Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O aventura cu peripetii

#6
Poi dupa cum vedeti am venit cu urmatorul capitol.Deci ce sa va mai spun ,spor la scris in continuare.





Capitolul V :Sosirea......




Dupa ce s-au asezat la masa ,fiecare a comandat ceea ce a dorit ca sa manance.Nu au trebuit ca astepte mult timp deoarece comanda lor a sosit foarte rapid.Toti ceilalti nu si-au comandat mancare multa,ceai sau cafea,paine prajita cu miere sau pur si simplu clatite cu sirop.In schimb Naruto a comandat trei portii de ramen,si doua de clatite cu sirop de capsuni si cu jeleuri de toate fructele ca ornament.Cu totii au ras putin pe seama lui Naruto,dar apoi s-au calmat continuand ca sa consume mancarea.
-Oare cat mai avem de mers pana ajungem?M-am saturat.Deja mergem de o zii intreaga cu trenul!spune Ten Ten putin dezamagita deoarece nu se astepta ca sa mearga atat de mult timp.
-Nu mai avem mult,spune Kiba care apare in spatele Sakurei,vrand ca sa o inpresioneze putin aratandu-i ca este inteligent si ca stie.Mai avem de mers in jur de patru ore,pe la 13:25 ar trebui sa ajungem,asta daca nu se mai iveste ceva pe drum.
-Dar de unde stii tu asta,mai inteligentule?spune Lee putin
nervos deoarece Sakura era putin impresionata de precizitatea vorbelor lui Kiba.
-Chiar,demonstreazane ca stii cu adevarat!sare si Naruto.
-Poi nu este chiar asa de greu,continua Kiba relaxat.
-Chiar...hai explicane si noua.Sune Choji care infuleca niste bucati de clatite.Acesta auzit toata conversatia lor.Distanta dintre mese nu este foarte mare,cam cat sa poti sa intrii si sa iesi de la masa.Asa ca Au auzit toti de ce a spus Kiba si toti ceilalti ,cu o mica exceptie.Hinata se juca cu fetita care statea cu ea la masa.
-Poi este simplu.Am intrebat conductorul.Spune el mandru deoarece ceilalti nu s-au gandit ca sa intrebe ca sa afle mai multe informatii.Toti ceilalti au aplecat fete la pamnt (gen anime).
-Bine Kiba.Multumesc ca ne-ai informat.Ma scuzati,dar ma ridic ca sa imi strang lucrurile ramase prin cabina.Baieti ne intalnim inauntru,spune Sakura care zambeste gingas vrand sa se intoarca dar intervine Sasuke in discutia pe care toti o credea incheata.
-Ma duc si eu,spune Sasuke cu putina raceala in glas.Sakura se intoarce sa vada ce s-a intamplat dupa care spune:
-Haide atunci.Spune Sakura luandul de mana pe Sasuke.Acesta nu se inpotri vii si nu isi retrase mana.El doar o urma pe micuta rozalie care se pare ca uitase incidentul de seara trecuta.Au mers asa pana in fata usii compartimentului.Sakura a incercat sa deschida usa dar era intepenita.A incercat din nou ,dar din cauza ca erau intr-un tren ,nu a mai avut echilibru si s-a dezechilibrat.Putea sa se raneasca destul de grav daca Sasuke nu era langa ea ca sa o prida.O tinea putin strans de abdomen nevrand sa ii dea drumul placandui acea senzatie.Dar i-a dat totusi drumul pana la urma di fericirea Sakurei.Acum sa nu va ganditi ca ei nu ii place de el,din potriva il iubeste foarte mult,doar ca poate sa isi stapaneasca foarte bine sentimentele de orice fel,pana si cele de dragoste.Sakura s-a speriat si ea putin din cauza ca ar putea cadea.Dar a fost uimita de gestul lui Sasuke.Adica nu ca nu ar fi prins-o ca sa nu se raneasca,ca doar este colega lui de echipa si trebuie sa fie uniti.Ci faptul ca el a continuat sa o tina in bratele lui puternice si sa o stranga mai tare la piept.
Pentru prima data in viata ei Sakura nu a putut sa isi controleze sentimentele si obrajorii ei au devenit rozalii spre rosii.Sasuke a observat asta si a decis ca sa nu se mai uite la ea deoarece se va intimida si mai mult.Se indreapta spre usa si o deschide,dupa care intra inauntru ca sa inpacheteze.Sasuke nu a avut mult de bagat inapoi la loc,decat telefonul si castile.Nici Sakura nu a avut mult doar ca a avut putin mai mult decat el,si anume telefonul si laptopul.Dupa care au inchis scaunele care erau inca deschise dupa ce au dormit.S-au asezat fata in fata,timp de 15 minute privirea lor se intalnea din cand in cand doar ca ei isi intorceau privirile inapoi.Acestia nu spuneau nimic,parca nimeni nu erau acolo,era atat de stanjinitor pentru Sakura.Pana la urma Sakura s-a decis ca sa iasa afara deoarece nu mai suporta linistea ce era asternuta peste ei.Cand a vrut sa iasa afara a dat nas in nas cu Naruto.Acesta ramane pe loc pana ce Sakura se aseaza din nou pe bancheta.Dupa care se aseaza langa ea.Pe rozalie nu o deranja acest lucru atata vreme cat nu era prea exagerat.Au mai discutat diferite subiecte care au fost amintite in timp ce ceilalti serveau micul-de-jun.Nu dupa mult timp conductorul a trecut din compartiment in compartiment ca sa anunte pasagerii ca mai au o jumatate de ora pana ajung in gara din Constanta Village.S-au imbracat si si-au luat bagajele.
Nu a mai durat mult timp ca trenul s-a oprit si ei au trebuit sa coboare.Bineinteles ca fetele au avut nevoie de ajutor la coborat,la fel ca si la urcat.
-Acum trebuie sa ne luam taxiurile rezervate de Tsunade-sama pentru noi,spune Neji.
-Bine,haideti sa mergem.Numerele masinilor sunt ca si de la echipele noastre.Hai sa le cautam,spune Temari.
-Ok,spun cu toti in cor.
Au cautat masinile si le-au gasit repede .S-au urcat in masini dupa cum sunt si in echipe.Drumul nu a fost lung dar totusi lui Ino ia fost rau deoarece a mancat o gramada de jeleuri.Au ajuns la un hotel cu cel mai mare grad de comfort.
Au luat bagajele si s-au indreptat spre receptie de unde au ridicat cheile de la camerele lor.Fiecare avea camera lui asa ca totul a fost perfect.Echipa sapte avea camere la etajul 6.Au intrat in camerele lor cu totii si au despachetat.Trebuiau sa se pregateasca deoarece trebuiau sa coboare la partier de unde puteau servii o delicioasa cina.



Sper ca va place acest capitol in ciuda faptului ca este foarte scrut. Vreau sa ma iertati pentru eventualele greseli.
Ja :bye:



Răspunsuri în acest subiect
O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 16-03-2009, 08:54 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-03-2009, 10:43 AM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-03-2009, 07:36 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 05-04-2009, 07:24 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 06-04-2009, 09:01 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 09-04-2009, 09:35 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Isis-Zeita iubirii - 09-04-2009, 09:38 PM
RE: O aventura cu peripetii - de chrissta - 09-04-2009, 10:01 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 09-04-2009, 10:55 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 10-04-2009, 07:59 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 10-04-2009, 08:00 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Isis-Zeita iubirii - 10-04-2009, 09:28 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 21-04-2009, 09:27 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Just Sugar - 22-04-2009, 09:11 AM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 22-04-2009, 09:10 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 22-04-2009, 11:03 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 25-04-2009, 09:09 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 09-05-2009, 08:36 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 09-05-2009, 10:44 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 10-05-2009, 07:57 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Annya_Anna - 08-06-2009, 02:57 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 22-06-2009, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  PERIPETII LA NIVEL GANDACESC(la nivel de gandac) oV!K!o 1 2.392 02-01-2011, 12:44 AM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Eu Si Viata Mea Cu Peripetii(Hinata) HinataDulcika 3 2.989 12-08-2010, 01:29 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  O alta aventura a lui Naruto! Arken 1 2.774 27-04-2010, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Regis de Aeternum : Existenta duala [aventura / dragoste / shounen-ai] aurelia chircu 5 3.427 17-04-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: aurelia chircu
  Regasirea & Aventura [+16 / +18] ^_^M@D!^_^D3M0N!k@ 8 5.207 17-04-2010, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Emm` :x
  Logodna cu peripetii Mishelle 25 22.266 15-12-2009, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Aventura unei prajituri BlueGum 18 10.036 15-06-2009, 03:02 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)