Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O aventura cu peripetii

#1
Disclamer:Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, create de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma personajelor/intamplarilor.Inafara de cele pe care le voi creea.





Capitolul I:Inceperea unei noi calatorii



In Satul ascuns intre frunze,soarele era deja sus pe cer stralucind.Pasarale multicolore isi cantau voios trilurile lor incantatoare.Florile isi deschid petalele ca parfumul lor sa se imprastie in aer ca sa incante simturile oamenilor.In birolul Hokage-ului se dadeau niste discutii aprinse.Se auzeau vocile jouninilor vorbind ,dar cel mai mult se auzea vocea lui Tsunade.
-Cum?Vreti ca sa le dam o vacanta?Nici nu ma gandesc la una ca asta.Dupa ce satul a suferit acea invazie,voi vreti sa le dau liber.Hhhh......nu stiu ce sa zic.
-Lady Tsunade,eu zic ca ar fi bine sa le dam putin liber copiilor,sa se mai relaxeze si ei putin dupa multa munca si antrenamente dure,incerca Iruka sa o induplece pe Tsunade si se pare ca a reusit deoarece statea pe ganduri unde ar putea sa ii trimita pe copii in vacanta.
-Hhhh......aveti propuneri unde ar putea sa merga?
-Poi ar putea sa mearga la mare ,iar la intoarcere sa mearga si cateva zile si la munte.Nu stiu,asta este propunerea mea.Deoarece unii poate ar vrea sa mearga la mare ,iar unii vor prefera la munte.Asa este mai bine.Vor fii impacati cu totii.Ideea lui Kakasi era geniala si se pare ca si lui Tsunade ii placea ideea.
-Bine.Atunci asa ramane,vor merge si la mare dar si la munte.Totusi ramane ceva de rezolvat.Daca cumva in timp ce ei se distreaza satul este atacat.Noi nu vom avea destui ninja.Si vom avea pierderi uriase in cazul asta,continua Tsunade sperand ca ii va pune pe ganduri dar se insela.
-Poi putem cere ajutorul celor din ANBU sa ne ajute,asta doar daca va fii nevoie,ii inchise gura Kurenai.
-Nu stiu ce sa zic.....
-Hadeti Lady Tsunade ,nu sunteti de parere ca ar putea avea si ei nevoie de putin liber?continua si Asuma.
-Bine,bine.Vor avea liber trei saptamani,nici mai mult,nici mai putin.de transport si cazare ma ocup eu dar de restu vor putea avea si ei grija.Sa inteles?
-Da!spusera in cor toti jouninii.
Intr-un alt colt al satului,mai exact la Ickimaru Ramen,niste adolescenti cu varste intre 15 si 16 ani mancau si radeau pe seama glumelor facute de Naruto,deoarece fara sa vrea isi punea pe el taitei si facea fete caraghioase,care pe ceilalti ii faceau sa rada copios.
-Naruto,te rugam ,nu te mai prostii atata.Nu mai putem sa radem,ata reusi Kiba sa spuna printre hohotele de ras.
-Dar baieti eu nu vreau asta.Eu.....aaaa....nu din nou.Iarasi a facut o boacana pe care prietenii lui au platit-o in hohote de ras.A pus din gresala piedica unei chelnerite care vroia sa duca niste farfurii goale si murdare.Dar nu a mai reusit,le-a scapat pe jos spargandu-le.Naruto si-a cerut scuze dupa care a trebuit sa plateascaa pentru farfuriile sparte.
-Hei prieteni,vulturul lui Tsunade sama.Venitii,sa mergem sa vedem ce se intampla,ii anunta pe toti Ten ten.Dupa care au disparut cu totii intr-un nor imens de fum.
Intr-o sala imensa in care predomina coloarea portocalie se aflau toti jouninii,chuninii dar si Hokagele.
-Ma bucur ca ati ajuns cu totii aici.V-am chemat pe toti aici pentru a va anunta de misiunile grele ce vor urma.Pe fetele tuturor adolescentilor au aparut o urma de dezamagiie.Aaaa....glumeam...vroiam sa va anunt de noua excursie care este organizata de catre mine si jounini vostrii.Pe fetele tuturor au aparu cate un zambet imens.
-Daaaaaaa........excursie...deabea astept.Cand este?Unde mergem?La ce.....Naruto nu a mai continuat deoarece Sakura la oprit.
-Naruto,calmeazate.Lasa-o pe Lady Tsunade sa termine.Il opri pe hiper activul Naruto punandu-i mana la gura.Naruto se linisti lasand-o pe Tsunade .
-Bine,acum ca v-ati calmat sa continui.Cei care vor merge in excursie sunt:Naruto,Sakura,Sasuke,Neji,Ten ten,Rock Lee,Kiba,Hinata,Sino,Shikamaru,Ino,Choji,Gaara,Temari,Kankuro.Excursia va contine o iesire la mare si una la munte,cazarea la cele mai bune hoteluri,dar celalalte cheltuieli le veti suporta voi.Acum mergeti acasa si va faceti bagajele,odihnita ca maine sa fiti in forma.Veti pleca maine la ora 12:00 din sat si va veti indrepta spre gara ca sa luati trenul nr.13 si va veti intoarce peste trei saptamani.Sa inteles?intreba Tsunade .
-DA!!!Va multumim,spusera cu totii tipand si bucurandu-se de vestea primita.
Au plecat cu totii pentru asi face bagajele si a se odihnii pentru excursia de ziua urmatoare.



Răspunsuri în acest subiect
O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 16-03-2009, 08:54 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-03-2009, 10:43 AM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 17-03-2009, 07:36 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 05-04-2009, 07:24 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 06-04-2009, 09:01 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 09-04-2009, 09:35 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Isis-Zeita iubirii - 09-04-2009, 09:38 PM
RE: O aventura cu peripetii - de chrissta - 09-04-2009, 10:01 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 09-04-2009, 10:55 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Vizitator - 10-04-2009, 07:59 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 10-04-2009, 08:00 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Isis-Zeita iubirii - 10-04-2009, 09:28 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 21-04-2009, 09:27 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Just Sugar - 22-04-2009, 09:11 AM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 22-04-2009, 09:10 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Alany Aysee - 22-04-2009, 11:03 PM
RE: O aventura cu peripetii - de †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † - 25-04-2009, 09:09 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 09-05-2009, 08:36 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 09-05-2009, 10:44 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 10-05-2009, 07:57 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Annya_Anna - 08-06-2009, 02:57 PM
RE: O aventura cu peripetii - de Jessi - 22-06-2009, 10:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  PERIPETII LA NIVEL GANDACESC(la nivel de gandac) oV!K!o 1 2.358 02-01-2011, 12:44 AM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Eu Si Viata Mea Cu Peripetii(Hinata) HinataDulcika 3 2.953 12-08-2010, 01:29 PM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  O alta aventura a lui Naruto! Arken 1 2.734 27-04-2010, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Regis de Aeternum : Existenta duala [aventura / dragoste / shounen-ai] aurelia chircu 5 3.367 17-04-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: aurelia chircu
  Regasirea & Aventura [+16 / +18] ^_^M@D!^_^D3M0N!k@ 8 5.144 17-04-2010, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Emm` :x
  Logodna cu peripetii Mishelle 25 22.099 15-12-2009, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Shadow.
  Aventura unei prajituri BlueGum 18 9.906 15-06-2009, 03:02 PM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)