il priveasca intens, insa brunetul i-a intors privirea Priscilei cuprinzandu-i buzele intr-un sarut apasat. Bruneta si-a lasat capul in jos impiedicand lacrimile sa i se prelinga pe obrajii fini. Diego a observat atitudinea surorii lui si l-a vazut pe Max si Priscila. I-a pus mana pe umar adolescentei spunandu-i ca vrea sa ii vorbeasca. Aceasta a aprobat din cap si s-au dus in gradina. Erau singuri, deoarece oaspetii erau in casa. S-a dus lnga piscina si s-au asezat pe sezlonguri.
- Ce s-a intamplat? Chiar ii permiti lui Max sa iti distruga seara?
- Stiu Diego, dar nu pot sa fiu indiferenta. Il iubesc si nu suport sa il vada alaturi de Priscila.
- Te inteleg Ariel! Dar nu trebuie sa il lasi pe Max sa creada ca esti jucaria lui. Impune-ti punctul tau de vedere si nu il lasa sa iti calce orgoliul in picioare.
- Ai dreptate si de aceea am luat-o o hotarare. Dupa petrecere plec in Anglia alaturi de tine. Cred ca Max are nevoie de un mic test de fidelitate nu?
- Asa te vreau. Haide sa ne intoarcem la petrecere si sa ii demonstram lui Max ca nu te dai batuta.
Fata a aprobat din cap si s-a ridicat de pe sezlong. Si-a luat fratele de brat si s-au reintors la petrecere. Brunetul i-a invitat pe toti in gradina. Oaspetii au fost invitati de servitoare care aveau in mana cate o tava cu cupe de sampanie. Dupa ce toti si-au luat paharul, Diego a propus un toast pentru sora lui. De trapezista s-a apropiat blonda. Aceasta a imbratisat-o si i-a spus ca nu mai suporta si ca vrea sa mature pe jos cu Priscila. Bruneta a inceput sa chicoteasca si si-a luat prietena deoparte. Dorea sa vorbeasca cu ea. S-au dus in biroul lui Daniel si s-au asezat pe scaunele acoperite cu piele.
- Aisa dupa petrecere plec cu Diego in Anglia. Vreau ca maine sa te inscrii la scoala mea si sa te muti direct in clasa mea. Vreau sa imi spui fiecare miscare a lui Max.
- Da de acum nu vrei sa ma mut si in camera lui? Sa ma ascund in camera lui sa vad daca vine fufa prin vizita si sa vada daca se ... mai bine nu zic.
- O sa iti fie usor sa il urmaresti. Larry e mereu cu el. Si tu vei fi mereu cu Larry.
- Foarte bine. Insa ce te-a facut sa iei hotararea asta? Atat de brusc?
Fata nu a mai spus nimic. In birou si-a facut aparitia fratele ei mai mare. Acesta i-a spus ca a vorbit cu tatal lor si ca maine dimineata va cumpara biletele pentru Anglia. Adolescenta a zambit privind cerul. Cum va reactiona Max? Va suferi dupa plecarea surorii lui?
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!



Răspunsuri în acest subiect
Inocenta dragostei - de Alexi - 14-04-2009, 09:42 PM
RE: Inocenta dragostei - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-04-2009, 11:33 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 17-04-2009, 09:12 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 18-04-2009, 02:05 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 21-04-2009, 02:53 PM
RE: Inocenta dragostei - de Bubbles - 21-04-2009, 07:10 PM
RE: Inocenta dragostei - de alexandra_love - 21-04-2009, 07:28 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 22-04-2009, 09:47 PM
RE: Inocenta dragostei - de Monica Wksv - 23-04-2009, 08:49 AM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 23-04-2009, 06:39 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 24-04-2009, 07:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 25-04-2009, 02:03 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 25-04-2009, 08:18 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 26-04-2009, 07:28 PM
RE: Inocenta dragostei - de Elina - 26-04-2009, 08:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 28-04-2009, 09:22 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 28-04-2009, 10:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de nemo-chii - 28-04-2009, 10:49 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 30-04-2009, 04:54 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 01-05-2009, 08:43 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 02-05-2009, 05:53 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 04-05-2009, 12:57 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 05-05-2009, 08:01 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 06-05-2009, 04:46 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 06-05-2009, 06:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 06-05-2009, 07:16 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 08-05-2009, 03:37 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 08-05-2009, 06:04 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 10-05-2009, 10:29 AM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 10-05-2009, 10:44 AM
RE: Inocenta dragostei - de Crynu. xD - 10-05-2009, 08:00 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 11-05-2009, 06:22 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 13-05-2009, 08:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 15-05-2009, 08:02 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 15-05-2009, 08:19 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kiddy - 15-05-2009, 09:43 PM
RE: Inocenta dragostei - de ஜSheirஜ - 16-05-2009, 03:35 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 18-05-2009, 04:52 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 18-05-2009, 08:31 PM
RE: Inocenta dragostei - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 11:45 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 21-05-2009, 07:24 PM
RE: Inocenta dragostei - de MyKy - 21-05-2009, 08:15 PM
RE: Inocenta dragostei - de ***candy bar*** - 22-05-2009, 11:26 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 24-05-2009, 07:33 PM
RE: Inocenta dragostei - de ~~YuRa~~ - 24-05-2009, 08:10 PM
RE: Inocenta dragostei - de Kinder - 27-05-2009, 08:55 AM
RE: Inocenta dragostei - de Yumina - 29-05-2009, 08:24 PM
RE: Inocenta dragostei - de Just Sugar - 30-05-2009, 11:27 AM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 10-06-2009, 08:17 PM
RE: Inocenta dragostei - de Annya_Anna - 11-06-2009, 07:52 PM
RE: Inocenta dragostei - de Alexi - 17-06-2009, 04:35 PM
RE: Inocenta dragostei - de Khonsu - 17-06-2009, 07:30 PM
RE: Inocenta dragostei - de Aiumy - 17-06-2009, 10:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O privire inocenta **angels** 12 8.243 23-10-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.817 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)