Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

vecinul meu iubit ( yaoi )

#3
Ehe, am ajuns a doua, dar nu preqa conteaza. Poi nu prea stiu de unde sa incep. Ai zis ca vrei critici si sper sa nu te superi in legatura cu ce iti voi spune. Ideea fic-ului tau mi s-a parut banala, nimic iesit din comun . Actiunea zici ca o alergi cu furca si de fiecare data cand o intepi sare peste scene. Las-o sa curga, n-o mai alerga atat, devine plictisitoare. S-au cunoscut si peste doua capitole i-ai si logodit.
Ai cateva detalii, care mai bine lipseau.
Citat:i-a pus bicicleta sa mov cu suspensie si 24 de viteze,
Adica nu prea il intereseaza pe cel ce citeste cate suspensii are bicicleta. :-?? Mai bine mai puneai un rand la noaptea aia =p~

Greseli de exprimare:
Citat:In orasul Osaka soselele sunt aglomerate si pline de masini multicolore care se grabesc.
Printre acestea ma numar si eu,
Aici se inteleg cum ca el ar fi o masina multicolora.
A, si sa nu uit, cum se face ca a putut muta mobila de unul singur. Adica aia au plecat si cica i-au lasta mobila acolo, el ce face se plimba cu patul prin camera, sifonierul biblioteca. :-?

inpreuna- aici nu stiu daca e greseala de tastare sau daca e din vina ta, dar cert e ca , corect e impreuna. Inaintea lui "p" si "b" sta intotdeauna "m".

Apoi inca o data amestecatura aceea de persoane, m-a ametit. Ba "eu", ba "el" total alandala. Incearca sa ti persoana in frau sau fa cum a zis nolazy.


Modurile de expunere:
Naratiunea e punctul tau forte din cate vad, adica mi s-a parut cea mai ok, dar , cum totdeauyna exista un dar, amestecarea aceea de timpuri, persoane mi-au dat senzatia ca privesc o salata si caut sa gasesc legumele. mai pe scurt, e imbarligata.

Dialogul- Nu are nici macar o scanteie care sa te trimita mai nerabdator la urmatoarea fraza. Adica e foarte important sa ramana si o urma de suspans, pentru ca o sa vrei sa citesti din ce in ce mai mult. Si nu te vei plictisi inca de la primele randuri.

Descrierea: Nu porea o folosesti, sau daca faci asta e banala. Adica am vazut undeva ca ai zis "soarele ca o stea" ( sper ca nu gresesc), poi soarele chiar e o stea. E ca si cum ai zice "respir ca un om". Ai grija data viitoare. Apoi inca ceva.
I mean e ok ca are par negru, piele alba, sau ce o mai avea dar sa repeti ca e asa pentru un motiv. Adica e foarte...
[quote]Acum sa va spun si despre fizicul meu: am 80 Kg, sunt inalt ,am 1.90, deoarece am jucat basket in generala si la liceu. Eram capitanul echipei. Corpul meu este bine lucrat, deoarece imi plece sa ma priveasca fetele cand merg la mare sau vara cand joc basket. Parul meu este de o culoare argintie ,lung pana la umeri,deoarece imi place cand merg cu masina decapotabila ,vantul sa se joace cu parul meu; cat despre ochii mei, ei sunt albastri[/b] Ai repetitii si suna foarte urat.

Punctuatia: Ei bine virgulele tale danseaza pe acolo libere. Unde ar trebui sa fie nu sunt si unde n-ar trebui sunt.
Sigur intreaba-ma.- Sigur , intreaba-ma.
Tetuo de ce te uiti dupa el?-Tetuo , de ce te uiti dupa el?

In ciuda acestor lucruri, eu te admir pentru faptul ca ai avut curajul sa postezi si sper sa postezi si nextul cat mai repede. As vrea sa iei tot ce am spus ca pe niste sfaturi, nu este o critica. esti la inceput, asa ca e mai greu, dar cu timpul vei progresa.
Kisu si ganbatte kudasai!



Răspunsuri în acest subiect
vecinul meu iubit ( yaoi ) - de lala_leon - 15-03-2009, 11:08 PM
RE: vecinul meu iubit ( yaoi ) - de nolazy - 16-03-2009, 12:27 AM
RE: vecinul meu iubit ( yaoi ) - de Mitsukai Yoru - 16-03-2009, 11:37 AM
RE: vecinul meu iubit ( yaoi ) - de lala_leon - 16-03-2009, 11:57 AM
RE: vecinul meu iubit ( yaoi ) - de love_anime - 18-03-2009, 02:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 5.659 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Cel iubit [+18] σχуgєη 13 6.390 22-06-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Nu prea mici pentru iubit Nya. 14 8.982 19-05-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Te-am iubit, dar e timpul sa te uit I'm_just_a_girl 14 8.375 29-01-2009, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Sadic_Soul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)